PDA

View Full Version : Есе на тема думите на Даниъл Уебстър



vankata_vt
11-28-2009, 08:02
Help PLS!!! Спешно ми трябва есе на тема думите на Даниъл Уебстър които са "Вземете всичко което имам, но ми оставете речта и скоро ще си възвърна това което съм притежавал" .Мерси предварително :) :) :)

Nikolaybg
11-28-2009, 09:04
Нещо подобно ми се върти в главата: "Силата на словото днес е власт, която не може да се пренебрегва. Тя не подлежи на унищожение, защото в съвременният глобализиращ се свят информацията се разпространява бързо и ефективно. Нека си припомним режимите на Хитлер и Сталин, които поставят пропагандата чрез слово на първо място. Медиите са четвъртата власт, защото те могат да влияят ефикасно на масите от хора. Въпросната сентенция не бива да се разбира буквално- в смисъл, че ако си загубим дома или друго материално благо, ние ще си ги възвърнем чрез словото; по-скоро ние придобиваме власт и въздействие чрез думите си, стига да знаем точно какво и как да кажем. Разбира се, само в съвременният свят думите могат да имат силно влияние, защото в основата на съвременното общество стои информацията. Това би било невъзможно през Средновековието, когато е имало не само контрол върху писменото слово, но и хората не са се интересували толкова много от това, което се случва далеч от тях. За хората от това време от значение е било само да бъдат верни на принципите на християнската вяра и да живеят нормално живота си, без значение какви войни се водят в някоя далечна част на Европа..."

И .т.н. и т.н., не ми се пише цялото,може сам да пробваш да поукрасиш малко, защото терминологията е малко тежка и е добре да замениш някои думи.

vankata_vt
11-28-2009, 15:01
И .т.н. и т.н., не ми се пише цялото,може сам да пробваш да поукрасиш малко, защото терминологията е малко тежка и е добре да замениш някои думи.

Благодаря ти Ники :grin: Ако и други имат такива идеи за есе и тях ще приема :)