PDA

View Full Version : Какво е истинска любов...



pavelvasilev
11-29-2009, 06:29
... нека пишат само тези които са я почувствали или чувстват с сърцето и разумът невероятното чувство "любов" целта на темата е хората тук които не са я почувствали или не знаят истинското значение на това чувство да се вдъхновят от другите и я разберат, въпреки че това е нещо което може само да се почувства и трудно за обяснение...

JustAnotherGirl
11-29-2009, 06:47
Когато е истинско не ти пука за теб самия, важното е човека до теб да е ок, да е щастлив, не зависимо какво ще ти коства. Поне така мисля аз :)

DevilWish
11-29-2009, 07:52
Истинска любов е, когато имаш на някого 100% доверие.Когато го обичаш повече от самият себе си.Когато си готов на всичко само и само да си с него.Когато за теб е по-важно той/тя да е добре, а не ти.Когато се притесняваш дали се е прибрал в къщи вечерта (ако работи до късно говоря) и не можеш да заспиш, докато не ти пише (аз съм така).Когато си готов да загубиш нещо само и само да не загубиш него.
Това е как аз се чувствам .. и много още, но не мога да ги изброявам =)

ToniStoraro
11-29-2009, 07:55
не може да се формулира, а трябва да се изживее. Ако се опитам да обобщя ще кажа, че това е да имаш такива чувства към някого, че да си готов на всичко, без резерви, за него/нея и да ти е по - ценен/ценна от теб самия.

haritov
11-29-2009, 08:11
Видях я,за кратко...

mechtaq_za_teb
11-29-2009, 08:27
Невероятно чувство... което наистина не може да се опише с думи. Когато си влюбен просто поставяш този човек пред себе си, мислиш за него, будиш се и лягаш с мисълта за него. Очакваш всеки момент с него, а времето лети толкова бързо, когато сте заедно... Всяка една прегръдка и целувка те пращат в някакъв друг свят. Усещаш, че наистина летиш и забравяш всякакви проблеми. Сърцето ти се изпълва с най-хубавото. И всичко това, когато е споделено...

buuu
11-29-2009, 08:54
еми истинската любов неможе да се опиши така лесно.. когато я срещеш не те инт кфо правиш..най важното тогава е само да виждаш другия усмихнат и весел .. прощаваш всичко..жертваш всичко..даваш всичко от себе си.. оставяш чуждите мисли и думи настрана и си вглубен само в това което е до теб... твоето.. имаш го само за себе си и непозволяваш да си отиде ..пазиш си го ..като едно малко дете ,което има нова кукла :smt007

revolver
11-29-2009, 08:57
Когато е истинско не ти пука за теб самия, важното е човека до теб да е ок, да е щастлив, не зависимо какво ще ти коства. Поне така мисля аз :)

+1 нещо такова

sunshinepp
11-29-2009, 08:58
... нека пишат само тези които са я почувствали или чувстват с сърцето и разумът невероятното чувство "любов" целта на темата е хората тук които не са я почувствали или не знаят истинското значение на това чувство да се вдъхновят от другите и я разберат, въпреки че това е нещо което може само да се почувства и трудно за обяснение...

мисля, че трябва да правиш всичко за да бъде щастлив човека когото обичаш дори когато това.. негово щастие не включва теб.. изпитвам го но свой гръб това.. и щом той така е щастлив значи и аз също, въпреки че малка част от мен страда.. :(

justonegirlwithonehope
11-29-2009, 11:30
Истинската любов е когато си готов на всичко за човека до теб, когато мислиш първо за него и после за теб.Когато заспиваш и се събуждаш с мисълта за него.Когато си готов да загурбиш всичко и всеки, заради него.Просто любовта не може да се опише с думи, трябва да се почувства и изживее, но общо взето любов е, когато не говорим за той и аз, а в сърцето ни живее образа за НАС !!! :)

BloodyAmy
11-29-2009, 12:21
Ще отговоря така (лично писание е) :

Не те обичам, защото си красив.
Обичам те защото си себе си.

