PDA

View Full Version : Книгата която ме промени



nickolai
11-25-2009, 21:17
Чели ли сте книга, която смятате,че ви е променила по накъкъв начин ?

Bloodlust
11-28-2009, 18:30
Всичко което те обогатява, те променя. На пример за мен *Галактическа болница* беше книгата, която ме зариби по фантастиката. И сега това ми е един от любимите жанрове.

semantics
11-28-2009, 22:48
Тук бая се замислих.
И измислих, че не мога да измисля... Горният пост обяснява защо.

Погледнах библиотеката и се чудя кое по напред:
"Война на световете" на Хърбърт Уелс.
"Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс.
"Фондация" на Айзък Азимов.
"Разговор с мумия" на Едгар Алън По.
"Рудниците на цар Соломон" на Хенри Райдър Хагард.
"Изгубеният свят" на Артър Конан Дойл.
"Книга за джунглата" и избрани стихотворения на Ръдиард Киплинг.
"Трендафил Акациев" на Недялко Йорданов и "Дупка в моста" на Славомир Мрожек от серия "Хумор" на издателство "Труд".
Една сюрия книжки на Тери Пратчет.
"Възкресителят" на Хауърд Лъвкрафт.
"Силмарилион" и "Роувърандъм" на Толкин.

Спирам.

Хубава тема.

nickolai
11-29-2009, 10:16
Аз искам да споделя за книгите от поредицата "Звънтящите кедри на Русия" в поредицата са включени 9 книшки,за сега съм прочел само 2 от тях ,но ми привлякоха стращно много вниманието никога до сега не съм имал такъв интерес!
Книгите са посветени на една изключителна жена в книгите автора разказва някои неща, които звучат невероятни, но той самия споделя, че това са реални преживяваня ето и цитат от самия него:
"Уверявам ви, уважаеми читатели, макар да описвам невероятни събития, аз самият съм обикновен човек.Също като вас и аз се опитвам да ги осмисля.За сега на мен ми стана по близка и разбираема фразата на Анастасия , че до истината не ще се доберем пълзейки." Владимир Мегре

Благодаря на всички радвам се, че има хора на които темата им харесва!

vikitolove
12-04-2009, 14:13
мен ме промениха книгите на Нора Робъртс,понеже в книгите и (повечето)са написани в миналия векк и тя освен действието описсва и уважението което един човек проявявя към непознатитеи близките си :)

bog4eto
12-04-2009, 17:07
Със сигурност Съкровището в Сребърното езеро и особено Винету ме накараха да се замисля над доста неща от живота..такива хубави афоризми се казват там и сюжета е толкова поучителен. :)

kriSko94
12-13-2009, 09:36
:-o хубава тема!

замислих се ... върнах се назад във времето ииии оттам изплува - "Клетниците" на Виктор Юго :) може и да съм била малка,но тази книга ми направи огромно впечатление...

иначе аз съм привърженик на твърдението: "и от най-тъпата книга има какво да научиш" :)

Jumbie483
12-14-2009, 14:06
Има книги, които са ме променяли за малък период от време. Още няма книга, която окончателно да е променила нещо.

padnaloblak
12-14-2009, 14:51
"Шоколад" -- самия начин по който Виан анализираше човешкото поведение и тн. много промених начина си на мислене .

oasis
12-23-2009, 17:52
^ аз съм гледала филмът "шоколад" не знаех, че е по книга
може ли да ми кажеш как е цялото име на авторката.

casey
12-26-2009, 17:46
Промени ме Кери на Стивън Кинг. Просто ме накара да се поставя на мястото на това момиче, чийто живот направо се срива и да почувствам цялата ярост, чрез която овладява телекинезата. Невероятна просто...

padnaloblak
12-28-2009, 09:30
^ аз съм гледала филмът "шоколад" не знаех, че е по книга
може ли да ми кажеш как е цялото име на авторката.

Книгата е на Джоан Харис . А Виан е главната героиня :)

scanadal
01-09-2010, 11:30
Повечето книги на Стивън Кинг ме карат да виждам света около мен по един различен начин.Той ми е любимият автор,просто е невероятен

buckstabu
01-09-2010, 15:20
"ФРАНКЕНЩАЙН"!!!Мери Шели :smt101

terii
01-10-2010, 22:21
Да ме промени по някъкъв начин ли? :lol: :lol: не не съм чела все още такава книга която да ме промени

Iria
01-29-2010, 18:51
"Птиците умират сами" , "Живата факла"

Margoto0
01-29-2010, 19:11
Портретът на Дориан Грей''-Оскар Уайлд
''Малкият принц'' на Екзюпери
и баснята на Ричард Бах ''Джонатан Ливингстън Чайката''

И още много други,но тези май, най-много са се запечатали в съзнанието ми.

zax
01-29-2010, 19:12
С риск да се повторя или потретя, или не знам вече - "Спасителят в ръжта"..

onestar
02-04-2010, 18:56
Пътят - Кормак МакКарти. Определено ме промени.

onqtam
02-08-2010, 18:55
не не 4ета

wenDy92
02-16-2010, 18:52
Алхимикът на Паулу Куелю!
Много силна книга, с много поуки!

guinessgirl
02-16-2010, 19:32
''Джонатан Ливингстън Чайката'' - Ричард Бах,
определено.

Diam0nD
02-16-2010, 21:24
'На изток от рая' на Стайнбек + доста от книгите и стихотворенията изучавани в училище (не ми се изброява ) . Всяка една ти дава някакъв различен поглед към живота ,към вечните въпроси и помага да достигне всеки до някаква истина за себе си и за света около него . :) Един мой много добър приятел казва така : "Проблемите ни изграждат като личности . " Тя мисълта си беше доста дълга и той много яко я обяснява ,но това е в същността и + това не мога да разказвам толкова яко притчи ,особено като не са мои 8-)

JoyfulCompany
02-17-2010, 17:58
Книгите на Айн Ранд, определно, безкомпромисно.
Инак и научните фантасти на първата страница от темата ги разбирам. Голямо вдъхновение. : )

dark_angel3
02-21-2010, 18:08
Има книги, които са ме променяли за малък период от време. Още няма книга, която окончателно да е променила нещо. И при мен така.

hopekiller
02-23-2010, 17:09
Промени ме Кери на Стивън Кинг. Просто ме накара да се поставя на мястото на това момиче, чийто живот направо се срива и да почувствам цялата ярост, чрез която овладява телекинезата. Невероятна просто...
Аз не съм момиче, но съм съгласен с теб - книгата е написана по уникален начин и сюжета е жесток.

janmichelangel
02-24-2010, 12:26
Транссърфинг на реалността, "Пространство на варианти" - Вадим Зеланд (има я в spiralata за free download) - Тази беше най-скорошната ми промяна :grin:

Mimchy
02-26-2010, 16:36
Чела съм доста стойностни книги , коите ме карат да се замисля за много неща в живота , но съм далеч от мисълта,че някоя книга би могла да ме промени..

xoxi
02-27-2010, 17:40
Като малка не обичах да чета изобщо. Първата книга, която прочетох беше "Пипи дългото чорапче" и от нея се зарибих по книгите. С това мога да кажа, че ме е променила.

"Пудъл Спрингс" - Едно хубаво книжле от което пък се зарибих по криминалетата. Голяма мания!

"Захир" - една много хубава история показваща, че всеки проблем си има решение. Поне аз така виждам нещата..

"Внимавай какво си пожелаваш" - От както четох тази книга, винаги анализирам обстойно всяко мое желание.

От последните 3-4 години не се сещам за книга, която да ме е променила толкова, колкото ме промениха първите книги, които съм чела. Съвсем детски, но точно те са оформяли представите ми сега за много неща около мен.

crystalicks
02-27-2010, 19:39
Алхимикът на Паулу Куелю!
Много силна книга, с много поуки!
+1 Невероятна книга!
Също така книгата My Sister's Keeper на Jodi Picoult ме промени и то доста... който я е чел веднага ще разбере какво имам предвид.

vikitolove
02-27-2010, 21:36
току що свърших "Нека ти разкажа..." на Пауло Куело(не съм мн сиг дали се пише така името) и определено промени мисленето ми до някаква степен :)

balon4eeeee
03-04-2010, 14:31
Хорхе Букай спомогна много за промяната ми

quenian
03-04-2010, 19:17
Трудно е да се припише на една книга някаква заслуга за коренна промяна, обаче... доста заглавия са ми влияли, най-вече добавяйки по нещо в начина, по който мисля. Това не винаги е в пълно съотвествие с идеите на авторите, разбира се. Най-хубавото, което може да научите от четенето, е да мислите критично, да мислите сами. Т.е. не ме гледайте какво пиша ;)

И все пак, ето някои от заглавията:

"Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс - чупи стереотипи всякакви, напомня ти кое е важно (за теб може би), ама и ти припомня също, че от универсална гледна точка никак не е важно... и още много смях за сметка на ... "системата", както обичаме да го зовем;

"Странник в странна страна" на Робърт Хайнлайн (чел съм пълно нецензурирано издание в оригинал и не знам какво е достъпно на български... може би вече го има същото) - чупи още стереотипи, дава разни идеи какво означава да обичаш истински (авторско мнение, разбира се, но е хубаво да се мисли от повече гледни точки) и показва колко по-човечен (или по-естествен) е човек, който не е живял сред хора... и още;

Neverness и трилогията Requiem for Homo Sapiens на David Zindell (все още ги няма на български, освен може би първата част на трилогията - точно книгата, която аз не съм прочел от четирите и все още чакам да пристигне) - хем епично, хем философско и адски оригинално - нови хоризонти чак отвъд физическите граници на пространството и времето. Необятна работа. И е ново, т.е. доказва, че има къде да ходят съвременните автори, без да повтарят стари теми. Под песимистичното заглавие "Реквием за... нас" е скрит много оптимизъм за... нас, но и за бъдещето на литературата. Ама как го казах!;

Т.нар. "Змейска трилогия в четири книги" (не търсете такова заглавие, аз си измислям) на Николай Теллалов - "Да пробудиш драконче", "Царска заръка", "Пълноземие" и "Слънце недосегаемо". За тях съм писал вече разни ревюта, мнения и т.н., но ще резюмирам и за вас.
Първо - какво промени в мен - най-вече нагласата към българската (и то съвременна) литература. Имало значи. Първата книга е страхотен синтез между приказно и реалистично. Има идеали и ценности за философите, любовни истории за феновете на тези, теории за многомислещите, екшънче... И всичко върви много гладко заедно. Втората вкарва още магия (и още една любовна история), третата - научна фантастика, екшън и социални елементи (и яката утопия на България), четвъртата - мащаб - обемна е колкото предните три, взети заедно. Със сигурност могат да обогатят светогледа на всеки, който не подходи предварително затворен към всичко.

Да ме извиняват тия, дето ги пропускам. Все пак споменатите горе ги препоръчвам горещо на обичащите да четат. Да, обединява ги това, че са фантастика, а не всеки е фен на това. Но не подценявайте фантастиката като само развлекателна литература - в най-голяма степен засяга същността на истински човешки проблеми под маска, която позволява свобода на смели авторови идеи.

YouDontKnowMe
03-04-2010, 20:10
"Quo Vadis" - Хенрик Сенкевич. Петроний и днес си остава един от любимите ми герои.

ChessLAB
03-05-2010, 15:15
Кама Сутра определено ме промени както и Подсъзнанието може всичко !! трудно ме впечатляват книги особено в днешно време

ysmivka
03-10-2010, 18:55
Всяка книга която съм чела ме е променила с нещо. :)

