PDA

View Full Version : Топче под целюстта



1nsens1bl3
11-30-2009, 00:33
Ами здравейте. На 17 съм и....
От скоро (вчера) имам едно топче от лявата страна, малко под челюстта.
От това, което прочетох в интернет направо ми се изправи косата и в момента мисля, че може да е рак (боже, дано да не е!).

Топчето е подвижно (движи се повече наляво и надясно и много малко нагоре и надолу), не ме боли, не го усещам и до колкото съм го наблюдавал от вчера до днес, НЕ разте, но е там и си личи само когато си стегна там врата. Голямо е г-д колкото грахово зърно.

Баща ми има г-д на същото място маслена нещо си там (забравих ся кво беше), но неговото е доста по голямо и си личи доста повече и без да си стяга врата, та се чудя дали може от него да съм го наследил или е възможно да е нещо по лошо :(

semantics
11-30-2009, 06:46
Възможно е да е запушена мастна жлеза. Ако и той има, доколкото ми е известно (не съм убеден!) по наследство подобни проблемчета на мазната кожа могат да се предават. Особено в случай, че го усещаш повече на повърхността, вероятно е такова.
Защото раковите образования май не са точно такива, и би трябвало да се усещат друго яче...

Ходи на дерматолог или хирург. Не би трябвало да е нещо сериозно, и аз съм имал запушени мастни жлези.

clever
11-30-2009, 11:33
хора.. не се филмирайте и не мислете винаги най-лошото ..
това можге да е просто някакво мастно образувание и да-може да си го наследил от баща си
спокойно :) отиди на лекар да те види;ако прецени опл-то ти ще те прати на хирург :) и въпреки това не е нищо страшно
успех :)

1nsens1bl3
11-30-2009, 14:36
Бях при личния, пипна го и каза:
- Ами нормално е да го има това, това е лимфен възел, просто ти си по слаб и ти изпъква.

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

WaitForMe
11-30-2009, 16:33
Възможно е да сме роднини :-D и аз имам такова :grin:

amk933
11-30-2009, 17:28
Къде под челюстта? Ако е на врата, може да е лимфен възел и може да е сигнал за инфекция! Отколко време го имаш това? Може ли на доктор да не отидеш?! :-x Момче, не се троши главата и не си мисли глупости, ами заминавай на лекар, защото, ако е някаква инфекция, трябва да се лекува. Температурата мерил ли си си? Ако да, колко е? Топче вика под челюста. Ако е точно под ухото може да са или възпалени лимфни възли или по-уплатнени лимфни възли. Ако е второто - ок, ако е първото трябва да се направят изследвания моментално. Това е индикатор за много неща. Ако е проста инфекция с антибиотик ще се оправиш. Не отлагай повече ниито ден! :?

Ако не е на врата под ухото, може да е просто масно образование, което или ще се саморазнесе, или ще си караш с него, или ще го цепнат да изтече. Никакви ракове нямаш. Стига вече с тази параноя! Много сте бъзливи. :? К'ъв рак те гони на 17? Т'ва дето го четеш по форумите е писано от 30-40-50 годишни хора, не от 17 годишни. Аре заминавай на лекар и не губи и ден повече!!

DarityGirl
12-01-2009, 10:50
едва ли е тумор,по скоро е линфел възел

1nsens1bl3
12-01-2009, 11:24
amk933, вече 3-ти ден !

Бях вчера при личния нали ви казвам, каза ми че е лимфен възел.
Не е под ухото ами по скоро малко над гръкляна, боли ме само ако го пипам и не ме боли докато го пипам а след това.

