PDA

View Full Version : Дилемааа...



Rza
11-27-2009, 18:13
Здравейте,искам малко мнения :-D за рд-то ми дето мина ми обещаха да ми купят лаптоп или нов комп по мой избор ама аз нз кое да избера...знам..лаптопа е по-удобен ама аз поиграйвам игри и съм чувал,че не е много удобно на лаптоп да се играе и май ще избера нов комп.. или бъркам

w0sh
11-27-2009, 18:14
Лаптоп е с пъти по-удобно за всичко.

kir40
11-27-2009, 18:23
лаптопа се изпозлва за работа,от студенти,бизнесмени,такива които пътуват и т.н.

домашния компютър(настолния) е за игри,филми и т.н.
от друга страна много ще се изръсиш ако ти се скапе някоя част на лаптопа.

няма база за сравнение,лаптопа(от скут) си е мобилен,така че е направен с цел не за гледане на филми,слушане на музика,игри и т.н

LiLGrizzly
11-27-2009, 18:30
Вземи си настолен ! По-евтино и със по-големи париметри ще бъде.. !

nebma
11-27-2009, 18:38
Всеки си има свойте плюсове в твоя случай за игри е по - добре настолен

Boot
11-27-2009, 18:38
лаптопа се изпозлва за работа,от студенти,бизнесмени,такива които пътуват и т.н.

домашния компютър(настолния) е за игри,филми и т.н.
от друга страна много ще се изръсиш ако ти се скапе някоя част на лаптопа.

няма база за сравнение,лаптопа(от скут) си е мобилен,така че е направен с цел не за гледане на филми,слушане на музика,игри и т.н
много ти разбира главата на теб
лаптопите отдавна не са само за мъкнене насам-натам. Ако имаш финансите можеш да си вземеш доста мощен, който става и за гледане на филми, и за игри и за всичко.


100% бих си взела лаптоп.

nebma
11-27-2009, 18:40
лаптопа се изпозлва за работа,от студенти,бизнесмени,такива които пътуват и т.н.

домашния компютър(настолния) е за игри,филми и т.н.
от друга страна много ще се изръсиш ако ти се скапе някоя част на лаптопа.

няма база за сравнение,лаптопа(от скут) си е мобилен,така че е направен с цел не за гледане на филми,слушане на музика,игри и т.н
много ти разбира главата на теб
лаптопите отдавна не са само за мъкнене насам-натам. Ако имаш финансите можеш да си вземеш доста мощен, който става и за гледане на филми, и за игри и за всичко.


100% бих си взела лаптоп.
Мойто момче имам macbook-про за 5000 евро
Едва му сложиха windows и пак настолния си е съвсем различно нещо

balon4eeeee
11-27-2009, 18:42
Вземи си фафла и си легай

nebma
11-27-2009, 18:47
Вземи си фафла и си легай
Не бе на фафлата не може да си сложи windows :lol:

Boot
11-27-2009, 18:55
Мойто момче имам macbook-про за 5000 евро
Едва му сложиха windows и пак настолния си е съвсем различно нещо
Това е защото сам си си глупав. Хем да е мак, хем да е с уин. Сам си се преебал да дадеш 5000 евро за мак... муахахах Щото те по принцип дори про-тата май не са чак по 5000 евро, нещо се изхвърляш моШно 8-)
ебати лузъра

nebma
11-27-2009, 19:12
Мойто момче имам macbook-про за 5000 евро
Едва му сложиха windows и пак настолния си е съвсем различно нещо
Това е защото сам си си глупав. Хем да е мак, хем да е с уин. Сам си се преебал да дадеш 5000 евро за мак... муахахах Щото те по принцип дори про-тата май не са чак по 5000 евро, нещо се изхвърляш моШно 8-)
ебати лузъра
Лузър а ?
http://www.novmak.com/t/apple-macbookpro/z0gw00153/macbook-pro-17-2-8ghz-4gb-500gb-geforce-9600m-gt-s-bg-klaviatura
точно такъв е моя
живея в гърция мойто момче и цените са в евро и го купих точно са 4970 дадох 30 за уиндоус и колко стават ? я да сметнем 4970+30= аааа 5000
Глупак такъв

lDoLLl
11-27-2009, 20:11
5000 евро за компютър!? :shock: :shock: аз толкова пари не съм си и представяла О.о

Иначе... ем зависи какво искаш (и с какви пари разполагаш). Ако не ти е проблем да седиш на стол пред компютър, по-добре си вземи настолен, ама ако ти е кеф да се излежаваш и да си го мъкнеш навсякъде - има хубави лаптопи, както казаха.

Canis_Dirus
11-27-2009, 20:13
Браво, гръцки. Кефи се, че си дал двойно повече за нещо, на което не можеш да му ползваш функционалността.
Това е като да си купиш Ферари и да му сложиш газова.

Boot
11-27-2009, 20:14
ММмм значи се опитваш да ме убедиш, че щом нещо тук е 5000 лева в гърция е 5000 евро? Оооооооокей 8-)

И пак ще ми обясниш ли за какъв чеп си взимаш мак, за да му сложиш уин?

nebma
11-27-2009, 20:14
5000 евро за компютър!? :shock: :shock: аз толкова пари не съм си и представяла О.о

Иначе... ем зависи какво искаш (и с какви пари разполагаш). Ако не ти е проблем да седиш на стол пред компютър, по-добре си вземи настолен, ама ако ти е кеф да се излежаваш и да си го мъкнеш навсякъде - има хубави лаптопи, както казаха.
5000 но си струва.Макбуците са едни от най - хубавите лаптопи иначе аз си взех макбук защото ми беше такъв зора иначе лаптопите на сони вайо са също много хубави и са на изгодни цени по 2500- 3000 вървят и са много хубави лаптопи
ПС.Друго си е домашен комп да си седнеш на големия екран да се раздваш а трето е да си купиш игрова конзола аз например имам χbox 360 i psp псп не го ползвам вече тъй като няма хубави игри но екбокс 360 има много хубави заглавия който ги няма за компютър същото е и за плейстейшън 3 дори мисля да си го зема само заради една игра

Canis_Dirus
11-27-2009, 20:16
И пак ще ми обясниш ли за какъв чеп си взимаш мак, за да му сложиш уин?
Щото акъл море- глава шамандура.

Гарантирам, че на нетбука ми за 400 лева ще върша всичко, което и той на тоя макбук, че даже и батерията ще ми трае повече 8-)

nebma
11-27-2009, 20:21
И пак ще ми обясниш ли за какъв чеп си взимаш мак, за да му сложиш уин?
Щото акъл море- глава шамандура.

Гарантирам, че на нетбука ми за 400 лева ще върша всичко, което и той на тоя макбук, че даже и батерията ще ми трае повече 8-)
Така е няма голяма разлика но след 5 години ще има огромна разлика тъй като мак бука е много издръжлив лаптоп и трае с години

nebma
11-27-2009, 20:22
Тоя nebma в к'ви филми се вкарва, бе
Защо да съм се вкарал във филми бе, това че съм си купил лаптоп означава че съм се вкарал в филм?

nebma
11-27-2009, 20:27
http://images.sodahead.com/images/profiles/0/0/0/7/2/6/9/9/0/imamac.gif
Малее на тия мак и PC колко съм се смял в youtube :lol: :lol: :lol:

nebma
11-27-2009, 20:28
http://www.youtube.com/watch?v=bm7JH1FT_yM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nebma
11-27-2009, 20:32
http://www.youtube.com/watch?v=uLbJ8YPHwXM
е тва е велико майна :lol:

Canis_Dirus
11-27-2009, 21:42
Този грък чупи не само тъпометри, ами и гайгерови броячи вероятно.
Макбук май само по телевизора е виждал.

Rza
11-27-2009, 22:00
Дам ще си взема настолен :D мерси ако имате желание продължете си спора :lol:
Вашите настолни от техномаркет,метро и тия вериги ли ги купихте или от специализирани магазини :) някой пита колко пари имам..разполагам с 800 лв

nebma
11-27-2009, 22:17
Този грък чупи не само тъпометри, ами и гайгерови броячи вероятно.
Макбук май само по телевизора е виждал.
По телевизора вика :lol: бедняк смотан

nebma
11-27-2009, 22:18
лелеееееее, гръчо с всеки изминал пост става все по-прост...


