PDA

View Full Version : Спане..кх,кх..Сън



Gyzibarka
11-26-2009, 20:29
Ами искам да задам едно просто въпросче,ще се радвам,ако ми отговорите:) И то е следното-какво за вас е сънят?Само като физиологическа нужда ли го възприемате и ако не като какво друго? :-o

woshata
11-26-2009, 20:38
Губене на време. Тези 8 часа, които хората прекарват в спане, ако можеха да издържат щяха да вършат толкова много други неща 8-)

mmKamm
11-26-2009, 20:41
Обичам да спя, когато ми се спи :) Спя адски много :) Мога да си легна в 8 и да спа до 2-3 :D Но често страдам от безсъние.

ArrowsOfDeath
11-26-2009, 20:48
Просто вкусваме за малко смъртта :)

ifilin4ica
11-26-2009, 20:58
Просто вкусваме за малко смъртта :)
Wtf!!! Какви ги приказваш човек :shock:

Сънят е....нещо незаменимо. Преди спях по 5-6 часа и си мислех, че ми е яко. Сега разбирам удоволствието да спиш до обяд :D

Gyzibarka
11-26-2009, 21:07
Просто вкусваме за малко смъртта :)
Всъщност да много си прав,сънят се води като "малка смърт"един вид това е нещо неосъзнато с разликата,че се събуждаме!
Но mmKamm как хем страдаш от безсъние,хем спиш супер много,би ли ми разяснила? :)

TrustNobody
11-26-2009, 21:16
обожавам да спя.
спя средно по 10-12 часа и пак не ми стига,цял ден се оплаквам,че ми се спи 8-)

Gyzibarka
11-26-2009, 21:25
хаха аз не обичам да спя и наистина смятам спането за губене на време и тази година 12 клас ми се налага просто да спя най-много по 5 часа през повечето дни от седмицата,но тва не ми пречи особено 8-)
А иначе някой може ли да каже,ако има случаи,в които е сънувал нещо и то се е сбъдвало;лично аз това,което го сънувам е някак си отражение на миналия ден или нещо свързано с нещо изминало,досега не съм забелязала някакви странни,мистични проявления на съня.

ZipFail
11-26-2009, 21:26
Сънят е едно от най-хубавите и най-полезни неща които човек прави през деня си :)
А пък 'Licid Dreaming' е още по-яко :)

mmKamm
11-26-2009, 21:26
Но mmKamm как хем страдаш от безсъние,хем спиш супер много,би ли ми разяснила? :)
Написах: "Спа много, НО често страдам от безсъне."
Имах в предвид, че принципно когато спа, спа адски много и адски непробудно. Но за жалост, често страдам от безсъние, т.е. рядко ми се случва това голямо спане. Разбра ли сега 8-)

Sham
11-26-2009, 21:30
Изкачвам се доста нагоре в нивата на медитация и често получавам вдъхновение, ставам, пиша, пак си лягам. Сънувам много цветно, реалистично, но понякога и несвързано. Възприемам съня като портал м/у небесното и човека, най-спокойното място да избягаш от хората, като собствена опознавателна терапия...

ArrowsOfDeath
11-26-2009, 21:35
Gyzibarka, готино местожителство имаш 8-)
Аз пък веднъж сънувах една оценка и взех, че получих нея на контролното :D Често сънищата са ми сюрреалистични 8)

raduna
11-26-2009, 21:46
С. Т. обичаше да казва "От сън спомен няма", но тя е математичка, така че и е простено :D
а един човек ми каза, че 2 седмици без никакъв сън и се гътваш, много му вярвам ;р не говорим за редките случаи на хора, които не спят изобщо - това е едно от най-големите нещастия сигурно :/

Gyzibarka
11-26-2009, 21:47
хаха най-после съсед :grin:
Иначе сънят си е странно нещо,доста необяснимо..И аз онзи ден сънувах някаква дискотека,в която бях и отнякъде изникна динозавър,който започна да мегони и всичко да изчезва след него :-o

ZipFail
11-26-2009, 21:51
С. Т. обичаше да казва "От сън спомен няма", но тя е математичка, така че и е простено :D
Аз пък от няколко седмици се упражнявам и вече всяка нощ сънувам по супер много и помня почти всичко :)

Gyzibarka
11-26-2009, 21:51
не говорим за редките случаи на хора, които не спят изобщо - това е едно от най-големите нещастия сигурно :/
Мда тва може би е и дар и проклятие,но по-скоро проклятие.Четох за някаква баба виетнамка ли беше,която не е спала от 42 години и всъщност най-нормално си живее без дори да е мигнала за секунда (не мигнала като с око :D ами не е спала).

raduna
11-26-2009, 21:52
С. Т. обичаше да казва "От сън спомен няма", но тя е математичка, така че и е простено :D
Аз пък от няколко седмици се упражнявам и вече всяка нощ сънувам по супер много и помня почти всичко :)
да не ставаш да си записваш...признай :D

ZipFail
11-26-2009, 21:53
Мне, просто ли лягам с такава нагласа 8-)
тва с писането не ми звучи достоверно..

raduna
11-26-2009, 21:55
не говорим за редките случаи на хора, които не спят изобщо - това е едно от най-големите нещастия сигурно :/
Мда тва може би е и дар и проклятие,но по-скоро проклятие.Четох за някаква баба виетнамка ли беше,която не е спала от 42 години и всъщност най-нормално си живее без дори да е мигнала за секунда (не мигнала като с око :D ами не е спала).
зомби
не разбирам как изобщо е възможно? ако всички бяхме така, представяш ли си колко добълнителни ресурси за живот щяха да са ни необходими и за каква консумация щеше да става въпрос - това е ужасно

Boot
11-26-2009, 21:55
Много обичам да спя. И спя по много часове винаги когато имам възможност. Доста често сънувам интересни сънища и ми е забавно. Понякога не толкова, де, наскоро сънувах че съм бременна и раждам и го гледам детето и беше ужасно, постоянно си мислех как целият ми живот е изгубен 8-) А по-интересното е, че два дни преди този сън имах друг - как се женя (в собствения си замък, нали :Д )

raduna
11-26-2009, 21:57
Мне, просто ли лягам с такава нагласа 8-)
тва с писането не ми звучи достоверно..
аз предпочитам да не сънувам, когато сънувам не се наспивам толкова добре - аз с такава нагласа си лягам "Няма да сънуваш!" :D

chereshkaa
11-26-2009, 22:11
охх...много обичам да спяя :D
оня легнах към 5 следобяд и се събудих от алармата за дск :D