Ето точно къде се намира:
http://prikachi.com/files/1193833L.jpg

Да ви кажа като видях поста на тоя пич дето ми се гледа фен на Барак Обама много се притесних. Стреснах се езведнъж, изтръпна ми лицето как и задната част на главата, треперих малко, много ме беше страх.
Сега съм по добре нямам изтръпване и треперене, но пак ме е страх и то много :-s :cry: :cry:

Баща ми каза, че имам невралгия (ОМГ НЕ ИСКАМ ДА ИМАМ ТАКОВА НЕЩО, ЧЕЛ СЪМ МНОГО ЗА НЕВРАЛГИЯТА И ВСЕ ЛОШИ НЕЩА, НАПРАВО МИ ЕДВА ДА ЗАРЕВА :( ) Ужасно ме е страх и да не полудея и такива работи. Температурата от 3-4 дни ми е постоянна 37 - 37.6, което много ме притеснява, но спеда винаги преди да си легна е 36.5 - 6 , както и сутринта е 35.6-8, но мине ли 13:00 я качвам.
Преди 4 дни, когато се появи за пръв път беше 37.9 и веднага отидох на лекар. Разпитваше ме дали ме боли нещо страви, мусколи и т.н, а на мен не ме болят и ми изписа Ремантадин и Амбро, защото път и кашлям и храча, може и от цигарите да е :x

Пия ги тези хапчета, но каточели не ми понасят и ме избиват все повече на нерви, стрес, страх, защото път имат и странички ефекти и се чувствам като парцал като ги пия. Амбро също все още не съм пил, но смятам да се престраша. Изключително много мразя да поверъщам, през целия си живот съм повръщал най-много 5 пъти и не съм повръщал от повече от 3 години и не искам това да става, а в листовката в графата с странични ефекти, пише че може да се появи (рядко), но все пак може да се появи повръщане.
Миля да пиина Мента глок и валериана 2 хапченца и да видя какво ще стане, вие как мислите ? Да пия или ?! Не ми се ходи при психолог защото ме е страх да не ме изкарат луд :? , а и да не ми изпише някаикви силни успокоителни + това мисля, че съм в депресия, самовнушавам си и имам чувството, че ще откача. Кажете при кого да ида, някой имал ли го е това нещо Невралгия + Депресия + Самовнушение = ?!

amk933
12-01-2009, 14:55
Лимфните възли нямат нищо общо с психолога. А твойта докторка е овца. Може ли 3 дена с температура и подут лимфен възел да не направи нищо! :-x Аз знам, че това не е нормално, дето не съм доктор, тая патка к'во прави? Заминавай на друг доктор, че с тия подути възли и тая темпераура мнооооого се съмнявам да минеш без антибиотик!

За депресията - психиатър! Психологът е модерно име за шарлатанин. На запад като не могат да си платят психиатъра, защото е безумно скъпо, се фукат с лични психолози. Много важно. Някъв седи и говори глупости. И аз го мога това. 8)

Apricote
12-02-2009, 11:21
Хора сега видях че и аз имам от двете страни и то колкото грахово зърно не ме болят нито имам температура местят се нагоре и надолу какво може да са на 12 съм и ме е страх да не е рак :cry:

clever
12-02-2009, 11:23
Хора сега видях че и аз имам от двете страни и то колкото грахово зърно не ме болят нито имам температура местят се нагоре и надолу какво може да са на 12 съм и ме е страх да не е рак :cry:и аз ги имам
не е проблем
нищо ти няма
питах лекар 8)
спокоооойно
ти пък.. чак рак :D :-D

1nsens1bl3
12-02-2009, 11:23
Бях пак при друг лекар, каза ми, че е нормално да имам поддут лимфен възел щом съм под такъв стрес, а й имам температура явно и някаква инфекция вътрешна, от която да идва температурата, но...

Интересното е, че преди да ида на лекар си меря температурата в къщи 37.3 , отивам на лекаря, мери ми температурата 36.8 :-x а това ме побърква направо !

В последствие стигам да извода, че нещо термометъра не е верен, защото аз си я меря с електронен, а тя пък ми я мери с обикновен и незнам вообще к'во става. Винаги преди да ида е 37.3-4-5, а когато ми я мерят там е 36.6-7-8.

Относно внушенията е невралгията, която вероятно имам, лекаря ми даде направление на невролог. Мериха ми кръвното 130/90 и казаха, че долната граница е леко завишена.
Но тогава си бях неспокоен, ръцете ми бяга червени, даже биеха на сини а сега не са и се чувствам много по спокоен.

