PDA

View Full Version : Косопад



LordXpLoD
11-27-2009, 20:25
Здравейте!
От доста време не съм писал тук, но сега имам проблем, който наистина ме притеснява. Баща ми е плешив, а от скоро и аз имам косопад. От около година си вдигам косата с пяна за коса. Та въпроса ми е следния: може ли пяната да се отрази негативно и колко негативно се отразява? И какво бихте ми пепоръчали против косопад освен шампоаните? :(
Предварително благодаря!

amk933
11-27-2009, 20:31
Косопад се лекува ефективно единствено и само оперативно чрез присаждане на фоликули. Много ти е рано още. Освен това е скъпо. Обикновено е 1 - 1.5 евро на фоликул. Като ти присадят 6000-8000 фоликула сметни колко пари ще са. Пък и много се съмнявам да имаш косопад. По-скоро си въобразяваш.

На колко си? :-o

LordXpLoD
11-27-2009, 20:36
На 14 съм, не пия и не пуша и ползвам пяна за коса Londa ако иманякакво значение. И ако тпва за присаждането на нещо си(забравих как се казва :D ) е базик-моля те недей сЪ базика, че се плаша :(. Наистина имам нужда от помощ.

amk933
11-27-2009, 21:01
На 14 съм, не пия и не пуша и ползвам пяна за коса Londa ако иманякакво значение. И ако тпва за присаждането на нещо си(забравих как се казва :D ) е базик-моля те недей сЪ базика, че се плаша :(. Наистина имам нужда от помощ.

Изобщо не е базик. Провери в нета. Но ти гарантирам, че нямаш косопад, а си въобразяваш. ;) Така че не се занимавай с глупости. Не се вглеждай толкова.

LordXpLoD
11-27-2009, 21:05
Доста ме успокои(не го казвам с ирония,така си е) но като се среша сутринта, по гребена има 8-9 косама, и като си оскубя леко косата хващам по 1-2 :( . Дано обаче си прав. А дали пяната ми се отразява негативно ? :?

amk933
11-27-2009, 21:10
Доста ме успокои(не го казвам с ирония,така си е) но като се среша сутринта, по гребена има 8-9 косама, и като си оскубя леко косата хващам по 1-2 :( . Дано обаче си прав. А дали пяната ми се отразява негативно ? :?

Съмнявам се пяната да ти се отразява негативно. Ако мислиш, че е от нея, пробвай с друга.

Всеки нормален човек губи между 40 и 120 косъма на ден. Кое му е ненормалното това твойто с по 9-10 косъма?

Айде споко! :)

LordXpLoD
11-27-2009, 21:31
Много благодаря за помоща! :) :grin: Ся си лягам спокоен :grin:

gree_girl
11-29-2009, 20:20
Според мен пяната се отразява негативно. Има различни коси, някои не се виляят от пяна, преса, лак и каквото щеш третиране, то има и други коси - като моята, които се поддават. Съветвам те да спреш за малко употребата на пяна и да не я третираш с нищо, за да установиш дали е от това. А колкото до медикамент - препоръчвам ти Стимулант за коса на Икаров. Аз личон не съм го ползвлала, но има много доволни от него и смятам да си го закупя, до колкото знам е около 5-6 лв.

heiress
12-02-2009, 22:01
Косопад се лекува ефективно единствено и само оперативно чрез присаждане на фоликули. Много ти е рано още. Освен това е скъпо. Обикновено е 1 - 1.5 евро на фоликул. Като ти присадят 6000-8000 фоликула сметни колко пари ще са. Пък и много се съмнявам да имаш косопад. По-скоро си въобразяваш.

На колко си? :-o

По- голяма простотия не бях чувала.

varSAritai
12-04-2009, 22:33
На 14 съм, не пия и не пуша и ползвам пяна за коса Londa ако иманякакво значение. И ако тпва за присаждането на нещо си(забравих как се казва :D ) е базик-моля те недей сЪ базика, че се плаша :(. Наистина имам нужда от помощ.

Изобщо не е базик. Провери в нета. Но ти гарантирам, че нямаш косопад, а си въобразяваш. ;) Така че не се занимавай с глупости. Не се вглеждай толкова.

