PDA

View Full Version : Изследвания



cveteto64
11-28-2009, 08:06
Вярно ли е, че до 4 месеци преди или след[не съм много сигурна] навършване на 18 години може да си направим цялостни безплатни изследвания [става въпрос за хепатит, спин, и заблявания от този тип]...

mrtn
11-28-2009, 12:43
за такова нещо не съм чувал, но ако е така е много хубаво.. :)

amk933
11-28-2009, 12:51
За СПИН винаги е безплатно, за хепатит май също е така. В смисъл няма значение дали си на 18 без/и 4 седмици или на 19, 60, 35, 12 и т.н. Все е без пари. ПКК също се полага там не знам си колко пъти в годината е безплатно. :-o

Не знам какво точно питаш и имап впредвид, но, ако е това - отговорих ти. :)

cveteto64
11-28-2009, 13:18
^ Не ми отговори, но все пак поне разбрах , че за хепатит и спин винаги явно е било безплатно и ще продължава. А въпроса ми е за цялостни изследвания всмисъл и това което по принцип се заплаща и то да е безплатно [съжалявам само, че не мога да изброя още заболявания, но и до днес незнам кое се заплаща и кое не]

kalpazanka
11-28-2009, 16:43
В идеята ти за цялостни изследвания включва ли се ЯМР/скенер/хемокултура/урокултура/носителство на HLA B 27/HLA DR3/HLA DR 4 и т. н. и т. н.? Поясни какви изследвания имаш предвид, за да можем да ти отговорим. Все пак не разполагаме с кристално кълбо и не сме телепати. ;)
И още нещо- не си мисли, че здравната каса плаща АБСОЛЮТНО ВСЯКАКВИ изследвания по преценка/прищявка на пациента.