Така, невролога ми изписа Деанксит® да го пия всяка сутрин в продължение на 10 дни. Днес доста се поколебах дали да го пия, защото ми казаха, че е доста по силно от валериана мента глок, което зимах от време на време преди и се чудих и се маех и чак преди 20 мин се реших и го пийнах.

Apricote
12-02-2009, 11:31
Хора сега видях че и аз имам от двете страни и то колкото грахово зърно не ме болят нито имам температура местят се нагоре и надолу какво може да са на 12 съм и ме е страх да не е рак :cry:и аз ги имам
не е проблем
нищо ти няма
питах лекар 8)
спокоооойно
ти пък.. чак рак :D :-D
clever ама сиг ли си че ги имаш и ти че мн се притесних като прочетох че така се образува и рак :-o и какво ти каза доктора какво са това и какво правят 8)

clever
12-02-2009, 11:31
Хора сега видях че и аз имам от двете страни и то колкото грахово зърно не ме болят нито имам температура местят се нагоре и надолу какво може да са на 12 съм и ме е страх да не е рак :cry:и аз ги имам
не е проблем
нищо ти няма
питах лекар 8)
спокоооойно
ти пък.. чак рак :D :-D
clever ама сиг ли си че ги имаш и ти че мн се притесних като прочетох че така се образува и рак :-oда
сигурна съм :lol:

Apricote
12-02-2009, 11:32
Хора сега видях че и аз имам от двете страни и то колкото грахово зърно не ме болят нито имам температура местят се нагоре и надолу какво може да са на 12 съм и ме е страх да не е рак :cry:и аз ги имам
не е проблем
нищо ти няма
питах лекар 8)
спокоооойно
ти пък.. чак рак :D :-D
clever ама сиг ли си че ги имаш и ти че мн се притесних като прочетох че така се образува и рак :-oда
сигурна съм :lol:
а какво ти каза доктора

clever
12-02-2009, 11:36
разликата е че моите не се местят :lol: не си личат мн

е .. попита дали ме боли...
опипа лимфните ми възли и каза-Спокойно!Нищо ти няма.Живей си живота :lol:

мен ми стана адски срам защото отидох на лекар БЕЗ причина :-x :-x както и да е..

не се притеснявай ! ;-)

Apricote
12-02-2009, 11:39
разликата е че моите не се местят :lol: не си личат мн

е .. попита дали ме боли...
опипа лимфните ми възли и каза-Спокойно!Нищо ти няма.Живей си живота :lol:

мен ми стана адски срам защото отидох на лекар БЕЗ причина :-x :-x както и да е..

не се притеснявай ! ;-)
ок мс :-D

DrSmurph
12-02-2009, 13:47
Кажи му на доктора който ти каза, че надутият лимфен възел (доколкото изобщо е такъв защото си мисля за жлеза) се бил появил заради стреса да си яде ушите! Тази температура разбира се е възможно да се появи и от стрес (в твоя случай поради заболяване - тежка хипохондрия), защото мозъка има изключителната способност да добавя ефект на мислите!
Тази температура, която подържаш, от кога се появи или всичко настъпи след като прочете няколко мнения по различни форуми и започна да се насираш от шубе да не умреш в следващите 48 часа от РАК??????
Ти на Зъболекар ходи ли за да провериш дали случайно проблема не е свързан със зъбите или слюнчените жлези?
Личният лекар пусна ли ти поне една урина да види дали всичко ти е наред?
И да не пропусна да питам - дали случайно след като започна деанксита се чустваш вече по-добре?

1nsens1bl3
12-02-2009, 19:57
Кръв и урина си пусках преди 1 месец някъде и всичко беше наред ..
От както взимам Дианксит, т.е днес се чувствах като лайно, отпаднал, вообще за нищо не ме биваше, но след 3-4 часа се оправих и сега сам си както си трябва и без внушения поне за сега :P

На зъболекар не съм ходил, много ме е шибе от такива работи и се съмнявам нещо оттам да идва проблема, но ако се наложи ще отида и там.

