PDA

View Full Version : Пичове, яко съм я загазил помагайте



ivanstef
11-26-2009, 16:19
Какво става, днес баща ми се обажда и ме пита "променял ли са паролата на компютър в училище." Аз първо не чатнах за какво говори, но след кратки обяснения се разбрахме. Оказва се че на него му се обадили от училище да му кажат, че на комютъра, които аз ползвам не може да се влезне. Аз му казах че не съм аз, а той че после ще се оправим.

Добре но после отивам в училище и ме вика тази по информатика и ме убеждава, че от целия клас само аз съм можел да направя такова нещо. И твърди, че на всички акаунти (за всеки клас) е махната паролата. След дълъг спор, присъединяване на още учители се оказвам в дирекцията заедно с още два от другите класове. След като обяснямвам на директора какво е станало, той дори без да ме изслуша твърди че по пътя на логиката може да съм само аз. Естествено това щяло да бъде придружено с наказание и санкции от негова страна.

Благодаря че го прочетохме, та въпроса ми е да давате идей как да доказвам противното. Win XP, Limited Account и т.н..

:x :x :x

Lucho
11-26-2009, 16:33
Ок. Опитай така. Ти сам няма как да влезеш в компютърия кабинет, поне по закон и правила. Второ, ако не си влязъл сам, то ти си бил с учител. Ако евентуално ти си го направил - къде е дремел този учител и как може без преки доказателства да те обвиняват. Ако е второто - съди ги.

ivanstef
11-26-2009, 16:42
Има прекалено много противоречия. Иначе те твърдят, че всичко това се е случило в часа по информатика. Проблема, е че ми трябва доказателство или начин по който може да стане от външен човек..

amk933
11-26-2009, 16:42
Викни майка ти и баща ти в училище да вдигнат един луд скандал как така ще те обвиняват без доказателства да видиш как ще омекнат на бързо. :x

ivanstef
11-26-2009, 16:43
Викни майка ти и баща ти в училище да вдигнат един луд скандал как така ще те обвиняват без доказателства да видиш как ще омекнат на бързо. :x

Това не е проблема в скучая. Винаги може да стане, но на мен ми трябва опровержение на тяхтото твърдение.

doomkillerr
11-26-2009, 17:06
"ivanstef" - кажи на тая по информатика да използва администраторския профил и така да влезе в компютъра или някой от другите начини. За твоето оправдание не знам какво да те посъветвам - явно някой ти е погодил много лош номер и сега се смее на твой гръб! :x

П.С. - Абе тея по информатика май нищо не знаят?!?! :-o Един мой много добър приятел стана учител по информатика и математика, но се е случвало и мен понякога да ме пита за съвети за това - онова :lol: , а след като аз почти нищо не разбирам - смятайте каква е работата... :razz: :P

LittleDude
11-26-2009, 17:11
"ivanstef" - кажи на тая по информатика да използва администраторския профил и така да влезе в компютъра или някой от другите начини. За твоето оправдание не знам какво да те посъветвам - явно някой ти е погодил много лош номер и сега се смее на твой гръб! :x

П.С. - Абе тея по информатика май нищо не знаят?!?! :-o Един мой много добър приятел стана учител по информатика и математика, но се е случвало и мен понякога да ме пита за съвети за това - онова :lol: , а след като аз почти нищо не разбирам - смятайте каква е работата... :razz: :P
почти :lol: :lol: :lol:

ivanstef
11-26-2009, 17:56
Намислих доста неща... и след продължителен разговор току що с баща ми се стигна до там, че няма да стане работата както те искат. Естествено тази по информатика си мисли, че съм и се доказвал колко мога...

ivanstef
11-26-2009, 17:57
И само да попитам, някакви идеи да разбера какво е правено на компютъра... без предвърително инсталиран шпионски софтуер

nebma
11-26-2009, 20:19
windowsa на български ли е ? Ако да това е бъг от уиндоуса случвало ми се е и на мен

SolusChristus
11-27-2009, 01:39
Няма как от Limited Account да направиш така, че да не може да се влезне в Windows.

Викат си поддръжката, пуска се админстратора, променя се паролата и готово.

Ако е от BIOS паролата, вади се батерията за паметта, изчаква се 30 секунди, слага се отново и няма парола.

ivanstef
11-27-2009, 05:06
Няма как от Limited Account да направиш така, че да не може да се влезне в Windows.

Викат си поддръжката, пуска се админстратора, променя се паролата и готово.

Ако е от BIOS паролата, вади се батерията за паметта, изчаква се 30 секунди, слага се отново и няма парола.

Те си влизат,проблема е всъщност, че отиват класове след нас и оп не можем да си влезем. Обвиняват ме, че съм причинил вреда на софтуера според шефа (навярно нищо не разбира)

SolusChristus
11-27-2009, 07:15
Е иди наистина нанеси щета на софтуера та поне да има за какво да те винят. 8-)

didonko
11-27-2009, 07:49
Limited account въобще не ти дава достъп до control panel-a. Не можеш да инсталираш програми, с които да правиш такива промени. Помоли даскала по информатика (предполага се, че знае повече от вас) да ти покаже как става тоя фокус. Или отиди в някоя фирма, помоли твой познат, който се занимава със софтуер или поддръжка да дойде да им обясни как става тоя номер... Или да им покаже как не може да стане това...

doomkillerr
11-27-2009, 08:21
Limited account въобще не ти дава достъп до control panel-a. Не можеш да инсталираш програми, с които да правиш такива промени. Помоли даскала по информатика (предполага се, че знае повече от вас) да ти покаже как става тоя фокус. Или отиди в някоя фирма, помоли твой познат, който се занимава със софтуер или поддръжка да дойде да им обясни как става тоя номер... Или да им покаже как не може да стане това...

Да но нали се сещаш, че и без да стигаш до "control panel"-a можеш да смениш паролата?!!? :oops:

SolusChristus
11-27-2009, 09:20
Limited account въобще не ти дава достъп до control panel-a. Не можеш да инсталираш програми, с които да правиш такива промени. Помоли даскала по информатика (предполага се, че знае повече от вас) да ти покаже как става тоя фокус. Или отиди в някоя фирма, помоли твой познат, който се занимава със софтуер или поддръжка да дойде да им обясни как става тоя номер... Или да им покаже как не може да стане това...

Да но нали се сещаш, че и без да стигаш до "control panel"-a можеш да смениш паролата?!!? :oops:

Как? :oops:

Cybershot
11-27-2009, 14:58
хахахаах туй 100% администратора на компютрите е някакъв идиот дето нищо не разбира, ама е връзкар, омазал е нещо, защото е толкова кадърен и нали трябва да има някой виновен. Предполагам ти по-разбираш от другите и така е станала работата. При нас е нещо подобно, "опитали" са се максимално да ги ограничат, абе некадърници яко...

doomkillerr
11-27-2009, 15:40
Limited account въобще не ти дава достъп до control panel-a. Не можеш да инсталираш програми, с които да правиш такива промени. Помоли даскала по информатика (предполага се, че знае повече от вас) да ти покаже как става тоя фокус. Или отиди в някоя фирма, помоли твой познат, който се занимава със софтуер или поддръжка да дойде да им обясни как става тоя номер... Или да им покаже как не може да стане това...

Да но нали се сещаш, че и без да стигаш до "control panel"-a можеш да смениш паролата?!!? :oops:

Как? :oops:

Даваш ми 20 лв. и ти казвам веднага! :P

Cybershot
11-27-2009, 15:44
Limited account въобще не ти дава достъп до control panel-a. Не можеш да инсталираш програми, с които да правиш такива промени. Помоли даскала по информатика (предполага се, че знае повече от вас) да ти покаже как става тоя фокус. Или отиди в някоя фирма, помоли твой познат, който се занимава със софтуер или поддръжка да дойде да им обясни как става тоя номер... Или да им покаже как не може да стане това...

