PDA

View Full Version : оризова диета



sobieski9
11-27-2009, 09:17
някой пробвал ли е оризовата диета .. ? Където 2 -3 седмици ядеш само варен ориз ... ! ако някои я пробвал да пише :P :)

zoreto
11-27-2009, 09:19
найрая от това ,че е се приема нищо освен ориз,а има много неща,които е задължително да се ядът ,мозъка става като зрънце ориз

petiam
11-27-2009, 09:23
мозъка става като зрънце ориз

:lol:

aloveyou
11-27-2009, 09:24
За пръв път чувам за "оризовата диета" :-D :oops:

terawatt
11-27-2009, 09:46
Аз съм я правил с лечебна цел. Но тя е 60 дневна и не е само на ориз, но си има своите особености. Мога да ви пратя линк ако ви интересува, но не е сега момента за диети - по-скоро се правят пролетта.

aloveyou
11-27-2009, 10:15
Аз съм я правил с лечебна цел. Но тя е 60 дневна и не е само на ориз, но си има своите особености. Мога да ви пратя линк ако ви интересува, но не е сега момента за диети - по-скоро се правят пролетта.
Да,ако може прати линк,че ми стана интересно..

terawatt
11-27-2009, 12:13
ЦЪК (http://www.dar-center.com/article/?article=663)

zoreto
11-27-2009, 12:21
ЗАБЕЛЕЖКА. По време на тази диета урината помътнява, променят вида си и изпражненията. Възможни са болки в областта на черния дроб и жлъчката, пикочния мехур, бъбреците, ставите - те са вследствие на усиленото очистване на токсините от тялото

не мисля че е много погходящо за хора занимаващи се със спорт,защото ставита ставам много меки и надали води до нещо хубаво!

terawatt
11-27-2009, 12:32
ЗАБЕЛЕЖКА. По време на тази диета урината помътнява, променят вида си и изпражненията. Възможни са болки в областта на черния дроб и жлъчката, пикочния мехур, бъбреците, ставите - те са вследствие на усиленото очистване на токсините от тялото

не мисля че е много погходящо за хора занимаващи се със спорт,защото ставита ставам много меки и надали води до нещо хубаво!
Ставите ли стават меки?

aloveyou
11-27-2009, 12:43
ЦЪК (http://www.dar-center.com/article/?article=663)

Мерси :mrgreen:

zoreto
11-27-2009, 13:08
ЗАБЕЛЕЖКА. По време на тази диета урината помътнява, променят вида си и изпражненията. Възможни са болки в областта на черния дроб и жлъчката, пикочния мехур, бъбреците, ставите - те са вследствие на усиленото очистване на токсините от тялото

не мисля че е много погходящо за хора занимаващи се със спорт,защото ставите ставам много меки и надали води до нещо хубаво!
Ставите ли стават меки?

да :?

terawatt
11-27-2009, 13:25
Я обясни как става това "омекване"?

zoreto
11-27-2009, 13:47
усеща се едно омекване на ставите за сметка на стабилността им т.е. като си постигнеш целите(огъвкавиш се достатъчно),се връщаш на стандартния начин на хранене,а ставата вече като е разтегната е лесно да поддържа,обаче стабилноста на ставите се променя и издържат по-малко от преди и заради това мисля ,че не е много хубаво
:)

terawatt
11-27-2009, 13:59
усеща се едно омекване на ставите за сметка на стабилността им т.е. като си постигнеш целите(огъвкавиш се достатъчно),се връщаш на стандартния начин на хранене,а ставата вече като е разтегната е лесно да поддържа,обаче стабилноста на ставите се променя и издържат по-малко от преди и заради това мисля ,че не е много хубаво
:)
Тези теории къде ги четеш? Стабилността на една става идва и от състоянието на меките тъкани около нея (мускули, сухожилия, връзки). Самата диета пречиства отпадъчните материали по ставите, които се натрупват при замърсяване с храни и при неизползване на пълния капацитет на ставата (върху ставата се получават наслагвания). Диетата освен, че чисти тези отпадъци и шлаки, подобрява ставното омазняване. Омекване на костите се получава при недостиг на калции.

А относно начина на хранене - не мисля, че има смисъл да се прави диета, ако после пак се консумират боклуци. Даже може и по-зле да стане, но не в диетата е причината.