Callisto
03-10-2010, 20:41
Може да ме убиете, но книгата, която промени животът ми към полужителна страна беше Новолуние. :D Когато я четях бях в цъщата ситуация. Имах си гадже, но най-добрият ми приятел ме харесваше и обичаше от 5 години насам. Един ден реши да зареже всичко и да ми го каже. Това ме съкруши, понеже този човек ми е много повече от приятел...той е човекът без който не мога и на който винаги мога да разчитам, както беше при Бела и Джейкъб. Бях разделена м/у двамата човека, които обичам най-много. Гаджето ми замина на стаж в Италия през лятната ваканция. Бях много самотна, понеже бях свикнала винаги да сме си заедно. В тези моменти най-добрият ми приятел беше до мен. Грижеше се за мен, непрекъснато ми напомняше, че ме обича и би дал всичко за мен. Ходихме на море, забавлявахме се, гушкаше ме на плажа, но за мен всичко беше приятелско и не исках нещата да се задълбочът, понеже не исках да го изгубя като приятел. Една нощ на плажа си говорихме и стана така, че се целунахме. Имаше привличане и аз съжалявах за това. Обичах гаджето си, най-добрият си приятел също. На следващия ден най-добрият ми приятел замина при баба си в Созопол за 1 нощ, за да се видят, че не се бяха виждали от много време. Аз си останах в ботаническата градина, където бяхме отседнали заедно с мой приятели преподаватели от един факултет в София. Прекарах целия ден отговаряйки на есемесите на приятеля си. Обясняваше ми се в любов, съжалявал, че не ми е казал по-рано преди да се запозная с гаджето си...исписахме 73 есемеса, които още пазя преписани на 3 листа. Когато се върна при мен на следващия ден той ме вдигна от земята, завърта ме, след което ме целуна и прегърна. Бях адски объркана кое е правилно и кое не. Отношенията ми с гаджето ми от одавна не вървяха и му се виждаше краят. Реших да се отдам на течението и да се доверя на чувствата си, а именно, че искам да съм с приятелят си. Всичко беше прекрасно. Той беше готов на всичко за мен и правеше всичко (и още го прави). Аз колекционирам бири от цял свят и, понеже разбра коя е любимата ми бира, която се продава само и единствено в Чехия и Словакия, отиде от София чак до Словакия, за да ми я купи, върна се и ми я подари. :) Беше адски мило. За жалост след месец решихме да се разделим, понеже колкото и да се обичаме не беше уместно да сме заедно. Все още тайничко испитвах нещо към бившото си гадже. Приятелят ми го знаеше и решихме, че ще е най-добре да се разделим, за да не пострада никога нашето приятелство. То винаги е било много здраво и е такова вече 11 години.
Моята история много ми напомня на Новолуние понеже Едуард замина далече от бела (както направи гаджето ми), през това време Бела беше редом до Джейкъб, който я подкрепяше, пазеше и се грижеше за нея) както моят приятел...те се целунаха (както и ние) Джейкъб испитваше чувства към бела (както приятеля ми), а Бела не беше сигурна в своите (както аз). За щастия всички се осъзнаха и Бела се върна при Едуард, както и аз. Той и просто всичко както и гаджето ми. След толкова много години той може и да ми е бивш, но е неизменна част от моята добра компания. :)

incarnati0n
04-11-2010, 16:56
Една одисея в космоса - Артър Кларк
Пилешка супа за душата - Джак Канфийлд; Марк Виктор Хансен; Кимбърли Кирбъргър
Малкия принц - Екзюпери

:smt051

DollDaggaBuzzBuzz
04-12-2010, 14:35
Повечето книги на Стивън Кинг ме карат да виждам света около мен по един различен начин.Той ми е любимият автор,просто е невероятен

kris4ety14
04-12-2010, 17:35
Поредицата на Луиза Мей Олкът - "Малки жени", "Добри съпруги", "Малки мъже" и "Синовете на Джоу". Първата и третата май съм препрочитала най-много пъти.

bloodysunrise
04-13-2010, 07:23
Граф Монте Кристо.

WhitEShadoW
04-13-2010, 09:01
Алхимикът на Паулу Куелю!
Много силна книга, с много поуки!
+1
Невероятна...

sunshine1
04-15-2010, 20:53
Книгата бестселър "Кокология" с нея преоткрих себе си и разбрах що за човек съм.

royal_girl
04-18-2010, 22:08
"не пипай тази книга"

mabimabi
04-23-2010, 21:02
след всяка книга се чувствам различно, защото всяка носи различно послоние, всяка грабва по различен начин, на всяка настроението и интереса е различен! лично аз много харесвам мо хейдър, тя е нещо уникално, а книгите и са стахотно преживяване! любим неин роман ми е "токио" - дълго няма да забравя колко дълго издирвах книгата, с какво желание си я купих и какво усетих, докато четях!!! също така милан кундлера и walt witman са стахотни автори!

ElectricWizard
05-02-2010, 11:30
Малко са книгите, които наистина успяват да се отразят на начина ми на мислене, разсъждаване, да ме променят изцяло.
„Да убиеш присмехулник“ мисля, че беше първата. Най - голямо впечатление ми бе направила Скаут, след като я прочетох за има - няма два дена не преставах да ръся нейни реплики месец наред, определено ме промени доста. Другата ще е „Параграф 22“, обожавам я, даже си имам около десет цитата, записани на листчета и облепени на стената над леглото. Естествено и „Полет над кукувиче гнездо“ заема едно от челните позиции, влюбена съм в нея, тя e.. някак красива и възвишена, не знам.. не мога да я опиша, но промени много някъде вътре в мен. Швейк също си каза думата, „Тенекиеният барабан“ и „Да люспиш лук“ на Гюнтер Грас, „Брулени хълмове“, „Братята с лъвски сърца“ и „Парфюмът“, „Пътеводител на Галактическия стопаджия“, „Сто години самота“, „Любов по време на холера“, „Зимата на нашето недоволство“, „Улица консервна“ и „За мишките и хората“ на безкрайно любимия ми Стайнбек, „Тренйспотинг“, „Не плачи вълко“, „Спасителят в ръжта“, „Нощем с белите коне“..
Те всъщност излязоха много, според някои, но за мен са само една малка частица от това, което съм изчела и наистина си струва да се прочете.

northernice
05-09-2010, 19:51
Алхимикът на Паулу Куелю!
Много силна книга, с много поуки!
+1
Невероятна...
+.. много истини открих в нея

Budika
05-09-2010, 19:57
"Хигиена на убиеца"-Амели Нотомб
Всъщмост всяка книга на Нотомб ме разтърсва изключително силно,но тази и "Речник на собствените имена" са най-силните издавани на български до сега!

semantics
05-09-2010, 21:29
Ако става дума за худ. книга - "Фондация" на Азимов.

ANTIHUMAN
05-11-2010, 11:12
С риск да се повторя или потретя, или не знам вече - "Спасителят в ръжта"..

+ Съгласен съм.

,,Клетниците'' Виктор Юго

Много книжки на Тери Пратчет.

,,Черен дъжд'' , но забравих кой беше автора. Уникална книга.
Тя беше единствената книга на която очите ми са се насълзявали!

AutomatiC
05-11-2010, 14:30
за момента никоя

_donna_
05-19-2010, 12:50
"Пътеводител на галактическия стопаджия" на Дъглас Адамс.
И какво ви обогати тази книга?

Faltera
05-20-2010, 08:13
Прочел съм някаде 100 книги до сега и доста съм се замислял над тях. :)

YourSupergirl
05-31-2010, 18:04
Чели ли сте книга, която смятате,че ви е променила по накъкъв начин ?
често съм чела психологически книги..с цел усъвършенстване..тях няма да коментирам-естествено,променили са ме.
'Тайната' промени начина ми,по който виждам света.
аа една страхотна книга е 'Джонън Ливингстън-Чайката' ..уникална е.и наистина ме вдъхнови. (:

king95
06-01-2010, 10:09
Аз не чета много, но доста филми са ми променили мисленето...

Lancelot
06-03-2010, 18:45
Всяка книга променя малко или много. Въпросът е дали ще запазиш промяната или не..

Ще дам само 1 книга, въпреки че чета много.
"Жътварят" на Тери Пратчет.

Fr3eGiRl
06-21-2010, 10:57
Може да ме убиете, но книгата, която промени животът ми към полужителна страна беше Новолуние. :D Когато я четях бях в цъщата ситуация. Имах си гадже, но най-добрият ми приятел ме харесваше и обичаше от 5 години насам. Един ден реши да зареже всичко и да ми го каже. Това ме съкруши, понеже този човек ми е много повече от приятел...той е човекът без който не мога и на който винаги мога да разчитам, както беше при Бела и Джейкъб. Бях разделена м/у двамата човека, които обичам най-много. Гаджето ми замина на стаж в Италия през лятната ваканция. Бях много самотна, понеже бях свикнала винаги да сме си заедно. В тези моменти най-добрият ми приятел беше до мен. Грижеше се за мен, непрекъснато ми напомняше, че ме обича и би дал всичко за мен. Ходихме на море, забавлявахме се, гушкаше ме на плажа, но за мен всичко беше приятелско и не исках нещата да се задълбочът, понеже не исках да го изгубя като приятел. Една нощ на плажа си говорихме и стана така, че се целунахме. Имаше привличане и аз съжалявах за това. Обичах гаджето си, най-добрият си приятел също. На следващия ден най-добрият ми приятел замина при баба си в Созопол за 1 нощ, за да се видят, че не се бяха виждали от много време. Аз си останах в ботаническата градина, където бяхме отседнали заедно с мой приятели преподаватели от един факултет в София. Прекарах целия ден отговаряйки на есемесите на приятеля си. Обясняваше ми се в любов, съжалявал, че не ми е казал по-рано преди да се запозная с гаджето си...исписахме 73 есемеса, които още пазя преписани на 3 листа. Когато се върна при мен на следващия ден той ме вдигна от земята, завърта ме, след което ме целуна и прегърна. Бях адски объркана кое е правилно и кое не. Отношенията ми с гаджето ми от одавна не вървяха и му се виждаше краят. Реших да се отдам на течението и да се доверя на чувствата си, а именно, че искам да съм с приятелят си. Всичко беше прекрасно. Той беше готов на всичко за мен и правеше всичко (и още го прави). Аз колекционирам бири от цял свят и, понеже разбра коя е любимата ми бира, която се продава само и единствено в Чехия и Словакия, отиде от София чак до Словакия, за да ми я купи, върна се и ми я подари. :) Беше адски мило. За жалост след месец решихме да се разделим, понеже колкото и да се обичаме не беше уместно да сме заедно. Все още тайничко испитвах нещо към бившото си гадже. Приятелят ми го знаеше и решихме, че ще е най-добре да се разделим, за да не пострада никога нашето приятелство. То винаги е било много здраво и е такова вече 11 години.
Моята история много ми напомня на Новолуние понеже Едуард замина далече от бела (както направи гаджето ми), през това време Бела беше редом до Джейкъб, който я подкрепяше, пазеше и се грижеше за нея) както моят приятел...те се целунаха (както и ние) Джейкъб испитваше чувства към бела (както приятеля ми), а Бела не беше сигурна в своите (както аз). За щастия всички се осъзнаха и Бела се върна при Едуард, както и аз. Той и просто всичко както и гаджето ми. След толкова много години той може и да ми е бивш, но е неизменна част от моята добра компания. :)


Всичко, което си написала е невероятно .. !! И аз си мислех, че когато кажа, че поредицата ''Здрач" е променила живота ми никой няма да го приеме на сериозно .. но наистина е така .. В днешно време трудно се намира истинска любов и аз се бях отказала да я търся.. Но след като прочетох Здрач.. си върнах надеждата .. .. След като прочетох цялата история аз се промених.. Имам по-голяма вяра.. и наистина вече искам да открия любовта .. Може би повечето хора смятат, че Здрач е боза .. и така нататък, но аз мога да ви кажа, че ако се опитате да вникнете в мисленето на авторката и в историята няма да съжелявате .. благодаря на всички прочели поста ми .. :)

streamers
07-26-2010, 09:57
"На изток от Рая", "Клетниците", "Пилето", "С дъх на канела", "Сто години самота" И донякъде "Новолуние"

DqVoLsKoJeLaNiE
07-27-2010, 08:39
"Алхимикът"-П.Куелю

lonerider
08-19-2010, 11:48
Джонатан Ливингстън Чайката - Ричард Бах
Книгите на Хорхе Букай
На изток от рая - Стайнбек
Into the wild (има филм по книгата) - Кракауер
Докосване до пустатата - Джо Симпсън
Пътеводител на галактическия стопаджия - Д. Адамс
(това са най-ярките за мен заглавия, но има и още много... за които или не се сещам в момента или мястото ще е недостатъчно)