не си прав гена си е ген :) и на мен почна ми пада косата и да не ти каам какво е положението !
колкото до пича с проблема : братле не се притеснявай някой мацки харесват голи глави :D

DrSmurph
12-04-2009, 23:38
А дали пяната ми се отразява негативно ? :?

ДА!

aloveyou
12-05-2009, 09:00
А дали пяната ми се отразява негативно ? :?

ДА!

+++

А и всичко,което слагаме малко или много вреди..поне според мен е така

amk933
12-05-2009, 10:19
Косопад се лекува ефективно единствено и само оперативно чрез присаждане на фоликули. Много ти е рано още. Освен това е скъпо. Обикновено е 1 - 1.5 евро на фоликул. Като ти присадят 6000-8000 фоликула сметни колко пари ще са. Пък и много се съмнявам да имаш косопад. По-скоро си въобразяваш.

На колко си? :-o

По- голяма простотия не бях чувала.

Личи си кой е прост и необразован. ;) Като не си в час, к'во коментираш? Трупаме мненийца? Поне да беше написала нещо полезно. Вместо да пиеш с другарчета по градинките се поинтересувай малко от присаждането на фоликули...мммм на дали знаеш какво е това всъщност. Ем сори. :(

amk933
12-05-2009, 10:21
На 14 съм, не пия и не пуша и ползвам пяна за коса Londa ако иманякакво значение. И ако тпва за присаждането на нещо си(забравих как се казва :D ) е базик-моля те недей сЪ базика, че се плаша :(. Наистина имам нужда от помощ.

Изобщо не е базик. Провери в нета. Но ти гарантирам, че нямаш косопад, а си въобразяваш. ;) Така че не се занимавай с глупости. Не се вглеждай толкова.

не си прав гена си е ген :) и на мен почна ми пада косата и да не ти каам какво е положението !
колкото до пича с проблема : братле не се притеснявай някой мацки харесват голи глави :D

Абе човек, нормално е да ти падат между 40 и 120 косъма на ден. Той е видял 9 косъма. Според теб косопад ли е? :D

plmn
12-05-2009, 19:37
ако си генетично предразположен, не виждам как ще предотвратиш процеса. някъде бях чел, че ако бащата на майка ти (дядо ти) е плешив, е много вероятно да се предаде на сина й (тоест ти) .. обаче тая теория била отхвърлена.
иначе, всякакви химикали, честата употреба на шампоани, сапуни, гелове, пяни, маски и т.н. не се отразява добре на косата..
ако обърнеш внимание ще забележиш, че много мъже да не кажа едно 80% нямат навсяъкъде коса. абсолютно нормално е отпред да ти е по-навътре или да се 'отдръпва'. само че ти си на 14.. рано е. на 18-19 може да видиш такова нещо.. някои до 25 вече нямат 1 косъм на главата. има уж разни скъпи шампоани, или лекарства дори (хапове), но излизат доста скъпо, а и не може вечно да си на тях, рано или късно ще прекъснеш. сори, отнесох се да пиша, сигурен съм, че нямаш косопад, малък си, 5 косъма нищо не значат. все пак се наблюдавай.

heiress
12-06-2009, 09:51
Косопад се лекува ефективно единствено и само оперативно чрез присаждане на фоликули. Много ти е рано още. Освен това е скъпо. Обикновено е 1 - 1.5 евро на фоликул. Като ти присадят 6000-8000 фоликула сметни колко пари ще са. Пък и много се съмнявам да имаш косопад. По-скоро си въобразяваш.

На колко си? :-o

По- голяма простотия не бях чувала.

Личи си кой е прост и необразован. ;) Като не си в час, к'во коментираш? Трупаме мненийца? Поне да беше написала нещо полезно. Вместо да пиеш с другарчета по градинките се поинтересувай малко от присаждането на фоликули...мммм на дали знаеш какво е това всъщност. Ем сори. :(

Интересна характеристика ми направи от едно мнение. Но както и да е .. не ми се занимава да споря с теб. Само ще ти кажа, че има най- различни форми на косопад, както и най- различни терапии. Това да кажеш, че се лекува само и единствено с присаждане на фоликули е голяма глупост, защото 1-во не знаеш какъв тип е косопадът и 2-ро не знаеш в кой стадий е. Не можеш изобщо да определиш вид алопеция без да си погледнал косата и по какаъв начин става окапването й. + това ще ти кажа само, за инфото, че не е на 100% ефективно, защото болести като диабет, сърдечно-съдови болести, увреди на кожата на скалпа водят до неуспех при автотрансплантацията. Май ти не трябва да даваш мнения, след като опредлено не знаеш какво говориш.

