PDA

View Full Version : Скенер на глава



uBeTy
11-27-2009, 11:25
Преди 2 дни ми откриха мигрена и ми назначиха скенер на главата.На някой правен ли му е скенер? Запознати ли сте как протича процедурата,че ме е малко шубе.Някои ми казваха,че се е слагала някаква венозна инжекция,ама не са сигурни..ако някой знае нещо по въпроса ще се радвам да сподели. :)

OneGirl
11-27-2009, 12:21
Доколкото знам ЯМР и скенер са едно и също нещо
http://i.actualno.com/club.bg/files/2007/04/16/6c0c660846.jpg - ето това представлява :wink:
Няма да усетиш болка и едва ли се слага инжекция :) .

uBeTy
11-27-2009, 12:43
Благодаря ти. :-)

kalpazanka
11-27-2009, 13:39
OneGirl, не е едно и също!
Авторке, не е нищо страшно- лягаш на рентгеновия апарат, преди това махаш всякакви накити, сестрата ти обяснява да не се движиш, периодично може да идва в стаята, за да настройва апарата. Не е болезнено, даже има лека тръпка, когато масата започне да се движи. Лежиш със затворени очи, не мърдаш и си мислиш как като излезеш, лекарят ще ти каже хубави работи.
Аз имах късмет да се познавам с лекарката и даже заедно гледахме образите, след като излязох от стаята. Тя ми посочваше обектите и ми показваше структурите в мозъка.

uBeTy
11-27-2009, 15:36
OneGirl, не е едно и също!
Авторке, не е нищо страшно- лягаш на рентгеновия апарат, преди това махаш всякакви накити, сестрата ти обяснява да не се движиш, периодично може да идва в стаята, за да настройва апарата. Не е болезнено, даже има лека тръпка, когато масата започне да се движи. Лежиш със затворени очи, не мърдаш и си мислиш как като излезеш, лекарят ще ти каже хубави работи.
Аз имах късмет да се познавам с лекарката и даже заедно гледахме образите, след като излязох от стаята. Тя ми посочваше обектите и ми показваше структурите в мозъка.

Благодаря ти за мнението,но колко време трае процедурата?

clever
11-27-2009, 18:42
Аз имах късмет да се познавам с лекарката и даже заедно гледахме образите, след като излязох от стаята. Тя ми посочваше обектите и ми показваше структурите в мозъка.
ехаа сигурно е било интересно 8)

kalpazanka
11-27-2009, 19:23
Трае не повече от 5 минути /субективна преценка все пак/.
clever, вярно, че е супер. Все пак едно е да гледаш картинките в атласа, друго е да го видиш "нативно".

clever
11-27-2009, 20:18
ауе винаги съм се чудела тия хора които имат желязна става или нещо в сърцето което е с бататерии и го кара да работи (леле мн съм зле.. как можах да забравя как се казва О.о)
таа чудя се как им правят магнитен резонанс катоо имат железни елементи в себе си.. сигурно не им правят това изследване
а кое изследване използват като заместител ?

дано ме разбрахте.. изразих се ужасно :-o

clever
11-27-2009, 20:20
метални елементи .. охх мн съм разсеяна и дори пуснах двоен пост.. сори :lol: :lol: :lol:

clever
11-28-2009, 12:09
.. .. или нещо в сърцето което е с бататерии и го кара да работи (леле мн съм зле.. как можах да забравя как се казва О.о)
.. ..
аааааа сетих се !
пейсмейкър :razz: