PDA

View Full Version : Как да направя гръдни мускули?



Smirnoffff
11-29-2009, 21:00
Правя лицеви опори от 2 (месеца по 200 на ден),има резулатат, но е малък.Препоръчайте ми упражнения :)

D3NG3rZ0N3
11-29-2009, 21:04
2-те лежанки- за долна и горна гърда, флайс, кофички

zero
11-30-2009, 10:41
Тук гена си казва тежката дума ... :)

SugarFan
11-30-2009, 11:16
Тук гена си казва тежката дума ... :)
Абе с тренировки и постоянсто всичко става. Както казаха по-горе лежанки, кофички и така.

D3NG3rZ0N3
11-30-2009, 11:26
Тук гена си казва тежката дума ... :)

Какъв ген, той прави само лицеви. Когато дадена мускулна група не върви разнообразието е майката на успеха. Айде, тъпи и ограничени хора да не коментират :-x

lubomirky
11-30-2009, 16:41
Тук гена си казва тежката дума ... :)

Какъв ген, той прави само лицеви. Когато дадена мускулна група не върви разнообразието е майката на успеха. Айде, тъпи и ограничени хора да не коментират :-x

а кажи им..

FreeDom9
12-01-2009, 13:33
Пич лицевите са найстина мн добро упражнение, но както казват колегите горе разнообразие е ключа към успеха. Ако имаш време и пари за фитнес най добре започни да ходиш три пъти седмично и резултатите няма да закъснеят.

За гърди възможно най стандартната програма е: стандартна лежанка, полулег (когато наклона ти е повдигнат на 35-45 градуса), от обратен наклон и накрая някое оформящо упражнение-например флайс. Това са ти 4 упражнение удрящи всички части на гърдите (горни,долни и средни)

Ако все пак си държиш на лицевите може да пробваш различни видове-с по широки ръце, от наколон, с доближени ръце(повече натовара трицепса така) и още други :)

zero
12-13-2009, 14:29
Тук гена си казва тежката дума ... :)

Какъв ген, той прави само лицеви. Когато дадена мускулна група не върви разнообразието е майката на успеха. Айде, тъпи и ограничени хора да не коментират :-x

а кажи им..
Хахаха абе не ме учи мене бе ...
Кво разнообразие кви 5 лева... ти в час ли си ?
За долна част на гърдите какво ли не правих - кофички, флайсове, лежанки
//абе суматлък и упражнения, но са ми изоставаща част и така и не стана по-масивна ...
(Дукато горната част без да я натварвам много направо гърдата ми е пушка .. както горната лежанка дори не е правилна и натварва повече средната част ...)
Всичко си е до ген може и само лицеви да прави да ги върти с кофички пак ще си ги има гърдите, но друг е въпроса колко ще са големи !
С малко добавки може да се оправи това, но щом не се занимава с фитнес едва ли ще му се дават пари ... ;)
+ това лицевите опори не са толкова за маса сякаш са повече за уформяне ;) За маса бухай кофички с шерок хват.

Myrth
12-14-2009, 12:36
Зеро, безхаберието ти струи на талази от постовете ти.

Myrth
12-14-2009, 12:38
И за да не бъда голословен: големите гърди изискват ''голямо време''. Ако ги караш само на собствено тегло, прави много на брой и кратки серии от бавни лицеви с кратки почивки между сериите. Разнообразявай хватовете и нивото на краката. Прави и на една ръка, когато развиеш силата. Задължително кофички. Отново бавно, отново в пълна амплитуда. След година ще изглеждаш по друг начин.

zero
12-16-2009, 16:39
Зеро, безхаберието ти струи на талази от постовете ти.
//Смешник ! Като всеки втори в залата който се прави на инструктор :lol:
>> Прави каквото искаш масивни гърди няма да имаш ако го караш само на лицеви и кофички и не спазваш някаква диета ;)
Исках само да кажа, че гърди не се правят как да е ей така просто само от лицеви.. само от лицеви ако имаш ген, ако нямаш бъхтиш здраво и спазваш хранителен режим !

D3NG3rZ0N3
12-16-2009, 18:05
Дървен философ! По-добре си мълчи, докато тези, които разбираме поне малко от този спорт обесняваме! Я, си кажи от колко време ходиш по фитнес салони

D3NG3rZ0N3
12-16-2009, 18:08
Ще си позволя да цитирам Трой Ейлвс: " Решението за гърдите е разнообразието"!! Дано да ме разбере най-после тъпата ти кратуна

Myrth
12-16-2009, 18:11
Зеро, ти си пълен покемон. Няма упражнения за маса и за оформяна, това е голяма заблуда; самият факт, че говориш за средни гърди си говори достатъчно за това, колко не го чуваш фитнеса; и на последно място си ужасно неграмотен.

revolver
12-16-2009, 18:23
Зеро, ти си пълен покемон. Няма упражнения за маса и за оформяна, това е голяма заблуда; самият факт, че говориш за средни гърди си говори достатъчно за това, колко не го чуваш фитнеса; и на последно място си ужасно неграмотен.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

zero
12-16-2009, 19:05
Хахахаххаха разбирачи сте няма да споря с вас 8)
+ това аз нямам проблем с гърдите ;]
Хайде правете се на инструктурчета, няма да ви преча :)

@D3NG3rZ0N3, много се впечатлих от внушаващата ти физика и се респектирах ... :lol: :lol: :lol:

//Редакция:
Забравих да добавя нещо ! Повече в тази тема няма да дам мнение !
Относно автора >> негово е решението кого ще слуша !

D3NG3rZ0N3
12-16-2009, 19:22
Ами, разбирачи сме ми. Ти като си малоумен и не го разбираш тоя спорт, няма смисъл да спориш. А и си адски неграмотен.
Ами, да физиката си ми е добра, неспоря. 185см., 85 кг.
И пак ще ти цитирам Трой Ейлвс:
" Преди гърдите ми растяха бавно, защото не ги тренирах правилно. Бях се съсредоточил върху едно упражнение и не разбрах стойността на това да ги натоваря от различни ъгли. Винаги, когато ги тренирах подходът бе един и същ : правех 6-8 серии изтласкване от лег и това бе единственото движение. Освен това никога не сменях броя на повторенията.Това продължи с години - нямаше достатъчно разнообразие и не знаех как да усетя, че гърдите ми работят."

Хайде фитнес гуро такъв, философствай!

iordan
12-28-2009, 10:18
кво се дъвчете бе хора :x
гена има голямо значение ... но тва не значи , че тези които го нямат по наследство не могат да изградят гръдните мускули.
Вярно е това че трябва да променяш не само броя на повторенията , ами и самите упражнения.
А за да "качиш маса в гърдите" трябва да качиш и маса като цяло.
Ако си 170 - 55 кила..файда Йок.
Ядене , спане , и яко тренировки 8-)

LuxurySk0B
12-28-2009, 12:59
Малко синтол в гърдите и ще имаш голям ефект

heretik
01-08-2010, 18:59
аман от "умни" коментари.. :D

kireto454
05-20-2010, 15:50
Значи ти как ги правиш тези двеста на колко сериики ? А и кофичките много помагат,.

theoneudontknow
05-20-2010, 17:54
Малко синтол в гърдите и ще имаш голям ефект
Баце... последните ти 20тина коментара или са "гентропин и ще има ефект" или нещо от тоя сорт... Ти само за такива неща говориш! Да не си някакво рекламно лице :D

Chacho
05-20-2010, 19:59
Синтолът е шамар по здравната ти книжка.

kadishona
05-21-2010, 19:48
Тук гена си казва тежката дума ... :)

Какъв ген, той прави само лицеви. Когато дадена мускулна група не върви разнообразието е майката на успеха. Айде, тъпи и ограничени хора да не коментират :-xСАМО С ЛИЦЕВИ ОПОРИ можеш да оформиш перфектни гърди. Незнам дали знаеш но има можеш да правиш лицеви и за горната и за долната част на гърдата!

anonymous546178
05-21-2010, 20:04
Синтолът е шамар по здравната ти книжка.
Къв шамар направо я къса... и за донор не ставаш :D :D :D

psihoataka
05-22-2010, 14:35
!!!ФИТНЕС!!!

theoneudontknow
05-22-2010, 23:16
Много зависи от начина по който ги правиш - примерно в 19:00 сядаш и до 19:30 си направил 200, или правиш серии и най-важното - изтощават ли те? Защото истинската тренировка почва след като се измориш - тогава почваш истински да се напъваш. Като усетиш, че почваш МНОГО да се изморяваш, стягаш се правиш още 10тина.. на другия ден не си усещаш ръцете, ама има ефект :D

Mihaylov96
03-29-2011, 20:17
Хора по тази тема не видях нищо повече от спам!Моля ви оставете тези глупости за лични съобщения и кажете наистина нещо по - подробно относно "Бодибилдинга",защото лично аз много съм се запалил.Сега съм на 14 и искам горе-долу до началото на 2012 да има качествен резултат.Освен това ако някой знае бърз начин за оголемяване на бицепс много моля да сподели :) :)

Благодаря предварително ;)

DownloadVirus
03-30-2011, 08:19
Хора няма смисъл да спорите.Момчето мисли,че с 200 повторения лицеви ще направи масивни гърди,не става така..

1.Претоварваш мускула всеки ден..
2.За да се оформи долу,дето той иска се иска да имаш доста развити пекторални мускули,доста години в залата..Не е толкова просто,иска се хранителен режим,тренировки,дето се състоят само от 200 лицеви едва ли ще направиш кой знае колко,повече ми прилича на разгрявката,дето правим в даскало..

fatrat
03-30-2011, 08:26
Хора по тази тема не видях нищо повече от спам!Моля ви оставете тези глупости за лични съобщения и кажете наистина нещо по - подробно относно "Бодибилдинга",защото лично аз много съм се запалил.Сега съм на 14 и искам горе-долу до началото на 2012 да има качествен резултат.Освен това ако някой знае бърз начин за оголемяване на бицепс много моля да сподели :) :)

Благодаря предварително ;)
къде си ве бодибилдинг ... знаеш ли изобщо тва понятие какво означава?
Бърз начин за уголемяване на каквото и да е- синтол!

DownloadVirus
03-30-2011, 08:29
Хора по тази тема не видях нищо повече от спам!Моля ви оставете тези глупости за лични съобщения и кажете наистина нещо по - подробно относно "Бодибилдинга",защото лично аз много съм се запалил.Сега съм на 14 и искам горе-долу до началото на 2012 да има качествен резултат.Освен това ако някой знае бърз начин за оголемяване на бицепс много моля да сподели :) :)

Благодаря предварително ;)
къде си ве бодибилдинг ... знаеш ли изобщо тва понятие какво означава?
Бърз начин за уголемяване на каквото и да е- синтол!

И после като ходи да тренира по 1 час в седмицата и яде пици и дюнери .. Ще стане като http://sportivnoe-pitanie.net.ua/images/stories/statti/steroid/syntol.jpg и по-зле :D

ranieri
03-30-2011, 09:30
Добре ве не може ли един път да отговорите на някой както трябва без да почвате да го редите колко е зле и как няма да стане нищо от него.Това е " тийн форум" уж , нормално е тези , който питат да не знаят още за какво става въпрос.Не мога да разбера фатрат агресията ти от зоба ли е или просто искаш да се покажеш като най-големия , а пък вируса не може просто да изтърве да сипе и тои....

DownloadVirus
03-30-2011, 09:32
Добре ве не може ли един път да отговорите на някой както трябва без да почвате да го редите колко е зле и как няма да стане нищо от него.Това е " тийн форум" уж , нормално е тези , който питат да не знаят още за какво става въпрос.Не мога да разбера фатрат агресията ти от зоба ли е или просто искаш да се покажеш като най-големия , а пък вируса не може просто да изтърве да сипе и тои....

На мене обаче си е натурално,а представи си да взема зоб! :D

DownloadVirus
03-30-2011, 09:37
Добре ве не може ли един път да отговорите на някой както трябва без да почвате да го редите колко е зле и как няма да стане нищо от него.Това е " тийн форум" уж , нормално е тези , който питат да не знаят още за какво става въпрос.Не мога да разбера фатрат агресията ти от зоба ли е или просто искаш да се покажеш като най-големия , а пък вируса не може просто да изтърве да сипе и тои....

