PDA

View Full Version : ТЪРСЯ ФИЛМ!



CaribbeanGirl
11-28-2009, 22:15
Търся филма на Fox - "Лунната конспирация" (The moon conspiracy) Ако някой може да ми го намери и да ми постне линк ще съм много благодарна! М/у др го търся с български субтитри :P Моля ви да ми помогнете, ако можете де :oops: :-)

lizzy
11-29-2009, 17:22
За докумнтален филм ли става въпрос ? :-o

CaribbeanGirl
11-30-2009, 08:37
Ами да, оборват факта, че на луната са кацали!

yan4etyy
11-30-2009, 17:02
ами точно с това заглавие не мога да намеря, ама има някви други... виж в www.kolibka.com
надявам се да съм помогнала :)

IwKa16
11-30-2009, 17:54
незнам защо ти го пращам.. :-D но те моля да го прочетеш
..... Така че – това, че една технология не съществува днес, това не означава, че никога не е съществувала.

Може би е редно да си зададем въпроса – съществува ли технология, която днес може да прати човек на Луната? Трудно ми е да дам категоричен отговор на този въпрос, при положение, че цялостната инфраструктура за строежа на лунните кораби е унищожена в полза на други проекти като совалката. Но някои от технологичните чудеса на началната космическа ера все още са се запазили – корабът Союз все още лети, а той поначало е строен за полети до Луната. Старите ракети Протон са все още в действие – така че при добро желание човек би могъл да иде поне до окололунна орбита.

Въпросът е – защо никой не го прави?

А защо да го прави, се питам аз? Технологията напредна достатъчно много! За парите, които са необходими да се пратят двама души на луната, агенциите могат да изпратят поне двадесет безпилотни спускаеми апарати, всичките с научна апаратура! Това е за предпочитане, при положение, че с технологията на Аполо могат да бъдат пратени само двама души, които да се разхождат на Луната едва за няколко часа, без да предложат нищо по-съществено, освен скали. Това не се е харесвало навремето на много от политиците на САЩ – защо да се дават толкова средства за лунни експедиции, като с безпилотни сонди може да се върши цялата работа – особено ако има и по-важни приоритети?

Днес Луната отново се изследва от такива безпилотни апарати – Китай и Япония вече имат сложни орбитални сонди, а скоро ще пратят и спускаеми такива. Япония дори доказа автентичността на кацанията на Аполо, като изпрати от местата на лунните кацания нови снимки.

Но разбира се, конспираторите ги пренебрегнаха и си измислиха куп псевдоаргументи, продължавайки да омаловажават труда на хилядите хора, които са работили по проекта на Аполо. Но дори и да има такива заблудени хора, дори и да има такива ,които си мислят, че Земята е плоска, ще има и хора, които се интересуват от покоряването на далечни светове и някой ден ще се отправят отново към небесните ширини, за да последват съдбата си. 8) :smt119 :smt119 :smt119

lizzy
12-01-2009, 13:10
Това ? (http://nanoset.net/torrent/13/8/78088/%20Conspiracy%20Theory:%20id%20We%20Land%20on%20th e%20Moon%20-%20TV-Rip) <-- цък !

CaribbeanGirl
12-01-2009, 18:18
lizzy,yan4etyy, благодаря Ви много за помощта...и аз гледах тези филми, които ми постнахте и оня сайт съм разглеждала, но аз си търся точно определен филм ииии така...

А относно IwKa16 - Явно не си в час, така че не ми пиши повече! Ако можеш да ми намериш филма ми го намери, ако не можеш - не се опитвай да ме убеждаваш в нещо, в което 3/4 от света не вярва!

Iteto
12-01-2009, 21:38
Аз също търся един филм и то от доста време.Разказва се за едно семейство, което отива да живее в замък, но се оказва, че замъка е обитаван от духът на мъртвия собсвеник.Духът е добър, но е прокълнат да обитава замъка докато не намери опрощение за това, че от ревност е убил жена си (ако несе лъжа).Спомням си също, че имаше дъво на хълма което от както е прокълнат духа не цъфти.А за семейството си спомням, че имаха 2 или 3 деца, едното от който момиче тийнейджърка.Момичето се запознава с млад граф на нейната възраст горе доло и се влюбват.Те помагат на духа да намери опрощение.
Сещам се за още няколко неща от филма, но мисля, че това е основното.Филма е старичък може би от 93-94та година, а може и по стар.Ако някой се сеща с името му, ще съм му много благодарна.

CaribbeanGirl
12-02-2009, 09:23
^Звучи интересно! Ако някой го знае да казва :P

DinViesel
12-04-2009, 14:18
към авторката : съжалявам но не намирам това което търсиш.. но знам за 2рия филм за който стана на въпрос.. казва се The Canterville Ghost и е по роман на Оскар Уайлд :) надявам се да съм помогнал поне с нещо

Iteto
12-05-2009, 17:32
Не не е това филма.Много си приличат по описание, но става въпрос за друг.Много се надявам някой да го знае :)

CaribbeanGirl
12-14-2009, 05:49
Пиша ви, за да ви кажа, че намерих филма на FOX - Лунната конспирация с български субтитри! Ако някой го иска да пише на ЛС и ще се разберем! :-P

hamilcar
12-14-2009, 09:12
Пиша ви, за да ви кажа, че намерих филма на FOX - Лунната конспирация с български субтитри! Ако някой го иска да пише на ЛС и ще се разберем! :-P