PDA

View Full Version : Зов за помощ! Бебе болно от левкемия.



Canis_Dirus
11-30-2009, 01:06
Искате ли да помогнете на малката Силви?


Моля Ви помогнете на детето ми да живее, Силви е на 11 месеца преди 12 дни разбрахме че има Остра лимфобластна левкимия, лечението трябва да се проведе в Германия, 90% от сумата я имаме, МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ НА ДЕТЕТО НИ!!!
Сметката по която можете да помогнете е:
Експресбанк Варна
IBAN : BG 76 TT BB 9400 1524 204 444
НАДЯВАМЕ СЕ ЧЕ СЪРЦАТА ВИ СА ОТВОРЕНЕ ЗА СПАСЯВАНЕТО НА ЕДНО ДЕТЕ!! БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ
Тел. 088453740
А сега, когато вече съчувствате и ви е станало едно тъжно и сте готови да ревнете "Дано се оправи горкото" е време да си отворите очите.

Това на снимките е момченце. Казва се Иван и е напълно здрав.
Подробности за опита за измама:
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2603591

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=449856.0

Държа да се отбележи, че измамата въобще не е изпипана. Ако сметката беше регистрирана на името на жена и бяха дали действителен телефонен номер, на който да плаче сърцеръждирателно някаква какво щеше да стане? Щяха да казват, че в момента са в Германия в болницата, а хората да си превеждат пари...
Интересно, колко са се подлъгали сега.

Затова:
Помощ, милостиня, субсидии - НИКОМУ! Човек за човека, ако не е звяр, никога няма да се изчистим от овцете и паразитите!

Всеки, който качва в нета снимки на малки деца (припомням, че тук имаше подобна тема с конкурс за красиво бебе) заслужава да бъде бит и ебан публично!

Просяците, дето обикалят със снимки на деца - СМЪРТ!

Goebbels
11-30-2009, 04:48
Мисля, че е глупаво да се слагат снимки на бебета в нета. Ето, виж за какво са използвани в този случай

LINKNOT
11-30-2009, 06:10
Добре.

hottie
11-30-2009, 06:24
Следя историята от началото й. Мислих да пусна тема дори. Но моята преценка е от друга гледна точка. За измамите знаем. И друг път се е случвало. На мен това, което ми направи впчечатление е как се мобилизираха толкова посетители на така известния форум "BG MAMMA". Вижте какво нещо представлява една такава социална мрежа. Едната пуска новината, следващите отговарят, допитват се, разпитват и накрая попадат на отговора. Сигурно на повечето тук им се струва банално, но това е нещо много спечатляващо. Същото важи и за фейсбук, сайтовете за запознанства, форумите. Това може да се обсъжда и изследва с часове.
Дали социалните мрежи и интернет страниците не са новото гражданско общество?

LINKNOT
11-30-2009, 06:36
Добре.

BeezyJey
11-30-2009, 07:00
Мисля, че е глупаво да се слагат снимки на бебета в нета. Ето, виж за какво са използвани в този случай

TAKA E. :-x :x

kypo
11-30-2009, 11:40
еми то в българия схеми за измама бол!
а и дори да се слагат епикризи, има си фотошоп. тоя дето е мислил как да изкара някой лев го е направил много зле, аз щях да се справя много по-добре (въпреки че е неморално и не бих го направил)

но ми е идвала идея с къща под наем за нова година, още преди 5 години. те чак сега се сетили да турят снимки на къща и да прибират капаро през банката, а след това да се окаже гола поляна.... балъци

Goebbels
11-30-2009, 15:31
заблеяната Уфтсъ черинка беше слагала снимки на бебе

realantisocial
11-30-2009, 20:02
За подобен род измами - смъртна присъда или поне рязане на крайници по Шериата :grin:

cherinka
11-30-2009, 21:59
заблеяната Уфтсъ черинка беше слагала снимки на бебе
бяха извадени от фейсбук, така, че съм чиста 8-)

hottie
11-30-2009, 22:01
Дали социалните мрежи и интернет страниците не са новото гражданско общество?

Могат да бъдат, защото събират и организират хора с различни интереси, бекграунд и т.н., дават лесен и бърз достъп до всякакъв вид информация, както и възможност всеки да изрази своята позиция. За жалост обаче са и доста инертни и в повечето случаи всичко си остава в интернет под формата на нули и единици.

Да, но интересното в този случай е, че мамите са се мобилизирали. И това става все по-често и по-често. А suivre !

hottie
11-30-2009, 22:05
ok :-o

FockidyFockFock
11-30-2009, 22:11
само ненормални, спрели девойки и лелки има в тая БЕГЕМАМА...

някой път като попадна на тема, търсейки нещо в гугъл (тихо, знам ви тъпите шеги 8-) ), която е в БЕГЕМАМА, винаги съзрявам хилади емотиконки поднасащи цветя, както и стотиците идиотски въпроси свързани с превръзки и носни кърпички...

Pwnmaster
11-30-2009, 22:13
Перфектното време за измами-Коледа, благотворителност и спрелите лелки от BGMAMMA.

hottie
11-30-2009, 22:22
Не посещавам този форум. Просто ме изумяваш. Аз говоря за нещо..подхващам интересна, социална тема ама ти си дрънкаш глупостите. Евала ! Както много хора тук.

Loshotia
12-01-2009, 05:56
Не посещавам този форум. Просто ме изумяваш. Аз говоря за нещо..подхващам интересна, социална тема ама ти си дрънкаш глупостите. Евала ! Както много хора тук.

Така е! И това е една от причините по- качествените форум юзъри да се отдръпват от този форум. Едни и същи юзъри, с едни и същи тъпи лафчета и никакви дискусии- вечен спам.

Иначе бг-мамите "евала" им правя. Това не е първото нещо, което правят. Жените са активни, организират протести, помагат си( а не се "хранят" взаимно), съветват се. Отвъд техните "несериозни"(цитирани по- горе) разговори това са изпатили жени, от които може да се научи нещо.

hottie
12-01-2009, 06:19
Именно. Не е единичен случай, а това става все по-често и по-често. И предполагам, че тепърва ще се се появяват интересни неща и то не само от БГ МАМА. Форумите и социалните мрежи постепенно се преплитат в едно. Огранизират се групи, срещи, митинги и т.н. Хората се запознават един с друг, подбират си приятелите...
Ония ден пък открили група във фейсбук, която търсила хора за масово самоубийство.

hottie
12-01-2009, 06:33
Ама аз не искам да се концетрирам върху БГ МАМА. Просто това е един от най-пресните примери и се захванах за него. Изобщо не коментирам какви хора влизат там и с колко време разполагат. Това е този случай не е важно. Подобни реални инициативи са се случвали и на други мяста - под една или друга форма. При блогърите също.

hottie
12-01-2009, 06:49
Аз може би се изразявам зле или пак не сме се разбрали, но аз не твъдя, че това се случва масово. Аз твърдя, че това почва да изниква и ще се развива тепърва. Това е моята хипотеза, която напоследък се потвърджадва, а дали и в бъдеще ще е така ще видим. Моята хипотеза е, че солидарността в интернет се засилва за сметка на солидарността в нашето общество тук и сега.

hottie
12-01-2009, 06:57
Ами уи уил сий :D Може и ти да си прав. Ще следя темата тук и извън форума :)

hottie
12-01-2009, 07:02
Не се знае. Ще видим. Това, за което говорим не може да бъде проверено в момента. Трябва да следим какво се случва в интернет + новините. 50/50

hottie
12-01-2009, 07:08
От друга страна никой не казва, че и двете тези не са възможни едновременно ;)

Luscious_Heart
12-10-2009, 19:48
Моя снимка в нета никога няма да кача. :-o
Единствените, за които знам, че присъстват, са едни от общо спортно състезание, както и на един познат на плажа (а аз съм на заден фон)... Пак не ми е приятно, ама все пак.. Понеже една приятелка настояваше да направим отвратителен монтаж на снимка на нейна съперница преди 3-4 години :lol: знам, какво може да се направи с публичната снимка. Пък да си напиша някакви лични данни - абсурд...