PDA

View Full Version : Ситуационни въпроси - как възприемате "връзка"?



valdesbg
11-27-2009, 17:21
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?

babity
11-27-2009, 18:30
Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята) Да кажа какво бих направила е трудно. Не мога да се сетя за всяко едно нещо. Може да се каже, че бих променила външността си, но променям може би е твърде силно казано. По - скоро някакви дребни корекции. Без подстригвания/боядисвания/удължаване/скъсяване и то само ако определеното нещо съвпада с моя вкус. Определено за кавги с приятели/семейство и дума не може да става.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов) В оптималния случай нещо средно. Ако не - платоничната любов на 100%. Просто не съм създадена за другото.

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо? Да, разбира се. Едно неодобрение от негова страна в началото би ми спестило доста време, енергия, разочарования.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо? Да, ще се различава. Несигурността по време на свалката е сладка, но сигурността си е друго нещо. Не съм от хората, които биха тъпкали отсрещния, защото има чувства към мен. По - скоро бих била по - уверена, нищо повече.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден? Мисля, че би било много добре да се виждаме няколко пъти седмично. Примерно две вечери от работната седмица и единия ден от уикенда. Това, че се затъжваме един за друг ще ни сплотява. А и аз имам нужда да прекарвам повече време с приятелите си. Мисля, че ако се виждаме всеки ден ще си омръзнем прекалено бързо.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо? Ами ако е важно за него, то следва да е важно и за мен. Това е признак на доверие, а без него връзката не може да съществува. В крайна сметка той сам ще си реши какво да ми каже, но би било добре да знам важните неща (да се разбира, които ме засягат).

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата? Неприятно е да си го призная, но обикновено сме се карали за глупости. Просто от нещо малко, за спорта, става нещо голямо. Още по - неприятното е, че по принцип съм мека с половинките си и обикновено аз съм инициатора на сдобряването вместо да си държа на моето. В останалите случаи забравям за какво сме се скарали. xD

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса? Съгласна съм. Сексът и въобще сексуалните преживявания на двойката топи създава усещане за близост и сигурност. Поне при мен сексът е обвързан с много чувства, и доверие... Ако го няма физическия контакт той просто ще е един от приятелите ми.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо? Ако ми даде повод да кажа нещо - ок, но в противен случай казвам конретната причина да се разделим и се оттеглям. Не мисля, че е редно да натякваш нещо на някой за минали неща. Дори според мен това е признак, че не си го преодолял напълно.

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата? Зависи. Ако сме приключили цивилизовано ще съм тактична докато отсрещната страна е уязвима. Ако не - не ме вълнува.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това? Да. Няма по - добър начин да играеш на сигурно!

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени? Не виждам причина, поради която да не съм.

Baby_b
11-27-2009, 18:42
Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята) На всичко изброено съм готова, стига да съм премислила нещата и възможните следствия. А и ако си мисля, че може нещата да станат много сериозни съм готова на големи жертви в началото, само да видя дали има смисъл да се жертвам.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов) Зависи от периода, сега съм на платонична любов, и двете си имат + и -

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?Да, нужно ми е да знам, че ме цени, че има някакви чувства, че не си играе с мен.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо? Мисля, че няма да се различава, може би ако знам че ме харесва ще съм по-уверена в деиствията си, защото знам, че имам по-големи шансове

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден? И двата варианта ме устройват. Ако сме в напрегнат момент по-малко е по-добре, за да има време всеки да осмисли ситуацията. И двете са приемливи.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо? Важните неща трябва да се споделят, защото се предполага, че аз му съм най-близкия човек. Маловажните неща не ме интересуват особено, но някакви по-значителни, да.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата? И за дребни и за важни неща се караме. Понякога и на шега, понякога сериозно, най-накрая някой казва някаква глупост и готово

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса? Важен е , но не е ключов фактор за мен и за човека с който съм. Ноо все пак ни сближава :д

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо? Не мисля, че е нужно да ги знае, щом ще късаме, не искам да наранявам излишно. Ако той ми каже за неговите обаче и аз ще си кажа.

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата? Не

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това? Не, искам първо да приключа старата. Така е справедливо.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени? Щото няма нищо по тв-то 8-)

Bellatrix
11-27-2009, 18:56
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата? - В повечето случаи - да.
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята) - Зависи от човека. Ако го харесвам много много силно бих стигнала далече. Не бих се разделила заради никое момче с родителите ми, приятелите ми.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов) - Страстна връзка.