Температурата я имам от 5 дни вече. И преди съм ви снушавал, но тогава нямах температура, а сега имам :X

Днес иначе в 9 часа трябваше да отида при лекаря, но станах в 13:00 и сега утре след обяд ще видим какво ще се прави

semantics
12-02-2009, 20:38
Знаеш ли, може да е рак на шийката на матката. И понеже може да е такова и сигурно яко ще се шашнеш да не би наистина да е, отиди за всеки случай и на гинеколог.
Той ще ти пусне едно-две изследвания, ще разбере, че не е рак на шийката на матката, но и ще знае, че все пак има проблем и ще ти изпише някой и друг антибиотик за 50 лв, от който да заприличаш на фекалия.
Ще си помислиш, че няма смисъл от това лекарство, и ще е време да потърсиш друга причина за проблема - извънземен ембрион, може би. В такъв случай най-удачно ще е да отидеш в централата на Мъжете в черно, те ще знаят какво да правиш.

DrSmurph
12-03-2009, 01:06
Температурата я имам от 5 дни вече. И преди съм ви снушавал, но тогава нямах температура, а сега имам :X



Радвам се, че се оправяш, но не се радвам, че ставаш все по-добър в самовнушението!

clever
12-03-2009, 11:40
Знаеш ли, може да е рак на шийката на матката. И понеже може да е такова и сигурно яко ще се шашнеш да не би наистина да е, отиди за всеки случай и на гинеколог.
Той ще ти пусне едно-две изследвания, ще разбере, че не е рак на шийката на матката, но и ще знае, че все пак има проблем и ще ти изпише някой и друг антибиотик за 50 лв, от който да заприличаш на фекалия.
Ще си помислиш, че няма смисъл от това лекарство, и ще е време да потърсиш друга причина за проблема - извънземен ембрион, може би. В такъв случай най-удачно ще е да отидеш в централата на Мъжете в черно, те ще знаят какво да правиш. :razz:

1nsens1bl3
12-03-2009, 11:46
Чак пък на шииката на матката :-o
Абе то ясно, че не е рак обаче тая температура нали трябва да идва от някъде д*ба :o

1nsens1bl3
12-03-2009, 15:47
Често забелязвам, предимно когато пуша, че дясната ръка (пръстите и малко по нагоре) е по червена от лявата и като я натисна се получава нещо като бяло петно, което изчезва за 2-3 секунди. Все едно имам прекалено много кръв в едната ръка а в другата не. Някой да знае от какво може да е ?!

clever
12-03-2009, 16:14
хей човече
ти май имаш самовнушение .. това ти е проблемът !
когато мозъкът на човек мисли че съществото е болно.. то човекът се разболява :razz:
спри да си самовнушаваш и симптоматиката ще изчезне 8)

:lol: :lol:

май някой не му се ходи на даскало и предпочита безцелни разходчици из лекарските кабинети 8-)

1nsens1bl3
12-03-2009, 16:28
Чакай малко ..
Искаш да кажеш, че ако си внушавам, че съм болен от нещо (да речем рак) ще се разболея, така ли ?! :-o

Много до добре съм вчера и днес, можеби защото взех от ония хапчета Деанксит®, но днес не съм зимал и се чувствам добре, внушавам си по малко от миналите дни и се надявам това самовнушение някък се да изчезне.

Е, ако някой е преминал през това мъчение, моля да каже как се е справил и какво да правя :oops:

DrSmurph
12-03-2009, 16:45
Само бих искал да те уведомЛя, че Деанксита не е аспирин и не можеш да го пиеш когато и както си искаш, а само по схемата, която ти е изписал лекаря!. И относно самовнушението - да можеш да се разболееш реално и тежко ако постоянно се занимаваш с глупавите си мисли. Впрегни ги в нещо по-полезно! Не мисля обаче, че тук е мястото да ти давам лекции как!

amk933
12-03-2009, 16:50
Чакай малко ..
Искаш да кажеш, че ако си внушавам, че съм болен от нещо (да речем рак) ще се разболея, така ли ?! :-o

Много до добре съм вчера и днес, можеби защото взех от ония хапчета Деанксит®, но днес не съм зимал и се чувствам добре, внушавам си по малко от миналите дни и се надявам това самовнушение някък се да изчезне.