Не те обичам, защото ме караш да плача.
Обичам те, защото винаги, когато го правя държиш ръката ми.

Не те обичам, защото се смееш с мен.
Обичам те, защото ме караш да се усмихвам.

Не те обичам, защото си, като всички.
Обичам те, защото си единствен сред тълпата.

Не те обичам, защото ми казваш, че съм красива.
Обичам те, защото ме караш да се чувствам така.

Не те обичам, защото си с мен всеки ден.
Обичам те, защото, когато искам винаги си тук.

Не те обичам, защото ми казваш, че очите ми са хубави.
Обичам те, защото, чрез тях четеш в душата ми.

Не те обичам, защото говориш много.
Обичам те, защото дори и тишината с теб е красива.

Не те обичам, защото ми пишеш любовни съобщения.
Обичам те, защото, чрез тях ми показваш, че съм единствена.

Не те обичам, защото ме наричаш „Слънце”.
Обичам те, защото в моя свят слънцето си ти.

Не те обичам, защото ще си с мен завинаги.
Обичам те, защото те има.

Не те обичам, защото споделяш любовта си с мен.
Обичам те, защото ме караш да изпитвам нещо велико.

Не те обичам, защото сме едно.
Обичам те, защото без тебе няма мене.

ToniStoraro
11-29-2009, 12:33
това е много хубаво написано

FancyGirl
11-29-2009, 12:37
Има безброй такива теми...

kombarka
11-29-2009, 18:56
Не съм я усещала... и все пак: Да живееш заради някой друг.

sh3_1s_7h3_0n3
11-29-2009, 19:07
Истинската любов се крие в уважението и желанието за близост с определен човек. Да ви бъде приятно заедно даже когато си мълчите или дори само да усещате присъствието му и това да ви стига.

Като говоря за истинска любов нямам предвид самото влюбване, увлечението или първоначалните трепети, а обичта и привързаността, която остане и след тях.

kypo
11-29-2009, 19:08
истинска любов е : 2 бири и порция цаца, шопска и ракийка, етакива прости неща

YouKnowImBetterThanYou
11-29-2009, 19:11
Приятни чувства пробудени от силно харесване и интимност. Това е цялата философия на любофта. Иначе като цяло нищо не струва.

sh3_1s_7h3_0n3
11-29-2009, 19:14
Не съм я усещала... и все пак: Да живееш заради някой друг.

Това е най-голямата глупост, която даже най-добрата ми приятелка защитаваше сума време, докато не й дойде акъла.

Идеята не е да живееш ЗАРАДИ някой друг, а да се чувстваш добре с присъствието на някой друг.
Не трябва да се поставя 'любимия човек' на първо място. Изобщо никой не трябва да бъде над вас самите, защото вие всъщност сте си най-важни. Какво означава да живееш заради някой друг? На теб да не ти е даден тоя живот, за да го подариш на някого?
Всеки, който разсъждава така има ниска самооценка, което го прави да изглежда още по-жалък и незначителен.
Трябва да си знаете цената и да я отстоявате, а не да се примирявате с някой или да съобразявате целия си живот с него. Да се правят компромиси - да, но да променяваш всяко нещо 'заради половинката' - не. :?

Korrnyy
11-29-2009, 19:16
Да искаш той да е щастлив преди ВСИЧКО! И да правиш всичко по силите си за да е така. Ако и той те обича по същия начин - Не може да се опише какво е чуството. Магическо, неземно... Понякога като съм с него си мисля, че сънувам... :smt007 :smt007 :smt007 [b]

SoAfraid
11-29-2009, 19:21
Допълване на празнотата в душата си, откриване на липсващата част от живота ти и постигане на душевно спокойствие с човека който трябва да изживееш остатъка от живота си.
Истинската любов не може да бъде описана, може да бъде почувствана само от човек, който може да я даде! Също така за всеки определението любов е индивидуално! Един обича от земята до небето, друг обича безкрайно, всеки описва и прави изводи както сам ги чувства.

black_baby
11-29-2009, 19:48
Истинската любов е да обичаш някой от цялото си сърце ( сигурно половината от форума не знаят какво е това ) 8) да му споделяш,да му вярваш да ти е ОК с него.Това е

Assshley
11-29-2009, 20:14
Истинската любов е,когато усещаш,че без отсрещния живота ти е празен,когато като го няма се чувстваш сякаш нещо значимо,сякаш някаква голяма част от теб липсва,да ти е трудно да дишаш,когато любимия го няма .. да прощаваш и непростимото,да си готов да дадеш това без,което не можеш за него/нея,да искаш първото нещо,което виждаш,когато се събуждаш сутрин да е той и последното нещо,което виждаш като си лягаш пак да е той/тя,да разбираш човека до себе си дори,когато мълчи .. да се чувстваш у дома,когато си с него,където и да си .. да ти излиза от ума,да се притесняваш за него,дори да плачеш за него .. истинската любов може да се съдържа и да се показва в и по много различни начини .. трудно можеш да я опишеш .. по-скоро трябва да се усети,за да разбереш какво е,но рядко се случва.;)

krisy
11-29-2009, 20:52
Да ти се свива корема всеки път когато го видиш,когато те докосне и тръгне да те целуне.Да чакаш с огромно нетрпение момента на срещата и да не ти се исска да си тръгваш.Да плачеш цяла нощ , защото днес не си го видяла и да цениш всяка секунда заедно. Да мислиш непрестанно за него и все да си четеш sms-ите който сте си писали . Да го будиш в 5 сутринта за да му кажиш , че го обичаш и да неможеш да заспиш с часове от щастие , че той е повторил жеста на другата сутрин.Да го чакаш вечер пред компютъра или на телефона, за да се увериш, че се е прибрал.Да правиш всичко, което би го зарадвало, дори и да не ти е приятно .. Да делиш всичко с него , да правиш компромиси и да прощаваш грешки .. Това лично при мен са симптомите ..

pavelvasilev
11-30-2009, 10:20
Истинска любов е, когато имаш на някого 100% доверие.Когато го обичаш повече от самият себе си.Когато си готов на всичко само и само да си с него.Когато за теб е по-важно той/тя да е добре, а не ти.Когато се притесняваш дали се е прибрал в къщи вечерта (ако работи до късно говоря) и не можеш да заспиш, докато не ти пише (аз съм така).Когато си готов да загубиш нещо само и само да не загубиш него.
Това е как аз се чувствам .. и много още, но не мога да ги изброявам =)

... бих добавил най-важното всичкото това чувство да е ВЗАИМНО! иначе ставаш роб на другия... Много добре си описала "любовта" :)

kombarka
11-30-2009, 12:34
Не съм я усещала... и все пак: Да живееш заради някой друг.

Това е най-голямата глупост, която даже най-добрата ми приятелка защитаваше сума време, докато не й дойде акъла.

Идеята не е да живееш ЗАРАДИ някой друг, а да се чувстваш добре с присъствието на някой друг.
Не трябва да се поставя 'любимия човек' на първо място. Изобщо никой не трябва да бъде над вас самите, защото вие всъщност сте си най-важни. Какво означава да живееш заради някой друг? На теб да не ти е даден тоя живот, за да го подариш на някого?
Всеки, който разсъждава така има ниска самооценка, което го прави да изглежда още по-жалък и незначителен.
Трябва да си знаете цената и да я отстоявате, а не да се примирявате с някой или да съобразявате целия си живот с него. Да се правят компромиси - да, но да променяваш всяко нещо 'заради половинката' - не. :?

Виж сега... говоря за сляпата любов. Когато обичаш някого толкова много, че би дал живота си. Не съм казала, че това чувство ми харесва. Пък и може и аз да греша- никога не съм го изпитала. :wink:

LadyDi
11-30-2009, 12:37
То никой не го е изпитвал. Няма такова чувство - да искаш да умреш, заради някой друг. Не и в този смисъл на "любов", за който питате тука. Просто инстинктът за самосъхранение на човека е много по-силен от всяко друго чувство.
Това да си зависим от някого, да не можеш да живееш без него, да поставяш неговото щастие преди всичко останало - прекрасни романтични глупости, насадени от филми и книги.

Ако някой изпита такава любов - да остави предсмъртно писмо, за да знаем, че съществува.

sulley
11-30-2009, 12:39
Любов е,когато започва да ти пука за друг повече,отколкото за самия теб.Когато започваш да се будиш все по-често с мисълта за него,когато започва да ти става мъчно,раздразнено,гадно и т.н ,просто защото не сте говорили или не сте се докоснали,не сте прекарали достатъчно време заедно (въпреки че почти никога не е достатъчно)
Когато искаш просто да го видиш и да знаеш какво прави..

LadyDi
11-30-2009, 12:42
Любов е,когато започва да ти пука за друг повече,отколкото за самия теб.Когато започваш да се будиш все по-често с мисълта за него,когато започва да ти става мъчно,раздразнено,гадно и т.н ,просто защото не сте говорили или не сте се докоснали,не сте прекарали достатъчно време заедно (въпреки че почти никога не е достатъчно)
Когато искаш просто да го видиш и да знаеш какво прави..
А любов ли е, когато събираш мръсните чорапи изпод леглото?
Любов ли е да му подреждаш къщата всеки ден?
Любов ли е? Питам?
Любов ли е, когато толкова те дразни, че искаш само да ти се разкара от очите?
Любовта не е розова. Никога не е била. Розовото трае само няколко месеца в началото. После започва борбата.

kombarka
11-30-2009, 13:04
Зависи. Няма нищо невъзможно. Аз вярвам, че я има и ако си мислите, че съм лигава фантазьорка, поне има нещо, което прави моя свят по-красив... Нима е лошо да вярваш в нещо хубаво?

И все пак- различни хора, различни идеали. :wink:

LadyDi
11-30-2009, 13:18
Зависи. Няма нищо невъзможно. Аз вярвам, че я има и ако си мислите, че съм лигава фантазьорка, поне има нещо, което прави моя свят по-красив... Нима е лошо да вярваш в нещо хубаво?

И все пак- различни хора, различни идеали. :wink:
Не, няма нищо лошо. Просто моят съвет е да не я идеализираш твърде. Любовта е любов - понякога изобщо не е красива. Хубаво е, ако успяваш да я пречупиш през някаква романтична призма, но... носи колкото усмивки, толкова и сълзи. Точно това я прави истинска.

sh3_1s_7h3_0n3
11-30-2009, 13:32
Зависи. Няма нищо невъзможно. Аз вярвам, че я има и ако си мислите, че съм лигава фантазьорка, поне има нещо, което прави моя свят по-красив... Нима е лошо да вярваш в нещо хубаво?

И все пак- различни хора, различни идеали. :wink:

Един ден, когато порастнеш и евентуално поумнееш, и започнеш да разсъждаваш трезво върху нещата, ще разбереш, че любовта не се крие само в това да се държите за ръце, да се гушкате по кафенетата, да си празнувате годишнините и месеците, да си подарявате подаръченца и да се забавлявате по дискотеките.
Когато заживееш с един човек и започнете заедно да се справяте с неволите, тогава ще усетиш в какво се крие същината.
Защото така както тръгнахте да разправяте абстрактните, възвишени работи, изобщо не се сещате за проблемите от битово естество, които могат да ви сблъскат и тогава да изпитате до колко аджеба ви е силна любовта.
Защото едно е да се карате за това, че някой закъснял за срещата с 10 минути и съвсем различно това, че си забравил да купиш хляб за вечеря.

misslowe
11-30-2009, 13:33
Ще отговоря така (лично писание е) :

Не те обичам, защото си красив.
Обичам те защото си себе си.

Не те обичам, защото ме караш да плача.
Обичам те, защото винаги, когато го правя държиш ръката ми.

Не те обичам, защото се смееш с мен.
Обичам те, защото ме караш да се усмихвам.

Не те обичам, защото си, като всички.
Обичам те, защото си единствен сред тълпата.

Не те обичам, защото ми казваш, че съм красива.
Обичам те, защото ме караш да се чувствам така.

Не те обичам, защото си с мен всеки ден.
Обичам те, защото, когато искам винаги си тук.

Не те обичам, защото ми казваш, че очите ми са хубави.
Обичам те, защото, чрез тях четеш в душата ми.

Не те обичам, защото говориш много.
Обичам те, защото дори и тишината с теб е красива.

Не те обичам, защото ми пишеш любовни съобщения.
Обичам те, защото, чрез тях ми показваш, че съм единствена.

Не те обичам, защото ме наричаш „Слънце”.
Обичам те, защото в моя свят слънцето си ти.

Не те обичам, защото ще си с мен завинаги.
Обичам те, защото те има.

Не те обичам, защото споделяш любовта си с мен.
Обичам те, защото ме караш да изпитвам нещо велико.

Не те обичам, защото сме едно.
Обичам те, защото без тебе няма мене.

Евала + :-P

gia_sena_mono
11-30-2009, 15:07
Имаше една мисъл,че истинската любов била като призраците - всички са убедени,че съществува,но никой не я е виждал.

kombarka
11-30-2009, 17:48
Зависи. Няма нищо невъзможно. Аз вярвам, че я има и ако си мислите, че съм лигава фантазьорка, поне има нещо, което прави моя свят по-красив... Нима е лошо да вярваш в нещо хубаво?

И все пак- различни хора, различни идеали. :wink:
Не, няма нищо лошо. Просто моят съвет е да не я идеализираш твърде. Любовта е любов - понякога изобщо не е красива. Хубаво е, ако успяваш да я пречупиш през някаква романтична призма, но... носи колкото усмивки, толкова и сълзи. Точно това я прави истинска.

Съгласна съм :)

alex4o
11-30-2009, 19:16
Според мен най-просто казано истинската любов е най-прекрасното чувство,нещото,което кара човек да вижда хубавата страна на нещата.но от друга страна любовта е и най-голямата болка,която понякога преобръща живота ни ;)

hooliganka89
11-30-2009, 22:27
Не те обичам, защото ще си с мен завинаги.
Обичам те, защото те има.
Ето това май се доближава до моите разбирания за истинска любов.

scrp
12-01-2009, 19:20
ЛЮБОВ - МАГИЧЕСКА РЕАЛНОСТ

Любов - магическа реалност,
неоскърбени светове,
в които жадно и нормално
сърцето-чудо ни зове.
То търси истина и милост,
и в синкавия полуздрач
се смесват най-необяснимо
очакван смях с нечакан плач.
И веят в тръпните дървета
нехайни, неми ветрове.
А в странен климат по полето
цъфтят заветни цветове.
Най-често във предсънно време
дъжд люляков ще зароси.
Там чуваш честни обяснения
и още вярваш на сълзи.
И накипяла правда има
във жеста, в трепета, в гласа:
или отчаян ще заминеш,
или ще вършиш чудеса.

Павел Матев

...и най-вече любовта е действие. :)

BleedingSoul
12-01-2009, 19:56
Усеща ли ли сте онова гадно усещане в корема , забързания ритъм на сърцето , онова нетърпение преди срещата и онова глупово усещане , което те кара да се чувстваш като масло на нагорещен тиган..? Да се изчервяваш всеки път когато я/го видиш и лигавата усмивка да не слиза от лицето ти часове наред след като сте разговаряли? М да това определено е привличане.. След това да се чувстваш адски спокоен когато той/тя е около теб.Да те прави щстлив присъствието му/й. А когато си близо до нея/него няма никой друг на света.. Е да това може би е любов.. Със сегашния ми приятел сме заедно 3 месеца и до сега.. Макар и да сме имали свойте малки караници той е най-хубавото нещо ,което ми се е случвало. Винаги е до мен и това едва ли ще се промени в близкото бъдеще.. :)

Madn3s5
12-01-2009, 20:28
Любов е когато се събуждаш сутрин с една единсвена мисъл.
Когато видиш будилника и си мислиш за човека който обичаш.
Когато излизаш от вас и броиш минутите които липсват докато се видите.
Когато всяка песен е малко или много свързана с този човек.
Когато излизаш,ядеш,спиш,говориш,м ислиш,сънуваш,мечтаеш и пак той ти е в главата..
Когато думата "тя/той" ти се върти до такава степен в главата, че винаги си с усмивка на лицето...

Но не само.. Любов е и когато..

Се събудиш сутринта със сълзи на очи, и една единствена мисъл.
Когато гледаш тъжно будилника, където минутите минават по бавно от всякога..
Когато излизаш от вас и броиш минутите които липсват докато се върнеш обратно в леглото, за да не мислиш повече за този човек..
Когато всяка песен която слушаш е малко или много свързана с него/нея и единсвеното нещо което ти се иска е да плачеш докато очите ти пресъхнат..
Когато не излизаш, не ядеш, не спиш, не мислиш, не мечтаеш, не сънуваш..защото той/тя е единственото нещо в главата ти..
Когато думата "той/тя" ти се върти до такава степен в главата, че започваш да намразваш себе си и в същия момент се страхуваш да не изчезне, за да не загубиш и малкото което ви свързва..

Всичко това е любов. Истинска любов.. Хората са казали "няма роза без бодли" Ето за това розата в символа на любовта.. За да можеш да кажеш "обичал съм", трябва да можеш да кажеш "страдъл съм". Нещо като правило на живота е..

ShawnMac
12-01-2009, 21:34
Истинската любов не знам как може да се опише с думи , но ще се опитам.
Това е да копнееш да си с някого.. да искаш по всяко време да си с човека , който обичаш. Най-истинската, такава каквато винаги си си я представял. Романтична, безрезервна, всеотдайна.
Истинската любов е нещо много силно , което не можеш да разбереш преди да почувстваш. :oops:
Love You FancyGirl :smt007

Scouser
12-02-2009, 15:38
Аз мисля, че за всеки човек чувството е различно. Братле, трябва да го изпиташ, за да видиш ти как ще го разбираш. Не че мненията на другите не са верни, но всеки си го изживява по-различен начин и съответно го приема по-различен начин. :)

antifashionshit
12-02-2009, 17:29
дава надежда, като слънчевата светлина,
не можеш обаче да я хванеш със ръка,
едно цяло от две половини,
уникални, ефирни, незаменими,
като успокояващ шепот в тъмнината,
наркотик, слънцето, тревата,
може да те направи луд,
тя е като огън и барут,
ако си тръгне оставя празнота,
взима част от твоята душа,
раната се лекува, но никога напълно не зараства,
винаги ще я има,
любовта е като пролет и лято, есен или зима,
носи красотата във нещата,
дори и да причинява болка,
блаженни са невежите
или по-скоро невежи са блаженните,
по-добре да познавам щастие и тъга,
отколкото да си със бедна душа...

dakata123
12-02-2009, 17:45
Истинската любов е да мислиш само за някого, той да не излиза от ума ти и да си готов на всичко за него. Ето ти го на кратко