Надяваме се да е разбрал,че с това дето правиш,до никъде няма да я докара и това е!

fatrat
03-30-2011, 09:50
Добре ве не може ли един път да отговорите на някой както трябва без да почвате да го редите колко е зле и как няма да стане нищо от него.Това е " тийн форум" уж , нормално е тези , който питат да не знаят още за какво става въпрос.Не мога да разбера фатрат агресията ти от зоба ли е или просто искаш да се покажеш като най-големия , а пък вируса не може просто да изтърве да сипе и тои....

много си тъп бате. И ти и тея дето мислят ,че от зоба се става агресивен. Всичко е на психична основа!!! Така ,че образовай се малко преди да ми говориш! А тоя тип дето иска за "вчера" да има перфектните гърди - не става! Да вземе малко да почете белким му се изясни по главата , за кво иде реч. То не става от днеска за утре и хайде ... Ако беше така никой нямаше да взима месечни карти за фитнес и да не си позволява един бонбон само и само да отслабне ... Ама докъто ги има такиа като тебе, дето , като им кажеш истината в очите почват да реват - до никъде няма да стигнем!

ranieri
03-30-2011, 10:00
Нищо не ти разбрах , какви са тия като мене като има кажеш истината ??!?! ква истина е ? И не си мисли ,че като не зобя не знам кво става от него не един или двама авери са избухвали без причина заради това, не се имаи за гуруто на някав тийн форум само..Ако искаш да помогнеш на някой не е начина да го насереш с 2 изречения и да покажеш , че знаеш повече.И по леко със зоба , виж са пак някви изблици....

DownloadVirus
03-30-2011, 10:05
Нищо не ти разбрах , какви са тия като мене като има кажеш истината ??!?! ква истина е ? И не си мисли ,че като не зобя не знам кво става от него не един или двама авери са избухвали без причина заради това, не се имаи за гуруто на някав тийн форум само..Ако искаш да помогнеш на някой не е начина да го насереш с 2 изречения и да покажеш , че знаеш повече.И по леко със зоба , виж са пак някви изблици....

Пак ли минавате с тоя номер за "комшийката ми каза тва,дочух докато мама говореше по телефона" :D Наистина е много забавно :lol:

Ако е напълно начинаещ едва ли тийн форум ще му помогне,защото тука ако имаш някакво ниво да питаш конкретно нещо,добре,ама човек дето не е стъпвал в зала и прави на ден 200 лицеви и мисли,че ще изгради масивни пекторални мускули,едва ли мога да му кажа нещо, ОСВЕН ПЪРВО ДА ВЛЕЗНЕ В ЗАЛА!

ranieri
03-30-2011, 10:12
Ти особено нз кво може да му кажеш освен ,че можеш да постваш винаги след "батко си" фатрат с няква неясна цел може би да се мазниш ? А иначе викаш енергията и тестостерона , които ти дава зоба няма нищо общо с избухванията.

Everytime
03-30-2011, 10:15
абе ranieri и да си прав за зоба кво ? тука ли му е мястото.. нито темата е относо "зоб" нито някой те пита за мнението.

А ти можеш да си продължаваш с лицевите и намериш ли време и средства за фитнес ходи :))

DownloadVirus
03-30-2011, 10:18
Ти особено нз кво може да му кажеш освен ,че можеш да постваш винаги след "батко си" фатрат с няква неясна цел може би да се мазниш ? А иначе викаш енергията и тестостерона , които ти дава зоба няма нищо общо с избухванията.

А ти можеш да ми го хрускаш!

ranieri
03-30-2011, 10:29
Истината боли ? :D

Myrth
03-30-2011, 10:33
Проблемът не е, че с лицеви и кофи не можеш да направиш доста добри гърди. Проблемът е, че 1 на ... 500 .. го постигат, просто това е трудният и не непременно по-добър начин.

Перфектни, разляти гърди, с добре изразен канал, с ясна сепарация, се правят трудно, дори с тежести. Така че на въпросът как да ги направиш точно, мога само да ти кажа - с тежки тренировки и мноооого търпение.

fatrat
03-30-2011, 10:42
Нищо не ти разбрах , какви са тия като мене като има кажеш истината ??!?! ква истина е ? И не си мисли ,че като не зобя не знам кво става от него не един или двама авери са избухвали без причина заради това, не се имаи за гуруто на някав тийн форум само..Ако искаш да помогнеш на някой не е начина да го насереш с 2 изречения и да покажеш , че знаеш повече.И по леко със зоба , виж са пак някви изблици....
Това говори достатъчно. На тийнове със аватар на анимета съм се заклел да не отговарям :)

DownloadVirus
03-30-2011, 10:42
Истината боли ? :D

Истината да ти туркат дъблоко ли?Ти си знаеш чуството :)

Няма смисъл да продължаваме темата..Кво може да му кажем?Като е напълно начинаещ да отиде в бб-теам..Така или иначе и програма да му кажа и хранителен режим нищо няма за разбере,какъв е смисъла да се хабя?Отиди поне 1-2 месеца на зала и после ела пак :)

ranieri
03-30-2011, 10:50
Само Myrth и още 2-3 отговарят като хората другите са големите батки влизащи в тийн форум да си вдигат самочуствието.Фатрат то и без това е ясно какво щеше да каже.. но както и да е просто твърде дълго гледах постове на някви имащи се за богове и днес просто не издържах.

loveca777
03-30-2011, 12:06
myrht e Прав Само с лицеви добри гърди не стават! Аэ дето правя всякакви лицеви - nqmam golemi gurdi. I kofichkite ne pravqt chqk tolkova hubavi . Trqbva i vdigane na shtanga ot leg pod naklon za dolnata chast na gurdite...

klemenca
06-22-2012, 12:09
Аз имам проблем с гърдите 71 кг съм на 15 години ходя от 3 месеца на фитнес мога да кажа, че съм едър имам голям гръб малко паласки и корем, който като го глътна съвсем малко и не си личи г/д ръката ми не е голяма, но аз отделям повече внимание на гърди, но колкото и да се напъвам на гърдите с малко с много килограми сменям упражнения гърдите ми не мърдат те са масивнички г/д, но са малко увиснали и зърното стои по напред, което им придава отпуснат вид препоръчайте ми упражнения за стягане на гърди и в същото време уголемяване на мускулите в гърдите. Искам за няколко месеца да направя хубави масивни гърди и да добавя, че взимам протеин. Просто тея гърди.. като сложа тениск и не ми харесва как стои...
п.с. не съм добър в кофите и лицевите опори

DownloadVirus
06-22-2012, 13:31
По-добре добави хранителният си режим,а не че взимаш протеин :)

bathory
06-23-2012, 15:55
Е, ти като не да правиш основните упражнения с лекота, естествено че мускулатурата на гърдите ще е слаба. Вдигането от лег не натоварва толкова много гърдите както кофичките например, затова се научи да ги правиш, иначе не чакай прогрес. :)

xXxAngerfisTxXx
06-23-2012, 16:03
Правя лицеви опори от 2 (месеца по 200 на ден),има резулатат, но е малък.Препоръчайте ми упражнения :)
яко железен кръст в залата...

loveca777
06-23-2012, 18:21
Е, ти като не да правиш основните упражнения с лекота, естествено че мускулатурата на гърдите ще е слаба. Вдигането от лег не натоварва толкова много гърдите както кофичките например, затова се научи да ги правиш, иначе не чакай прогрес. :)

Ами зависи
Зависи дали добавена тежест ги прави кофичките или не

DownloadVirus
06-23-2012, 18:31
Ами зависи
Зависи дали добавена тежест ги прави кофичките или не

Всъщност не зависи :)

loveca777
06-23-2012, 20:38
Вдигането от лег е по-добре

bathory
06-24-2012, 11:14
Попаднах на нещо, което може да ви е полезно:

Гигантски серии
Правиш една серия вдигане от лег, почиваш 30 сек., после една серия вдигане от полулег, пак 30 сек. Почивка, серия кофички, 30 сек. и накрая серия пулоувър. Това представлява една гигантска серия. Изпълнението на сериите по този начин и повтарянето на цялата процедура 3 – 4 пъти ти позволява да работиш с пълен капацитет всяка една част на гърдите. Така се постига цялостно развитие на мускула.

DownloadVirus
06-24-2012, 12:36
Няма никакъв смисъл в това :) Това се прави главно от про бодибилдъри и то преди състезание през 80те 90те години..

DRIFT1998
02-12-2015, 13:42
Може ли някой да ми каже какви упражнения да правя за раце във момента рацете ми са със обиколка 29 см искам да станат кум 35 и упражнения за гърди :)