Е, ако някой е преминал през това мъчение, моля да каже как се е справил и какво да правя :oops:

Ако не си помогнеш сам със самовнушението и хипохондирята, освен психиатър или психолог (как я обичам тази "професия" втората), няма кой да ти помогне.

Само като ми говориш колко ти е помогнал Деанксита ми става ясно какво въображение имаш. Деанкситът е дневен транквилант, който е абсолютно пръдлива история, но айде да не ти разбивам внушенията...

1nsens1bl3
12-04-2009, 10:12
Леле ..
Бях на психиятър :D :D :D :D
Без вообще да съм му казал какво си внушавам, той вече знаеше, че петите ми изтръпват, че ми се потят ръцете, че едната ръка ми е по червена от другата, че сърцето не ми бие правилно и още от самовнушенията ми.

В момента са ми изтръпнали петите, незнам защо но не им обръщам внимание, също така ми се поти малко дясната ръка но и на нея не и обръщам внимание.

Притеснява ме, че зад ухото (някъде до възглавничката) и там има топченце колкото грахово зърно, но по скоро е плосно а не кръгло. Не боли, подвижно е, но ме притеснява.
Зад другото ухо пък имам пак нещо такова, но там е продълновато и сплескано.

Вече наистина се чуда дали да ходя на лекар, че ми се смеят вече и лекарите :o :o :o :o

1nsens1bl3
12-04-2009, 11:49
Леле ..
Бях на психиятър :D :D :D :D
Без вообще да съм му казал какво си внушавам, той вече знаеше, че петите ми изтръпват, че ми се потят ръцете, че едната ръка ми е по червена от другата, че сърцето не ми бие правилно и още от самовнушенията ми.

В момента са ми изтръпнали петите, незнам защо но не им обръщам внимание, също така ми се поти малко дясната ръка но и на нея не и обръщам внимание.

Притеснява ме, че зад ухото (някъде до възглавничката) и там има топченце колкото грахово зърно, но по скоро е плосно а не кръгло. Не боли, подвижно е, но ме притеснява.
Зад другото ухо пък имам пак нещо такова, но там е продълновато и сплескано. Имам също и от дясната страна на бузата, долу, между челюстта и венеца :(

Вече наистина се чуда дали да ходя на лекар, че ми се смеят вече и лекарите :o :o :o :o

clever
12-04-2009, 11:59
Чакай малко ..
Искаш да кажеш, че ако си внушавам, че съм болен от нещо (да речем рак) ще се разболея, така ли ?! :-o

да!

прав си че лекарите ще ти се смеят :lol: :lol: :lol:
СПРИ да си самовнушаваш човек !!!
всеки божи ден измисляш нов симптом :razz:
спри се ! 8-)

1nsens1bl3
12-04-2009, 12:25
Ма не го измислям .. ИМАМ ГО ! :o

DrSmurph
12-04-2009, 16:27
:D :P :-P :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

semantics
12-04-2009, 18:04
Понякога хората имат причина да не искат да са здрави - носят им супата в леглото, център на вниманието са, постоянно ги галят и обгрижват, което може би са все неща, дето не получават в нормално и здраво състояние.
Ако е крайно опровергано от всякакви хора, че си напълно здрав, ти си търсиш друга причина да докажеш, че не си, и после пак, и пак...

Излез си от главата, приятелю.
Поспортувай, напиши/нарисувай нещо, излез с приятели, набий маймунката, ако трябва, но спри да пишеш глупости.

1nsens1bl3
12-04-2009, 21:48
Излизам, спортувам от време на време даже в последно време по-често, търся си хоби, мисля за други неща, не видя много време пред пц-то, опитвам се все по малко да мисля за това, че съм болен от нещо, но рано или късно се прибирам и оставам сам в къщи или независимо къде е оставам сам и няма какво да правя (примерно докато се мъча да заспя) и започват лошите мисли. Не искам да мисля за това, но просто немога, дори и да не мисля ме е страх от нещо за което в момента не мисля, но ми е в главата и бута та бута за да излезе (т.е за да го мисля)и като вече няма за какво да мисля се освобождават тея мисли и направо си е*ава мамата :-x

От утре започвам разходки, лекаря каза да се разхождам всеки ден на въздух в гората, която е на 10 мин път от нас ;)

Единственият проблем е това, че немога да спра тъпите цигари, а толкова искам. Страх ме е да не хвана някоя болест от тях и пак пуша .. и пак и пак и нищо не става .. Пуша от 7 години и рекорда ми без да пуша от какво съм почнал е 5 дни и го постигнах преди около 2 месеца, когато бях болен от гастрит и си мислех, че е свински грип :@

DrSmurph
12-04-2009, 22:22
Някой може да ме обвинят в пристрастие, но съм привърженик на тезата, че умът може да лекува. Бих могъл да те посъветвам да си намериш сродна душа, с която можете да си правите компания и да дискутирате по темите които ви вълнуват като се стремите да достигнете положителният ефект. Имам предвид един мой познат, който също имаше подобни на твоите терзания, но вече излиза от фазата на негативизма и хипохондрията и може да ти е от полза със съвети и разговори.
А това е един пасаж от една книжка, която ти препоръчвам да прочетеш.
МОЖЕ ЛИ УМЪТ ДА ОПРЕДЕЛЯ ЗДРАВОСЛОВНОТО СЪСТОЯНИЕ НА ЧОВЕК? „ТОВА КОЕТО СТАВА В УМА НА ПАЦИЕНТА, ЧЕСТО Е КЛЮЧЪТ КЪМ ТОВА ДАЛИ ТОЙ ЩЕ ОЗДРАВЕЕ” – КАЗВА ДОКТОР КАРЛ САЙМЪНТЪН. ТОЙ Е МЕЖДУНАРОДНО ПРИЗНАТ ЛЕКАР И ДИРЕКТОР НА РАКОВИЯ ЦЕНТЪР „САЙМЪНТЪН” В ПАСИФИК ПАЛИСЕЙДС, КАЛИФОРНИЯ. ДОКТОР САЙМЪНТЪН РАЗКАЗВА С ЕНТУСИАЗЪМ ЗА РЕЗУЛТАТИТЕ, КОИТО Е ПОСТИГНАЛ ПРИ ЛЕЧЕНИЕТО, ИЗПОЛЗВАЙКИ МЕТОДИТЕ НА ВИЗУАЛИЗАЦИЯТА.
"НИЕ СМЯТАМЕ, ЧЕ ХОРАТА ЕДВА СЕГА ЗАПОЧВАТ ДА ОСЪЗНАВАТ КОЛКО ВЗАИМНО СВЪРЗАНИ СА УМЪТ И ТЯЛОТО. СЕГА ВЕЧЕ ЗНАЕМ, ЧЕ ХОДЪТ НА БОЛЕСТТА МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРОМЕНЕН. НИЕ СМЕ УБЕДЕНИ, ЧЕ СЪЩИТЕ ПЪТИЩА, ПО КОИТО СЕ ПРЕДАВА НЕГАТИВНОТО, НАПРИМЕР РАКОВИТЕ ОБРАЗУВАНИЯ, МОГАТ ДА БЪДАТ ИЗПОЛЗВАНИ И ЗА ПРЕДАВАНЕ НА ПОЗИТИВНОТО, КОЕТО В КРАЙНА СМЕТКА ДА ДОВЕДЕ ДО ОЗДРАВЯВАНЕ НА ЧОВЕКА. НИЕ ГОВОРИМ ЗА КОРЕННИ ПРОМЕНИ В НАЧИНА ПО КОЙТО ХОРАТА ГЛЕДАТ НА БОЛЕСТИТЕ И ЗА ТОВА КАК САМИТЕ ТЕ ДА СЕ ИЗЛЕКУВАТ.
.........
.........
СПОМНЯМ СИ КАК ВЕДНЪЖ КАЗАХ ТОВА НА ГРУПА СТУДЕНТИ И ЕДНА ЖЕНА СТАНА И СПОДЕЛИ СЛЕДНОТО:
"ОЩЕ ОТ МАЛКА СИ ПОВТАРЯМ: "АЗ СЪМ ЧОВЕК, КОЙТО НИКОГА НЕ НАСТИВА". ВИНАГИ СЪМ СИ КАЗВАЛА ТОВА И ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО? НИКОГА НЕ НАСТИВАМ."
В МИГА, В КОЙТО ТЯ СПРЯ ДА ГОВОРИ, СЕ НАДИГНА ДОБРЕ ОБЛЕЧЕН МЪЖ НА ОКОЛО ПЕТДЕСЕТ ГОДИНИ. "ТОВА Е МНОГО ИНТЕРЕСНО - КАЗА ТОЙ, - ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ ОТКАКТО СЕ ПОМНЯ ВСЕ СИ ПОВТАРЯМ, ЧЕ НА ГОДИНА МОГА ДА ПОНЕСА ЕДНА-ДВЕ ПРОСТУДИ. ВИНАГИ СЪМ СИ КАЗВАЛ ТОВА И ЗНАЕТЕ ЛИ КАКВО? ВСЯКА ГОДИНА СЕ ПРОСТУДЯВАМ ЕДИН ИЛИ ДВА ПЪТИ." НИЕ СЕ ЗАСМЯХМЕ, НО И УСВОИХМЕ ВАЖЕН УРОК.
"

clever
12-05-2009, 09:00
таья тема кърти :razz:

DrSmurph е прав! ;)
аз също съм от хората които казват че са здрави-не ги хваща грип;настинка и други неприятности и е ме НА - - - - здраваа ! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: 8)

:lol: :lol: :lol:

1nsens1bl3
12-05-2009, 15:24
semantics, DrSmurph, clever:
Така казвате, защото не сте го изпитали това чувство, тоя страх и не ви пожелавам и да го изпитвате.
Мислите си:
Защо просто не спре да си самовнушава, всичко му идва от това и т.н, но не сте на моето място за да видите какво е, така че не говорете глупости.
Много е тежно и е много трудно да се преодолее !

DrSmurph
12-05-2009, 17:28
Грешиш! Преминал съм през този АД!
На това състояние чисто медицински му се казва тревожно разстройство. Не е ненормално в ненормалната държава в която живеем да изпаднем в подобни ситуации. Аз само предложих помощ, а ти може да се дърпаш и тревожиш колкото си искаш, но разбери, че за да се справиш е нужно да пожелаеш да го направиш, а за да го направиш, трябва да разбереш какъв е проблема.

1nsens1bl3
12-05-2009, 20:08
От къкво те беше страх ?! Самовнушаваше ли си ?! Пи ли някакви лекарства ?! Колко време се пържи в този АД ?! Как успя да се измъкнеш ?!
Моляте разкажи вскичко на лично съобщение, дай ми съвет, че вече откачам :-x :-x :-x :-x :-x :-x

OneGirl
12-05-2009, 20:27
^ в някой по-горен твой постпрочетох, че си ходил на психолог. Той там не ти ли помогна (поговори, да ти изпише хапчета)?
Човек спокойно ще го преживееш тоя момент. На колко години си? Може да е от възрастта.
DrSmurph е прав това твоето си е чисто тревожно разтройство.

1nsens1bl3
12-05-2009, 21:08
На 17 години съм и да, бил съм при психиятър и то най-добрия от моя град, но ми каза, че да се тъпча с хапчета е излишно, защото ще свинка с тях и после става много лошо !

За всеки случай ми каза да си купя Деанксит®, който вече невролога ми беше изписал, но като го бих и цял ден бях отпаднал целия като ла*но и не ме биваше за нищо, но психиятъра каза ако имам нужда да пия по половин хапче, а ако не ми помага половин по цяло, но най-много по 1 хапче на ден. :?

daru6a1
12-11-2009, 18:57
Братовчедка ми беше със същия проблем .. Не е нито тумор нито каквото и да било .. Отиде на доктор,наблъскаха я с хапчета и й мина .. От миналата година не й се е появявало и дай си Боже да не се появява повече,че не можеше да спи .. [-X

alexandralqlq
08-19-2010, 12:59
Здравейте аз съм на 18 и половина, още от малка имам топчета под челюстта, до сега не са ми направили проблем, но в последно време много се притеснявам за тях, не ми станаха по-големи от години са същите и не ми болят, но от прочетеното в интернет се изплаших до полуда, постоянно за това мисля, страх ме е да ходя и на лекар, знам, че по тоя начин правя голяма грешка, но мисля да направя кръвна картина, дали с това ще се разбере за наличието на злокачествено образувание? Оле побърках се вече... :(

xrusinka
08-19-2010, 14:27
Хора сега видях че и аз имам от двете страни и то колкото грахово зърно не ме болят нито имам температура местят се нагоре и надолу какво може да са на 12 съм и ме е страх да не е рак :cry:


оффф боже не е рак, всеки човек има лимфни възли ....

TykaSePisheNick
08-19-2010, 17:51
Бях пак при друг лекар, каза ми, че е нормално да имам поддут лимфен възел щом съм под такъв стрес, а й имам температура явно и някаква инфекция вътрешна, от която да идва температурата, но...

Интересното е, че преди да ида на лекар си меря температурата в къщи 37.3 , отивам на лекаря, мери ми температурата 36.8 :-x а това ме побърква направо !

В последствие стигам да извода, че нещо термометъра не е верен, защото аз си я меря с електронен, а тя пък ми я мери с обикновен и незнам вообще к'во става. Винаги преди да ида е 37.3-4-5, а когато ми я мерят там е 36.6-7-8.

Относно внушенията е невралгията, която вероятно имам, лекаря ми даде направление на невролог. Мериха ми кръвното 130/90 и казаха, че долната граница е леко завишена.
Но тогава си бях неспокоен, ръцете ми бяга червени, даже биеха на сини а сега не са и се чувствам много по спокоен.

Така, невролога ми изписа Деанксит® да го пия всяка сутрин в продължение на 10 дни. Днес доста се поколебах дали да го пия, защото ми казаха, че е доста по силно от валериана мента глок, което зимах от време на време преди и се чудих и се маех и чак преди 20 мин се реших и го пийнах.

Успокой се малко, бе.Разлика от по-малко от половин градус едва ли е толкова важна..

Backspace93
08-19-2010, 18:49
Пф, имам същото топче от години, и аз съм на 17. Леля ми също го има от малка, а е на около 40 8) Не знам какво е, но не ме и притеснява. Много е мъничко и само ако пипнеш, МОЖЕ да го усетиш. Сега, например, не го усещам.

alexandralqlq
08-19-2010, 19:01
Хорааа успокойте се :D аз се успоких след като разбрах, че и баща ми има същите топчета както моите и той ми казва, че ги има от както си спомни себе си :grin: :grin: Дано вече за нищо да не ме хване такъв страх оле какъв стрес преживях само :-o

qkataa_123
05-30-2015, 18:52
Ами и аз съм в същотл положение имам нещо като топче което се мести не ме боли обаче някой път го усещам и това ме притеснява много само когато го потупна ме заболява:(

inewton
05-30-2015, 19:24
И аз имам, ама не се притеснявам. Сега прочетох, че са лимфни възли. Има логика, защото когато настина се уголемяват малко.

jhgfdsa0
05-30-2015, 21:22
Филмари, стегнете се.