PDA

View Full Version : ноктопластика



stelit0
11-26-2009, 20:11
Здравейте,вярвам че във форума има мацки който работят като маникюристки или са си правили ноктопластика. :) Аз обмислям варианта да си сложа гел върху естествените нокти за да са по-здрави и хубави. :) Та изкам да споделите опит в тези неща :) какви продукти са използвали върху вас или използвате :) на колко време ходите на подръжка :) какъв е този гел не може ли човек сам да си го направи в домашни условия?От къде може да си го поръчаме :) такива неща ме интересуват ако може да ми отговорите ще съм ви много благодарна :grin:

stelit0
11-26-2009, 20:50
хайде де няма ли тука мацки с нокотопластика???

Shadowsogirl
11-27-2009, 03:43
Така. Не съм си правила ноктопластика и не съм маникюръстка, но съм долу-горе запозната с нещата. Значи, на поддържка трябва да се ходи на около десет дни или две седмици - зависи от това как ти е напревена ноктопластиката, какви са материалите. Това, обаче не изключва варианта гела да ти се отвори на третия ден или три седмици да не ти се наложи да стъпиш в салона. Докато си с гел ноктите ти наистина ще са по-здрави и хубави, лакът ще издържа по-дълго върху тях, обаче като го махнеш ноктите ти може да не са в много добро състояние и ще трябва да хвърлиш бая усилия, за да ги оправиш. Пак казвам може, защото има хора при които като махнат гела нокътя им си е в същото състояние като преди поставянето му. Гелът може да се направи и в домашни условия, обаче се пече с лампа и се изисква прецизност, за да станат ноктите "здрави и хубави", а не да ги съсипеш. Така че моята препоръка, ако наистина искаш да си слагаш гел да отивеш при маникюрист да ти го сложи, че да не съжаляваш после.
Дано съм ти била полезна. :)

daru6a1
11-27-2009, 09:09
Нищо не мога да ти кажа ,, но пък съм и на двете страни - и за и против !! За - защото е красиво и нежно , а против - защото си имам хубави естествени маникюри [ вече дълги ]] .. Един ми е проблема - много бързо се чупят .. Освен че се чупят , ами и се делят !! :-x Ако може някой да ми каже нещо за мазане или подобно .. ( без хапчета Геритамин и други ) Ще ви бъда благодарна !! :) :)

Shadowsogirl
11-27-2009, 12:00
Аз чела за някакво масло на Икаров от което ноктите много се заздравявали. Освен това като се лакираш гледай винаги да си сложиш основа под цветния лак и да правиш почивки от по няколко дни от лакирането.

Neopitom3na
11-27-2009, 12:23
Аз чела за някакво масло на Икаров от което ноктите много се раздравявали. Освен това като се лакираш гледай винги да си сложиш основа под цветни лак и да правиш почивки от по няколко дни от лакирането.
е на тфа му се вика изказване :D :D ..

Shadowsogirl
11-27-2009, 12:40
Хъх, колко грамотно съм написала поста по-горе...
Между другото ето това (http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&products_id=70)имах предвид, не знам колко помdга, така съм чела и са ми казвали, аз лично не съм го ползвала.

daru6a1
11-27-2009, 17:04
Хъх, колко грамотно съм написала поста по-горе...
Между другото ето това (http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&products_id=70)имах предвид, не знам колко помdга, така съм чела и са ми казвали, аз лично не съм го ползвала.

Mxm ами само цената ме интересува :)

stelit0
11-27-2009, 19:39
3лв е тва на икаров !!!Ами не е зле ама ...

stelit0
11-27-2009, 19:40
Нищо не мога да ти кажа ,, но пък съм и на двете страни - и за и против !! За - защото е красиво и нежно , а против - защото си имам хубави естествени маникюри [ вече дълги ]] .. Един ми е проблема - много бързо се чупят .. Освен че се чупят , ами и се делят !! :-x Ако може някой да ми каже нещо за мазане или подобно .. ( без хапчета Геритамин и други ) Ще ви бъда благодарна !! :) :)да много е красиво !!!ама ако човек не може да си пусне дълги нокти се принождава!!!А и аз не изкам ноктопластика а гел върху естествени нокти :grin:

marin4itu
11-29-2009, 08:34
Аз маслото на Икаров си го взех за 2 лв. И не се продава в козметичните магазини, ами в аптеките.

А за това дали можеш да си сложиш гел върху ноктите в домашни условия, ами не, защото има специфика на нанасяне, която се учи, освен това гелът е мн скъп, скъпа е и "пекарната" :D