amk933
12-06-2009, 17:07
Косопад се лекува ефективно единствено и само оперативно чрез присаждане на фоликули. Много ти е рано още. Освен това е скъпо. Обикновено е 1 - 1.5 евро на фоликул. Като ти присадят 6000-8000 фоликула сметни колко пари ще са. Пък и много се съмнявам да имаш косопад. По-скоро си въобразяваш.

На колко си? :-o

По- голяма простотия не бях чувала.

Личи си кой е прост и необразован. ;) Като не си в час, к'во коментираш? Трупаме мненийца? Поне да беше написала нещо полезно. Вместо да пиеш с другарчета по градинките се поинтересувай малко от присаждането на фоликули...мммм на дали знаеш какво е това всъщност. Ем сори. :(

Интересна характеристика ми направи от едно мнение. Но както и да е .. не ми се занимава да споря с теб. Само ще ти кажа, че има най- различни форми на косопад, както и най- различни терапии. Това да кажеш, че се лекува само и единствено с присаждане на фоликули е голяма глупост, защото 1-во не знаеш какъв тип е косопадът и 2-ро не знаеш в кой стадий е. Не можеш изобщо да определиш вид алопеция без да си погледнал косата и по какаъв начин става окапването й. + това ще ти кажа само, за инфото, че не е на 100% ефективно, защото болести като диабет, сърдечно-съдови болести, увреди на кожата на скалпа водят до неуспех при автотрансплантацията. Май ти не трябва да даваш мнения, след като опредлено не знаеш какво говориш.

Ами не.

Всъщност присаждането на фоликули може да се извършва при хора болни от диабет. Единственото противопоказание е да не се извършва при хора приемащи анти-коагуланти.

И ми е много интересно как ще възстановиш нечия коса, като вече е опадала?

И темата не беше да коментираш моето мнение, а да помогнеш на човека...нещо, което за двата си коментара не свърши. ;)

heiress
12-06-2009, 20:43
Помагам достатъчно на човека като разяснявам това, че нищо не разбираш от алопеция. И мога да ти кажа също, че присаждането на фоликули не може да помогне във всички случаи.. така че дори и това не е сигурен вариант.
А коса, която вече е опадала можеш да възтановиш много лесно с продукти, които стимулират кръвообращението на скалпа, както и с витамини за коса и хормони. Не мога да коментирам, защото не знам къде точно е проблема. Това, че ти си чул нещо и си решил да се направиш на компетентен абсолютно нищо не означава. Да не говорим, че различните форми на косопад се лекуват по различен начин. При някои дори е достатъчно да се стимулира растежа с растителни масла. По- добре не се излагай повече с "компетентните" си мнения, защото само стряскаш момчето. Веднага пък присаждане, а не се ли замисляш, че може да има проблеми с щитовидната жлеза или дизбаланс в хормоните...
Може също да се лекува с кортикостероиди, дори ако му падат цели кичури.
Миноксидил, Антралин, топикален кофеин, Nizoral, Finasteride, Фитотерапия.. говорят ли ти нещо?

amk933
12-06-2009, 22:20
С кортикостероиди като му излекуваш косопада от много компетенция, ще му разрушиш половината система. Като си толкова наясно, предполагам, че ти е ясно какво се случва от тях, компетенцио?

И не го плаша, но явно толкова си прочела мнението ми... :?

Има лека разлика от това какво се случва в действителност и от това какво пише в книжката по биология, която някой соц-професор е написал пред 200 години. На запад косопад най-често се лекува най-ефективно точно с присаждане това, че в БГ не се практикува масово не е мой проблем...

С Низорал като излекувая косопад ми се обади по телефона...то това с един пърхут не може да се справи след време, косопад ще лекуваме...все така.

heiress
12-06-2009, 23:28
Смешен си.

amk933
12-07-2009, 13:25
Смешен си.

Помагаш и си много яка. :shock: