PDA

View Full Version : windows 7



ritobis
11-29-2009, 17:26
Наистина ли Уиндоус 7 тръгва на всякакви компютри както казаха по новините, защото в замунда пише че ти иска минимум 1ГБ рам памет? :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:

LittleDude
11-29-2009, 17:41
Наистина ли Уиндоус 7 тръгва на всякакви компютри както казаха по новините, защото в замунда пише че ти иска минимум 1ГБ рам памет? :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:
ми ти колко искаш? 64MB рам ли? тва да не е XP...

BrainlessROCKBABY
11-29-2009, 17:42
зависи от компа ти..

на мен ми върви идеално, но все пак..320HDD..2GB RAM..

Eddie
11-29-2009, 18:09
Четох някъде в нета че хора са го подкарвали на лаптопи с процесори под 2 GHz и с 1 GB RAM и им вървял що годе добре. Но ако имаш слаба машина не виждам защо ти е да инсталираш windows 7 като можеш да си караш на windows XP SP3 и всичко да ти е тип топ.

ritobis
11-29-2009, 18:13
Просто ми беше интересно щото по едно време мн са зарибих по него заради триизмерните икони :) :) :) :) :)

LittleDude
11-29-2009, 18:52
Просто ми беше интересно щото по едно време мн са зарибих по него заради триизмерните икони :) :) :) :) :)
то и виста има триизмерни икони :lol: нея много си я обичам ...
7 съксва, по простата причина, че игрите му вадят мега стабилния лаг...

Ospi
11-29-2009, 20:30
Ако искаш 7 за по-слаб комп сложи Starter Edition. При Starter-а лимита от 3 програми е махнат, но няма да имаш аеро и др ефекти. Пък ако щеш сложи и Home Basic.

LittleDude
11-29-2009, 20:35
по добре XP отколкот 7 starter :lol:

ritobis
11-30-2009, 11:27
Просто ми беше интересно щото по едно време мн са зарибих по него заради триизмерните икони :) :) :) :) :)
то и виста има триизмерни икони :lol: нея много си я обичам ...
7 съксва, по простата причина, че игрите му вадят мега стабилния лаг...Виста е най-голямата издънка на Майкрософт.Има статистики че след като са я пуснали в производство са я ползвали само 25,3% пр. от потр. останалите са си останали на екс пи

LittleDude
11-30-2009, 11:47
Просто ми беше интересно щото по едно време мн са зарибих по него заради триизмерните икони :) :) :) :) :)
то и виста има триизмерни икони :lol: нея много си я обичам ...
7 съксва, по простата причина, че игрите му вадят мега стабилния лаг...Виста е най-голямата издънка на Майкрософт.Има статистики че след като са я пуснали в производство са я ползвали само 25,3% пр. от потр. останалите са си останали на екс пи
не знам, но аз съм си най-доволен от вистака... нито сини екрани, нито забивания... нито ерори :) вярно че е лагава и бавна, но все пак... за игри става... 8-)

doomkillerr
11-30-2009, 12:14
Наистина ли Уиндоус 7 тръгва на всякакви компютри както казаха по новините, защото в замунда пише че ти иска минимум 1ГБ рам памет? :neutral: :neutral: :neutral: :neutral: :neutral:

За да ти върви що годе добре Windows 7, трябва компютъра да покрива минималните системни изисквания:


Windows 7: System Requirements

If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:

* 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

* 1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)

* 16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

* DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

П.С. - Това не означава, че не е невъзможно операционната система да въри и на машини с по слаби харакристики, но не вярвам някой да има толкова железни нерви да чака 10-минути да се зареди Windows-a, харда да се побърква от въртене и за да отвориш някакво приложение да чакаш още 5-минути :D - Дано ме разбра какво имам в предвид... 8)

ritobis
11-30-2009, 12:24
Просто ми беше интересно щото по едно време мн са зарибих по него заради триизмерните икони :) :) :) :) :)
то и виста има триизмерни икони :lol: нея много си я обичам ...
7 съксва, по простата причина, че игрите му вадят мега стабилния лаг...Виста е най-голямата издънка на Майкрософт.Има статистики че след като са я пуснали в производство са я ползвали само 25,3% пр. от потр. останалите са си останали на екс пи
не знам, но аз съм си най-доволен от вистака... нито сини екрани, нито забивания... нито ерори :) вярно че е лагава и бавна, но все пак... за игри става... 8-)http://vbox7.com/play:44d97989 :lol: :lol: :lol:

LittleDude
11-30-2009, 12:26
абе видях преди в нета един скрийн от виста, там на MyComputer properties, за процесор пишеше AMD K5 100MHz и 4MB RAM (или 4 или 2 беше) тва възможно ли е ? :lol:

music_pirate
11-30-2009, 15:17
оо аз подкарах 7 на лаптоп с 1.6 гхц-а селерон : ) и 512 рам и някво вградено видео на интел ... и хард 80 (не че има значение). Та аерото върви ... пускам 2 редактора, Файърфокс с 10 таба, скайп и пауър поинт ... иии като максимайзвам от менюто чакам по 3-4 секунди : D . Мъка си е ... купувайте рам хора ...

doomkillerr
11-30-2009, 15:24
абе видях преди в нета един скрийн от виста, там на MyComputer properties, за процесор пишеше AMD K5 100MHz и 4MB RAM (или 4 или 2 беше) тва възможно ли е ? :lol:

Рам паметта е прекалено малко според мен! Иначе ако е с повече памет и с достатъчно чакане - може би и да тръгне след около 1 час... :D

ivanstef
12-01-2009, 05:37
зависи от компа ти..

на мен ми върви идеално, но все пак..320HDD..2GB RAM..

:D И кво те топли като имаш 320 GB хард...

lentinko
12-04-2009, 21:20
Просто ми беше интересно щото по едно време мн са зарибих по него заради триизмерните икони :) :) :) :) :)
то и виста има триизмерни икони :lol: нея много си я обичам ...
7 съксва, по простата причина, че игрите му вадят мега стабилния лаг...
В момента сьм сьс windows 7 ultimated на 1.8 гхз и 2 гб рам игрите ми вьрвят повече от добре подкарал сьм игри като калл оф дути новата на макс а като я пробвах на хп вьрвеше в пьти по зле