Имаше и период в който четях изключително много приложна психология и от тогава са ми се отпечатали ума следните автори:
Вадим Зеланд
Джон Кехоу
Джо Витале
Бил Лукас

TheNewReligion
08-22-2010, 00:01
Всички книги, които съм чела, са ме променили по някакъв специален начин. Осъзнавам го след време повечето пъти...За конкретно заглавие "Дневникът на един маг" ми изниква, но не е нещо особено драстично. ^^

MISTRESS
08-22-2010, 23:54
Парфюмът-Зюскинд :)

guinessgirl
08-23-2010, 21:56
''Джонатан Ливингстън Чайката'' на Ричард Бах и ''Улица Консервна''.
силни са много.

SnoOpY15
08-24-2010, 00:15
`Тетрадката` на Никълъс Спаркс и филма е много хубав

Shmahao
08-30-2010, 08:50
Портретът на Дориян Грей - Оскар Уайлд . ;]

onqtam
10-10-2010, 19:50
да... The C++ Programming Language - bjarne stroustrup

:D :D

SchizoRat
10-11-2010, 08:43
Преди 7-8 години четох На Яве И На Сън, тогава много ми хареса.
Сега само на Стивън Кинг чета, малко съм се отклонила :D

sanyflower7
08-14-2011, 18:40
,,Подсъзнанието може всичко''
Have A Faith! :)

Colouring
08-15-2011, 09:05
Не смятам,че определена книга може да ме промени.Всеки път,обаче,като завърша някоя и се замисля,откривам,че тя ме е научила на нещо.Няма значение жанра или автора,(почти) всяка книга си има история,от която накрая се опитвам да извадя поука. :)

Altamira
08-25-2011, 20:57
Малкият принц на Екзюпери... колкото по-голяма ставам, толкова повече плача накрая..
и Проницателят също..

SmilezZz
08-26-2011, 08:03
Всяка една книга,която съм прочела до този момент ме е променила по някакъв начин - малко или много. Може би най-вече "Подсъзнанието може всичко","Защо нямам приятели","Среща с греха".

Imprevisible
09-04-2011, 22:31
Не бих казала, че някоя книга ме е променила дотам че да е забележима промяна, но "Алхимикът" ми повлия изключително много и ме мотивира да преследвам целите си...след като я прочетох си направих и втората татуировка. Може би точно в този момент от живота ми е трябвало да прочета точно тази книга. Спорет мен това как книгите ни влияят зависи и от нашето емоционално състояние, за да намерим самите нас някъде из страниците...

Zorin
09-09-2011, 22:29
За мен не е книга, а цял автор - Джак Керуак. А в началото дори не го харесвах; бях чела "По пътя" но не можех да й видя красотата, бях убедена, че е най-скучния пътепис, който някога съм чела. А после някои неща ми се преобърнаха в живота и преоткрих много неща, които бях игнорирала навремето - Джак, разбира се, беше сред тях. "Бродягите на Дхарма" беше като че ли първата му книга, която дочетох докрая, а после и "Пътя", разбира се, и като че ли и двете напълно ми извъртяха мирогледа, погледнах на света и на живота от една по-обща и вселенска гледна точка и постигнах голяма доза душевно спокойствие. Така че Керуак е, определено.

SunnyWinter
09-13-2011, 21:34
Има само няколко книги, които са ме променили. Тази, която оказа най-голямо влияние е "Хари Потър". Джоан Роулинг е невероятна писателка, затова в цялата поредица има някаква магия, която ме завладя още когато прочетох първата глава на Филосовския камък. Иначе други книги, които са ме променили, са "Без дом" на Хектор Мало, "Чичо Томовата колиба" на Хариет Бичър Стоу и "Клетниците".

theseveredgarden
09-14-2011, 12:58
Труден въпрос, но ако трябва да говорим за промяна...
може би "Полет на кукувиче гнездо" и "Пилето" =)

Егати пилешката тематика хаха :Р


''Джонатан Ливингстън Чайката'' на Ричард Бах и ''Улица Консервна''.
силни са много.

И с какво те промени "Улица консервна"?