PDA

View Full Version : maltretirane



sanyflower7
11-29-2009, 18:23
В у4илище има едно мом4е което постоянно ме удря и много силно и не спира :o и аз не знам какво да направя , за да спре ? все пак аз нямам големи физи4ески възможности плс помогнете , за да престане !!! :( :)

DevilWish
11-29-2009, 18:29
Момиче ли си?Ако да оплачи се или извикай някой да те защити.
Ако си момче, просто го удари един път, но яко.Пък каквото ще да става.Не се оставяй ;)

vanesa0pld
11-29-2009, 19:04
Момиче ли си?Ако да оплачи се или извикай някой да те защити.
Ако си момче, просто го удари един път, но яко.Пък каквото ще да става.Не се оставяй ;)
да точно така..не се оставяй,защото в противен случай ще те СЪСИПЯТ.Казвам ти го от личен опит :(

semantics
11-29-2009, 19:48
1. Кажи му, че от това ти става много неприятно, че те боли и че го молиш да спре. Намери начин да го попиташ защо го прави - това сериозно.
2. Ако не се получи, се обърни към класния ръководител/друг учител/педагогическия съветник/психолога в училище или въобще този възрастен, който ще направи така, че ти да си продължиш мирно съществуването, а той да спре да насилва по-слабите.

Не го удряй и ти. Но и не се прави пред него и другите, че няма нищо. Всички други варианти ще проработят.

Мога да ти гарантирам, че уважението, спечелно чрез това да утвърдиш себе си, без да смачкаш другия, е най-истинско и силно.

ThePowerOfLove
11-29-2009, 19:49
^ мислиш ли, че разговорите ще променят нещо?
Може би за ден-два, ама такива индивиди обикновено не могат да мислят, така че според мен пак ще продължи.
Все пак ако искаш се обърни към класния или някой друг, но ако е идиот има само един начин за разправяне :? А да оставиш нещата така - не си го и помисляй! Кой е той, че да те удря?

someonerandom
11-30-2009, 11:08
Момиче ли си?Във всеки случай,поне ако започне пак да те удря,попитай го "Защо ме удряш?" и се разберете.Ако не стане-говори с класния,или с някой приятел да ти помогне

rauwkost
11-30-2009, 16:57
От кое училище си, кой град, години, пол?

WaitForMe
11-30-2009, 17:06
^ мислиш ли, че разговорите ще променят нещо?
Може би за ден-два, ама такива индивиди обикновено не могат да мислят, така че според мен пак ще продължи.
Все пак ако искаш се обърни към класния или някой друг, но ако е идиот има само един начин за разправяне :? А да оставиш нещата така - не си го и помисляй! Кой е той, че да те удря?
Всъщност проблемите се решават с разговори :?

Nikolaybg
11-30-2009, 17:49
Първо помисли какви може да са причините. Може би момчето иска да направи впечатление, но няма сили да се пребори с физически по-силните момчета. Може би те харесва и иска да му обърнеш внимание.

Говори с класния си ръководител. Ако случайно не те разбере, говори с някой от свестните зам.-директори, за да те свърже с педагогически съветник. В никакъв случай не викай близки или приятели, за да го бият. Действай възможно най-скоро и не отлагай- страхът е лош съветник!

sanyflower7
12-04-2009, 17:52
momi4e sam da :)

sanyflower7
12-04-2009, 17:54
От кое училище си, кой град, години, пол?
momi4e sam ot targovi6te

Jus7DreamBoy
12-04-2009, 18:05
извикай някой да го пречука .....