PDA

View Full Version : Мазна кожаа :( УфФ



antoaneta613
11-29-2009, 15:11
Здравейте имам огромна нужда от помощ! :( Кожата на лицето ми е мазна особено носа имам и черни точки на носа освен това и косата ми се омазнява много бързо.
Моля ви препоръчайте ми маска за косата (домашна или купена-няма значение) И нещо за почистване на лицето и ако е възможно да сте го изпробвали и да сте сигурни че действа :-) Ще ви бъда много благодарна :)

Neopitom3na
11-29-2009, 15:14
силицилов спирт.. маха всички мазнотии ;-)

delina
11-29-2009, 15:19
Не ти трябва да пробваш със силицилов спирт.На мен толкова ми изсуши кожата, че чак беше започнала да се лющи..

antoaneta613
11-29-2009, 15:20
И майка ми не ми дава със спирт
Давайте др предложения :(

anisummer
11-29-2009, 15:41
Ами просто не можеш ли да отидеш в магазина за козметика и да питаш дали имат нещо за мазна кожа, а пък за чените точки бих ти предложила Garnier Pure Active. Той е добър , но много изсушава кожата. Според мен най-добре за черните точки е да отидеш на козметик - там най-добре ще ти ги махнат. :P :P

BeezyJey
11-29-2009, 16:04
силицилов спирт.. маха всички мазнотии ;-)


+++++++++ :) :) :)

ameli
11-29-2009, 16:34
бях чела нещо за сода против черни точни ... ще ми я припомните ли :-o

Shadowsogirl
11-29-2009, 16:40
Моето предложение е парна баня със една-две лъжици сода вътре. Седиш десетина-петнайсет минути, после минаваш с памуче, стискаш бекичко и кожата е в доста по-добър вид.

tonie__
11-29-2009, 16:57
аз ще ти кажа какво използвам и сега съм без проблеми:
антибактериален сапун на Сейфгард,който ползвам само аз и само за лице.
хидратиращ гел още докато съм в банята
след това салицилов спирт 2%
задължително розова вода после
и още по-задължително-мазен(но не прекалено) крем
ако имам зачервяване нещо ползвам крем "Здраве"
1-2 пъти в седмицата си правя пилинг маска за черните точки

това е и нямам проблеми с кожата ;)

antoaneta613
11-29-2009, 17:07
аз ще ти кажа какво използвам и сега съм без проблеми:
антибактериален сапун на Сейфгард,който ползвам само аз и само за лице.
хидратиращ гел още докато съм в банята
след това салицилов спирт 2%
задължително розова вода после
и още по-задължително-мазен(но не прекалено) крем
ако имам зачервяване нещо ползвам крем "Здраве"
1-2 пъти в седмицата си правя пилинг маска за черните точки

това е и нямам проблеми с кожата ;)
Мисля да си купя Garnier pure gel, който е за мазна кожа някъде четох че помагало. ще пробвам и спирт ще си купя а относно тази розова вода къде мога да я намеря на коя марка е хубава и колко струва?

Shadowsogirl
11-29-2009, 17:48
tonie__,как си правиш пилинга за черните точки?

Jo_Ni_To
11-29-2009, 18:53
Сапун.. При мене помага.Сутрин вечер и наобяд преди даскало като си мия лицето и от седмици вече нямам пъпки и тем подобни..

tonie__
11-29-2009, 18:55
tonie__,как си правиш пилинга за черните точки?

пилинг маска на Регал мисля,че беше :)

tonie__
11-29-2009, 18:59
antoaneta613 розовата вода е около левче,моята е от аптеката,марката е Каси :) марката поп принцип няма значение де,каквато има си вземи (: можеш да си купиш и от магазините за български сувенири,тама обикновено има и "розови" продукти 8-)

krisito9212
11-29-2009, 21:09
силицилов спирт.. маха всички мазнотии ;-)маха ги и след това стават два пъти повече,защото кожата се изсушава и организма се опитва да го предотврати

krisito9212
11-29-2009, 21:12
боже,като чета в тази тема какви престъпления извършвате към кожата си...със сигурност след 5-10 години ще се проявят последствията

krisito9212
11-29-2009, 21:18
Аз ще ти препоръчам на първо време да си купиш трите задължителни стъпки за почистване на лицето-гел за измиване,тоник и крем,но задължително да са предназначени за мазна кожа(чети си върху опаковката).За марка незнам,а и зависи от финансите ти,но ще те посъветвам ефтина козметика куча марка да не купуваш,все пак това е лицето ти.Аз лично използвам продуктите на орифлейм и са ми перфектни,единствената бяла козметика,която харесвам и се отазява добре на лицето ми(а кожата ми е страшно чувствителна),но за теб незнам,мисля че нивеа също са хубави,ползвала съм техен тоник и съм останала доволна.А за черните точки,махат се само с изтискване,никакви пилинги,ексфолианти няма да ги махнат,само ще тушират.Най-добре си отиди на козметик и там ще те оправят,но не забравяй че веднъж отидеш ли трябва след това да си редовна,а в домашни условия много много не ти препоръчвам но в краен случай...правиш парна баня около 20 мин,след това внимателно с кокалчетата на пръстите изтискваш черните точки и след това сложи някаква маска и кремче.Това е от мен

Celence
11-30-2009, 07:36
Розовата вода за какво се ползва?

iiirish
11-30-2009, 08:02
силицилов спирт.. маха всички мазнотии ;-)

да, премахва мазнотиите, но ако прекалиш с употребата му се получава обратен ефект. колкото повече изсушаваш лицето, то толкова повече е стимулирано да произвежда мастни секрети и крайният резултат е още по-мазна и проблемна кожа.
моят съвет е ако използваш салицилов спирт да не прекаляваш с него, тоест 1 път на ден е напълно досатъчно. с други препарати също е вредно да пресушаваш кожата.
аз например мия лицето си по 2 пъти на ден - сутрин и вечер. ако използваш спирт премахни едното миене на ден.

iiirish
11-30-2009, 08:08
Розовата вода за какво се ползва?

Розовата вода се използва за почистване и освежаване на кожата. Нанася се вместо тоник за лице, след измиване. Тя действа противовъзпалително, антибактериално, омекотява и успокоява кожата. Намалява акнето. (за това последното не мога да кажа със сигурност, просто съм го чувала от приятелки, но както знаем - всяка кожа е различна).

tonie__
11-30-2009, 08:41
KumchoValcho
Ползвам тези неща от няколко години и нямам никакви проблеми с кожата, дори ми се отразяват много добре. Всичко си зависи от кожата :wink:

antoaneta613
11-30-2009, 11:18
Аз ще ти препоръчам на първо време да си купиш трите задължителни стъпки за почистване на лицето-гел за измиване,тоник и крем,но задължително да са предназначени за мазна кожа(чети си върху опаковката).За марка незнам,а и зависи от финансите ти,но ще те посъветвам ефтина козметика куча марка да не купуваш,все пак това е лицето ти.Аз лично използвам продуктите на орифлейм и са ми перфектни,единствената бяла козметика,която харесвам и се отазява добре на лицето ми(а кожата ми е страшно чувствителна),но за теб незнам,мисля че нивеа също са хубави,ползвала съм техен тоник и съм останала доволна.А за черните точки,махат се само с изтискване,никакви пилинги,ексфолианти няма да ги махнат,само ще тушират.Най-добре си отиди на козметик и там ще те оправят,но не забравяй че веднъж отидеш ли трябва след това да си редовна,а в домашни условия много много не ти препоръчвам но в краен случай...правиш парна баня около 20 мин,след това внимателно с кокалчетата на пръстите изтискваш черните точки и след това сложи някаква маска и кремче.Това е от мен
Ми мисля че ще пробвам на нивеа http://www.nivea.bg/products/show/%D0%94%D1%8A%D0%BB%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D0%BE%20%D0%B F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%89% 20%D0%B3%D0%B5%D0%BB и http://www.nivea.bg/products/show/stay%20clear!%20%D0%9F%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%81%D1% 82%D0%B2%D0%B0%D1%89%20%D1%82%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0 %BA%0D%0A
Ще се радвам да ми споделите повече за тази розова вода и за този тоник до сега не съм се сблъсквала с тях
Благодаря предварително! :-) :-) :-)

casey
11-30-2009, 12:06
Нивея са страшни боклуци поне според мен. По-добре Гарниер! :?

krisito9212
11-30-2009, 12:08
Виждам,че има и съвестни хора :) Колкото до спирта,виждам че държите на него...ако го използвате ЛОКАЛНО(само върху определена пъпка)последствията няма да са толкова фатални,но имайте в предвид че той само ще исуши пъпката,но НЯМА да я излекува.Третираната пъпка ще си се появява периодично(например преди или по време на цикъл),защото корените и си остават под кожата.
За розовата вода-на мен а и на всеки,който я е ползвал му се е отразила благоприятно н кожата,тя може да се използва като тоник,омекотява,освежава,н да премахне акнето,не.
antoaneta613 мисля,че серията,която си си избрала е добра,но ще ти препоръчам да си вземеш и кремче,за да може да хидратираш кожата си,понеже след измиването с гела и почистването с тоника кожата се исушава и има нужда от хидратиране.Има и едно важно нещо-препоръчително е преди да се сложи крем да се почиства лицето с тоник,защото ако не се спазва това правило около 40% от крема отиват на кино,просто гел,тоник и крем са трите задължителсни и следствени стъпки при почистването на лицето.Аз ти препоръчвам този крем http://www.nivea.bg/products/show/control%20shine!%20%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%80% D0%B0%D1%89%20%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B3%D0%B5%D0%BB%0D%0A ,но разбира се можеш да си вземеш и някакъв друг,стига да е предназначен за мазна кожа :)

antoaneta613
11-30-2009, 12:49
Виждам,че има и съвестни хора :) Колкото до спирта,виждам че държите на него...ако го използвате ЛОКАЛНО(само върху определена пъпка)последствията няма да са толкова фатални,но имайте в предвид че той само ще исуши пъпката,но НЯМА да я излекува.Третираната пъпка ще си се появява периодично(например преди или по време на цикъл),защото корените и си остават под кожата.
За розовата вода-на мен а и на всеки,който я е ползвал му се е отразила благоприятно н кожата,тя може да се използва като тоник,омекотява,освежава,н да премахне акнето,не.
antoaneta613 мисля,че серията,която си си избрала е добра,но ще ти препоръчам да си вземеш и кремче,за да може да хидратираш кожата си,понеже след измиването с гела и почистването с тоника кожата се исушава и има нужда от хидратиране.Има и едно важно нещо-препоръчително е преди да се сложи крем да се почиства лицето с тоник,защото ако не се спазва това правило около 40% от крема отиват на кино,просто гел,тоник и крем са трите задължителсни и следствени стъпки при почистването на лицето.Аз ти препоръчвам този крем http://www.nivea.bg/products/show/control%20shine!%20%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%80% D0%B0%D1%89%20%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B3%D0%B5%D0%BB%0D%0A ,но разбира се можеш да си вземеш и някакъв друг,стига да е предназначен за мазна кожа :)
Благодаря ти много ми помогна а последен въпрос :) И тоник и розова вода ли да си взема?
Ужасно ми помогна отново благодаря :-)

babyto92
11-30-2009, 13:04
antoaneta613 искам само да ти кажа че това на нивеа почиства и то много добре,но там пише,че изравнява тена.На мен супер много ми я изсветли и миналата година зимата бях като призрак :D а попринцип съм матова

antoaneta613
11-30-2009, 13:12
^ Малее аз и без това съм много светла но нищо едното в името да другото по съм съгласна да избледнея отколкото да търпя кожата си в този вид :(

ElinoOor
11-30-2009, 13:27
бях чела нещо за сода против черни точни ... ще ми я припомните ли :-o

сода бикарбонат + кисело мляко, 1 към 2
нанасяш,чакаш да изсъхне и миеш с хладка вода
веднъж седмично,не повече

Belair
11-30-2009, 13:45
За пи.инг най-доб,а е ся,на кисе.ина

krisito9212
11-30-2009, 14:23
Виждам,че има и съвестни хора :) Колкото до спирта,виждам че държите на него...ако го използвате ЛОКАЛНО(само върху определена пъпка)последствията няма да са толкова фатални,но имайте в предвид че той само ще исуши пъпката,но НЯМА да я излекува.Третираната пъпка ще си се появява периодично(например преди или по време на цикъл),защото корените и си остават под кожата.
За розовата вода-на мен а и на всеки,който я е ползвал му се е отразила благоприятно н кожата,тя може да се използва като тоник,омекотява,освежава,н да премахне акнето,не.
antoaneta613 мисля,че серията,която си си избрала е добра,но ще ти препоръчам да си вземеш и кремче,за да може да хидратираш кожата си,понеже след измиването с гела и почистването с тоника кожата се исушава и има нужда от хидратиране.Има и едно важно нещо-препоръчително е преди да се сложи крем да се почиства лицето с тоник,защото ако не се спазва това правило около 40% от крема отиват на кино,просто гел,тоник и крем са трите задължителсни и следствени стъпки при почистването на лицето.Аз ти препоръчвам този крем http://www.nivea.bg/products/show/control%20shine!%20%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%80% D0%B0%D1%89%20%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B3%D0%B5%D0%BB%0D%0A ,но разбира се можеш да си вземеш и някакъв друг,стига да е предназначен за мазна кожа :)
Благодаря ти много ми помогна а последен въпрос :) И тоник и розова вода ли да си взема?
Ужасно ми помогна отново благодаря :-)Моля,няма за какво,иначе,не вземи си или само розовата вода или само тоника,както сама си прецениш :)

krisito9212
11-30-2009, 14:24
antoaneta613 искам само да ти кажа че това на нивеа почиства и то много добре,но там пише,че изравнява тена.На мен супер много ми я изсветли и миналата година зимата бях като призрак :D а попринцип съм матоване ми се вярва да е от този продукт,но...може

slynchoo
11-30-2009, 18:42
аз ползвам продуктите на Avon..и по-точно Planet Spa.
Много съм доволна. :)

babyto92
11-30-2009, 20:27
Ми krisito9212 първо и аз не повярвах и понеже ползвах там още едно което и аз нз на ква основа е ама както и да е :D и тва другото го спрях за около 1 и нещо но на нивеа си го ползвах и избледнях ОЩЕ :D Са не го ползвам и още съм си черничка.Аз ползвам едно на BALEA мн ми харесва утре ще ти го кажа

krisito9212
12-01-2009, 13:07
Всъщност,да наистина най-вероятно е от него,защото сега прочетох,ч е е с матиращ ефект :)

sanna
12-06-2009, 07:43
За пи.инг най-доб,а е ся,на кисе.инааха, ок..
Разбра,нали :D

antoaneta613
12-06-2009, 08:01
За пи.инг най-доб,а е ся,на кисе.инааха, ок..
Разбра,нали :D
съмнявам се :lol: