PDA

View Full Version : Кой е по - умен? Мъжете или Жените?



SWASTIKA
11-30-2009, 11:41
Защо мъжете са се изкачили като главния пол и този, който управлява света?

Превъзхожда ли мъжа жената във всяко едно отношение?

Няма да ограничаваме темата до това кой е по - умен или кой е по - интелигентен.

Тук въпросът е:


Кой е ПО? :)

Jumbie483
11-30-2009, 12:01
Мъжете са по-силният пол, защото са по-силни физически.


Превъзхожда ли мъжа жената във всяко едно отношение?

В мноого малко отношения мъжа превъзхожда жената.

YouKnowImBetterThanYou
11-30-2009, 12:27
Ми мъжете сме по-умни защото жените сте просто по-тъпи. :-o Как по друг начин да ви го обясним? :-o

RAWRRR
11-30-2009, 12:43
Жените превъзхождат мъжете в някои отношения, но логичната мисъл не е еднo от тях.

nqmamreg
11-30-2009, 12:48
Мъжете са по-силният пол, защото са по-силни физически.


Превъзхожда ли мъжа жената във всяко едно отношение?

В мноого малко отношения мъжа превъзхожда жената.

ей патко заспала !

Sham
11-30-2009, 12:56
можем да говорим за женски и мъжки характеристики, за 2 мозъчни половини и отделните им индивидуални проявления;

като цяло - мъжете са доста елементарни същества, материални, визуални, първични. нищо интересно, нито вълнуващо.

someonerandom
11-30-2009, 13:00
И двата пола имат глупави и умни представители,стига сте се нареждали.Сватика тази тема не трябваше да я пускаш,че вместо дискусия до 2 дена ще си имаш бойно поле 8-)

Sham
11-30-2009, 13:08
написала съм материални;
кефа, индийд

да добавя - по-рационални са, което май е единственото, за което бих завидяла:Д

kir40
11-30-2009, 13:15
написала съм материални;
кефа, индийд

да добавя - по-рационални са, което май е единственото, за което бих завидяла:Д
всъщност рационалността няма нищо общо с изкуствата например,просто са в отделни полукълба в мозъка,но все пак това не пречи на мъжете да превъзхождат жените във всички изкуства.

LINKNOT
11-30-2009, 13:19
Добре.

cunt
11-30-2009, 13:28
можем да говорим за женски и мъжки характеристики, за 2 мозъчни половини и отделните им индивидуални проявления;

като цяло - мъжете са доста елементарни същества, материални, визуални, първични. нищо интересно, нито вълнуващо.
толкова си комплексирана,че чак ми е жал за тебе

RAWRRR
11-30-2009, 13:39
Мъжете са по-умни,жените са по-хитри.

Тук съм много съгласна.
Хитростта обаче е много по-практично и полезно качество. То е обобщаващо на много качества, тясно свързано е с интелигентността и логиката, манипулирането, харизмата.

w0sh
11-30-2009, 13:47
Някои жени са по-хитри, ама всички мъже са по-умни.

SWASTIKA
11-30-2009, 13:57
http://mavericos.blog.bg/nauka/2009/11/17/ucheni-dokazaha-che-myjete-sa-po-umni-ot-jenite.438069

факт.

Относително...

kypo
11-30-2009, 14:55
мъжете много ясно, ама жените живеят по-лесно щото имат 3 предимства пред мъжете: пут*а и две цици, за четвъртото не съм писал, щото не всички дават там

FockidyFockFock
11-30-2009, 15:27
мъжете сме рационални, жените сте емоционални.
и не, това не значи, че ние сме безчувствени дървета, нито, че във всяко ваше действие липсва умисъл.

а това, че вие сте по хитри, а ние по умни... я, я пак.
който смята, че може да го обясни - да запоявада.

EarthShaker
11-30-2009, 15:41
жените мислят на дребно и нямат почти никакви ГОЛЕМИ и ЗНАЧИМИ постижения

съжалявам!

YouKnowImBetterThanYou
11-30-2009, 16:14
жените мислят на дребно и нямат почти никакви ГОЛЕМИ и ЗНАЧИМИ постижения

съжалявам!

Стават само за ибане и да шътат и гледад челядтта. Даже да готвят кат хората не могат тия същества прости! :-x Някои пък даже не носят и на бой.

ivanovvarna
11-30-2009, 16:30
Въпрос: Кой е по - умен? Мъжете или Жените?
Отговор: Аз !

Goebbels
11-30-2009, 16:34
Феминизмът ви даде права. Мястото ви е в кухнята и да раждате деца.
Кур за феминизма

ifilin4ica
11-30-2009, 17:16
Стават само за ибане и да шътат и гледад челядтта. Даже да готвят кат хората не могат тия същества прости! :-x Някои пък даже не носят и на бой.

Това вече е прекалено. Така само показваш колко ограничен си. Живеем в достатъчно развито общество, за да се пренебрегнат наложилите се стериотипи във времето - или това, че мъжът трябва да е доминиращият в едно семейство, професия или каквато и да е област от живота.

realantisocial
11-30-2009, 19:52
Има толкова потресаващи случаи, с които се разминавам ежедневно, че се чудя кой им е позволил да карат коли и да гласуват.

cherinka
11-30-2009, 19:56
Пей си Пенкеле :-({|=

realantisocial
11-30-2009, 20:00
Мария Кюри е от преди еманципацията.

hottie
11-30-2009, 21:13
Не знам каква е целта на тази тема - да се види кои са феминистките и кои са мачовците ли...само отговори без доводи. Въобще доста празна и глуповата тема.
Мъжът превъзхожда жената още от Адам и Ева. Факт. Много неща го доказват. Дали са по умни от жената или не - това е отделен въпрос, на който не мога да отговоря със сигурност. Но да, мъжете превъзхождат жените.

cherinka
11-30-2009, 21:17
Понякога силно ми се иска да бях се родила мъж.
Всички проблеми с репутация, свинщини автоматично се затриват.

realantisocial
11-30-2009, 21:19
Черинка човека парцал ли е си е парцал независимо дали има п.тка или к.р сее'ш се ?

cherinka
11-30-2009, 21:21
Въпросът е на кой му личи повече. ;)
"СЕШСЕ?"

realantisocial
11-30-2009, 21:24
Черинка, епик фейл.

RAWRRR
11-30-2009, 21:25
Въпросът е че ако имаш качества, на никoй няма да му пука дали си жена или си от провинцията..

realantisocial
11-30-2009, 21:30
Спряха да пускат. Прогресивно.
Пълен регрес на спермо-отделянето.

RAWRRR
11-30-2009, 21:37
Да бе, аз си признах че мъжете са по-умни (като това го правя на базата на моите впечатления и познати), само че не може да се отрече че много мъже лежат на тези лаври.

Въпреки че въпросът е зададен обобщаващо, за мен по важно е кой какъв е точно и трябва да се подхожда от частният случаи (човек), към общността, а не обратното.

Лично мен не би ме засягало никакъв начин,дали че мъжете са по-умни , по-добри готвачи, дали софиянци говорят по-правилно от бургазлии, АКО аз бях умна, добър готвач или говорих книжовен български.

Просто всеки трябва да си погледне в собствената купичка, преди да защитава първичните си полови белзи.

Иначе моето мнение по темата е че и мъжете и жените си имат своите силни страни, които обаче за съжаление се видоизменят и разменят между двата пола с времето.

realantisocial
11-30-2009, 21:38
Ся не могат да се разберат... у женския парламент. К'ви ги искат - умни ли ги искат, силни ли ги искат, мъжествени ли ги искат, педерасти ли ги искат... к'ви ги искат.

RAWRRR
11-30-2009, 21:49
Съгласна съм с това и в никакъв случай не искам да излизам феминистка, освен това не отричам фактите, но лично мен не ме засягат, никога няма да се оправдая че съм жена, че съм руса и тн.

Просто всеки е за всеки и това че си мъж не те прави по презумпция нито по-умен, нито по-смел и тн. Това че си и представител на силният пол няма да ти носи никакви девиденти, ако не се докажеш с нещо.

Затова и казах че всичко си зависи от собствените качества.

Но това е офтопик, продължавайте да разсъждавате върху панорамната статистика, аз ще ходя да уча.

cherinka
11-30-2009, 21:54
говорите еднакви работи

Sham
12-01-2009, 08:23
всъщност рационалността няма нищо общо с изкуствата например,просто са в отделни полукълба в мозъка,но все пак това не пречи на мъжете да превъзхождат жените във всички изкуства.
ако говорим за миналото, причината не е в липсата на можещи жени, а в патриархалния модел.
Не знам как степенуваш способност в изкуствата, но да речем, че си единственият, който притежава това умение. Мъжката литература по-добра ли е от женската? Какви са тези глупости? Различна многопластовост. Хумор, образност, взаимовръзки, метафоричност. Поетичното е много по-силно изразено при жените, ако трябва да си го кажем. А именно то е в основата на богатите текстове. (И, разбира се, всеки чете, каквото харесва, каквото разбира и му е близко.)

//Много интересна е мъжката поезия, но е толкова... мъжка, с всичките значения, пропити в етикета.


Не знам каква е целта на тази тема - да се види кои са феминистките и кои са мачовците ли...само отговори без доводи. Въобще доста празна и глуповата тема.
Мъжът превъзхожда жената още от Адам и Ева. Факт. Много неща го доказват. Дали са по умни от жената или не - това е отделен въпрос, на който не мога да отговоря със сигурност. Но да, мъжете превъзхождат жените.
Твоята теза е силно подплатена.
Не Ева е папала ябълка. Кои са тези много неща?
------------------------

Това деление няма да се разнищи, по простата причина, че живеем в различни светове, нищо не е такова, каквото изглежда, никой не може да гледа през чужди кули, а и не ще да опита, още повече що се отнася до силни характери. Може още много да се напише с онази сигурност на "казах!", няма смисъл, а при наличието на жени, които благоговеят пред мъжете, съвсем.
Това проучване е интересно:

http://vbox7.com/play:6567a845
http://vbox7.com/play:2bf00799


Различните хора имат различни качества, различните полове имат различни качества...
да.
да се закрие!:Д

BlueAvalanche
12-01-2009, 08:35
Има ли в света 5 значими неща, измислени от жени?

hottie
12-01-2009, 08:49
Sham
Бог е създал Адам преди Ева. Това е още от самото начало на човечеството. Ако прочетеш библията ще видиш още много факти и доказателства. И това е самото начало. Мисля, че разговорът няма накъде точно да продължи. Феминистките ти твъдения не означават нищо тук, тъй като не са подкрепени с нищо. А за единични случаи въобще да не говорим.

Sham
12-01-2009, 08:50
Мъжка и женска литература не е моя приумица. И имената под категориите не са разделени по полове. Това казвах.
А поетичното в смисъл на асоциативност, многостранчивост и пр., нищо общо с душевността.
И не мисля да продължа, защото спорът няма край, няма правилна гледна точка, а притежавам ценни мъжки характеристики.)

едит:
ПП: Хоти, не ме определяй, моля те!
Библията е книга, като такава, към нея не следва да се подхожда буквално. Толкова.)

hottie
12-01-2009, 09:04
Ок. Извинявай ако съм ти сложила етикет, може би не е правилно, но с такова впечатление останах.

Искам да уточня само няколко неща :
1. Не съм религиозна. Не вярвам в Бог и никога не съм.
2. Оопитвам се да разгледам нещата чисто обективно. Да - патриархалното е съществувало винаги, но именно това показва, че мъжете се извисяват над жените. И точно това искам да покажа още в самото началото на човечеството(с Адам и Ева).

Това ми е чисто обективното мнение.

Иначе ако трябва да си изразя личното мнение - мъжете и жените са равни по своему. Всеки трябва да има равни права. А за кой по-глупав и по-тъп въобще не искам да коментирам :)

DimovB
12-01-2009, 09:25
мъжените

hottie
12-01-2009, 10:47
Библията е книга, като такава, към нея не следва да се подхожда буквално. Толкова.)

А към всички книги ли не трябва да се подхожда буквално или има значение коя точно е книгата?

Но по принцип към библията се подхожда буквално, тъй като много хора я четат и почитат и тя самата се е наложила.

ZipFail
12-01-2009, 10:56
Библията е книга, като такава, към нея не следва да се подхожда буквално. Толкова.)

А към всички книги ли не трябва да се подхожда буквално или има значение коя точно е книгата?

Но по принцип към библията се подхожда буквално, тъй като много хора я четат и почитат и тя самата се е наложила.

http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~nickysn/biblestudy.html
Доста кофти, ако хората наистина подхождат буквално към библията 8-)

zer2
12-01-2009, 14:52
Оф жени, жени, не схващате ли, светът, такъв какъвто го виждате - улици, сгради, предметите които ползвате всеки ден, всичко това е резултат от работата на мъжете!Всичко което ползвате и сега, като коли, GSM-чета, гримчета, парфюмчета всичко е резултат на откритията и иследователската същност на мъжа!Колкото и да не ви харесва, е така!Колко жени са имали амбицията и желанието сами да окриват нещо?Броят се на пръсти!!Като Мария Кюри, може би, добре!Някоя друга?!На вас ви стига само да си намерите някой с пари и власт!А като говорим за власт и пари, пак международните отношения, религията, са все водени по начин предопределен от мъжете още от хилядолетия насам, всички големи корпорации и финансови институции които въртят конците на световната сцена от последните столетия до днешни дни, са все управлявани от мъже!Парите, ех тези пари, ми те също са плод на желанието на мъжа да притежава това и онова, но не може да се отрече, че и на вас ви харесва това нещо!Така че мили дами, погледнете реално и трезво на нещата - светът и най-вече човешката цивилизация, са построени и оформени според желанията и амбициите на мъжете, от поне 40 000 години насам и са управлявани от мъжете и ще продължи да е така, просто защото мъжете имат качеството което при жените по притъпено, а именно - желанието да се навлезе в непознатото и непонятното и да се овладее и разбере!Нищо лично, но това е реалноста;)

UnABooMBeR
12-01-2009, 16:13
Цялата тая представа за жените като слабия пол и това че жените не са получавали шанс за изява е заради Библията .Според мен всичко щеше да е по-разнично ако според всички религии не се натякваше че жената е грях ,че заради жената сме изхвърлени от Рая(хората) .Сега обаче тази представа на "адското същество " се счита за глупост и жените получават шанс за изява и все повече жени са министър-прецедателки и тн.След още 20-30 години процеса на изравняване ще свърши и няма да има дискриминация и е редно все пак не живеем през Античноста ,нито през Средновековието.
А по темата си зависи от човека дали е както казва SWASTIKA "По".

Goebbels
12-01-2009, 16:18
^ Както и всички ще сме с еднакъв цвят на кожата, очите, косата. И всички ще живеем като братя, като по филмите Без дискриминация, никакъв расизъм. юпиииииии[/b]

ZipFail
12-01-2009, 16:19
mn qsnoo 4e majete sa tupi i to mn :lol: :?

респект
респект и за аватара..

Goebbels
12-01-2009, 16:24
Това е същият досаден спамер Schoolgirl. Само като видях новия й ник нейм я напсувах. Не съм сбъркал!

TheNewReligion
12-01-2009, 20:03
като цяло - мъжете са доста елементарни същества, материални, визуални, първични. нищо интересно, нито вълнуващо.
Като цяло това изказване беше много тъпо.
Трудно е да се определи кой от двата пола е по-умен, но определено мъжете са по-интелигентни що се отнася до чувствата.

UnABooMBeR
12-01-2009, 20:05
Да ама на теб какво ти пука че заради 5-6 мъже са умрели 7 милярда души , я сметни само Хитлер,Наполеон,Цезар ,Ленин и Сталин колко човека са убили ?Най-малкото ако бяха жени нямаше да има толкова войни ,ами ако трябваше ти да умираш за некои коч сега ,ако синовете ти трябваше да умират? Нямаше да говориш така май ? И колкото и да си плямпаме тука може да стигнем до решение кой пол е по -умен като разберем кое е дошло първо : яйцето или кокошката...

BlueAvalanche
12-01-2009, 20:08
И така както нямаше да са умрели 150 милиона души, така щеше да живеем като неандерталци.
Жена, която е създала нещо важно за човечеството не знам дали има изобщо. Това е показателно.

realantisocial
12-01-2009, 20:11
Ами помисли си пак дали няма жена създала нещо стойностно за света.
Олд фешънд е да отричаш очевидни неща.
Това е както към едната "страна" така и към другата в спора.

woshata
12-01-2009, 20:11
Понякога съжалявам, че отварям някои теми. НАИСТИНА !

12-01-2009, 20:12
Ако жените нямаха цици отдавна щяхме да ги избием.

UnABooMBeR
12-01-2009, 20:18
Няма смисъл да спорим,всеки си има мнение. :)

realantisocial
12-01-2009, 20:21
BlueAvalanche, не се обиждай но има жени които са постигнали толкова в живота си, колкото ти да се насереш да се натягаш няма да постигнеш :) Отдайте заслужената почит към тях.

machoka
12-02-2009, 00:05
Ако жените нямаха цици отдавна щяхме да ги избием.

... да се закрие след това!

LadyDi
12-02-2009, 05:40
Цялата тая представа за жените като слабия пол и това че жените не са получавали шанс за изява е заради Библията .Според мен всичко щеше да е по-разнично ако според всички религии не се натякваше че жената е грях ,че заради жената сме изхвърлени от Рая(хората) .Сега обаче тази представа на "адското същество " се счита за глупост и жените получават шанс за изява и все повече жени са министър-прецедателки и тн.След още 20-30 години процеса на изравняване ще свърши и няма да има дискриминация и е редно все пак не живеем през Античноста ,нито през Средновековието.
А по темата си зависи от човека дали е както казва SWASTIKA "По".

къде са тия жени министър-председателки? дали има и 5?

а президентки?

Всъщност са доста повече от пет. Ако поровиш, може и да се изненадаш. Има доста информация за жени, които са били (в минало време) и които понастоящем оглавяват държави, дали като президент или като министър-председател.
Освен това има и доста жени на други ръководни постове.

Goebbels
12-02-2009, 06:36
Само Екатерина II

UnABooMBeR
12-02-2009, 08:44
БЕ я SofiaReguarSCUM да го духа!ЩЕ ме направи на 2 стотинки,Боли ме хуя .Аз си казвам мнението ти се правиш на гъзар еми духай какво да ти кажа .

Goebbels
12-02-2009, 09:06
Ти нямаш мнение бе, помияр. Едниствено бълваш помия.

UnABooMBeR
12-02-2009, 09:07
Чукай се и ти бе Гьоринг къф си там ,педал.

realantisocial
12-02-2009, 11:57
Да се заемат крайности по тая тема е почти толкова малоумно колкото да твърдиш нещо толкова мащабно с категоризации.
Истината е една и тя е научно и социологически доказана. Човечеството е разделено на мъже и жени, които в развитието на обществото са заемали най-различни позиции. От матриархата насам жените НИКОГА не са имали физическата възможност да направят технологичен или какъвто и да е друг превес над мъжете, но статистиката в никакъв случай не ги праща в трета глуха.
Големи университетски преподаватели, учени, изобретатели, политици, артисти, певици и прочее хора с огромен принос за човечеството за жени.
И тъй като тук се говори за история и има един двама "почитатели" ще ви питам за България по време на Балканските войни. Знаете ли колко е българската армия по време на този период и колко мъже са загинали по фронтовете ? Ще ми дадете ли логично обяснение кой върши ОСТАНАЛАТА работа ??? Може би малките деца ? Не. Жените. Те са на полето, те са във фабриките те са там където техните синове и съпрузи не могат да бъдат, защото с оръжие защитават страната.
Нека не правим категоризации кой-кво. Ясно е, че всеки нормално мислещ човек ще каже че повечето известни и големи умове и с принос за обществото като цяло са мъже. Това е видно от Луната. Но не са малко и жените.
Относно феминизма - тук в България не може да се говори за феминизъм в никакъв случай. Просто защото ВИНАГИ жените в нашата държава са заемали добра и силна позиция в обществото ни. Ще ви припомня или може би е нещо ново за вас, че България е една от ПЪРВИТЕ държави в Европа и света, която въвежда гласуване за жените. К'ъв феминизъм ?!? Някои хора май са гледали повечко американски филми. Да защитаваш правата на жените в България е малоумно. Просто такава кауза не може да има, защото няма срещу какво реално да се бори.
Пък и не съм останал с впечатление, че нашите жени не се справят или се оплакват. Аз лично не знам за друго европейско общество, където мнозинството жени с достойнство и чест да приемат както патриархално наложените им задължения така и тези, наложени от нормалното развитие на човечеството в нашите предели. Може би само изостаналите общества в Африка пазят закостенелите схващания. Уви нашата, българската жена е героиня и носи под мишницата си възпитанието на децата, подпомага изхранването на семейството, а често пъти намира и време да се грижи за себе си и да има странични хобита.
Американизираните и "озападнили" се млади девойки са моето притеснение днес. 90 % от момичетата на възраст между 15 и 25 години си нямат идея как да сготвят една нормална, питателна манджа. Не са имали "възможността" да перат или мият чинии на ръка, а пословичния им мързел в някои отношения надминава и мързела на средностатистическия студент :lol: Т.Е., да си младо момиче в България днес означава, че ти приемаш за даденост хранителните заведения, готовите храни, миялната и пералната машина и др. удобства, които за нашите майки се появиха съвсем наскоро. Манталитетът, който е ВМЕНЕН от филмите, западната култура и начин на мислене съвсем скоро ще започне, ако и вече не е започнало сред най-младите семейства да дава сериозни предпоставки за поредната криза в семейството.
Заебете готвенето и чистенето, макар да е задължение от първа нужда... Ами възпитанието ? Отречете, че от край време патриархалното общество предвижда огромна част от възпитанието на "чаветата" да е под юрисдикцията на жените - майки, баби, лели. Я си признайте колко от вас са отгледани от бабите си ??? Плюейки по тези хора, вие плюете на себе си. Тази криза, за която говоря ще бъде всеобхватна в рамките на 10-12 години и тогава всички ние с право ще се чудим къде изчезна старата добра българска жена, която на езика на лаиците е "мултифункционална". Тогава тези дадености, които ние с повечето от вас сме преживяли - мама, която работи, пере, чисти и даже има време да ни обръща внимание, ще бъде някъде в полето на имагинерното.
Реалността ще е различна, но това не е нормалната еманципация, за която жените са се борили някъде си ( но не и тук, защото е нямало нужда. ) Това е изкривена еманципация достигаща застрашителни темпове благодарение на културния ни обмен със запада. Факт.

w0sh
12-02-2009, 12:49
Лол. Юнабомбъра е под глобалния чехъл на феминизма.

Доста, доста жалко момче.

Goebbels
12-02-2009, 12:55
Някой ако си спомня в романа "Железният светилник" колко члена наброяваше семейство Глаушеви?
Това е разликата. Евреите ги научиха да градят кариера и захвърлиха домашните задължения.
Напълно е прав тук SRC

realantisocial
12-02-2009, 13:02
срк, ти си напълно прав и това няма кой да го отрече, но в стремежа си да потвърдите тази или подобна теория, която тъй или иначе е неоспорима влизате в малко по различна сфера и говорите пълни тъпотии. Питате колко жени президенти има. Еми доста са. И министър-председателките са доста. Някъв неграмотник по назад беше казал, че жените имали нулев принос. Доста назад бях споменал само една, която е направил толкова много, колкото 80 % от мъжкото население никога няма да направи.
Разгледах темата в три аспекта - жени с големи постижения, нормални жени на средна възраст ( точно такива каквито трябва да са ) и такива каквито НЕ трябва да са. С теб се съгласяваме само по точка 3. Какви жените НЕ трябва да са. Обаче останалите два аспекта леко ги пропускаш. Може би на бройка статистически погледнато ( макар и да няма подобна статистика ) има много жени допринесли СТРАШНО много за развитието на обществото - в науката, спорта, живота като цяло...
А най-големия герой е средно-статистическата българска жена. Не ми се повтаря защо.

realantisocial
12-02-2009, 13:14
срк да сравняваш развитието на човешкото общество с футболен мач е комично. И аз и ти сме футболни фенове, но това беше прекалено. Не мога да се съглася с примера ти. Нужно ли е да развиваме още тая тема. Поне по този въпрос не може, не е логично и не е в крак с интелектуалните способности на средно-статистически младежи да има друго виждане освен това.
Прав си, да се отричат очевидни факти е идиотско. Ти какво казваш, че постиженията на жените в науките и живота в модерния свят са нищожни в сравнение с тези на мъжете ?!? Това е лудост. Не гледай на нещата само количествено, но и качествено. Вярно е, че водиме в резултата, но принос на жени към обществото има ежедневен. Но нека не говорим за висшата инстанция, защото според мен там може само да се излагат някои хора с крайни мнения.
На ниво обикновена средно-статистическа жена. ДжимиГестапо ме подкрепи и даже даде пример за майка си. Аз ще дам пример с мойта майка. Нейната "работа" е да ми търпи свинщините. Цял живот. Да се прибирам пиян на кучка и да имам проблеми с полицията ? А работата на баща ми каква е ? Да ме храни и да ми дава покрив над главата ?!? Реално погледнато. А иначе какво се получава - специално за майка ми. От 9 до 7 на работа. Когато не е на работа, работи вкъщи. Къщата е идеално чиста. Дрехите са изпрани и изгладени. Хляб и манджа има. Като си по малък даже има време и за житейски уроци и възпитание. Май средностатистическата БГ жена се оказва нещо повече от висш математик и физик, защото аз лично всичко това не мога да го сместя в 24 часа. Ти можеш ли ?

Canis_Dirus
12-02-2009, 13:41
Ал Бънди! Ал Бънди! Ал Бънди

:grin: :grin: :grin: :grin:


Писна ми от такива теми. На 40 години форумните феминистки или ще приличат на известната лесбийка Слоджъра, или ще са се омъжили по любов за някой "еманципиран", който ще ги спуква от бой, ако не му сложат салатата и ракията навреме.

UnABooMBeR
12-02-2009, 16:47
Е sofiascum щом презени по аватара и подписа ми къф съм , ще ми гледаш ли на ръка или на боб? Или си специалист по гледането на космати топки?

