PDA

View Full Version : моят приятел...



nofi
11-27-2009, 16:43
От почти 2 години си имам сериозен приятел, с който се обичаме и разбираме идеално. Проблема е в неговите приятели. Преди те бяха горе-долу нормални момчета, сериозни, стабилни... С времето обаче се промениха и се превърнаха в безработни нехранимайковци. Не работят никъде, оплакват се от кризата и че няма работа, лежат на гърбовете на своите родители и от време на време си докарват по някой и друг лев оне до там законни дейности. Нямам против моят приятел да излиза с тях, защото те наистина са му врени и го подкрепят, но имам чувството, че се опитват да го повлекат надолу. Опитват се да го вкарват в някои от далаверките си и той до преди време категорично им отказваше. В последно време обаче взе да се навива за по-дребните неща и все се спира в последния момент. Той е сериозно момче и аз съм сигурна, че той няма да зареже мен, работата и семейството си заради тяхните глупости, но чувствам как те го пързалят надолу. Нищо не му казвам за да не излезе после че искам да го отделя от приятелите му и че ревнувам от тях, но ме е страх да не тръгне по лош път и да се превърне в кокошкар като тях. Дайте ми съвет как деликатно да му подхвърля, че не трябва да се връзва на техните простотии и да гледа повече себе си и собствения си интерес?

peshost
11-27-2009, 16:59
Поговори с него и му обясни притесненията си.

Sladurcho
11-27-2009, 17:02
Миии какво да ти кажа... Приятелят ти е разумен и голям човек за да преценява дали си струва риска да се занимава с такива неща.Приятелите му може би неумишлено го дърпат надоло,те може би просто искат той да е с тях а не да се дели от колеткива.Не мисля че ти трябва да се бъркаш в техните отношения.ти си му приятелка можеш да му говориш за вашата връзка и за теб подобни неща но за отношенията му с приятелите му не мисля че трябва да се намесваш.Все пак те са големи момчета и трябва да разрешават проблеите по мъжки.Ако толкова настояваш да му кажеш за това което мислиш... просто седни и му кажи че виждаш че напоследък е почнал да върви по техния акъл и да се занимава с не много хубави неща и че трябва на преден план да са личниете му интереси пред тези на приятелите му :)

nofi
11-27-2009, 17:12
Миии какво да ти кажа... Приятелят ти е разумен и голям човек за да преценява дали си струва риска да се занимава с такива неща.Приятелите му може би неумишлено го дърпат надоло,те може би просто искат той да е с тях а не да се дели от колеткива.Не мисля че ти трябва да се бъркаш в техните отношения.ти си му приятелка можеш да му говориш за вашата връзка и за теб подобни неща но за отношенията му с приятелите му не мисля че трябва да се намесваш.Все пак те са големи момчета и трябва да разрешават проблеите по мъжки.Ако толкова настояваш да му кажеш за това което мислиш... просто седни и му кажи че виждаш че напоследък е почнал да върви по техния акъл и да се занимава с не много хубави неща и че трябва на преден план да са личниете му интереси пред тези на приятелите му :)
Разбирам какво искаш да ми кажеш, но аз и пред него не говоря за тези неща, защото се страхувам от подобно погрешно тълкуване на ситуацията. Аз не искам да се бъркам в техните неща, не искам да го отделям от хората, с които се чувства добре, но това, което изпитвам в случая е нещо като притеснение за брат или сестра. Все пак когато видиш накой който ти е супер близък да се подхлъзва в недотам добра посока искаш да му помогнеш преди да е затънал. От тая гледна точка в някои моменти ми иде да му изкрещя в лицето:"Не виждаш ли, че това не са същите хора, каквито бяха преди?! Не виждаш ли, че иьксрват пари с крадене?! Не виждаш ли, че живеят само с далавери и са се превърнали в чисти отрепки!? Не виждаш ли, че искат да те превърнат в същата измет като себе си?!"
Все пак си мълча, за да не излезе, че понеже аз не ги харесвам значи и той не трябва да бъде с тях.

Sladurcho
11-27-2009, 17:20
Разбирам какво искаш да ми кажеш, но аз и пред него не говоря за тези неща, защото се страхувам от подобно погрешно тълкуване на ситуацията. Аз не искам да се бъркам в техните неща, не искам да го отделям от хората, с които се чувства добре, но това, което изпитвам в случая е нещо като притеснение за брат или сестра. Все пак когато видиш накой който ти е супер близък да се подхлъзва в недотам добра посока искаш да му помогнеш преди да е затънал. От тая гледна точка в някои моменти ми иде да му изкрещя в лицето:"Не виждаш ли, че това не са същите хора, каквито бяха преди?! Не виждаш ли, че иьксрват пари с крадене?! Не виждаш ли, че живеят само с далавери и са се превърнали в чисти отрепки!? Не виждаш ли, че искат да те превърнат в същата измет като себе си?!"
Все пак си мълча, за да не излезе, че понеже аз не ги харесвам значи и той не трябва да бъде с тях.
И защо си мислиш че той не вижда че си изкарват парите с крадене или че са далавераджий ? Нормално е да се притесняваш за него,но понякога не можем нищо да направим а да оставим човека сам да реши какво да прави и какво не.Остави той сам да прецени дали да се захваща или не.. ако нещата станат по сериозно и той започне да затъва тогава вече може да седнеш да говориш с него и да му кажеш какво мислиш по въпроса.Но не мисля че сега е момента да му говориш за това.Те са му приятели и той държи на тях , мисля че си безсилна да направиш каквото и да е в момента

nofi
11-27-2009, 17:26
Sladurhco, благодаря за съвета :) Ще се опитам да го обмисля :)

Sladurcho
11-27-2009, 17:30
Sladurhco, благодаря за съвета :) Ще се опитам да го обмисля :)
Обмисли го и ще видиш че по правилно е да го оставиш сега да прави каквото той смята за редно а ако наистина се забърка в някакви каши, няма просто какво да ти пречи да му кажеш мнението ти по въпроса

soul1199
11-27-2009, 17:56
говори с него и му кажи притесненията си :)

PurpleDream
11-27-2009, 18:00
кажи му това което каза и на нас

DevilWish
11-27-2009, 18:41
Говорете, дори да ти е трудно.Не се притеснявай, да не се скарате или нещо такова, защото ми изглеждаш разумна, голяма => и той е такъв, така че няма да се разсърди.И аз съм говорила на моят приятел не до там хубави неща за приятелите му.Не му е приятно все пак са му приятели, но нищо не казва, а се съгласява, защото е истината.Така че поговорете.Нищо няма да изгубиш.Покажи му, че му имаш доверие, но просто ти е много важен и те е страх да не се случи нещо не до там благоприятно за всички ви. ;) Успех! Дано ти помогнах =)

sunshinepp
11-27-2009, 19:16
опитай се да говориш сериозно с него за тва..въпреки ме ще се получи супер тъпо, ти искаш само да го предпазиш :)