PDA

View Full Version : Малко помощ относно кик бокса!



remus92
11-25-2009, 14:08
Аз съм от Пловдив на 17 години съм и искам да започна да тренирам кик бокс :) досега несъм тренирал никакви спортове! Искам да ви попитам има ли някакво значение физаката на тялото ми защото не съм мн едър :( :) и да ми кажете трудно ли е убочението и има ли ефект :)
Благораря предварително! =; А също да кажете и каде мога да ида да тренирам :)

smeshnik
11-25-2009, 14:54
Физиката няма особено значение. Каквато ти е физиката към такъв стил на игра ще се пригодиш. Зависи от треньора, но тренировките са доста трудни и натоварващи. Това дали ще ти е трудно самото изпълнение на ударите и техниките си зависи изцяло от човека - на един им е лесно, на други трудно. Ефект какъв дали има? Ако го тренираш за някакъв вид самозащита на улицата е доста практично и добро, с единствената забележка, че когато си с ръкавици нямаш добро чувство за дистанция в реална ситуация, когато си с голи ръце, но за улицата няма най-добро бойно изкуство или спорт - всичко зависи от конкретната ситуация. Ако искаш да го тренираш, за да си във форма ще ти се отрази много добре, защото в повечето школи се набляга много на физическата подготовка. Също от треньора зависи как ще го тренираш - фул контакт или по състезателен правилник на семи-контакт. Общо взето като за начало и първи стъпки в бойните изкуства/спортове кик бокса е хубав, а и много от ударите са реално приложими на улицата. За физиката както бях тръгнал да ти казвам няма особено значение . Ако си висок ще държиш противника ти на разстояние, ако си нисък - ще влизаш и скъсяваш дистанцията и т.н., а за бързината дори да си по-тромав в началото с течение на времето придобиваш и прилична бързина.
За това къде да тренираш не мога да ти помогна, защото не съм от твоя град, но те съветвам да обиколиш няколко школи и да видиш как са тренировките и ако удволетворяват очакванията/изискванията ти да се запишеш :) Успех.