RAWRRR
12-02-2009, 17:14
Много хубав пост на realantisocial ,но не съм съгласна за едно нещо.Жените не могат да се модифицират в едно нещо и то е да пренебрегват домакинските си задължения.

Да са добри домакини трябва да е толкова важно за тях,колкото да са умни, успели или красиви.

Това да се грижат за чистотата, удобството, топлата манджа е нещо подобно на родителският инстинкт у жената.Всяка нормална жена изпитва нужда да чисти или да се грижи за някого (независимо дете,мъж или съквартирант).Тези неща не са нито до време, нито до възможност, тези неща са до желание.

Кариерата не е само избор или прищявка, не говори и толкова за определени мъжки качества, кариерата е необходимост в момента и всяка една жена, трябва да може да прави нещо, независимо дали след това ще продължи с него или ще стане домакиня за дълъг период от време.

Предполагам коментарът ти се основава на свои лични наблюдения, които обаче , според мен , са в определена възрастова граница.Наистина малките момичета нямат никакви навици както за чистене, гответе, така и за лична хигиена (ставала съм свидетел на случай, когато момиче си прави прическа 5 часа, а преди това забравя да се изкъпе - дори веднъж за цял ден).При мен например, необходимостта да домакинствам се появи доста късно - когато се отделих да живея далеч от родителите си.Тогава социалният натиск и новите хора , с които живееш и се съобразяваш си изградиха влиянието .Сигурна съм и че с напредването на годините всичките жени започват да се усещат и ако не натиск от страна на чужди хора, то поне натиск от страна на мъж с който ще живееш ще има.
Затова просто няма как една жена да пренебрегне тези неща,защото те са нейна потребност и поради една или друга причина - те излизат на бял свят.

искам да се извиня за офтопика и за грешките, но съм с кирилизатор в момента.

Pwnmaster
12-02-2009, 17:20
Жена шофьор и негър скиор НЕМА!

JeepersCreepers
12-02-2009, 18:57
Какво е умен за вас?

BlueAvalanche
12-02-2009, 19:32
BlueAvalanche, не се обиждай но има жени които са постигнали толкова в живота си, колкото ти да се насереш да се натягаш няма да постигнеш :) Отдайте заслужената почит към тях.

Кой бе, Мадона ли?

Говоря за нещо, което помага за развитието на света: кеф ти часовници, телефони, компютри - всичко от мъже е измислено.
А че Мария Кюри е намерила някакъв химичен елемент шапка и свалям 8)

RAWRRR
12-02-2009, 19:37
С 1-2 изключения в тази тема, всички много си вярват..

realantisocial
12-02-2009, 19:38
Първо към BlueAvalanche : Това, че ти си ограничен ( което сам показваш, не си го измислям или искам да те обидя ) не означава, че жените допринесли за науката са 2. Всъщност те са много повече и ако наистина издребняваш толкова мога да се опитам да направя един километричен пост с имена, които ти после собственоръчно да провериш и пак те ще са нищожно малко сравнение с мащабите наистина. Все пак ти припомням, че има 6 милиарда човеци на тая земя и нито ти нито аз познаваме всички. Надявам се да се почувстваш поне малко тъпо след това, защото ще е възпитателно за теб.

После към ония перничанин, който изстреля тая глупост
Жена шофьор и негър скиор НЕМА!
Ти за Мишел Нутон чувал ли си ? Понеже се изказваш компетентно, а стоиш (образно казано) пред човек, който по принуда се интересува и доста знае за колите и моторните спортове ( покрай някои от хората, с които контактувам ) и мога да ти изреждам още жени пилоти. Но специално Мишел Нутон е лееееееееко специална. В тоя ред на мисли се надявам да си чувал и за рали колата Ауди Куатро, която от години е забранена във ве-ер-це-то. И все пак да се върнем към нашата си реалност, ако толкова държиш, заповядай в София, хем да разгледаш, хем да те запозная с Катето, която е рали състезател и кара Субару Импреса, което ти не можеш да запалиш, камо ли да потеглиш с него :)
И сега пак ще се почне .... колко били мъжете състезатели. Еми да, повече са, факт. Никой не го оспорва. Никой не иска да върви срещу природата, но грандиозни глупости лично на мен не ми се слушат.

BlueAvalanche
12-02-2009, 19:43
realantisocial, поне някакви факти да беше дал.

А и забрави да кажеш, че цели 3 жени в историята на човечеството са управлявали държави 8)

realantisocial
12-02-2009, 19:44
Аз те попитах дали искаш списък с най-най-най основните жени в човешката история, дали много ?? Не че ще го прочетеш. Спри да се излагаш момче, язък, че си левскар.

kir40
12-02-2009, 19:45
Всъщност мисля,че ще бъде полезно да споделя,че темата имаше за цел да провокира и беше пусната нарочно с тази цел,така че не се палете толкова. 8)

Canis_Dirus
12-02-2009, 19:45
realantisocial, поне някакви факти да беше дал.

А и забрави да кажеш, че цели 3 жени в историята на човечеството са управлявали държави 8)
Кои три?
Много много повече са.


А извън темата - Ауди Куатро е кола изпреварила времето си. Тоталната доминация. Една от причините да съм фен на Ауди.

realantisocial
12-02-2009, 19:47
Канисе, съвсем случайно във ве-ер-це лигата Мишел Нутон кара това Ауди Куатро, което е чудовищна кола. По-точно определение не можах да дам.

BlueAvalanche
12-02-2009, 19:48
Аз те попитах дали искаш списък с най-най-най основните жени в човешката история, дали много ?? Не че ще го прочетеш. Спри да се излагаш момче, язък, че си левскар.

Искам ей така дребно списъче с жени изобретили или открили нещо полезно, а не такива дето са открили елементи като полоний и радий.

Canis_Dirus, и кои са тия? Може и 8 да са, ако броиш кралиците на Великобритания, които управляват държавата толкова колкото и аз 8)

kir40
12-02-2009, 19:54
Първия човек получил 2 нобелови награди кой е?А това заради незначителните си открития. :-o

realantisocial
12-02-2009, 19:54
Искам ей така дребно списъче с жени изобретили или открили нещо полезно, а не такива дето са открили елементи като полоний и радий.

Canis_Dirus, и кои са тия? Може и 8 да са, ако броиш кралиците на Великобритания, които управляват държавата толкова колкото и аз
Потресаващо.... не мислих, че може да има човек с толкова повръхностно мислене.
Ами.. как да ти кажа... има една книга, която се казва справочник на откривателките от а до я. Та този справочник е няколко-стотин страници дебел. И това е само за жените в науката. Не говорим за спорт, музика и пр. и пр., които са културен принос.

Canis_Dirus
12-02-2009, 19:56
Канисе, съвсем случайно във ве-ер-це лигата Мишел Нутон кара това Ауди Куатро, което е чудовищна кола. По-точно определение не можах да дам.
Знам. Мишел е страхотен шофьор, но Аудито просто...
А сега има една белгийка Vanina Ickx, която кара в DTM. Много симпатична.

Белгийка е, объркал съм се. и между другото е дипломиран биолог. Тоест на 30 е постигнала повече, отколкото BlueAvalanche ще постигне в живота си.

kir40
12-02-2009, 19:57
Темата изпълни целта си.Перфе просто. 8)

LadyDi
12-02-2009, 20:14
Цялата тая представа за жените като слабия пол и това че жените не са получавали шанс за изява е заради Библията .Според мен всичко щеше да е по-разнично ако според всички религии не се натякваше че жената е грях ,че заради жената сме изхвърлени от Рая(хората) .Сега обаче тази представа на "адското същество " се счита за глупост и жените получават шанс за изява и все повече жени са министър-прецедателки и тн.След още 20-30 години процеса на изравняване ще свърши и няма да има дискриминация и е редно все пак не живеем през Античноста ,нито през Средновековието.
А по темата си зависи от човека дали е както казва SWASTIKA "По".

къде са тия жени министър-председателки? дали има и 5?

а президентки?

Всъщност са доста повече от пет. Ако поровиш, може и да се изненадаш. Има доста информация за жени, които са били (в минало време) и които понастоящем оглавяват държави, дали като президент или като министър-председател.
Освен това има и доста жени на други ръководни постове.

значи аз на прима виста се сещам за Ангела Меркел и неква още имаше една,извън Европа... + кралицата на Англия.

а мъжете колко са? стотици...

много ми е смешно като в такъв спор жените почнете да давате ПРИМЕРИ,сякаш за да докажете обратното.а не се замисляте,че тия примери са на пръстите на едната ръка. докато за такива мъже може да се изброят стотици,дори хиляди...

в смисъл такъв - тва е все едно да играеш мач и да паднеш с 20:1,но да се похвалиш,че си вкарал гол... сеш' се? мача пак го губиш,дори и с тоя гол.

та така и с нашия спор.

