PDA

View Full Version : Вентилатора отказва да върти.



Shia
11-26-2009, 16:20
Вентилатора над процесора отказва да върти.Извадихме го,изчистихме го(лъсна е меко казано) сложихме го и върти 10мин,след това спира и толкова.Компютърът е на 6години и като отидохме да търсим нов,казаха,че не се произвеждат.
Баща ми предполага,че е изгорял термодатчика.
Във Варна дали сервиз би ми помогнал.

ivanstef
11-26-2009, 16:23
Така казват тези които не знаят. Влез в интернет и си поръчай. Не може да не намериш.

doomkillerr
11-26-2009, 16:52
Вентилатора над процесора отказва да върти.Извадихме го,изчистихме го(лъсна е меко казано) сложихме го и върти 10мин,след това спира и толкова.Компютърът е на 6години и като отидохме да търсим нов,казаха,че не се произвеждат.
Баща ми предполага,че е изгорял термодатчика.
Във Варна дали сервиз би ми помогнал.

Здравей "Shia". Така сега започвам по реда на въпросите ти... Хубаво е вентилатора не само да се почисти, а и да се смаже! По-принцип няма да е проблем да се вземе и друг вентилатор (същата големина) и да се приспособи към радиатора на процесора! Баща ти греши в своето предположение (поне така предполагам лично аз), защото термодатчика се намира в процесора, а не във вентилатора! Оборотите на вентилатора се контролират като се увеличава или намалява напрежението (тока) подаван от дъното към него.

За Варна бих ти препоръчал: сервиза на Констант-БГ, намиращ се на адрес ул. Даме Груев №16-18 - А това е снимка с карта, къде се намира магазина и сервиза на фирмата (щракни точно тук)
(http://www.constant.bg/images/image.aspx?id=1608&width=769&height=747)

Успех от мен! :wink:

skuck
11-28-2009, 11:56
може и да не тряя да охлажда пък...

BrainlessROCKBABY
11-28-2009, 15:41
как бе..процесора ще изгори, ако не охлажда :lol:

LittleDude
11-28-2009, 15:53
как бе..процесора ще изгори, ако не охлажда :lol:
няма да изгори... при опраделена температура се изключва компа...

doomkillerr
11-28-2009, 16:11
как бе..процесора ще изгори, ако не охлажда :lol:
няма да изгори... при опраделена температура се изключва компа...

По принцип - ДА, дефакто обаче - нищо не е сигурно! :? Може да си замине за един миг процесора... 8)

П.С. - Все пак да не забравяме факта, че високата температура е "убиеца" на процесорите!

Cybershot
11-28-2009, 16:38
как бе..процесора ще изгори, ако не охлажда :lol:
няма да изгори... при опраделена температура се изключва компа...

По принцип - ДА, дефакто обаче - нищо не е сигурно! :? Може да си замине за един миг процесора... 8)

П.С. - Все пак да не забравяме факта, че високата температура е "убиеца" на процесорите!

Това с настройката е едно от най-сигурните, процесора да не ти замине от прегряване, но при едно еветуално сменяне на батерията на дъното настойките се нулират и пак трябва да го зададеш, иначе йок защита.
doom прав си, процесора само по 2 начина може да се повреди - или да изгори или механично(с чук примерно).

Към автора на темата:
Какъв ти е процесора? или направо 1 снимка на вентилатора може да сложиш :)

Shia
11-30-2009, 20:52
Дадохме го на един специалист.Каза,че вентилатора е динамичен и върти,като се загрее и има много работа на компа и спира да върти,когато не правиш нищо сериозно.Не е от този тип вентилатори,който въртят постоянно.


И не върти от 1 час бахти якото.

MakeMeLaugh
11-30-2009, 21:21
Боже какви елементарни неща ти казват специалистите...
да взема и аз ли да си отворя комп сервиз.. :shock:

doomkillerr
11-30-2009, 21:42
Боже какви елементарни неща ти казват специалистите...
да взема и аз ли да си отворя комп сервиз.. :shock:

И аз в последно време почнах да се замислям над този въпрос и ако се навиеш - пиши и мен! Ще сме добри бизнес партньори заедно... 8)

П.С. - А аз се чудех до сега защо вентилатора на видео картата ми тръгва 3-4 минути след като включа компютъра (въпреки, че тя е с пасивно охлаждане) и сега ми стана ясно - хубаво е да има такива "специалисти"! http://i635.photobucket.com/albums/uu72/vini_sponge/1Y.gif

MakeMeLaugh
11-30-2009, 21:56
Хаххах ами още малко и очаквай писмо.
няма шега и измама ние с един пр-ел сме почти навити да правим подобен бизнес... има хляб.
една преинсталация на лаптоп 40 лв.. а на комп 30 лв.. а то няма разлика ама опъват разликата, явно 30 лв за 50-60 мин им се виждат мъничко.. :lol:
и такива елементарни проблеми имат хората не е истина и все някакви лелки неуки ходят, пък ония лапат кинтите и всяко нещо го оправя с преинстал няма данни няма нищо..
хм

ей ся.. момичето да каже колко лв са й взели за профилактика. бас държа, че са ти предложили да ти изчистят и прахта или вентиклаторите да ти смажат ей така, че има нужда ;д

Shia
12-01-2009, 13:37
Прегледа беше авбсолютно безплатен,че е съсед човека и сама си жертвах едната четка за грим,за да изчистя вентилатора.

За смазване не знам дали е имало изобщо. :D

Outlaw87
12-01-2009, 13:59
пичое и пички...относно отварянето на PC фирма си бях правил проект, но нещо все не ми стигаше. ето част от CV-то ми:
Windows & Linux инсталиране, конфигуриране, инсталиране на драйвъри, инсталиране на приложен софтуер, работа, поддръжка и отстраняване на проблеми...
Асемблиране на компютърни системи и хардуерна поддръжка на КС
Основни познания по HTML/CSS/PHP/MySQL/UNIX
Английски език
Linux:
Управление на потребители и групи, работа с Command line, работа с CRON,компилиране на linux kernel,познания по TCP/IP,конфигуриране на мрежови интерфейси, Apache, Samba, Virtualisation и Backup

ако решите да отваряме нещо бих се радвал. аз лично съм от голямото село.