PDA

View Full Version : Въпроси относно бягането



xoxi
11-27-2009, 19:21
Колебаех се дали тук или в раздела за спорта да сложа темата. Дано не съм объркала нещата прекалено много : )

Значи с една приятелка решихме да се вкараме във форма. И искаме да започнем с бягане. Няма да откажа абсолютно никакви съвети.
До сега и двете не сме бягали нито за здраве, нито с някаква цел.
Ще са ни полезни съвети за почивки, разтояние, скорост на бягане, колко пъти в седмицата и такива неща.

clever
11-27-2009, 19:24
при възможност всеки ден кросчета на чист въздух (в парка) по 30 минути :) ако не можете наведнъж.. почнете с по по-малко минути
после ще свикнете .. :)
успех и приятно бягане 8)

gia_sena_mono
11-27-2009, 19:46
Не яжте поне 2-3 часа преди бягането.След бягането хапнете умерено. Пък може и малко шоколад.

xoxi
11-27-2009, 19:48
Ами имаме вече набелязано място за бягане, което честно казано е доста далеч, тъй че в програмата ни влиза и една ужасно дълга разходка : )
Определено няма да можем 30 минути наведнъж.
Почивките има ли значение колко продължителни ще са ? (най-много бихме си позволили 5 минути, макар че на мен ми се виждат много)

gia_sena_mono
11-27-2009, 19:51
В началото ще ви е зор,но после предполагам ще свикнете. Може да бягате докато издържите,после почивка и така.
То и аз съм решила да бягам. Досега 3 пъти ходих,пък да видим до къде ще я докарам. :D

xoxi
11-28-2009, 09:26
Мерси за предупреждението :)
Още съвети няма да откажа.

milickata
11-28-2009, 19:29
такам....значи аз принципно не бягам...но реша ли да се вкарам във форма тръгвам на фитнес....където без никакви предварителни тренировки (като сметнем,че и пуша) си издържам най-малко 30 мин....даже и час....но!!! съгласна съм,че бавното бягане помага,но бързото бягане гори калориите....за това винаги като бягам си пускам програма.....при която първите 3 мин се започва с вървене,като постоянно се увеличава темпото до такава степен,че започваш да вървиш спр бързо...дори леко притичкваш...така след 3-тата мин вече започваш да тичаш със умерено темпо,но не бавно,не и спринт (въпреки че аз си пускам спринт :D )...и така в продължение на 4 мин...след това забавяш темпото и 2 мин започваш да вървиш бързо....след това пак 4 мин бягане и така се редуват бягане с бързо ходене(4:2).....то точно така ти идва,че като се умориш от бягането,започваш да вървиш...то пак ти се получава вид почивка.....принципно за бягането съм силно за да се бяга на открито,но и и аз нямам място за бягане наблизо,за това предпочитам фитнеса. Пък и там поне мога да си избера програма...като през няколко дена увеличавам натоварването,мога да си следя пулса и изгорените калории....както пробяганото време и колко километра съм избягала....ако бягам на открито има да си изчислявам и изчислявам и пак няма да е точно...но както опоменах, др си е на чист въздух...обаче смятам, че щом е за фигура на фитнес е по-редно да отидете пък и сега започва зимата и ако захладнее и падне снежец доста ви се усложнява работата....

chill
11-28-2009, 21:02
Ако не сте бягали никога, внимавайте как ще се облечете ии започнете леко, защото много лесно можете да си докарате някоя сериозна настинка по това време.

Sissy90
11-28-2009, 21:33
А къде ще бягате? Не е добре да е в парк или като цяло по асфалт - от ударите на краката в твърдата повърхност се натоварват ставите и после болят. Аз бягам по писта на стадион, а по пръст/трева е най-добре. Освен това е по-добре да бягате с маратонки с по0дебела подметка, а не с гуменки, защото по-дебелата подметка поема част от силата на удара.
Започнете в началото бавно. Не се притеснявайт, че не можете да издържите дълго - в началото и 10 мин са много. Бързо ще свикнете с по-дълги и продължителни бягания, стига да не се отказвате. Ходете да бягате поне 4 пъти в седмицата (в краен случай може и 3, но за 2 и дума да не става, защото се губи ефектът).
В началото започнете крос. Когато 30 и повече минути бягане не ви изморяват много, по-добре минете на интервални спринтове. Аз от около 2 месеца бягам редовно - 5 или 6 пъти в седмицата. Вече 6 км са ми като разходка, поизморяват ме, но не достатъчно, а не мога да вдигам разстоянието до безкрайност. Интервалните спринтове се състоят в следното: 30 сек спринт, после 30-60 секунди бавно бягане или ходене (за колкото ви стига вътъка). Така 5-10 пъти, после малко кросче за разпускане.
Пожелавам ви успех и най-важното е да не се отказвате.