ебахти, твори се история тук...
Севлиево, замълчи бе маймуно http://i45.tinypic.com/2ij296o.gif

Canis_Dirus
11-27-2009, 22:20
Този грък чупи не само тъпометри, ами и гайгерови броячи вероятно.
Макбук май само по телевизора е виждал.
По телевизора вика :lol: бедняк смотан
АБе, лиолио, що не се обади бе?
Лаптоп за 5000 евро и нямаш пари за един телефонен разговор.
Пусни ти едно телефонче, че аз да ти звънна.

nebma
11-27-2009, 22:23
Този грък чупи не само тъпометри, ами и гайгерови броячи вероятно.
Макбук май само по телевизора е виждал.
По телевизора вика :lol: бедняк смотан
АБе, лиолио, що не се обади бе?
Лаптоп за 5000 евро и нямаш пари за един телефонен разговор.
Пусни ти едно телефонче, че аз да ти звънна.
Казах или даваш gsm или забрави за друго.
Швухтл мръсен

Canis_Dirus
11-27-2009, 22:26
Казах или даваш gsm или забрави за друго.
Швухтл мръсенА претенции към оператора?
Давам ти го, щом пуснеш снимка на твоя лаптоп за 5000 евро с отворен на него форума на тийнпроблем.

nebma
11-27-2009, 22:30
Казах или даваш gsm или забрави за друго.
Швухтл мръсенА претенции към оператора?
Давам ти го, щом пуснеш снимка на твоя лаптоп за 5000 евро с отворен на него форума на тийнпроблем.
Не съм толкова прост като теб швабо няма да пусна снимка,
тела и после снимката даже 5

Canis_Dirus
11-27-2009, 22:33
Не съм толкова прост като теб швабо няма да пусна снимка,
тела и после снимката даже 5Не се прави на недостъпна, кучко. Телефон ти дадох, ти даже една снимка не искаш да дадеш.
Защо питам?

Срам ли те е?

nebma
11-27-2009, 22:37
Не съм толкова прост като теб швабо няма да пусна снимка,
тела и после снимката даже 5Не се прави на недостъпна, кучко. Телефон ти дадох, ти даже една снимка не искаш да дадеш.
Защо питам?

Срам ли те е?
Даде накакъв стационарен който сигурно не е твой казах ясно и точно GSM на немски ли да ти го кажа швабка ?

Canis_Dirus
11-27-2009, 22:40
Даде накакъв стационарен който сигурно не е твой казах ясно и точно GSM на немски ли да ти го кажа швабка ?
А каква ти е гаранцията, че мобилния ще е мой?
Ми да се беше обадил бе. Пари ли нямаш?
Или те е срам?

nebma
11-27-2009, 22:42
Еммм :oops: :oops: мноо ме е сраммм бе чуек смисъу :oops: незнам и немски иии :oops: :oops: да не ми се подиграаш разийш ли ?
или не разийш ?

Canis_Dirus
11-27-2009, 22:45
Еммм :oops: :oops: мноо ме е сраммм бе чуек смисъу :oops: незнам и немски иии :oops: :oops: да не ми се подиграаш разийш ли ?
или не разийш ?
Ясно ми е, че не знаеш. Ама какво? Ти и български не знаеш, но не те е срам.
Вероярно и гръцки не знаеш и гърците и те те гаврят.

Сигурен съм само, че говориш много добре френски на разяни пишки.

nebma
11-27-2009, 22:49
Еммм :oops: :oops: мноо ме е сраммм бе чуек смисъу :oops: незнам и немски иии :oops: :oops: да не ми се подиграаш разийш ли ?
или не разийш ?
Ясно ми е, че не знаеш. Ама какво? Ти и български не знаеш, но не те е срам.
Вероярно и гръцки не знаеш и гърците и те те гаврят.

Сигурен съм само, че говориш много добре френски на разяни пишки.
Вероярно е така но вероярно не е

mitternacht
11-27-2009, 22:52
Това с лаптопите, че не ставали за игри и филми е глупости.Има много лаптопи със доста добри дисплеи, хай-деф-за филми са СУУУПЕР! И то точно-около 1000 кинта.
Мога да дам за сравнение само от личен опит- двуядрен процесор с 4гб рам.Доста от новите игри, стига да не са дотолкова претенциозни откъм видео (примерно 512 майка си-баща си или пък 1гб) си вървят идеално.Пример... Модърн Уърфеър 2ката... При все, че лаптопа си е мобилен и няма сравнение с хилядата джаджи и кабелаци по компютъра.

