PDA

View Full Version : Паднал нокът !!



bananjanet
11-27-2009, 14:41
Здравейте ! Това лято си счупих показалеца .. но си ударих и палеца и целият ми беше посинял .. докторът ми каза, че дори може нокътят да ми падне .. и дори преди малко той ми падна .. кажете ми какво да правя :(

clever
11-27-2009, 16:12
Дезинфекцирай си мястото където е бил нокътя и го превържи.Ще ти порасне нокът според мен. :) Ама се иска доста чакане.Дезифенкцирай си пръста редовно.Можеш да отидеш на лекар да ти го прегледа. :)

zoreto
11-27-2009, 16:59
ще ти порасне нов,ама има да чакаш доста

Hayashi
11-30-2009, 16:42
И на мен ми се е случвало, но не ми падна веднага. Няма страшно иначе, ще ти порастне нов. А и ноктите на ръцете растат бързичко, може би за около месец, два ще си имаш чисто новичък. ^^

amk933
11-30-2009, 17:32
Ще порасте нов за месец-2-3...Няма страшно. Нито боли мястото, нито нищо. Слагай там по някоя лепенка отгоре да не се възпали и подържай читава хигиена. Всичко ще е ок. :)

vesito0
12-01-2009, 10:40
аз бях без нокът преди месец.. само че, за да ми порасте чаках 5 месеца :(
мога да ти кажа името на кремчето дето лекарката ми каза да се мажа - ако искаш естествено :-D

meganet
12-30-2009, 22:32
И на мен ми е падал спокс ще ти порасне след месец, два :P

XXX_f
01-07-2010, 19:15
постоянна дезинфекция.. няма нужда от лекар,ще си израсне ;)

milqq
07-25-2011, 13:03
Искам да споделя нещо,което много ме тревожи.Преди половин година ми падна нокът на ръката.Израстна за около 2 месеца,но пак падна и след това пак. Сега вече е с нормална дължина,но има друг проблем- почти не е захванат за кожата отдолу, и е буквално "плаващ" . Подозирам,че ще падне за 3-и път . Моля Ви,кажете ми някой от вас изпадал ли е в подобна ситуация и дали да отида на лекар?

Milly4
07-25-2011, 13:47
Искам да споделя нещо,което много ме тревожи.Преди половин година ми падна нокът на ръката.Израстна за около 2 месеца,но пак падна и след това пак. Сега вече е с нормална дължина,но има друг проблем- почти не е захванат за кожата отдолу, и е буквално "плаващ" . Подозирам,че ще падне за 3-и път . Моля Ви,кажете ми някой от вас изпадал ли е в подобна ситуация и дали да отида на лекар?
Отиди на лекар.

SeXyMaCka
07-25-2011, 17:41
Искам да споделя нещо,което много ме тревожи.Преди половин година ми падна нокът на ръката.Израстна за около 2 месеца,но пак падна и след това пак. Сега вече е с нормална дължина,но има друг проблем- почти не е захванат за кожата отдолу, и е буквално "плаващ" . Подозирам,че ще падне за 3-и път . Моля Ви,кажете ми някой от вас изпадал ли е в подобна ситуация и дали да отида на лекар?

Явно при теб има някакво усложнение, което изисква лекарска преценка и ако се наложи намеса. Възможно най-скоро иди при личният си лекар ;)

ThisIsMe
07-26-2011, 08:55
Искам да споделя нещо,което много ме тревожи.Преди половин година ми падна нокът на ръката.Израстна за около 2 месеца,но пак падна и след това пак. Сега вече е с нормална дължина,но има друг проблем- почти не е захванат за кожата отдолу, и е буквално "плаващ" . Подозирам,че ще падне за 3-и път . Моля Ви,кажете ми някой от вас изпадал ли е в подобна ситуация и дали да отида на лекар?


Дистрофия на ноктите?Трябва да отидеш на лекар и да си направиш нужните микологични, бактериологични и други изследвания!