PDA

View Full Version : Училище вс. всичко останало!?



Rza
11-29-2009, 09:45
Здравейте,сутринта докато закусвах се замислих за даскало следното нещо..понеже в петък едно момиче от класа ми имаше РД и нали черпи с бонбони :grin: и даскалите ама всеки до един и казаха почти едно и също!
:ЧРД,много успехи в училище и да си вземеш матурите с висок резултат или нещо такова.На пръв поглед нали нищо ненормално,но това ли е най-важното?Да имам само високи дипломи и успехи в училище!?Не е ли по важно най-напред да сме здрави,щастливи и т.н
Училището ли е най-важното нещо за един индивид..не казвам,че е маловажно..напротив много е необходимо да сме образовани,но по мое мнение има много по важни неща,които ги споменах или да не са по важни,но да са по-напред от успехите в даскало.Може малко да се обърквам в това дето пиша ама и аз не мога да си обясня защо трябва да си перфектен в даскало...нещо,което е невъзможно,не всеки е добър ученик,но пък всеки може да бъде добър човек.Сега като го гледам братовчед ми 4 клас и ги спукват от учене :o като се сетя,когато аз бях 4 клас не знаех,какво правя в даскало :D заради този натиск върху децата в даскало са последствията от това,че не им се ходи на училище и бягат.
Съжалявам,ако на някой му се струва тъпа темата :? просто си изказвам мнението :)

ivcheto0o
11-29-2009, 10:00
у4или6тето е много важно все пак от него ти зависи бъде6тето,Но определено има много по-важни не6та.За6то са ти хубави оценки или диплома като не си 6таслив,здрав,ако няма6 истински приятели,ако си сам... :)

someonerandom
11-29-2009, 11:04
Е учители какво искаш да и кажат?Да си намериш ново гадже и да ходиш по супер купони? :lol: Иначе ясно,че училището не е най-важно,обаче все пак,когато черпят с бонбони в часа,ти си съсредоточен върху училище(в повечето случаи :D )и е нормално това да ти изникне в главата.

mrtn
11-29-2009, 11:27
Всеки учител това го казва. :)

GodLovesYou
11-29-2009, 16:09
училището е програма за промиване на мозаците

Rza
11-29-2009, 16:20
те го мислят,а не им идва просто така,че е по време на час :?

Nikolaybg
11-29-2009, 16:22
Съжалявам за всички с промити мозАци. Явно промиването не е било съвсем ефективно.

DevilWish
11-29-2009, 18:33
у4или6тето е много важно все пак от него ти зависи бъде6тето,Но определено има много по-важни не6та.За6то са ти хубави оценки или диплома като не си 6таслив,здрав,ако няма6 истински приятели,ако си сам... :)
Така е.Без училище нямаме развитие.Но здравето идва по-напред.
+ това по мое мнение отличника не винаги е интелигентен, а примерно четворкаджията тъп.Просто на някой хора не им се занимава, макар че това е грешно или не им се отдава. А на някой с шестиците им се отдава зубреното, пък нищо не им влиза в главата.

peeety
11-29-2009, 20:31
аз мисля, че учителя просто е мислел да каже здрве, щастие, късмет и т.н., но просто това се казва във всяко едно пожелание .. и просто се подразбира.
Рабира се, че ако имаш една или две дойки по биология, няма да промени бъдещето ти..