PDA

View Full Version : Ученически съвет



JaCkSpAr0y
11-27-2009, 14:04
Смятате ли ,че има нужда от това ? Или сте скептично настроени ? Ученически съвет е организация, чиято дейност е свързана с вземане на решения относно учениците и учебния процес.

Unendlich
11-27-2009, 19:33
Като идея е хубаво, но аз не смятам, че има особена нужда от него, по простата причина, че не заинтригува дори 20-30 % от учениците (говоря за гимназии, защото в по-малките класове ги задължават) и няма кой знае какво проспериране. Ученическият съвет в моето училище например се занимава с разни организирани мероприятия (по желание) - театър, за Хелоуин имаше сега "парти", училищен вестник. По моите наблюдения си личи, че повечето гимназисти не ги интересува това и няма нужда от този училищен съвет. :?

LiGiDY
11-27-2009, 21:13
Този училищен съвет е една голяма безмислица чесно казано с него учителите искат да прехвърлят частично задълженията си на учениците и аз съм против

Sladurcho
11-27-2009, 21:30
Този училищен съвет е една голяма безмислица чесно казано с него учителите искат да прехвърлят частично задълженията си на учениците и аз съм против
+1

MadeOfWater
11-28-2009, 04:58
Този училищен съвет е една голяма безмислица чесно казано с него учителите искат да прехвърлят частично задълженията си на учениците и аз съм против
+1
+2

darsit0
11-28-2009, 09:26
Смятате ли ,че има нужда от това ? Или сте скептично настроени ? Ученически съвет е организация, чиято дейност е свързана с вземане на решения относно учениците и учебния процес.


аз съм твърдо за ученическия съвет защото участвам в него в нашето даскало. и не е само за учебния процес. отговаря и за взаимоотношенията между класа. ако някой счупи носа ( :D ) на някого то ученическия съвет трябва да докладва на педагогиеския съвет и това да се обсъди с родителите на "побойника"( :o ) и тези на "жертвата" а ученичския съвет трябва да присъства и да взима участие в изясняването на проблема. служи и за много други неща

clever
11-28-2009, 09:43
Този училищен съвет е една голяма безмислица чесно казано с него учителите искат да прехвърлят частично задълженията си на учениците и аз съм против

+ 9999999999999

Lucho
11-28-2009, 14:53
Инициатива за губене на време и средства като детски парламент. Работно време - отвреме-навреме. Почивен ден - всеки ден. Права: Никакви. Свършена работа: Никаква.

zoreto
11-28-2009, 14:57
Инициатива за губене на време и средства като детски парламент. Работно време - отвреме-навреме. Почивен ден - всеки ден. Права: Никакви. Свършена работа: Никаква.

^^ супер изказване :D

JaCkSpAr0y
11-30-2009, 21:34
Песимистистично настроени сте :(

lubomirky
11-30-2009, 21:41
Песимистистично настроени сте :(

no shit, sherlock?

YouKnowImBetterThanYou
12-01-2009, 00:56
Ученическия съвет е за натегачите, да се правят на вървежни и сериозни. Облагите естествено се състоят в това да станеш симпатичен/а на дъртите скучубри и да ти пишат по-високи оценки, а при провинение на класа ти например да го отнасяш по-леко от останалите.

DesireToFire
12-01-2009, 08:30
Ами аз съм за. Защото ако чакаме учителите или директора да измислят нещо ново или хубаво за училището, което да ни хареса, ще има да чакаме. На съвета решаваме как да празнуваме празниците и се получава супер. На Коледа имаме Снежанка и Дядо Коледа, даже и джуджета. Стоят до входа и раздават късметчета с различни забавни пожелания. За Св. Валентин имаме кутия за валентинки и две момичета с крилца ги раздават и т.н. Измислили сме си мн. конкурси и състезания. А и не можеш ей така да отидеш при директора и да му кажеш ами айде да направим това и това, ама нз точно как. На съвета разбираш с какви средства разполагаш, какво е разрешено, какво може да се ползва и кой идеи имат бъще и могат да се представят вече оформени пред директора. Също така човек се учи на екипна работа. Според мен няма нищо лошо.

dakata123
12-01-2009, 08:36
много е тъпо това. Защото учителите викат учениците от ученическия съвет, или само класния тези от неговия клас и обсъждат кой какво е направил и дали да го предложат за наказание. И после какво всички твой приятели те намразват, ако не си ги защитил.

DesireToFire
12-01-2009, 09:06
много е тъпо това. Защото учителите викат учениците от ученическия съвет, или само класния тези от неговия клас и обсъждат кой какво е направил и дали да го предложат за наказание. И после какво всички твой приятели те намразват, ако не си ги защитил. Това е учителския съвет. На ученическия няма нищо подобно - там не се гонят или злепоставят ученици !!! :D

CryToDie
01-09-2010, 08:39
Ами аз съм за. Защото ако чакаме учителите или директора да измислят нещо ново или хубаво за училището, което да ни хареса, ще има да чакаме. На съвета решаваме как да празнуваме празниците и се получава супер. На Коледа имаме Снежанка и Дядо Коледа, даже и джуджета. Стоят до входа и раздават късметчета с различни забавни пожелания. За Св. Валентин имаме кутия за валентинки и две момичета с крилца ги раздават и т.н. Измислили сме си мн. конкурси и състезания. А и не можеш ей така да отидеш при директора и да му кажеш ами айде да направим това и това, ама нз точно как. На съвета разбираш с какви средства разполагаш, какво е разрешено, какво може да се ползва и кой идеи имат бъще и могат да се представят вече оформени пред директора. Също така човек се учи на екипна работа. Според мен няма нищо лошо.

Много првилно и аз съм ТВЪРДО "ЗА" :)

lentini999
01-09-2010, 09:23
tfa e megatta pr0st0 ;xx