Да но нали се сещаш, че и без да стигаш до "control panel"-a можеш да смениш паролата?!!? :oops:

Как? :oops:

Даваш ми 20 лв. и ти казвам веднага! :P

Сейф мод
Command Prompt

kidwestern
11-27-2009, 17:57
лимитед акаунт незнам си кво неможело на бабати в гъза,всичко може ;] друг е въпроса че ти си прост

Cybershot
11-27-2009, 19:39
лимитед акаунт незнам си кво неможело на бабати в гъза,всичко може ;] друг е въпроса че ти си прост

Пък ти много разбираш затуй нали?

kidwestern
11-27-2009, 19:48
мда,за разлика от теб

Cybershot
11-27-2009, 19:52
мда,за разлика от теб
Знайш ти трънки, гледай си правец-а(82) и се кефи

kidwestern
11-27-2009, 19:55
питай да ти обеснявам ако нещеш

пс: 79-та ми е правеца :)

Cybershot
11-27-2009, 19:58
питай да ти обеснявам ако нещеш

пс: 79-та ми е правеца :)

ехе значи е ИМКО-1
Голяма антика е, интересно как на 2MHz си подкарал ОС :D

kidwestern
11-27-2009, 20:05
не е 2 MHz

beretta92sd
11-27-2009, 20:53
ПО голямата част от учителите по информатика , знаят само как се работи с основните програми word , excel , internet explorer и от каде се спира и се пуска компа.Такива неща като пароли идват хора от някой фирма да ги правят който потдържат и комповете и имат договор с училището.
Кой знай даскала де е барал след като сте излезли от стаята.
Даскала щом не е видял проблема с акаунта преди да напуснеш стаята. след това няма никакво право да те обвинява, на него работата му е да преподава и да следи какво се прави на компютрите.

Cybershot
11-28-2009, 06:10
не е 2 MHz

хаха ползвал е процесор i8080, който е с работна честота 2MHz

kidwestern
11-28-2009, 08:18
не е 2 MHz

хаха ползвал е процесор i8080, който е с работна честота 2MHz

добре

Outlaw87
11-28-2009, 11:11
абе иван ли си стефан ли си как може така бе?! нямат доказателство и рабираш ли, че могат да те хванат единствено и само за патката. нищо не съм направил и това е.

skuck
11-28-2009, 11:45
Да еба и даскалите да еба!

ivanstef
11-28-2009, 12:55
абе иван ли си стефан ли си как може така бе?! нямат доказателство и рабираш ли, че могат да те хванат единствено и само за патката. нищо не съм направил и това е.

Иван Стефанов съм... и аз това им казах, но те просто са си прости и каквото и да има кажеш те викат, ние сме решили това не ни интересува. Затова ми трябва довод с който да ги разбия..

ivanstef
11-28-2009, 12:56
Да е** и даскалите да е**!

Именно, плашат ме с наказание, а аз вече имам такова и ще стане кофти работа...

beretta92sd
11-28-2009, 17:56
МИ казваш на баща ти да вика адвокат подаваш жалба за личностна обида, и им даваш призовки на тия двмата дето много им знаят устите директора и преподавателя за това че те обвиняват без доказатества за нещо което не си извършил.
Те още като чуят за съд и ще клекнат двамата.

Ospi
11-28-2009, 19:46
Само ти си можел да слагаш парола на комп от всички други?? :-o
Е**хти идиотите

ivanstef
11-29-2009, 08:57
Само ти си можел да слагаш парола на комп от всички други?? :-o
Е**хти идиотите

Всъщност за да сложиш парола или да махтеш такава (за каквото ме обвиняват) трябва да влезеш в администраторския акаунт. Обвиняват ме че съм му разбил паролата (не че немога, но няма смисъл в училище да го правя)

doomkillerr
11-29-2009, 09:01
Всъщност за да сложиш парола или да махтеш такава (за каквото ме обвиняват) трябва да влезеш в администраторския акаунт. Обвиняват ме че съм му разбил паролата (не че немога, но няма смисъл в училище да го правя)

Отричай до последно!!! И друго се сетих... Контрирай директора с въпроса "Е как е възможно да разбирам повече от учителката по информатика, че да направя тези неща?!?!" :shock: :oops:

ivanstef
11-29-2009, 09:27
Всъщност за да сложиш парола или да махтеш такава (за каквото ме обвиняват) трябва да влезеш в администраторския акаунт. Обвиняват ме че съм му разбил паролата (не че немога, но няма смисъл в училище да го правя)

Отричай до последно!!! И друго се сетих... Контрирай директора с въпроса "Е как е възможно да разбирам повече от учителката по информатика, че да направя тези неща?!?!" :shock: :oops:

Като говорихме го питах точно това и той ми вика знам ви че сте хакери и че можете да правите много неща..

