PDA

View Full Version : Проблем с звука на компа



gogom34
11-28-2009, 21:59
имам проблем и той е със звука на компа
нямам абсолютно никакъв звук, нито ми се пускат песните, нито мога да гледам филм с звук
проблема е че малката ми сестра беше седнала на компа и аз бях отворил ''add or remove pro'' и тя явно е цъкала нещо u сега не мога да си оправя проблема
тя понеже е малка и нищо не разбира, u не може да ми обясни какво е направила...

пробвах да дръпна и инстална realtek semiconductor - направих го, после реснах компа, но нищо! :?

моля ви пичове кажете ми как да го оправя
нещо програма ли трябва да дръпна... :(

Cybershot
11-29-2009, 06:18
Realtek AC'97 Audio + K-lite Codec pack(full)
Ако имаш отделно sound карта, сложи и драйвърите
Ако е на дъното, сложи драйвърите на дъното пак

doomkillerr
11-29-2009, 08:58
Здравей "gogom34".
Бих ти препоръчал да направиш няколко неща... Първо щракни десен бутон на иконата "My Computer" -> "Manage" -> "Device Manager" и там провери дали някое от устройствата ти има въпросителен с жълт цвят! Ако има, това значи че лапсва драйвер за определено устройство (в твоя случай звуковата карта). Трябва да знаеш какъв модел е тя за да си изтеглиш нужните драйвери и да оправиш проблема или поне модела на дъното (ако саунд картата е вградена в него).

Аз обаче ти препоръчвам преди да опиташ каквото и да било друго да опиташ, да върнеш предишните настройки на Windows-а, чрез функцията "System Restore", тъй като и аз преди време имах един особен проблем, при който звука на компютъра изчезна, но при инсталирането на драйвера за звука компютъра даваше грешка, че не може да се инсталира. В крайна сметка "System Restore" влезе в употреба тогава! :)

Успех и ако имаш още въпроси ще се постарая да отговоря...

gogom34
11-29-2009, 11:59
да ви кaжа нищо не става :(

doomkillerr във computer management имам жълт знак на multimedia audio controller-a :( направо незнам какво да правя

днеска дръпнах Realtek AC'97 Audio и K-lite Codec pack , но нищо отново


и като цъкна на multimedia audio controller да видя Properties
на divece status ми казва,че

''The drivers for this device are not installed. (Code 28)
To reinstall the drivers for this device, click Reinstall Driver.''

пробвах със system restor , но не става :(
нямам кодеци, но пък незнам откъде да ги дръпна да ги кача :?

doomkillerr
11-29-2009, 15:22
да ви кaжа нищо не става :(

doomkillerr във computer management имам жълт знак на multimedia audio controller-a :( направо незнам какво да правя

Това означава, че ти липсват драйверите за звука!!! Не знам защо, но ми се струва, че ти се опитваш да налучкаш правилния драйвер, като инсталираш каквито ти дойдат на акъла или се вслушваш в "Cybershot", който ти каза да инсталираш "Realtek AC'97 Audio" драйвера :shock: - Ами този драйвер е за по-старите звукови карти на "Realtek" и ако дъното (звуковата карта) ти е по-ново то съответно няма начин как да стане това!

Пак повтарям - не знаеш ли какво ти е даното (модела)?!?! Така най-лесно може да разбереш, кой точно драйвер да си дръпнеш! 8)

gogom34
11-29-2009, 15:40
ооооо :? не, не, не я знам
документите за компа не са в мен, ако можеш да ми кажеш къде в компа мога до я видя

doomkillerr
11-29-2009, 16:03
ооооо :? не, не, не я знам
документите за компа не са в мен, ако можеш да ми кажеш къде в компа мога до я видя

Няма как да разбереш така от Windows-а какво ти е дъното. Най-добре си инсталирай програмата EVEREST Ultimate 5.30 (щракни точно тук за да я свалиш) (http://zamunda.net/details.php?id=197021&hit=1) - тя ще ти покаже какво е! След като я инсталираш гледаш какво пише ето тук:

http://img686.imageshack.us/img686/150/23802828.jpg

След като видиш модела на дъното - влизаш във сайта на пройзводителя и там търсиш драйвери за звука! :)

Cybershot
11-29-2009, 16:55
От МНОГО неща може да ти идва проблема със звука.
ПЦ ти е сравнително ново сигурно, заради това което ти казах не става.
Пробвай ако картата не е на дъното да и сложиш драйвърите, или намери от интернет някоя от последните версии на реалтек-а

gogom34
11-29-2009, 18:07
ами не, тухлата си е стара на 7-8 години вече
след няколко месеца възнамерявам да купя нов, но до тогава не мога да я карам така :(

Cybershot
11-29-2009, 18:18
ами не, тухлата си е стара на 7-8 години вече
след няколко месеца възнамерявам да купя нов, но до тогава не мога да я карам така :(

а пусна ли си тонколоните :lol:

gogom34
11-29-2009, 19:56
нямам тонколони