gia_sena_mono
11-28-2009, 22:05
Забелязваш ли ефект от бягането? И какъв?

Sissy90
11-28-2009, 22:15
Забелязваш ли ефект от бягането? И какъв?
Дупето ми се стегна. Не съм се разболявала тази есен (да чукна на дърво). Вече толкова свикнах, че не съм бягала от 2 дни и ми е криво. След самото бягане се чувствам много добре - спокойна, доволна и готова за подвии, както се казва :P Имам проблем обаче със спазването на хранителен режим и не съм отслабнала изобщо, за това е адски важно да внимаваш какво ядеш. Още лятото се разхайтих като работих и не мога да се стегна...

Infinity
11-29-2009, 08:17
Бих ви посъветвала да тичате по-бавно , защото така няма да се уморите много първите пъти , а пък и то с бавното тичане се стяга най-много :)

BlackWings
11-29-2009, 09:43
Не тръгвайте да тичате направо, без да сте направили лека разгрявка на мускулите преди това. Раздвижете ставите , кръста , бедрените мускули , прасците , глезените.
Другите съвети вече са ви ги дали - не тичайте за скорост - тичайте бавно . И почивките ви се изразяват в намаляване на темпото постепенно докато премине в ходене , а не изцяло спиране на движението. Освен това вдишването е добре да става през носа , а издишването през устата , и си изградете някаква система това да става на равни интервали , а не безразборно , защото така ще се изморявате повече. Например: крачка-вдишваш,крачка-издишваш , или през крачка или както ви е удобно.

milickata
11-29-2009, 15:41
...съгласна съм,че бавното бягане помага,но бързото бягане гори калориите...

точно обратното ;)

ммм...ами ок да бягам с бавно темпо 15 мин...и да бягам 15 мин бързо (почти спинт)...колко калории изгарям при едното и колко при другото....кажете сега че като бягам бавно ще съм изгорила повече и направо ще ми преобърнете представите....нали ви казах че когато ходя на фитнес спец си следя калориите и при лекото притичкване едвам едвам 80-90 калории се изгарят за 15-20 мин....тръгна ли бързо да бягам скачат тройно изгорените калории....пък и аз се чувствам като бягам бавно мога и 3 часа да продължа,нито се измарям,нито се изпотявам....почна ли бързо става точно обаратното...но ест не може все бързо да бягаш...трябва да е комбинирано,почваш бавно,усилваш темпото и като почнеш да се изморяваш почваш леко да бягаш минута две за да си починеш и пак усилваш темпото.....то иначе ако ще се разхождаш по терена...по добре иди се разходи в някой парк....пак бавно се движиш....

milickata
11-29-2009, 16:02
да определено да вървиш по склон или баир гори мн калории.....
Вид дейност Изразходени калории за 1 час
Спринт (бързо бягане) 1000
Крос (леко бягане) 600
Каране на ски 500-600
Спортни игри 450-600
Плуване 450
Каране на кънки (ролери) 400
Колоездене (умерено темпо) 400
Бодибилдинг 350-400
Ходене (умерено темпо) 300
Седяща дейност (четене, ТВ и др) 70
Сън 40-50

Ето една табличка и яяя чудо при бързото бягане се горели повече калории

milickata
11-29-2009, 16:10
Eто ви и материал с които да се обоснова....въпреки, че сама както казах вече имам наблюдения,но да не си помислите просто, че си измислям,а да дам и научно доказани факти

Установено е, че при възстановителния процес след високо интензивни упражнения има засилена оксидация на свободни мастни киселини, т.е. организма продължава да гори мазнини часове след като тренировката е приключила. Такова нещо при ниско интензивни кардио занимания не е наблюдавано. Друг фактор, на който се базира ефекта от високо интензивната тренировка е засилената секреция на хормона на растежа. Стимул за това е млечната киселина, която е отпаден продукт на анаеробния метаболизъм. А ефекта на хормона на растежа върху мазнините е всеизвестен. Не на последно място е фактът, че високо интензивните занимания съдействат за увеличаването на мускулната маса. А повече мускули = по-висок метаболизъм = повече изгорени калории.

milickata
11-29-2009, 17:00
ама ти си противоречиш....първо спринта натоварвал повече мускулите и за това се горели повече калории,после при спринта се разграждали и мускули инт ми е как хем се натоварват как хем се разграждат....то по тая логика на спринтиорите трябва да са им атрофирали мускулите :razz: :razz: :razz: ....пък и тая статия не съм я ровила беше си една от първите които намерих сиг има 1 млн още такива....то сам да се замислиш пак ще стигнеш до същите изводи не ти трябва мн сиво вещество....и да вярно е че вискоинтензивни упражнения не значи само бягане,но бягането с бързо темпо не спада ли към високоинтензивните???? хората са ти го написали...никъде не срещнах да се разграждат мускулите...само ти и тряньора ли сте толкова просветени...бре, че ние как живеем в такава непросветеност тогава...а и казах вече 2 пъти комбинация трябва да се прави от бързо и бавно бягане...не само да пъплиш по трасето или пък да бягаш се едно те гонят

EarthShaker
11-29-2009, 17:07
EternalEyes, ти биология учила ли си? говориш абсолютни глупости...тялото би могло да започне да 'гори' белтъчини от мускулната маса, едва след като запаса от мазнини е свършил. Няма такова нещо, че се горели 20% мазнини и 40% и мускули и не знам какви дивотии. Абсолю
тни глупости говориш.

какво означава 'повече калории КОИТО СА МАЗНИНИ'? :lol: калорията е мерна единица за енергия. толкоз.

цитираните неща от milickata са верни. аз съм ЗА редуването на крос и спринт при хора с нормално тегло. За тези с наднормено препоръчвам по-нормално темпо, докато изчистят килограмите, че иначе ставите стават на нищо.

milickata
11-29-2009, 17:14
EternalEyes, ти биология учила ли си? говориш абсолютни глупости...тялото би могло да започне да 'гори' белтъчини от мускулната маса, едва след като запаса от мазнини е свършил. Няма такова нещо, че се горели 20% мазнини и 40% и мускули и не знам какви дивотии. Абсолю
тни глупости говориш.

какво означава 'повече калории КОИТО СА МАЗНИНИ'? :lol: калорията е мерна единица за енергия. толкоз.

цитираните неща от milickata са верни. аз съм ЗА редуването на крос и спринт при хора с нормално тегло. За тези с наднормено препоръчвам по-нормално темпо, докато изчистят килограмите, че иначе ставите стават на нищо.

Един нормално и трезво мислещ :-) :-) :-)

EarthShaker
11-29-2009, 17:33
еми някой ще вземе да й се върже на писанията.. :)

плюс това при редуването на спринт и крос сърцето се натоварва максимално добре, което го развива ;)

milickata
11-29-2009, 17:45
=D> =D> =D> \:D/

milickata
11-29-2009, 20:11
първо спринта натоварвал повече мускулите и за това се горели повече калории,после при спринта се разграждали

не съм го твърдяла формулирано по този начин, но щом си го казала, нека ти отговоря: мускулите няма как да горят калории, тялото ти ги гори при тренировка. интензивната тренировка от своя страна натоварва повече мускулите, а при твърде интензивна тренировка, мускулите почват да се топят, също както се топят и мазнините

Нз до колко си вярваш,но организмът при трен се ориентира към запасите на организма (въпросните мазнини).....ако вече няма мазнина и организмът няма от къде да си набави енергия съм съгласна, че се топят мускулите...но другото е абсурдно даже смешно.....мускула се развива именно при натоварване, то според теб излиза,че ако го натовариш се разгражда :lol: ...то да не ти захар в топла вода,че да се разгражда. Аз бягам по 8 км във фитнеса,като по-голямата част е спринт е кажи ми как имам мускули,а не са се разградили и то са ми мн добре оформени,също така са ми мн стегнати краката...как става номера???


тая логика на спринтиорите трябва да са им атрофирали мускулите
спринтьорите правят силови упражнения, така, че не се тревожи за тях

Тука сама си доказваш че си противоречиш за въпросното разграждане на мускулите...силовете упражнения да не би не са интензивни???


тая статия не съм я ровила беше си една от първите които намерих сиг има 1 млн още такива....

именно, точно каквото и аз казах - статия за общата публика

Ами поне има писано някъде нещо в подкрепа на моето изказване....за твоето не мога да кажа същото...вади си изводите



бягането с бързо темпо не спада ли към високоинтензивните????

не съм твърдяла обратното нещо, казах, че концепсията на статията, според мен, е насочена за силовите тренировки, а не за кардиото, а ти си пуснала само част от статията и по този начин няма да как знам за кое точно се отнася със сигурност.

"Истината за кардио тренировката" ето ти заглавието на статията....аз няма да тръгна да вадя всякакви статии само за да се защитя ок ! знам какво да търся...и къде да го намеря,не само да се основавам на тоз и на оня на приказките



само ти и тряньора ли сте толкова просветени

аз в никакъв случай, но треньора е много добър, да. доста златни шампиони е изкарал да печелят за България, както доста други добри треньори, които едва ли биха отрекли горенето на мускулна маса при интензивно натоварване

Златни медали и България.... :lol:


...горели 20% мазнини и 40% и мускули и не знам какви дивотии.

и какво означава 'повече калории КОИТО СА МАЗНИНИ'? :lol:

докато спортуваш гориш освен мазнини, и мускули, органи и вода. не виждам къде е проблема в това?

'повече калории, които са мазнини' означава част от калориите, които си изгорил, да са сланина

основното, на което трябваше да се обърне внимание, обаче, остана някъде назад нецитирано сред всичките сърчица, браво-та, подкрепяния, статии със съмнителни автори и не-знам-си-какво още, а именно, че не би трябвало да се стемиш към колкото се може повече изгорени калории, защото в желанието си да отслабнат, хората се претоварват с тренировки и освен мазнини, топят и далеч по-важни работи, които вече споменах, както и се радват на свалени килограми, но всъщност подкожната мазнина си стои една и съща, и дефакто не отслабват, не махат сланината, поради лошо разпределени тренировки. упорита съм и винаги откликвам, когато мога да помогна и да обясня нещо, от което си имам поне бегла представа, но когато нормалните и трезвомислещите станат повече от ненормалните и нетрезвомислещите се чувствам длъжна да им отстъпя мястото да разсъждават на воля

EarthShaker
11-29-2009, 20:14
абсолютни глупости, повтарям.. гориш си мускулите, мазнините и ОРГАНИТЕ :lol: докато бягаш, видиш ли

първо, че мазнините започват да наистина да се горят след около час неспирно бягане.. дотогава тялото черпи енергия от глюкозата в кръвта, а после като си я възвръща гори мазнини.. затова при маратони е много важен прехода между тези 2 горива и обикновенно се изисква много силна воля да се премине бариерата.

Биологично мускулите не са добър източник на енергия или поне са в пъти по-трудно разградими и по-малко енергоносещи от мазнините, ето защо за резерв трупаме именно мазнини, а не мускули. Има известна логика, а? и по същата причина при недостиг на енергия се посяга към МАСТНИТЕ ДЕПА, а не към мускулите.. попитай всеки учител по биология, медицина и т.н. Няма нужда да четеш в Уикипедиа.

Треньора ти може да е много добър в спорта, но това не го прави биохимик и доктор, нали..? Човека си обяснява разни сложни процеси в тялото по-простичко явно.

Спри да изливаш безумия през клавиатурата си и се поинтересувай. Отвори си учебника по биология!

milickata
11-29-2009, 20:29
Недей да оспорваш думите на ТРЕНЬОРА подготвящ златните медалисти на милата майка България :D ....ще земе да чуе треньора,да му се преобърнат вижданията и да осъзнае,че бебетата не ги носят щъркелите, после само сребро ще печелим :razz: :razz: :razz:

Sissy90
11-30-2009, 04:46
^Ти сериозно ли вярваш на това, което изписа?
Остави сега малко какво ти е говорил треньорът ти и си помисли какво си учила по биология (така като гледам, не много).