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо? - Да, разбира се. Любовта от разстояние не е за мен. Рано или късно си изливам всичко.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо? - Да. Ако го харесвам - ще тръгнем и оттам е логично да се променят нещата. Ако ли не го харесвам - може би ще охладнея към него, за да не му давам напразни надежди. Ако сме близки приятели - няма нищо да се промени дори да не го харесвам.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден? - В моят случай се виждаме всеки ден, защото сме от едно училище. Попринцип предпочитам през ден-2. За да имам време за себе си и той за него си.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо? - Да... Интересувам се. Тревожа се. Грижа се. От един момент нататък, ако сме наистина сериозни, неговите проблеми засягат и мен.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата? - :D Най-често се караме.... когато някой е недоспал, когато не съм си изпила кафето и съм нервна, когато той е в кофти настроение... Сериозни причини чак нямаме. Сдобряваме се с разговори, секс и смях XD

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса? - Връзка е, разбира се и връзката без секс. Преди една определена възраст (хайде грубо да кажем 16, макар и в някои случаи това да е малко) е по-добре да е без секс. На един по-зрял етап обаче сексът е способен само да сближи повече двама човека и да ги направи още по-щастливи заедно. В един момент сексът се превръща в нужда и ако тя не е задоволена, връзката спира да бъде пълноценна.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо? - Не. Краят го има тъй или иначе. Защо да се нараняваме допълнително?

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата? -Да. И обикновенно се чувствам адски виновна.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това? - Случвало се е за кратко. Беше ужасно. Не бих повторила пак.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени? - Какъв би бил смисълът да лъжа?

GossipGirl89
11-27-2009, 19:03
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)
Ами ако наистина много харесвам въпросния човек съм готова на промяна относно външния вид (е не изцяло да си сменям стила, а да допълня своя с нещо). За някои дефекти по характера, които могат да се променят, първо се убждавам дали са заслужава да правя промени заради този човек и чак тогава се решавам. За да се разделя обаче със сегашния си партньор заради друг човек този друг човек наистина трябва да ме е пленил адски много и да ми дава нещо повече в сравнение с партньорът ми. :)

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?
Разбира се, че е важно да знам какво изпитва - в крайна сметка ако не съм наясно с намеренията му за какво да бъда с него? Ако човека до мен няма същите възгледи като моите за бъдещето и не изпитва това, което аз няма абсолютно никакъв смисъл да сме заедно.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?
Виждането си зависи от самите хора и от това колко са заети. Попринцип не съм фенка на всекидневното виждане, защото по този начин връзката се изчерпва и си омръзваме по-бързо. По-добре да се виждаме 2-3 пъти в седмицата, но да има някаква тръпка и усещане на липса, отколкото да го правим всеки ден като по навик.


Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?
Едва ли всичко. Има неща, които са прекалено лични и всеки си ги пази за себе си. Държа най-много на това да е искрен с мен и да не ме лъже - дали да споделя абсолютно всичко той си решава. Ако съм го предразположила и ако е видял, че може да разчита на мен защо да не споделя ? :)

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?
Общо взето за глупости. Рядко са сериозните неща. А несъгласията се изглаждат с компромиси и уважение. Ние сме различни хора, нормално е всеки един да си има собствени възгледи върху нещата, но това не значи, че трябва да си налагаме мнениеята един на друг :)

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?
Не е най-важното нещо, но липсата му 100% ще си окаже влияние. А това, че връзка без секс не е истинска връзка за мен са някакви пуберски мисли. Не секса прави връзката истинска, а чувствата и доверието между партньорите.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?
Изневярата е нещото, което най-много мразя заедно с лъжата. Не ми се е случвало до сега, или поне не знам да са ми изневерявали,, но за себе си мога да кажа със сигурност, че никога не бих изневерила. На мнение съм, че когато нещата не вървят трябва да седнеш, да поговориш с човека, да опитате да изгладите нещата и ако и тогава не се палучи се разделяш с него и си правиш каквото поискаш. Аз съм такъв човек, че когато направя нещо, което смятам за нередно, не мога да го пазя в себе си и го споделям веднага. Предпочитам да кажа болезнена истина отколкото още по-болезнена лъжа.
Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?
Не :)

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?
Винаги се стремя да съм максимално искрена и да казвам това, което аз мисля, а не това, което би се харесало на останалите.

Sladurcho
11-27-2009, 20:13
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)
Амиии бях готов на всичко за да спечеля сегашната си приятелка!

