PDA

View Full Version : Афти



rauwkost
11-28-2009, 19:31
Добре хора, писна ми вече.. постоянно ми излизат огромни афти в устата ей така от нищото...... супер дразнещо е, наще казват, че от бебе ги имам тия проблеми, явно ми била много чувствителна кожата. :( Възможно ли е това, и има ли за какво да се притеснявам?
Аа, и ако може кажете някое ефикасно лекарство, че така направо не се живее вече. :?

pinkavril
11-28-2009, 20:58
Гранофолин може би ще подейства, но то е когато ти се появи, а не за ежедневна употреба, а и цапа устата, но при мен действа.-

amk933
11-28-2009, 21:13
Гранофолин може би ще подейства, но то е когато ти се появи, а не за ежедневна употреба, а и цапа устата, но при мен действа.-

Гранофорин вече не се произвежда. Иначе, и аз това щях да препоръчам като най-ефективно.

Чувал съм, че ако сложуш сода действало, ама не съм сигурен. Ако намериш изостанал гранофорин най-добре ще да е. :)

rauwkost
11-29-2009, 08:01
Гранофолин може би ще подейства, но то е когато ти се появи, а не за ежедневна употреба, а и цапа устата, но при мен действа.-

Гранофорин вече не се произвежда. Иначе, и аз това щях да препоръчам като най-ефективно.

Чувал съм, че ако сложуш сода действало, ама не съм сигурен. Ако намериш изостанал гранофорин най-добре ще да е. :)
Ами да, всъщност е възможно да се поръча да ти го направят в аптека, и това и ще направя, но възможно ли е да ми излизат огромни афти ей така без нищо да ги е предизвикало? Поддържам перфектна хигиена в устата си, и смея да твърдя, че не е от това..

kalpazanka
11-29-2009, 10:31
Eludril- топиш памуче в концентрирания разтвор и обтриваш афтата.

smeshnik
11-29-2009, 10:33
содата помага, но не на всеки понася :)

ubuntureload
11-29-2009, 12:25
Салата от домати с повечко сол ... малко щипе но помага

sssladuranka
11-29-2009, 19:33
на мен така ми излезе последно от вътре на долната устна и се разраняваше всеки път когато ядях :( иначе лекарство - жабуркане със смрадлика,ама майка ми ми каза да не го правя, че оцветявало зъбите...аз ползвах някаква вода за уста за чувствителни венци или нещо подобно май на астера...но никъв ефект :?

rauwkost
11-29-2009, 19:38
Благодаря много на всички! Моите са 2 в момента, едната ми е под езика и е супер дразнещо, одеве я разтърках с клечка за уши със сода, колкото да и махна онова бялото отгоре. Дано да се оправи, ако не утре пак.. :?

densii
11-29-2009, 19:44
И аз имах проблеми,но си жабурех устата с Шведска горчивка и всичко се оправяше...

sssladuranka
11-29-2009, 19:46
Благодаря много на всички! Моите са 2 в момента, едната ми е под езика и е супер дразнещо, одеве я разтърках с клечка за уши със сода, колкото да и махна онова бялото отгоре. Дано да се оправи, ако не утре пак.. :?
aлеле махаш ли го :shock: мене ме е страх да пипна и да направа каквото и да е :-o не знам всъщност дали трябва или не да се маха но мен ме е страх :-|

amk933
11-29-2009, 20:46
Благодаря много на всички! Моите са 2 в момента, едната ми е под езика и е супер дразнещо, одеве я разтърках с клечка за уши със сода, колкото да и махна онова бялото отгоре. Дано да се оправи, ако не утре пак.. :?
aлеле махаш ли го :shock: мене ме е страх да пипна и да направа каквото и да е :-o не знам всъщност дали трябва или не да се маха но мен ме е страх :-|

Принципно не трябва да се пипат но аз ги отскубвам със зъби когато се появят. 8-)

terawatt
11-30-2009, 07:41
И аз имах проблеми,но си жабурех устата с Шведска горчивка и всичко се оправяше...
+1, друг вариант е шабуркане със смрадлика :)

rauwkost
11-30-2009, 16:28
Принципно не трябва да се пипат но аз ги отскубвам със зъби когато се появят. 8-)
Мен ме скъсват от болка без дори да ги пипам, ти със зъби си ги отскубваш :shock: :shock: :shock:
Ще пробвам и с домат и сол пък да видим 8-) Содата изобщо не ми помогна :neutral:

ameli
11-30-2009, 17:53
афти не се появяват само от мръсни ръце, ами от това, че ти е слаба имунната система >>>> повече витамини

и това с доматите не го прави, гадно е :D

аз ги хапя до кръв, после малко сода и после едвам говоря :D

eli4ka777
11-30-2009, 18:56
Гранофолин може би ще подейства, но то е когато ти се появи, а не за ежедневна употреба, а и цапа устата, но при мен действа.-

Гранофорин вече не се произвежда. Иначе, и аз това щях да препоръчам като най-ефективно.

Чувал съм, че ако сложуш сода действало, ама не съм сигурен. Ако намериш изостанал гранофорин най-добре ще да е. :)

Гранофолин се продава в аптека "Николови", не знам дали има такава аптека в другите градове, но за Русе 100 % съм сигурна.

wtfwe
07-22-2011, 13:33
Аз съм също както теб. Много е отвратително като имаш афта. Те се получат от следните фактори. Слаба имунна система и мръсотия.
Предполагам, че не ти се получава от мръсотия, а от слаба имунна система.
Предлагам ти да пиеш витамини аз лично пия витамин C. Първо започваш по 2(там колкото часа си прецениш ти) хапчета на ден така 4-5 дена и после едно на седмица или когато искаш ти. Или си купи витамини.

Когато имаш афта не я дъвчи, нея бутай с език просто я остави на мира. Все пак е рана трябва да заздравее.

Как да се справим със отвратителната болка. Намерил съм няколко начина. Със сода т.н. това действие кратък период дори говорят че излекува раната ама друг път не си губи времето с никакви билки така нататък.

Гаргараи се със ракия малко е смешно, но ефекта е брутален. На мен ми тръгват сълзи до като го правя, но след това ефекта е, че не усещаш нищо и същото време си унищожил всякакви микроби.

Още един жесток ефект със ментови бонбони супер добре ти отпуска устата и не усещаш болката от афтата. Това може да не кара раничката да минава, но па ще можеш да говориш без проблем. После като усетиш болка пак още един бонбон и си ОК. :)
Winterfresh и Olips съм пробвал и ми помага за болката.


Измивай си зъбите всеки ден, яж редовно и няма да имаш проблем. Когато не си спал/а повече от 24часа купончета ала бала има голям шанс да ти се отслаби имунната система и да ти се получи афта.

Всичко е във здравето.

edit: Забравих да добавя имаше едно лекарство зелено те хората май са го споменали, наистина облекчава болката и кара раничката да минава. Не помня името.

GrippingBosh
07-22-2011, 16:37
Аз също съм имала афти,лекувах ги първо с 1 клечка за уши потапяш в кислордна вода слагаш на афтата,после с 1 памуче напоено с отвара от лайка го слагаш.Помня ,че когато ядях шоколад или нещо сладко много ме заболяваше.Доколкото зная се получава от слаба имунна система и нехигиена ,ти казваш че си прецизна при второто ,явно корена на проблема е другаде

kalpazanka
07-23-2011, 10:01
Стара тема.