мускулите няма как да горят калории, тялото ти ги гори при тренировка
Виж сега, има едно нещо, на което му се казва "мускулен тонус", т. е. мускулите постоянно са готови да действат и са, така да се каже, под напрежение. От това се гори енергия, затова повече мускулна маса означава повече изгорена енергия в покой.
Другото което е, тялото гори най-първо глюкозата, която идва от разградената храна. Дори когато гладуваш, първите 24 часа енергия се използва почти само от тази глюкоза. Мускулите са най-нерационалният енергиен източник, защото белтъчините са с най-големи молекули и се разхраждат най-бавно и най-енергоемко.
Какво трябва да означава "статия за общата публика"? Не съм 100% сигурна, но статията сякаш е от bb-team, така че ъм склонна да й вярвам, като имам в предвид какви хора пишат статиите там.
EarthShaker ти каза достатъчно като цяло, аз мога само да го повтарям, но ти си толкова заблудена, че до края на живота си ще вярваш, че при спринтове се "горят мускули" :razz: Извинявай, на това наистина не мога да не се смея :D

попитай всеки учител по биология, медицина и т.н
По-добре не я занимавай с глупости, нали си има треньор, когото да пита. Не му оспорвай думите ако обичаш :D

Celence
11-30-2009, 07:48
И аз преди време имах един подобен спор, май най-добре да се появи ДаркКис и да ви обясни на всичките кое, как и защо.

Интересно ми е обаче как винаги на едно място се събират хора дето твърдят, че няма загуба на мускулна маса при бягането.

Мисля, че следното e достатъчно доказателство кой крив и кой не (tmi)

www.bb-team.org/forums/viewthread/2079/+%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%BD%D0%B5+ %D0%BD%D0%B0+%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB% D0%B8&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg]Бягане (http://209.85.129.132/search?q=cache:K1UOTBLjWQwJ:[url) и изгаряне на мускули? - bbteam[/url]


A това е, мисля, на което EternalEyes искаше да обърнете внимание (последният абзац):
Разликата между загуба на мазнини и загуба на килограми (http://209.85.129.132/search?q=cache:_BCfKPb5jh8J:lubomirivanov.com/1362+%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0+%D0%BD%D 0%B0+%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%BD%D0 %B0+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0&cd=10&hl=bg&ct=clnk&gl=bg)

terawatt
11-30-2009, 08:01
Ужас... Хванах се главата като изчетох масата изписани простотии :D

EarthShaker
11-30-2009, 11:33
A това е, мисля, на което EternalEyes искаше да обърнете внимание (последният абзац):
Разликата между загуба на мазнини и загуба на килограми (http://209.85.129.132/search?q=cache:_BCfKPb5jh8J:lubomirivanov.com/1362+%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0+%D0%BD%D 0%B0+%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%BD%D0 %B0+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0&cd=10&hl=bg&ct=clnk&gl=bg)

тва е за диети, не за бягане.. то е ясно, че когато мазнините свършат се посяга към белтъчините

Sissy90
11-30-2009, 11:50
И аз преди време имах един подобен спор, май най-добре да се появи ДаркКис и да ви обясни на всичките кое, как и защо.

Интересно ми е обаче как винаги на едно място се събират хора дето твърдят, че няма загуба на мускулна маса при бягането.

Мисля, че следното e достатъчно доказателство кой крив и кой не (tmi)

www.bb-team.org/forums/viewthread/2079/+%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%BD%D0%B5+ %D0%BD%D0%B0+%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB% D0%B8&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg]Бягане (http://209.85.129.132/search?q=cache:K1UOTBLjWQwJ:[url) и изгаряне на мускули? - bbteam[/url]

A това е, мисля, на което EternalEyes искаше да обърнете внимание (последният абзац):
Разликата между загуба на мазнини и загуба на килограми (http://209.85.129.132/search?q=cache:_BCfKPb5jh8J:lubomirivanov.com/1362+%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0+%D0%BD%D 0%B0+%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%BD%D0 %B0+%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%B0&cd=10&hl=bg&ct=clnk&gl=bg)
От ликна, който си дала:

Дали бягането ще изгори мускулна маса, зависи от диетата ти.
Уважавам DarkKiss, така че ако обичаш недей да заплашваш така с нея. А кое как и защо е, са го обяснили многократно биолозите и биохимиците, остава ни само да потърсим и почетем. Аз съм чела сравнително малко, но достатъчно, за да разбера какви безумия се изливат навсякъде. Разбирам защо някои хора са заблудени все още относно това как функционира метаболизма, но продължавам да се учудвам с каква сигурност защитават тезите си. Явно като ти повтарят една и съща глупост достатъчно дълго, вече я приемаш за закон.

Celence
11-30-2009, 12:25
тцтц, ся заплашена се чувствала... :D

Sissy90
11-30-2009, 13:03
тцтц, ся заплашена се чувствала... :D
Тц тц, колко забавно да изваждаш 1 дума от поста ми, несвързана с темата, за да се заядеш. Евала, супер си!

Celence
11-30-2009, 14:27
Брех, ирония! Ми, айде и аз да почна...
Не, ти си супер! Супер си, първо, защото като видя, че момичето вече не отговаря на тези, които спореха с нея, някои от тях, между другото, доста нагло хихикайки се като последните кифли, реши и ти да дойдеш да и кажеш колко зле, и колко е заблудена, па да излезеш много яка, че нали не си сама, има теб кой да те защити в спора, освен това кво му е, ако ти отговори да и праснеш още една смееща се емотиконка и да и кажеш още веднъж как не може да не се смееш на глупостите и и колко е заблудена. Но това не е всичко! Супер си, още, защото, реши да ръсиш акъл, въпреки, че сама си каза, че не си чела много. Реши да влезеш в спора, не за да докажеш правотата на тезата си, а да заемеш позоция в спора срещу еди-кого-си. (много е заблудено детето, eternaleyes, горкото, че и ти трябваше да се намесиш!) Ноо нека се върнем на същественото, ето ти го твойто твърдение, от преден пост:


но ти си толкова заблудена, че до края на живота си ще вярваш, че при спринтове се "горят мускули" Razz Извинявай, на това наистина не мога да не се смея Very Happy

Докато се смееш обаче, явно забрави да кажеш защо аджеба мислиш, че си права, за разлика от момичето, което отговори на всеки един въпрос, който и зададохте, макар и да не е било вярно, но отговори като го каза по начина, по който го разбира. Какво направи ти, която се смееш на глипостите и? Първо изплю високоинтелигентното си мнение (което вече цитирах), че няма такова нещо при бягането като изгаряне на мускулна маса, после аз пуснах една статия и ти кое цитира? Следното : "Дали бягането ще изгори мускулна маса, зависи от диетата ти. ". Много бързо си смени мнението - от тезата, че няма такова нещо като горене на мускули, че било пълна глупост, ся отиде на това, че зависело от диетата... естествено! Нали така е удобно в твоя защита да го цитираш от статията, защото важното е да излезеш по-умен от другия, хвана се за първото нещо като удавник за сламка, само и само да излезеш права в спора.
В целия форум споровете се водят по същия - вместо да защитиш тезата си и да кажеш защо е така, задължително трябва да кажеш ДРУГИЯ защо греши и колко е зле. Чест.

tonie__
11-30-2009, 15:16
моля ви се,престанете да спорите за пълните глупости :) относно ДаркКис-единственото,което може да направи авторката е да и пише на лично и да я пита,тъй като според мен тя най-много разбира от тези неща,като се има предвид с какво се занимава :)

Sissy90
11-30-2009, 15:46
Всъщност, не си противореча. Горенето на мускули наистина зависи от диетата, а не от конкретна физическа активност, било то крос, спринт, ходене или щракане с пръсти. Няма много вярно в твърдението, че еди-кое-си гори мускули, а другото гори мазнини.
Иначе съм съгласна, че се заядох малко повече от необходимото, но е в отговор на същото. И няма сега да продължавам да вадя цитати за това кой къде се е заял, защото така не се стига до никъде.