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)
Страстна връзка
Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо? Ами ако само я харесвам ще ми стига да знам че и тя ме харесва... но ако я обичам 100% ще искам да знам при нея как стоят нещата

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо? Миии ако знам че тя си умира за мен както аз за нея ще се държа по миличко сигурно.. незнам

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден? Ами зависи от обстоятелствата но не мисля че ще е проблем и ако всеки ден се виждаме

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо? Не! Това е нейн личен избор но бих се радвал ако ми споделя,това ще означава за мен че ми има доверие и така ще се сближим още повече

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата? Ми най често заради ревността и, а останалите ни караници са за глупости и до няколко часа всичко е отихнало

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса? Абе важен си е ама не е най-важен за мен

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо? Не.Каквото било било за какво ми е да я наранявам.. все пак прекарали сме си страхотно заедно и не мисля че заслужава да я наранявам

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата? Да!

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това? Не никога.... дори мисля че ако се разделя сега с приятелката ми не мисля че скоро ще започна нова връзка

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?Бях искрен защото няма причина да не бъда :)

kidwestern
11-27-2009, 20:42
секс на сичко

LadyDi
11-27-2009, 21:33
Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Не. Аз не съм готова на всичко, за да постигна дадена цел. Един човек трябва да има преди всичко принципи и когато средствата не противоречат на тези принципи, тогава действието е оправдано.

Да имаш или да бъдеш?
Страстна връзка. Платоничната връзка е приятелство. Приятелството със секс... е нещо много хубаво.

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?
Нужно е. В противен случай, може да изпаднеш в ситуация, в която да изглеждаш като пълен глупак.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?
Не схващам този въпрос съвсем, но предполагам, че ще се различава. Ако знам, че и той ме харесва - ще действам. Ако не ме харесва - ще си търся късмета другаде :)

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?
Смятам, че е добре да се виждате толкова пъти, колкото искате. Смятам, че е най-добре всеки да отделя време само за себе си и за своите лични приятели.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?
Да, защото за мен приятелството и подкрепата в една връзка са от голямо значение.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?
Ох, ние се караме непрекъснато. Предполагам, защото и двамата сме големи инати. А несъгласията си разрешаваме с разговори.

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?
Много е важен. Връзка без секс е приятелство.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?
Не. Защо да го наранявам? Винаги съм мислела, че за да нараниш някого при раздяла, означава, че не си го обичал никога. Обратното на любов е безразличие и при края на една връзка, предпочитам да се разделим възпитано. Да нанасяш излишна болка, като ровиш в миналото е дребнаво и дребно.

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?
В повечето случаи - да.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?
Какъв е смисълът? На два стана се тъче много трудно.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?
Бях искрена, защото нямам причина да не бъда.

lipsvashh_mi
11-28-2009, 04:31
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)

ще бъда себе си..ако ме хареса такава каквато съм-добре,ако не няма да правя компромиси със самата себе си или с нещата,които харесвам..няма лошо обаче да се запозная с приятелите му-обичам да се срещам с нови хора :)

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)
Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?
Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?

И страстна,и платонична....златната среда винаги е най-добре :)
Не винаги е необходимо да знам чувствата на човека,но ще ми е много по-лесно и спокойно ако знам ,че отвръща на моите чувства и че ако направя някакъв ход няма да е гаф и да се почувстваме и 2мата сконфузно

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?

Вижданията зависят и от двамата...ако имат много работа и са супер натоварени,естествено,че няма да се виждат всеки ден...а и когато си с даден човек ежедневно рано или късно темите ви за разговор се изчерпват и си омръзвате :)


Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?

надявам се,че бъдещата ми половинка ще ми има доверие и ще ми споделя всичко...Никой никога не съм карала на сила да споделя с мен..ако ми вярва и му е приятно човека сам идва и си излива душата... :)


Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?

Винаги е било за глупости или получили се недоразумения...Един разговор винаги е помагал :)


Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?

Секса е важна част от 1 връзка разбира сес,но не и най-важната...на първо място са взаимоотношенията между 2ма човека и чувствата..сексът,с човек който обичаш е едно по-хубаво преживяване :)

Ситуация: Вие искате да се разделите.
Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?

Има ли смисъл да му причинявам допълнителна болка...Не смятам :?


Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?

Ако трябва да съм честна мгоно рядко ми е пукало и то ако човека ми е бил супер скъп и съм давала мило и драго за него...винаги си мисля как ли се справя и дали не го е боляло много...Но просто има и такива хора,които не си заслужават притеснението ти и да хабиш нерви за тях :?

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?

Не..на мнението съм,че когато съм с даден човек съм или само с него,или сама...не ми харесват истории от сорта на-дай да си намеря ново момче преди да зарежа старото ,за да не ми е скучно и да имам с какво да се занимавам :-o

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?
Искрена бях...Не виждам смисъл да лъжа и да извъртам нещата...просто няма смисъл..

fc
11-28-2009, 06:39
За ситуация едно, ще ти отговоря само, защото не ми се чете всичко което си писал.
Аз не се старая, "обекта на желанията ми" да ме хареса, просто се държа както си се държа. Не е с нещо различна от другите ;]

ToniStoraro
11-28-2009, 07:33
я, малко философия. Ми, ок

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата? - Когато за пръв път Кардинал Ришельо използва този израз, той има значение на това, че без значение колко хора ще загуби във войната - важна е крайната цел. Тук, обаче, нещата стоят по друг начин. Когато обичаш някого истински ти си готов да направиш всичко за него, само и само да бъдеш с него/нея и той/тя да бъде добре. Тоест - да, целта в този случай оправдава всички средства, стига да са в границите на нормалното.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов) - и двете, защото сексът е много важен, но не е всичко, също така без любов - връзката е обречена.

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо? - Ако знаем какво изпитва човекът, който харесваме, ще знаем единствено ще или няма да имаме шанс с него. Но, ако наистина сме привързани към него и го обичаме, ако той не изпитва същото, няма да ни накара да престанем ние да го изпитваме и ще продължаваме да се борим да го спечелим.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека, когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо? - да, донякъде, защото в единия случай имаме сигурност, а в дтугия - предположения, значи и поведението ни ще е малко различно.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден? - и да, и не. В единия случай става въпрос за непълноценна пръзка, а в другия - за натрапване.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо? - всеки си има тайни.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата? - рядко, когато се стигне до спор, проблемите се решават, когато се стигне до консенсус и от двете страни.

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса? - да

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо? - не, няма нужда да нараняваме човека, с който сме били досега

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата? - да

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това? - зависи

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте искрени? - защото си изказах мнението на място, на което на никой не му пука дали казвам истината или не

Python5
11-28-2009, 16:32
Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Интересно ми е как би могъл ... никоя статистическа програма не би могла да анализира качествени данни на отворени въпроси.

Ако намериш начин, пиши, може да го използвам за дисертацията си ;).

ToniStoraro
11-28-2009, 16:37
ако имам време и поне 100 човека направят този тест (подчертавам дебело, че само ако имам време и желание да чета 100 поста), аз мога да изградя представителна извадка на тема как възприемат любовта хората на тази възраст. Мисля, че за такива цели уточняваше, че няма да ги използва.

umri
11-28-2009, 22:02
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)

Не бих си сменил прическата заради жена. Ако не и харесва прическата ми, това означава, че не харесва част от мен. Ако не харесва част от мен, значи не харесва мен. За какво изобщо да се занимавам с нея? Точният отговор на въпроса ми е: "Какво би направила тя, за да бъде с мен?" По-никакъв начин няма да се откажа от нещо, което аз харесвам, заради някоя. Това, което бих направил е да и покажа, че я харесвам, да излизам с нея и евентуално, ако тя ми хареса да се пробвам за нещо повече.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)
Много секс

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?
То се разбира от действията, които тя върши. Дали ми вдига телефона, дали иска да излезе с мен или има "работа". Практически не ми е нужно да го чувам от нея, защото това ще наруши тръпката. Искам малко по малко да ми го показва. Да съм почти сигурен, че е луда по мен, но до определена степен да прикрива чувствата си.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?
Тук зависи. Ако тя не показва интерес или пък ме отреже, продължавам напред с друга. В противен случай погледни горния отговор.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?
Не повече от 2-3 пъти. Обичам личното си пространство и заниманията си повече от всичко. Ако се виждам с нея всеки ден, това означава да пренебрегвам някое мое хоби или задължение заради нея, което няма да стане. От друга страна виждането всеки ден и това да си постоянно до нея в един момент става скучно. Тя знае всичко за теб, ти за нея. Ставате едва ли не като женени и изчезва тръпката.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?
Това е нещо, което тя сама трябва да реши. За мен пълноценността на една връзка се изразява в споделянето, но не прекалено. Ако не иска няма да е насилвам да ми казва.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?
Нямам приятелка в момента, но от предишен опит ще кажа. Опитвам се да намера средно положение, така че и двамата да сме доволни. Ако обаче започне да натяква, тогава прещтраквам и правя точно обратното на това, което иска. Такъв съм си, кво да ме прайш. 8-)

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?
За мен връзка без секс няма, и ако е някоя от ония, които искат да се уверят в чувствата ми, искат време и тн. ги обръщам на 180 градуса и със засилка шут. Кой каквото ще да ми говори, но за мен сексът крепи връзката. Клишетата за разбирателство, доверие и тн. също са вярни, но по-скоро второстепенни.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?
Зависи от причините за раздялата и куп други фактори, но не. Предпочитам да си замълча.
Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?
И тук зависи от ситуацията. Последният път ми беше гадно за нея, защото бая беше хлътнала. Не съм чак такъв гаден тип, че да не ми пука, даже бих помогнал по някакъв начин, ако изобщо има такъв.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?
Бих изчукал някоя, ако съм решил, че връзката е в края си, но толкова бързо обвързване... не.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?
Пак искаш отговор за конкретна ситуация... В различни ситуации, различно. Искаш да ти дам абстрактен отговор за нещо, което е различно в различните положения... Ако съм бил неискрен е било, защото съм предвидил последствията от евентуалното изричане на истината. Но в повечето случаи, ако не искам да казвам нещо, просто си премълчавам, отколкото да лъжа.


Относно анкетата. Странна анкета със странни въпроси. Все пак ми хареса.

Python5
11-29-2009, 00:12
ако имам време и поне 100 човека направят този тест (подчертавам дебело, че само ако имам време и желание да чета 100 поста), аз мога да изградя представителна извадка на тема как възприемат любовта хората на тази възраст. Мисля, че за такива цели уточняваше, че няма да ги използва.
Време може и да имаш, но не и възможност.

Както споменах по-рано, качествени данни на отворени въпроси не могат да бъдат анализирани статистически. Начина, по който ти ще интерпретираш авторовите думи, в много от случаите ще е различен, от оригиналното им значение.

Следователно дори да успееш да приведеш данните от n брой тестове във форма, в която имаш дефиниран брой променливи, които да анализираш, самите данни ще са модифицирани и извадката няма да е представителна.

Все пак, благодаря за инициативата ;).

ToniStoraro
11-29-2009, 06:51
имам и възможност. Не става въпрос за изграждане на статистика, а на анкета от тип репортаж, така да се изразя, в който мога да обобщя данните, да ги анализирам и да изкарам крайно становище. Така че - може.

justonegirlwithonehope
11-29-2009, 10:54
Сегашната ми връзка е най-истинска и най-силна от всички до сега.Обичам безрезервно човека, с когото съм и чувствам, че и той изпитва същото към мен.Когато се запознахме, разбира се изчаках той да каже какво чувства и т.н, но пък за да съм с него направих всичко, което можех.Преебах много хора и дори не съжелявам за това.Целта напълно оправдава средствата.Не мисля, че ако сме много време заедно трябва да се виждаме по-рядко и т.н.Това са глупости, ако обичаш човека до теб ще искаш да си колктоо се може повече време с него.Разбира се, че трябва да ми споделя за личния си живот и за това какво се случва с него, един вид аз съм негова опора.Караме се за най-малкото, попринцип започва да спори за някакви празни работи, седим мълчаливи 10 минути, на което той не издържа и ме прегръща и целува и така вече сме се сдобрили ;d. Попринцип ако връзката е сериозна няма как да няма секс, в една истинска и сериозна връзка има от всичко, но с моя приятел сме от доста кратко време заедно, а и не мисля, че секса е толков важен.Ние тръгнахме на втория ден от познанството ни, така че много по-добре ще е първо да се опознаем и тогава да се задълбочи в такъв аспект връзката ни.Ако аз поискам да се разделим ще му обясня защо и т.н.И ще настоявам да си останем прияели, защото той е забележителен човек.Само ако скъсаме по моя вина, ще се интересувам как преодолява и приема нещата, но ако той е виновен въопще няма да искам да го погледна повече ! Точно със сегашния ми приятел няма да го направя това, няма да започна нова връзка при положение, че съм и с него.Бях си напълно искрена, понеже няма смисъл в това да не съм, а и да имаме в предвид, че сайта е един вид анонимен :)

Jumbie483
11-29-2009, 11:30
Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата? - Естествено, че да.
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)
- Ами промени по външният ми вид (прическа, дрехи и прочие) не бих направила. Ако той ме харесва, би трябвало това да не го засяга. Но иначе бих посетила нови заведения, нови места, бих се запознала с приятелите му и т.н. Това не е проблем.
Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)
- Златната среда може би..
Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?
- Да, нужно ми е, защото знаейки какво изпитва мога да бъда по-уверена или просто мога да го оставя, ако виждам, че нищо няма да се получи.
Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?
- Определено ще се различава. На горния въпрос отговорих защо.
Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?
- За мен не е проблем виждането. За една седмица може да сме се виждали само 2-3 пъти, а другата да се виждаме всеки ден. Относително е и за мен няма голямо значение. Ако имаме желание да се видим, защо не ?
Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?
- Смятам, че трябва да споделя каквото сам прецени, че иска и трябва.
Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?
- Случвало се е да се скараме за някоя глупост, но пък е имало и доста сериозни конфликти помежду ни. Попринцип все единия открива грешката си и се извинява. Понякога аз, понякога той.. зависи кой е бил в грешка.
Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?
- Страшно много си зависи от хората и от самата връзка (и от годините), но да.. може да се каже и така.
Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?
- Не. Това, че близките отношения между двама души са приключили съвсем НЕ означава, че трябва да се нараняват взаимно. Каквото е било е било и вече е минало.
Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?
- Не знам, може би малко.
Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?
- Не.. Преди да приключа с нещо старо, никога не бих започнала ново.
И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?
- Не знам ; )) Няма смисъл да не бъда искрена.

w0sh
11-29-2009, 11:38
Уф.
Много дълго.
Може и да се хвана. Да налея малко от тоновете си житейски опит в подрастващите.

valdesbg
11-29-2009, 15:48
Хех, хареса ви значи темичката :)

Питончо - идеята беше че правя всичко това за собствена информираност :)

Чувдаре - давай, няма да са излишни и твоите отговори :)

Korrnyy
11-29-2009, 16:28
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята) Ако наистина много го харесвам ще направя всичко, което мога...

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов) - Страстна връзка

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо? Да! Искам да знам още в началото какви намерения има към мен, какви са чуствата му и кои мои качества са го привлекли! Не съм първа красота, затова искам да знам причината :D(

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо? Не. Просто ще се зарадвам :) Ще стана по-отворена към него и ще споделям повече :) Това е.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден? 4 са добре :Д Ако сме нон-стоп заедно ще си омръзнем по-бързо... Поне така мисля. Не искам да ме задушават...

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?Зависи... въпреки, че бих искала да знам всичко :Д

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?Само за дребни неща :Х Решаваме споровете с компромиси или просто с "еее коте не искам да се караме :*" :Д

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?И без секс увлечението може да порастне в любов! Зависи много от хората и вижданията им... Специално в нашата връзка секса не е на първо място.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?Да бих си казала, защото няма да мога да живея с такава лъжа. И не мисля, че ще е честно спрямо приятеля ми. П.П- никога няма да си позволя да изневеря на приятеля ми :Д "Не прави неща, които не искаш да направят на теб"

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?Естествено! Само за това мисля. Винаги мисля първо за неговите чуства после за моите.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?Не.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?Няма за какво да лъжа :Д[/i]

ScarletBite
11-29-2009, 18:14
Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?

- Зависи.Ако си поставя за цел да го накарам да се влюби в мен, ще вляза в нужния образ и ще го омая без проблеми.Това е така наречената "бърза процедура".Но все пак, е повече от ясно, че чувствата му ще бъдат към измененото ми Аз, и че връзката ни никога няма да може да бъде истински дълбока, поне за мен.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)

- В началото, когато влюбването е прясно, копнея и за двете, като платоничността надделява.В последствие, когато поопозная момчето и видя, че е... просто човек, доста бързо изтрезнявам и везните се накланят към страстната връзка, т.е "да имам".

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?

- Разбира се, че да.Дава ми увереност, помага ми да сваля гарда.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?

- Да.Когато не знам, го карам на режим "омайване", флиртувам, но си оставам плаха.Докато когато съм наясно, задръжките падат и шоуто може да започне.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?

- Хм... "Далеч от очите, далеч от сърцето".Не трябва вижданията да стават рядко, защото имам една ужасна склонност да умаловажавам връзката или чувствата, инвестирани в нея, ако не ми се напомнят най-редовно.Но и от друга страна, не е хубаво да сме заедно всяка секунда, защото бързо си омръзваме.Златната среда, казвам аз.Тоест, почти всеки ден.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?

- Разбира се!Една връзка се гради, освен на страст, предимно на взаимно доверие.Но ако във "всичко важно" се включват дори и най-тривиалните неща - не е необходимо.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?

- Ревност или задушаване.Обикновено обаче, след сцената, идва обяснението, че истинските ни подбуди са силните чувства и страхът да не се изгубим един друг.Което ни сближава невероятно много.

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?

- Аз съм девствена.Връзките ми досега винаги са били истински, с чувства и сериозни намерения, но съществува един натиск, едно притеснение, когато той настъпва границата... усещане за притискане, пък дори и да е обещал да "чака".И вътрешно се опасявам, че не му давам всичко, от което се нуждае физически.Съответно - невидима пропаст в отношенията ни.Затова смятам, че сексът е важен, за да се получи кръгът на любовта.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?

- Правила съм го, защото исках да бъда максимално искрена с него, тъй като смятах, че го заслужава.Но наранената гордост в погледа му ме довърши... Не бих повторила.Деликатността на първо място.Пък и не мога да понеса да видя някой, когото съм обичала някога, да страда.Мъчително е.

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?

- Разбира се!Без значение дали ме е наранил, аз някога съм имала чувства към него и ми пука, колкото и да го отричам, какъвто и непукистски вид да си придавам.В момента се чувствам виновна, защото бившият не прие добре края...

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?

- Преди ми се беше отдала такава възможност и... не!Не съм курва.От уважение към човека, с когото съм, и към връзката, която сме изградили, твърдо не бих.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?

- Бях напълно, 100% искрена.Защото постоянно биваме заливани от маските на непукисти и бройкаджии, наложени от чалгата и долнопробната половина на рапа, и повечето го приемаме за нормално поведение, без да виждаме колко е изкуствено и гротескно.Дори не е смешно вече... И най-интересното е, че никой от нас не е такъв.Трябва да спрем да се страхуваме да показваме истинските си чувства, емоции и мисли.Трябва да спрем да заблуждаваме себе си.

valdesbg
11-30-2009, 09:19
Искам да направя една анкета свързана с любовта. Нека всеки отговори честно - няма да използвам резултатите никъде.

Ако желаете - може да обясните защо смятатате така и защо отговаряте по избрания от вас начин.

Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата? - да, винаги. Щом целта е поставена от мен - значи всичко необходимо за постигането и си струва.
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)

Страстна Връзка.

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?

За да направя крачка - не ми е необходимо. След като покажа намеренията си - ще изчакам за нейния отговор.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?

Няма да се различава. Важното е да можеш да покажеш ясно намеренията си. А какъв отговор е ще получиш е нещо, което не би трябвало да влияе.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?

Смятам че след като сме изкарали 3+ месеца значи имаме доста общи неща и връзката става сериозна. Следователно - по честичко няма да е проблем.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?

Да. Щом сме заедно значи двамата сме си най-близки един на друг. Няма причина да не иска да споделя.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?

Обикновено не се караме, защото е горе долу ясно кой какво иска или не иска. Когато се случи един разговор + целувка накрая е достатъчен за изглаждане на всичко.

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?

Да. Връзка без секс си е чисто приятелство. Ако не можете/не искате да се отдадете изцяло един на друг то значи доста неща във връзката ви куцат.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?

Не. Щом не съм го споменал на момента - значи не е било важно. Щом не е важно - защо да занимавам половинката си с глупости. Друг е въпроса че ако има недоизказани неща, нещо е куцало през цялото време :)

Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?

Не.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?

Ще приключа връзката си, и тогава ще започна новата.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?

Бях искрен. Няма значение къде - ако искаш да си искрен, показвай го винаги.

valdesbg
12-21-2009, 08:56
2-ри опит. Да видим сега колко успех ще има темичката.

iiirish
12-21-2009, 09:53
1. Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Не смятам, че целта оправдава средствата. Мисля, че каквото можеш да постигнеш с чар - това е. Подмолните действия са недостойни за мен. А за да е успешна една връзка тя трябва да се изразява не само с чувства, а и с физическа близост. Може в началото никой от двамата да не проявява открито чувства или по-дълбока привързаност, но това идва с времето. Не мисля, че още от началото трябва да бутаме нещата "кажи какво изпитваш към мен, та кажи". За да са наистина хубави случващите се неща, те трябва да се случват от самосебе си.

2.
Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятам, че няма определено време или брой дни в седмицата, които е задължително да прекарвате заедно. Както казах и по-горе нещата трябва да се случват сами. Колкото пъти ви се прииска да се видите, толкова пъти ще го правите. Може да е всеки ден, може да е два пъти в седмицата. Най-голямата грешка е да правим подобни сметки и да броим. Това убива много неща.
Колкото до споделянето, не мисля, че той трябва задължително да пее пред мен всичко, което му се е случило. В началото той ще е по-потаен, но ако има желание с течение на времето ще научаваме нещата лека полека. Пък и има случки или периоди в живота, за които на никой не му се говори. Ние да не казваме всичко мотамо?!
С половинката ми се дърпаме най-често относно вниманието, което отделяме един за друг. Все ни се струва, че нямаме достатъчно време, което да отделим само за нас. Но това дори не е караница :)
А че връзка без секс не е връзка, честно казано донякъде е вярно. Може да има силни чувства и т.н., но физическото общуване, така да се нарече, е много важна част от опознаването и граденето на доверие у партньорите.

3. Ситуация: Вие искате да се разделите.

Не мисля, че когато искаме да прекратим отношенията с половинката си, трябва да кажем всичко от до. Не бива да се впускаме в подробности кой какво е направил, или не е направил през времето на връзката ни. Накрая просто казвам, че не се чувствам добре с този човек и толкова. От излишни обяснения и сцени няма смисъл.
Колкото до това как половинката ще преодолее раздялата, ами не честно казано. Щом съм прекратила връзката си с него, значи не искам да споделям времето и живота си с този човек. На всеки естествено му е трудно, когато е отритнатия във връзката, но това се преодолява и най-важното: не се умира от него.
Не бих започнала паралелно две връзки, дори ако виждам, че в едната няма смисъл вече. Щом се уверя, че новата връзка ще ми даде повече, ще прекратя ведага старата, преди да се е стигнало до лъжи и криене.

И накрая - бях искренна във абсолютно всички въпроси! Тук е форум, в който оставаш анонимен и не виждам смисъл да се правиш на нещо, което не си.

hahavteen
12-21-2009, 10:46
Ситуация: Харесвате някого/някоя. Не ходите все още.

Целта оправдава ли средствата?
Ако ви е трудно да схванете - отговорете на този въпрос - На какво сте готови за да спечелите обекта на вашите желания? (пример - нова прическа, посещение на ново заведение, запознанства с неговите/нейните приятели, раздяла със сегашния партньор, схванахте идеята)

На не много неща. Ако трябва да се променя само за да ме хареса и да ми обърне внимание не бих. В една връзка вече е друго. Сега правя много неща които преди не правех просто защото са приятни на половинката но пък знам че той ме обича такава каквато съм и не би допуснал да правя нещо което не искам.

Да имаш или да бъдеш? (Страстна връзка или платонична любов)

Страстна връзка.

Нужно ли ви е да знаете дали/какво изпитва към вас, човека, когото харесвате и защо?

Разбира се. Нали трябва да знам дали си заслужава изобщо да си правя надежди.

Ще се различава ли вашето поведение когато знаете дали/какво изпитва човека когото харесвате към вас, от случаите в които не знаете и защо?

Да. Ако не ме харесва просто ще се откажа.

Ситуация: Вече ходите от доста време(4-5-6-10 месеца)

Смятате ли че е добре да се виждате 2-3 пъти в седмицата само? Защо? Какво мислите за виждането всеки ден?

Ще се виждаме толкова колкото и двамата е приятно и имаме възможност. С приятеля ми сме от различни градове но въпреки това от четвъртък следобед до понеделник сутринта сме винаги заедно и не си писваме. Не бих имала против да го виждам всеки ден както и той разбира се и точно за това през март ще се премести в моя град.

Смятате ли че половинката ви трябва да ви споделя всичко важно за него/нея? Защо?

Не. Аз искам да ми споделя само това което наистина иска да ми сподели. Ако не е готов да ми каже нещо или смята че не е от значение за връзката ни тогава ок. Не съм от хората които смятат че да имаш връзка значи да нямаш тайни и лично пространство.

Защо се карате с половинката си най-често? Как решавате несъгласията между двамата?

Ми май не сме се карали истински до сега но спорим доста. Най-често за глупости. Той не може да се научи да мисли преди да говори и понякога казва неща които ме нараняват или обиждат.
Не е трудно да си решим несъгласията. Той винаги иска да прави всичко правилно а аз му обяснявам кое не ми пасва и всичко е ок. Най-важното е да си кажеш на момента когато нещо не ти харесва а не да чакаш да мине време и да си трупаш в себе си.

Съгласни ли сте с твърдението че "Връзка без секс, не е истинска връзка?" Защо? Доколко важен в отношенията ви е за вас секса?

До някъде съм съгласна. Немога да си представя да обичам даден човек и да не изпитвам сексуално влечение към него. Сексът е изключително важен. Ако в леглото куцат нещата и другото няма да е добра за дълго. Просто партньорите трябва да си пасват, да се правят компромиси, да мислят за другия и да се стараят да го задоволят.

Ситуация: Вие искате да се разделите.

Смятате ли че е добре да си признаете за всички гафове/изневери/несподелени неща, които знаете че ще наранят/обидят половинката ви? Защо?

НЕ! След като ще се разделяме няма нужда да знае каквото и да било и да таи лоши чувства към мен. Ще кажа че нещата не вървят и до там.



Интересува ли ви как половинката ви ще преодолее раздялата?

Зависи в какви отношения сме се разделили. За бившия ми приятел определено не ми пукаше как ще го преодолее.

Ще започнете ли нова връзка преди да сте приключили със старата, ако ви се отдаде възможност за това?

Не. Не съм такъв човек просто. Мога да харесвам само по един. Ако все още имам връзка с някой то тогава съм му отдадена напълно и нямам очи за друг. Чак след раздялата и след като съм я преодоляла мога да започна да се виждам с друг.

И накрая един страничен въпрос - Защо бяхте/не бяхте искрени?

Защото нямам причина да бъда неискренна..