11-29-2009, 10:47
Много ирония с даскалите по информатика.
Честно казано това ако се беше случило при мен щяха да ядът доста майни.
А относно "хакерите" кажи на директора, че няма познание за това от какъв тип термени ползва. Кажи му, че е смешен с тоя начин на езика. И му кажи да ти представят някакви доказателства, че си ти или да ходят на майната си.
Ако го кажеш с правилния тон си ти човека 8-)

txm
11-29-2009, 10:55
Кажи им като са толкова отворени да се логнат през Safe Mode в Администраторския акаунт и да искарат последните логове с промени по потребителската мрежа.

П.С. Novell ли ползвате за Network Management?
- Ако е така, Novell е бъгната история и понякога си ресетва cache-а и се налага рекомпилация за да се възтановят данните.

П.С. Ако не е Novell, кажи на въпросната учителка по информатика да направи системен рестор пак през Safe Mode (през командния пункт) и ако всичко се възтанови, както си е било, значи глупавия Windows си е ресетнал мрежовата система (случва се често).

lentinko
11-29-2009, 10:57
абе извикаи баща си за нула време ще ги оправи или както казаха някой колеги извикаи някой познат който има фирма и да им обясни как става работата айде успех

ivanstef
11-29-2009, 16:35
Кажи им като са толкова отворени да се логнат през Safe Mode в Администраторския акаунт и да искарат последните логове с промени по потребителската мрежа.

П.С. Novell ли ползвате за Network Management?
- Ако е така, Novell е бъгната история и понякога си ресетва cache-а и се налага рекомпилация за да се възтановят данните.

П.С. Ако не е Novell, кажи на въпросната учителка по информатика да направи системен рестор пак през Safe Mode (през командния пункт) и ако всичко се възтанови, както си е било, значи глупавия Windows си е ресетнал мрежовата система (случва се често).

Я разясни малко къде да ги търся тези логове.

Cybershot
11-29-2009, 16:59
това за Novell-a е бати простотията!
За да имат изграден Novell мрежа, то трябва да ползват Novell OS, което силно ме съмнява! Предимно в САЩ ползват този тип мрежа/ОС!

txm
11-29-2009, 17:54
това за Novell-a е бати простотията!
За да имат изграден Novell мрежа, то трябва да ползват Novell OS, което силно ме съмнява! Предимно в САЩ ползват този тип мрежа/ОС!

В Холандия също! И не, не трябва да ползват Novell OS.

Cybershot
11-29-2009, 17:58
това за Novell-a е бати простотията!
За да имат изграден Novell мрежа, то трябва да ползват Novell OS, което силно ме съмнява! Предимно в САЩ ползват този тип мрежа/ОС!

В Холандия също! И не, не трябва да ползват Novell OS.

Може не споря, това знам за него.
Иначе Windows server :-o

ivanstef
11-30-2009, 05:40
Ясно, а има ли начин да се разбере какво и кога е правено. :smt013

Maskata
11-30-2009, 19:16
Limited account въобще не ти дава достъп до control panel-a. Не можеш да инсталираш програми, с които да правиш такива промени. Помоли даскала по информатика (предполага се, че знае повече от вас) да ти покаже как става тоя фокус. Или отиди в някоя фирма, помоли твой познат, който се занимава със софтуер или поддръжка да дойде да им обясни как става тоя номер... Или да им покаже как не може да стане това...

Да но нали се сещаш, че и без да стигаш до "control panel"-a можеш да смениш паролата?!!? :oops:

1 cmd и готово :)!

ThEKiNgG
12-01-2009, 16:17
Ехе ти си наи големия хакер в училище и само ти можеш да го направиш :D ти се извади голям кракер

ivanstef
12-02-2009, 05:10
Ехе ти си наи големия хакер в училище и само ти можеш да го направиш :D ти се извади голям кракер

Поправка, не съм се извадил аз, те така ме "изваждат"

doomkillerr
12-02-2009, 06:34
В крайна сметка, как се развива случая ти?!?! :(

ivanstef
12-05-2009, 14:16
Заега има затишие, но дано се се окаже такова пред буря. И все си мисля, че няма какво да докажат мамин.ката им мръсна... само си измислят.. :-x