Оня с МАКа не го слушай.Бааа.... 5000 кинта за лаптоп.Щото НЕ МОЖЕ в Гърция да е 5 хил. Евро. даваш около 1000 леФчета и си цар :)



А ако изобщо и не мислиш да се мотаеш насам-натам и искаш да играеш най-най-най-моШните игри... тогава може и настолен.Лично аз съм по-доволен от ноутбуука.

kir40
11-27-2009, 23:18
Това с лаптопите, че не ставали за игри и филми е глупости.Има много лаптопи със доста добри дисплеи, хай-деф-за филми са СУУУПЕР! И то точно-около 1000 кинта.
Мога да дам за сравнение само от личен опит- двуядрен процесор с 4гб рам.Доста от новите игри, стига да не са дотолкова претенциозни откъм видео (примерно 512 майка си-баща си или пък 1гб) си вървят идеално.Пример... Модърн Уърфеър 2ката... При все, че лаптопа си е мобилен и няма сравнение с хилядата джаджи и кабелаци по компютъра.

Оня с МАКа не го слушай.Бааа.... 5000 кинта за лаптоп.Щото НЕ МОЖЕ в Гърция да е 5 хил. Евро. даваш около 1000 леФчета и си цар :)



А ако изобщо и не мислиш да се мотаеш насам-натам и искаш да играеш най-най-най-моШните игри... тогава може и настолен.Лично аз съм по-доволен от ноутбуука.
няма значение колко ще подсилиш един лаптоп.да,той е мобилен,което в някакъв смисъл изключва възможността да играеш на игри,да гледаш филми и всякаква мултимедия.
самото му предназначение не е такова,самият ми замисъл не е бил такъв,така че няма смисъл да купуваш скъп лаптоп с хардуер за най-новите игри и мощни видео драйвери примери,тъй като това се прави вкъщи на десктопа.
лаптопа се зима,ако например имаш работа с лаптоп в университета,да ти е удобно или ако пътуваш.
досега не съм видял някой да цъка на игрички на лаптоп или да се е излегнал да гледа някой филм,може,може би е по удобно,но на по малкия екран някакси не става.

mmKamm
11-27-2009, 23:56
избери компютъра, защото лаптопа е скапана работа....Ако му се преебе клавиатурата примерно не мое да я смениш...тря си купуваш нов...

Абе компютъра си е по-добрия варинт

Joc
11-29-2009, 12:22
избери компютъра, защото лаптопа е скапана работа....Ако му се преебе клавиатурата примерно не мое да я смениш...тря си купуваш нов...

Абе компютъра си е по-добрия варинт
можеш ;)

mmKamm
11-29-2009, 13:59
избери компютъра, защото лаптопа е скапана работа....Ако му се преебе клавиатурата примерно не мое да я смениш...тря си купуваш нов...

Абе компютъра си е по-добрия варинт
можеш ;)
МОГА !! Йес :lol: Изпотроших си клавиатурата...половината копчета ми липсват и мислех, че не мога :o

Все пак е по-добре компютър, защото лаптопа е много чуплив.

nebma
11-29-2009, 14:30
избери компютъра, защото лаптопа е скапана работа....Ако му се преебе клавиатурата примерно не мое да я смениш...тря си купуваш нов...

Абе компютъра си е по-добрия варинт
можеш ;)
МОГА !! Йес :lol: Изпотроших си клавиатурата...половината копчета ми липсват и мислех, че не мога :o

Все пак е по-добре компютър, защото лаптопа е много чуплив.
Той и от желязо да е лаптопа ти, ако си някъ'в хашлак ще го чупиш

mmKamm
11-29-2009, 14:31
ами да.. доста съм несръчна :lol: а и той е присъствал на много купони, на които е трябвало да бъде скрит на дълбоко в някой шкаф.

nebma
11-29-2009, 14:33
Еми..... :lol:
Лаптопа е много удобен защото го носиш на всякъде няма кабели и т.н
Но, пък настолния е по-добър за игри.