то спор няма де... има болни фантазии срещу факти.
Значи, аз не съм искала да влизам в спор. Съгласна съм с това, което пишете, просто отбелязах, че не са единици жените на ръководни позиции. Това че на примависта се сещаш за тези е отделен въпрос ;) Нито се опитвам да докажа, че жените са по-умни, нито защитавам тезата, че са по-глупави от мъжете.
И двата пола имат шанс и поле за изява. Кой до колко е способен да се възползва е проблема. Далеч съм от идеите на феминизма и еманципацията.

babity
12-02-2009, 20:40
Имаше един лаф, ама не мога да се сетя как беше точно. Нещо седеше зад всеки успял мъж, ама 'а де, какво ли да беше.... :D Това, разбира се, в кръга на тъпия хумор. За световни постижения аз не мога да говоря, та затова няма и да се опитам. Като цяло съм съгласна, че няма база, на която да могат обективно да се сравнят двата пола, защото всеки си има преимуществата и слабостите. Обаче ако говорим за средностатистическия човек, за хората, които няма да оставят диря в историята на човечеството, бих се осмелила да кажа, че за мен жените са по - приспособими. И понеже ми е малко късно за сложни думички и термини ще си го кажа простичко. Колкото повече жената се осъвършенства и се заема с колкото се може повече неща едновременно (пък били и те заложени), толкова повече мъжете стават готованковци. Жени, които издържат гаджетата/съпрузите си отдавна не са само на страниците на Космополитън, нито такива, които работят, учат и си гледат децата сами едновременно.

BlueAvalanche
12-03-2009, 06:40
И с цялата си тъпота и повърхностност не успях да бъда опроверган.

JimmyGestapo, "мушмул", дали труда на Мария Кюри ( с който всъщност по ред причини съм запознат ) може да се сравни с този на Александър Греъм Бел? Или пък с изобретението на Томъс Едисън?(предполагам знаете какво е)
Говоря за нещо наистина революционно нещо създадено от жена, аз лично за такова не се сещам.

kir40, знам за двете Нобелови награди на Кюри за химия и физика.

BlueAvalanche
12-03-2009, 08:05
Искаше ми се иронията ти да има и някакви опровергаващи мен факти, ама както и да е, явно няма да стане 8)

realantisocial
12-03-2009, 12:01
Когато срещу теб стои пача, която не става за нищо друго освен за е.ане как да се държиш с нея ?? Но аз така се държа и с разни сополи, така че не ме обвинявай. :grin:

ShiZo
12-03-2009, 12:05
Жените превъзхождат мъжете в някои отношения, но логичната мисъл не е еднo от тях.

точно това бих написала и аз по въпроса

realantisocial
12-03-2009, 12:10
Знаех си, че ще го дадеш за пример ;) Но така може до утре има и по-гадни.
Идеята е, че не разделям хората на мъже и жени и на този принцип да се държа с тях. Като е свестен/свестна се държа добре, като е отрепка според разбиранията ми си понася храна и ще я/го накарам да се чувства по низък/низка от вещ дори ;)

dreamteam
12-03-2009, 12:46
Дайте някакво есе на подобна тема или по точно: Мъжете превъзхождат жените... :(

Shia
12-03-2009, 14:40
По-умен е този пол,който успее да развие капацитета си.
Не можем да се оправдаваме с велики личности,за да докажем кой-кой е.Развий мозъка си достатъчно и ще си по-умен.

ShiZo
12-03-2009, 14:46
Също можем да отбележим, че женския пол е емоционален, а мъжкият е в по-голямата си част практичен. Което пак обяснява, някой плюсове и минуси. Докато жената успее да се разреве, мъжа вече ще е направил нещо по въпроса. 8)

vikitolove
12-03-2009, 18:12
не прочетох всички постове така че ако бъркам някъде поправете ме

1:от това което прочетох не видях нито един пост който да описва кой какво разбира под умен(мисля че това е най-важното)
2:според мен не мисля че можем да определяме по пола кой е по-умен понеже е имало владетели,откриватели,поли тици и т.тн. и от двата поли, а и още има хора заемащи тези постове,който са от двата пола.
3:прочетох някой постове на страшно ограничени хора и мога само да им кажа че жената не е създадена само да седи в кухнята да готви,да чисти,да гледа децата и да върши цялата домакинска работа,а мъжа да се прибира и да казва "дай да ям",да казва на детцата си "няма да правиш това и това","няма да излизаш с този и този" и т.н.има мн примери за които можете и сами да сес сетите.
4:кой решава кой е по-умен?!колкото и да спорим само с повърхностни постове до никъде няма да стигнем без солидни доказателства или мнение което да обосновава отговора ни
5:моето лично мнение е че си има изключения и от двата пола и който си мисли че ще ми промени мнението жестоко се лъже
-вярно момчетата са по-добри приятели,по-добре се отнасят относно връзките си и приятелките си и т.н.
-вярно че момичетата сме по-емоционални,държим повече на външния си вид и т.н.
но общото помежду ни е че и мъжете и жените/момчета и момичетата можем да сме по-отговорни и точно това са изключенията
не е казано че ако си хубава трябва да си кифла и да си тъпа,нито е казано че ако едно момче е хубаво трябва да ефешънче и да е идиот и кретен,има хубави,умни,добри,отговорн и уравновесени момичета и момчета

вместо тука да се нападаме взаимно малко да помислим за нещата който ни отличават и ни правят еднакви :)

п.п знам че е малко дълго ама не можах да го направя по кратко

vikitolove
12-03-2009, 18:20
а защо не пробваш да прочетеш темата и да докажеш, че си умен/умна?
просто защото в момента и в продължение на няколко дни няма да имам тази възможност(не че те интересува де)а и в начаото се отчаях малко понеже всеки вземаше страна и не обосновавах аотговорите си прескочих няколко страници,за да избегна губенето на време в четене на такива постове :) ,но веднака щом с еосвоботя ще я прочета,а ти по какво разбираш дали съм умна или не?

ако можеш ми го обясни без да взимаш ничия страна или ако го правиш поне обоснови отговора си,защото не мис е четат някви повърхностни и ограничени отговори :oops:

12-03-2009, 18:38
Мъжете са по-умни

realantisocial
12-03-2009, 18:55
Също можем да отбележим, че женския пол е емоционален, а мъжкият е в по-голямата си част практичен. Което пак обяснява, някой плюсове и минуси. Докато жената успее да се разреве, мъжа вече ще е направил нещо по въпроса.
Пълна глупост и ташак. Сериозно. По к'во се разбира "емоционалността" ? Има разлика между емоционалност и показване на емоции. Има и разлика между видно показване на емоции и не-видно такова. Както и има различни видове показване на емоция.
Честно казано от опита ми моя извод е, че по емоционални са мъжете, но или не го показват или го показват, но не пред всички, а най-често го показват по не-класически начин. Да покажеш тъга не означава само да ревнеш, макар и това да е последната инстанция. Аз съм виждал хора, които скачат на бой и почват да чупят и вандалстват с една дума да вършеят под напора на емоции и то любовни такива. Просто има различни хора. Личния ми опит и лична статистика показва, че мъжете са по емоционални, а доста от тях потискат емоциите си.

А коментари като този на ЛИНКНОТ серат на цялата тема. Да серем върху него тогава.

lDoLLl
12-03-2009, 19:09
^ на тебе имам чувството, че любимият ти глагол е ''сера'' :? 8-)

Самият въпрос е безмислен, има както тъпи мъже и умни жени, така и обратното. Общо взето каквото трябваше да се каже по темата беше казано.

realantisocial
12-03-2009, 19:11
по-скоро любимия ми глагол е "сереме на путките", ама то е цитат от песен. :o
Ти от всичките ми постове в тая тема точно т'ва ще изкоментираш.

lDoLLl
12-03-2009, 19:16
Добре, ще кометнирам и другите тогава :D . Съгласна съм с много от нещата, които си написал и ще добавя нещо: (В миналото) е било много по-трудно за една жена да се докаже като добър политик, учен и etc., защото е бил налаган обратният стереотип,че е тъпа и може само да готви и чисти. Мислила съм доста по въпроса и съм склонна смятам, че ако светът беше управляван от повече жени, щеше да има по-малко войни, кръвопролития и т.н.

Disrespect
12-03-2009, 19:18
:shock: duuude...
представих си света управляван от жени.. :(

lDoLLl
12-03-2009, 19:22
^ за тебе , М. яко терор ще има 8) :-P
Не бе, сега сериозно :
Абстрахирай се от злобните извратени вещити (щото има и такива).
Една жена, която е била майка, която е дала живот, би знаела цената му и не би го отнемала така лекомислено, от тази гледна точка го казах.

Disrespect
12-03-2009, 19:43
стига бееее, аз си го бях представил с 19-20 годишни яки тупалки по бански и пак беше ад, ти още повече го съсипа като каза МАЙКА.... :(

vikitolove
12-03-2009, 19:44
Умните хора обикновено биха прочели проведената до момента дискусия и чак тогава биха решили дали да участват в нея... ;)
еми щом мислиш така просто няма смисъл да споря с теб :)
просто аз казах това което имах да кажа и щом от поста ми ти си забелязал само началото и си решил че то е най-важното нещо което трябва да коментираш добре.
И явно според теб не съм умна понеже не съм прочела всички постове няма да споря това си е твое мнение,но нека ти кажа че от самото начало мнението ми беше такова освен часта за ограничените хора.

realantisocial
12-03-2009, 19:47
като каза МАЙКА....
Е представи си мощно МИЛФ-ове :D :D

Disrespect
12-03-2009, 19:51
като каза МАЙКА....
Е представи си мощно МИЛФ-ове :D :D

не става :( представих си как 30 годишни лелки, целите виснали и вкиснати само с поглед изпаряват моите яки тупалки от лицето на земята.. :(

lDoLLl
12-03-2009, 19:53
забрави и вещиците :smt047 :smt047

айде лекар с нож от мене, че съм първа смяна и имам навика да се успивам :oops:

realantisocial
12-03-2009, 20:04
30 годишни запазени милфчета. ммм... :-)

Canis_Dirus
12-03-2009, 20:19
30 не са далеч...

FockidyFockFock
12-03-2009, 20:32
ей, чички... :-)

krem4et0
12-03-2009, 21:22
Мъжете постигат повече в професионално отношение по една чисто обективна причина - не те раждат децата си. 1 бременност, колкото и да е безпроблемна изхвърля жената от играта поне година. Всичко спира - развитие, професионално израстване, после наваксваш, но хората са 2 крачки пред теб. Факт е, че за 1 място, където се очертава дългосрочна работа, в прав текст ми казаха - знаем, че си добра, познаваме те от години и искаме да работим заедно, НО яви ли се мъж, колкото и да знае, ще вземем него. Все пак ти деца ще раждаш и не може да се разчита на теб през цялото време. Не се смятам за по-малко заслужила, само защото имам вагина, а не пенис. Сори-природа. Трудя се, уча, развивам се и направо ми убиха ентусиазма. Но да знаеш, че си ценен, уважаван и желан за дадена позиция, но няма да те вземат, защото не си мъж е.....най-малкото дискриминация.
Само 30 годишните девици успяват. Нямат мъже, четат по цял ден, занемаряват се никой не ги поглежда...затворен кръг. Б***и смотания мъжки свят. Ще взема да си сменя пола, че да не ме гледат в гърдите, когато говорим за работа, а да ми гледат компетенцията и уменията.

Впрочем, красивите жени успяват в редица случаи просто защото са красиви. Защо им е да се напрягат? За жалост явно не съм достатъчно красива :D

Не мисля, че някой мъж ме превъзхожда по какъвто и да е параграф. Не смятам,че съм по-долно качество човек от мъжа. Не мисля, че мъжът до мен ме превъзхожда с нещо, освен с физическата си сила и спокойствието. Не смятам, че и аз го превъзхождам с нещо, освен с емоционалността. Колкото до материалните неща - не ме блазни да бъда с някой заради тях. Както и за рационалността. Да, избухлива и емоционална съм, но когато вземам решение обмислям всичко от всеки ъгъл и всеки детайл и трудно се решавам, ако не съм претеглила всички факти. Не съм съгласна и с логиката - на логически игри мъжо няма шанс, а ме разбива на скрабъл. Изобщо всичко е толкова относително. няма 2-ма човека с еднакъв умствен потенциал и еднакво мислене. Не смятам, че защото мисля различно и действам различно, съм по-долна и низша. Сама за себе си се смятам за абсолютно еднаква с всеки мъж. Обществото ни поставя на различни стъпала. Жените получават 30% по-малко за същата работа, както мъжете. И това не е само в България, а навсякъде. Ръководителите мъже са убедени, че са повече от жените и искат да докажат своето мъжество, унижавайки жените с неадекватно заплащане.

Във връзката си конкретно съм равнопоставена с мъжа до себе си, а може би с лек превес. Просто съм много категорична в мненията и решенията си, а той е безкрайно добър, търпелив и толерантен.

Liar
12-03-2009, 21:36
Не можем да се оправдаваме с велики личности,за да докажем кой-кой е.Развий мозъка си достатъчно и ще си по-умен.
Точно така,иначе не знам доколко някой мъж(например) би се сгрял от факта,че неговия пол бил по-интелигентен,след като никога не би могъл постиженията на някои жени.

krem4et0
12-03-2009, 21:49
Природата е направила жените по-крехки, но им е дала най-важната функция на света - да пазят бъдещия живот, да се развива в тях, да го родят и да се грижат за него. От чисто природна гледна точка жената трябва да е бременна, да роди, да гледа детето си 4-5 години и да роди ново и така докато може. От 11 годишна до към 50. Тя трябва да се грижи за бъдещето, а мъжът до нея да се грижи за настоящето. Още от тази изконна роля на мъжа и жената е определила цялото развитие на човешкия род. Едно време не са раждали по 1-2 деца, а по десетки. Пра-пра баба ми е родила 11 мисля деца, ама 6 само са оцелели до зряла възраст. Да родиш 11 деца за 20-тина години и да очакваш да се образоваш...трудно постижимо. А и в самата природа на жената е е залегнало да бъде амбициозна, егоист и целеустремена. Тя трябва да се раздава за децата си, да се грижи за тях с риск за собственото си здраве и съществуване. Тези модели са заложени от 2 милиарда години. Не можем за 100-200 да ги променим,но можем да ги разчупим поне малко. И като типична представителка на женския пол ще кажа, че отдаде ли ми се случай да стана майка, оставям и работа и всичко. На първо място ще бъде здравето и живота на моето дете. Инстинкт. Мъжете го нямат по рождение. Те го придобиват с времето. Знам обаче, че колкото и да ме обича баща ми, няма да бъде толкова жертвоготовен, колкото майка ми. Тя просто е като звяр, ако нещо ме нарани, ако нещо ми тежи, ако се чувствам зле...Баща ми казва нещо си и започв да говори за работата си през деня.

krem4et0
12-03-2009, 22:01
Казах, че това е напълно обективна причина:
а) да не са пълноценни сами за себе си през цялото време на зрелия им живот
б) да изостанат през времето на късната бременност и ранното майчинство от мъжете в дадената област
в) да са като цяло по-себеотдайни и да гледат преди всичко семейството си, в това число и мъжа си, а после себе си.

ZipFail
12-03-2009, 22:42
krem4et0 изказа голяма част от мнението ми по темата, напълно подкрепям ;-)

RAWRRR
12-03-2009, 23:05
..

BMPO
12-03-2009, 23:35
Казах, че това е напълно обективна причина:
а) да не са пълноценни сами за себе си през цялото време на зрелия им живот
б) да изостанат през времето на късната бременност и ранното майчинство от мъжете в дадената област
в) да са като цяло по-себеотдайни и да гледат преди всичко семейството си, в това число и мъжа си, а после себе си.на кафево спермасс

LadyDi
12-04-2009, 05:47
JimmyGestapo, айде да не обиждаме Свищов :)

Колкото до мнението на krem4eto, и аз не съм съгласна, че една бременност и едно дете може да спре развитието на жената във всякаква друга насока. Това, че някои жени решават да раждат деца и да се отдават изцяло на тях, си е лично тяхно решение.
Жената по принцип (някой го беше писал по-нагоре, но не ми се рови за ник сега), е напълно способна да се занимава с няколко неща едновременно - да си гледа детето, да си гледа професията, да се грижи за къщата и мъжа си. Това ни е природата.
Пък и в съвременния свят, когато комуникациите са толкова напред, нищо не може да спре една жена, когато иска да се развива професионално. Имаш ли компютър и интернет вкъщи (а това вече го има във почти всяка къща... или съвсем във всяка), тогава възможностите пред теб са неограничени. А и в крайна сметка, имаш и мъж, който да помага с детето. Мъжете днес са много по-отворени спрямо грижата за децата, отколкото е било едно време.

Абе, 21 век сме. И колкото и да не ни се иска да е така, на нас жените са ни дадени напълно равни стартови възможности, колкото и на мъжете. Отделен е въпроса до колко всяка от нас може да се възползва от тях.

krem4et0
12-04-2009, 06:37
JimmyGestapo, хайде да не се обиждаме, моля. Нито се познаваме, нито нищо. Ако обичаш не наричай с подобни епитети мъжът до мен, защото е повече мъж от всеки кариерист, който познавам. Защото се държи мъжки в редица ситуации, в които повечето мъже само хленчат. Просто аз съм прекалено силен характер. От кога да си добър и да зачиташ мнението а жената до себе си те прави...плазмодий?
Може и да живея и в 15-ти век де да ви знам вас от големия град в кой век сте. Образованието ми е в областта на ИТ и мога да ти кажа, че там не следиш ли нещата ежедневно...направо си умрял и конкуренцията те е смазали. Не виждам от къде бих имала сили да уча и да се развивам, като ставам по 3 пъти на нощ, кърмя, сменям по 10 памперса на ден, по 6-8 пъти на ден храня детето си, приспивам го,разхождам го. Може и да имаш време, но в крайна сметка трябва и да си почиваш. Не може нон-стоп да правиш нещо. Да не говорим ако си с трудна бременност, ако детето ти има проблем или е болнаво. Аз за себе си мога да кажа, че 1 бременност ще трябва да прекарам на легло, ще трябва да раждам секцио, ще трябва и да се възстановя. А моя плужек ще трябва да бачка на 2-3 места, за да ми подсигури добро съществуване в годинат, в която няма да мога да отида и сама до тоалетната най-вероятно. Да, колкото и да съм амбициозна, колкото и да чета и да се развивам, за 1 година развитието ми ще спре почти напълно.
LadyDi, от колко години ти ползваш Интернет? Едва ли повече от 10-12. Аз ползвам от 12. От колко време имаш мобилен телефон, кабелна или цифрова телевизия? не вярвам преди 20 години да си ги имала, нали? Да, в последните 10-тина години нещата са доста по-различни и сега бременността не е толкова ограничаваща. Но преди това? За 10-15 години не може да променим мисленето на мъжете, че жените са за да раждат и да гледат деца.
Моята майка и като ученичка, и като студентка е била по-силна от баща ми. Родила е сестра ми в 4-ти курс. Дипломирала се е 2 години по-късно, баща ми е започнал работа веднага след дипломирането си, а тя по-късно, защото тогава майчинството е било 3 години. Познавам родителите си добре. Смятам, че майка ми е по-добре мислеща от баща ми. Не по-умна, а просто има по-комбинативен и услужлив ум. Най-високата длъжност,която е заемала е било главен счетоводител на фирма с 5-6 магазина за хранителни стоки. Баща ми през последните 15 години е бил и е само директор - икономически, изпълнителен, генерален...все директор. Майка ми обаче е тази, която се грижи за него. Той не е готвил от векове. Той е изкъпан и избръснат, защото тя му купува каквото трябва. Той е нахранен, изгладен, чисто му е, приятно му е. Не се грижи, че нещо не е купено или не е платено. не помня да ми е помагал в уроци и да ме е възпитавал. Да не говорм, че понеже и двамата са икономисти, той й споделя проблеми или планове и двамата заедно обмислят идеи (които все са на майка ми). 15 години тя е спряла да се развива. Децата й са на по 32 и 24 (и на 55 най-голямото, което й е и съпруг). Не, че е нямало своите шансове, но за същата позиция (в една област са с еднакъв образователен ценз) на нея просто й се предлагат по.малко пари и възможности. На 55 е абсурд да си намери нова работа вече 7 месеца. Баща ми на 55 си намери нова работа след броени седмици. Пак като директор на предприятие.

LadyDi
12-04-2009, 06:51
krem4et0, хубаво, преди 20 години не е имало интернет, мобилни телефони и т.н. Но не забравяй, че живееш сега, а не преди 20 години. Не можеш да сравняваш двете неща просто защото са несравними. Сега ти имаш равен старт също като мъжа до теб.
Явно семейството, в което си възпитавана е такова. Явно такъв е бил избора на майка ти, но той не е ограничаващ за всяка жена.

Не виждам от къде бих имала сили да уча и да се развивам, като ставам по 3 пъти на нощ, кърмя, сменям по 10 памперса на ден, по 6-8 пъти на ден храня детето си, приспивам го,разхождам го.
Мога да ти кажа, след като ще си говорим за примери, че майка ми се е омъжила на 18 години, а на 21 вече е била с две деца. Въпреки това, докато отглеждаше мен и сестра ми, успя да завърши 3 висши образования, да има кариера и да се грижи за семейството си. Именно това се опитвам да ти кажа - че когато жената има нагласата да се развива, едно оправдание като "бременност, деца и семейство" е смешно.
Още повече, че аз ще очаквам мъжът ми да ми помага с детето. Нищо не би му пречело нощем да стане да го види защо реве, или да го нахрани, когато е гладно, или да му смени памперса в 3-4 от 10-те дневни смени.

LadyDi
12-04-2009, 06:57
15 години тя е спряла да се развива. Децата й са на по 32 и 24 (и на 55 най-голямото, което й е и съпруг). Не, че е нямало своите шансове, но за същата позиция (в една област са с еднакъв образователен ценз) на нея просто й се предлагат по.малко пари и възможности. На 55 е абсурд да си намери нова работа вече 7 месеца. Баща ми на 55 си намери нова работа след броени седмици. Пак като директор на предприятие.
15 години е спряла да се развива по свой собствен избор. Не можеш да ме убедиш, че някой й го е наложил. Майка ми защо не спря да се развива. Вярно, че е с 10 години по-млада от твоята, но и нейните деца са по на 25 и на 23. И сега, след като и двете със сестра ми сме порастнали и си имаме отделен живот, знаеш ли какво направи?
Напусна Свищов, премести се и тя във Варна и започна всичко отначало - нова работа, нови приятели.

dakata123
12-04-2009, 08:14
1:1 се човек. Момичетата в даскало са по-добре, защото не ги мързи, а нас момчетата ужас е направо, умираме от мързел.

realantisocial
12-04-2009, 08:31
Да се разсъждава по частни случаи е признак на непознаване на приоритетите в спора.

krem4et0
12-04-2009, 08:53
Съгласна съм, че си е до избор на жената, но има просто и някои чисто обективни причини, които хайде не да спрат, но забавят възможностите за израстване и развитие на жената. Дадох пример с майка ми, защото тя наистина съзнателно е направила избор да пренебрегне себе си, за да успее мъжът до нея. Ако не го беше направила обаче, едва ли мъжът й би се издигнал толкова. Тя не го е направила, защото се смята за по-низша и безполезна от него, а защото някои в семейството трябва да се жертва, за да преуспее повече другия. Трудно и двамата успяват еднакво. Аз не говоря за себе си конкретно, че ми бяха орязани крилата заради полов признак. ОК-не съм се отказала и в момента се усъвършенствам, за да постигна желаната от мен позиция. Мотивацията я имам в себе си от дете. Знам какво искам и правя всичко по силите си да го постигна. Искам обаче на интервю за работа да не се говори за това имам ли сериозна връзка, имам ли планове за деца, а ако съм безплодна - още по-добре. Искам да бъда оценявана на абсолютно равни начала с всеки явил се за същата позиция мъж. За жалост не е така и това не е само мое мнение. Виж разликите в заплатите в България:
http://www.posredniknews.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=3206:2009-11-19-10-13-03&catid=60:2009-07-15-12-27-45&Itemid=221
И становище за разлики в заплатите в ЕС:
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=681&langId=bg
Тук става дума за един и същи труд. За да получават жените равна заплата с мъжете, трябва да имат по-голям образователен ценз.
http://www.europe.bg/htmls/page.php?category=374&id=24693
Работната заплата е мерилото в крайна сметка за ума, работата и квалификацията на 2-ма души. По презумпция хората приемат, че жените сме по-малко можещи и по-тъпи.
Аз не казвам, че съм по-умна или повече от мъжете. Аз не казвам, че съм и по-тъпа и по-низша от тях. Това, че двата пола не са еднакви, не значи че единият превъзхожда другият. Просто са си различни. Както и генерализирането по принцип по темата е неправилно. Има тъпи и прости жени, както има и тъпи мъж. Има изключително интелигентни жени, както и блестящи умове сред мъжете.
JimmyGestapo, аз обичам, ценя и уважавам мъжа до себе си. Смятам го за равен на мен самата. Не смятам, че ме превъзхожда и не смятам, че аз го превъзхождам. Това, че един човек е добър по душа и е склонен на повече компромиси, за да сме добре и двамата, не значи че е плужек. Много по-мъжествено е да цениш жената до себе си, да виждаш и изтъкваш достойнствата й, да я уважаваш и да я поставяш на едно стъпало до себе си, отколкото да я мачкаш, подтискаш и тъпчеш. Това всъщност е поведението на плужека, който описа. И на комплексаря също. Не се доказва сила като тъпчеш другите, а като ги оставиш свободно и равно да се състезават с теб. Докажи в честа борба, че си по-добър. Това последното се отнася както за цялата тема,така и конкретно за изказаната от мен теза,че мъжете подтискат съзнателно професионалното развитие на жените.

Canis_Dirus
12-04-2009, 08:55
Кремчето пак е изпълзяла от Секс, Любов и бъдещи мами, за да ни осведоми за статуквото в Свищов, нейното семейство, сестра й, великия й мъж, учениите й и тн.

В крайна сметка резултатът ще е както при всеки един предишен титаничен сблъсък. Само дето вече не е интересно.

krem4et0
12-04-2009, 08:58
Ами като не е интересно-не ме чети.

Canis_Dirus
12-04-2009, 09:10
Освен, че не е интересно, не е и вярно.
Не ти ли писна като развален грамофон да повтаряш, как твоето семейство било най-най-най. Майка ти и сестра ти - по-по-най, мъжа ти най-страхотния и постоянно да ни осведомяваш за положението в Свищов?
На нас ни писна. И ако това ти е моделът на поведение пред шефовете ти - нищо чудно, че не те назначават/повишават. Защото в ръководните длъжности се изисква да мислиш глобално и да изхождаш от общото към частното, а ти пренасяш семейния си свят на всичко, с което се сблъскаш.
Квалификацията не е само колко знаеш, а колко можеш. Твоето можене се свежда до прилагането на един съществуващ в твоето семейство и твоето градче модел, които ти прилагаш навсякъде. И въпреки, че тук от много време се опитваме да ти кажем, че Свищов не е светът, не се получава.

Ако в Свищов ви мерят краката, циците и пишките, в останалия свят се пращат CV-та без снимка, възраст и семейно положение, защото нямат отношение към квалификацията и опита.

А стане ли дума за можене и опит ти неизменно опираш до семейството и Свищов. И в момента, в който го направиш това пред потенциален работодател - губиш!

LadyDi
12-04-2009, 09:11
Съгласна съм, че си е до избор на жената, но има просто и някои чисто обективни причини, които хайде не да спрат, но забавят възможностите за израстване и развитие на жената. Дадох пример с майка ми, защото тя наистина съзнателно е направила избор да пренебрегне себе си, за да успее мъжът до нея. Ако не го беше направила обаче, едва ли мъжът й би се издигнал толкова. Тя не го е направила, защото се смята за по-низша и безполезна от него, а защото някои в семейството трябва да се жертва, за да преуспее повече другия. Трудно и двамата успяват еднакво. Аз не говоря за себе си конкретно, че ми бяха орязани крилата заради полов признак. ОК-не съм се отказала и в момента се усъвършенствам, за да постигна желаната от мен позиция. Мотивацията я имам в себе си от дете. Знам какво искам и правя всичко по силите си да го постигна. Искам обаче на интервю за работа да не се говори за това имам ли сериозна връзка, имам ли планове за деца, а ако съм безплодна - още по-добре. Искам да бъда оценявана на абсолютно равни начала с всеки явил се за същата позиция мъж. За жалост не е така и това не е само мое мнение. Виж разликите в заплатите в България:
http://www.posredniknews.com/site/index.php?option=com_content&view=article&id=3206:2009-11-19-10-13-03&catid=60:2009-07-15-12-27-45&Itemid=221
И становище за разлики в заплатите в ЕС:
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=681&langId=bg
Тук става дума за един и същи труд. За да получават жените равна заплата с мъжете, трябва да имат по-голям образователен ценз.
http://www.europe.bg/htmls/page.php?category=374&id=24693
Работната заплата е мерилото в крайна сметка за ума, работата и квалификацията на 2-ма души. По презумпция хората приемат, че жените сме по-малко можещи и по-тъпи.
Аз не казвам, че съм по-умна или повече от мъжете. Аз не казвам, че съм и по-тъпа и по-низша от тях. Това, че двата пола не са еднакви, не значи че единият превъзхожда другият. Просто са си различни. Както и генерализирането по принцип по темата е неправилно. Има тъпи и прости жени, както има и тъпи мъж. Има изключително интелигентни жени, както и блестящи умове сред мъжете.
JimmyGestapo, аз обичам, ценя и уважавам мъжа до себе си. Смятам го за равен на мен самата. Не смятам, че ме превъзхожда и не смятам, че аз го превъзхождам. Това, че един човек е добър по душа и е склонен на повече компромиси, за да сме добре и двамата, не значи че е плужек. Много по-мъжествено е да цениш жената до себе си, да виждаш и изтъкваш достойнствата й, да я уважаваш и да я поставяш на едно стъпало до себе си, отколкото да я мачкаш, подтискаш и тъпчеш. Това всъщност е поведението на плужека, който описа. И на комплексаря също. Не се доказва сила като тъпчеш другите, а като ги оставиш свободно и равно да се състезават с теб. Докажи в честа борба, че си по-добър. Това последното се отнася както за цялата тема,така и конкретно за изказаната от мен теза,че мъжете подтискат съзнателно професионалното развитие на жените.
Ама не съм съгласна с това. Никой не те подтиска съзнателно.
Това се опитвам да ти кажа. Не знам какъв е мъжът до теб, не знам какъв е баща ти, но малко мъже останаха, които да смятат, че мястото на жената е в кухнята, спалнята и детската стая. Бащите помагат на майките, но има неща, с които един мъж не би се справил, така както има неща, с които една жена не може да се справи.
Мен примерно не ме е срам, че не мога да забия един пирон правилно вкъщи - нали за това си имам мъж. Така и не очаквам от него да ми пуска пералнята. Не че аз не мога да се науча да зачуквам дюбелите, или той да разделя прането и да натиска копчето - просто така сме се разбрали.

А по въпроса с различното заплащане на мъжкия и женския труд... всъщност не това е темата. Разликата в заплатите се дължи на (както пишеше в статията) редица правни, социални и икономически фактори, а не на факта, че жената е по-тъпа и проста от мъжа.

И ми стана много интересно, но коя точно IT-фирма в Свищов те върна от интервю с това оправдание?

LadyDi
12-04-2009, 09:14
Ако в Свищов ви мерят краката, циците и пишките, в останалия свят се пращат CV-та без снимка, възраст и семейно положение, защото нямат отношение към квалификацията и опита.
Не е така. Оставила ви е с много погрешно впечатление за Свищов. Двадесет и три години съм живяла там. Три от тях съм работила в "прочутия" химически завод дето сега е на път да фалира. Не съм била подлагана на каквато и да е дискриминация - нито от гледна точка на заплатата, нито от гледна точка на труда.

krem4et0
12-04-2009, 09:44
Не ми се спори. Не съм в състояние и настроени да споря това. Приех, че съм по-тъпа и ограничена, (е край себе си имам плужеци, че собствената ми тъпота не ми позволява да заемам някаква позиция. Щом тока ви харесва - ок. Просто не ми се занимава. Няма смисъл.

LadyDi, не съм целяла да обидя града и не мисля, че само тук има дискриминация. Има я по целия свят. Какво да говорим за ислямските страни. Там нещата са потресаващи. Просто в конкретния случай се чувствам дискриминирана само и единствено на полов признак.

LadyDi
12-04-2009, 09:50
LadyDi, не съм целяла да обидя града и не мисля, че само тук има дискриминация. Има я по целия свят. Какво да говорим за ислямските страни. Там нещата са потресаващи. Просто в конкретния случай се чувствам дискриминирана само и единствено на полов признак. Дано след 2 седмици тезата ми да се опровергае. С удоволствие ще плюя на написаното, ако бъда поставена на равни начала с опонентите си - мъже.
Не съм казала, че ти си обидила града. Просто гледам, че остават с грешни впечатления.
А дискриминация има, но се опитах да ти кажа, че не е това основната тема. Въпросът беше кой е по-умен - мъжа или жената. Мен ми е ясно, че нито едната теза не може да бъде адекватно доказана, просто защото страните не са в равни изходни позиции. И това се дължи на много независещи от нас неща.

krem4et0
12-04-2009, 10:01
Аз наблегнах на другия въпрос - дали можете са повече от жените и дали жените са им подчинени. За интелекта не може да има единно мерило, защото той има стотици проявления. Едни са добри ведно, други - в друго. Не може да се прави съпоставка на несравними неща. При засегнатия от мен въпрос, нещата са малко по-съпоставими. За това акцентирах върху него.

LadyDi
12-04-2009, 10:39
JimmyGestapo, недей. Места като това, което си представяш че е Свищов, съществуват много и навсякъде.
Не си прави извод за нещо от единичен пример. Противоречи с мащаба, с който твърдиш, че гледаш на света.

LadyDi
12-04-2009, 11:10
Разбирам те, но пък аз оставам с впечатлението, че имаш много негативно мнение за там...
То няма и как, още повече като се има предвид и цялата помия, която се излива в момента върху Свищовската академия, ама тва е отделен въпрос.

Та исках да кажа, че всъщност е едно много хубаво място ;)

Canis_Dirus
12-04-2009, 11:13
То и България е много хубаво място, но една част от населението упорито разваля имиджа.

kir40
12-04-2009, 11:14
Интересно ми е дали кремчето смята,че поради вродения си майчин инстинкт жените по презумпция обичат повече децата си,отколкото мъжете.

Без да намесва семейството си.

:)

krem4et0
12-04-2009, 11:27
Смятам, че до момента на раждането на самите деца - да. После си зависи от човека:)

ShiZo
12-04-2009, 11:30
Интересно ми е дали кремчето смята,че поради вродения си майчин инстинкт жените по презумпция обичат повече децата си,отколкото мъжете.

Без да намесва семейството си.

:)

Кофти е, че "по презумпция" мъжете -жени не стават, така, че никога няма да разбереш, нали?

Canis_Dirus
12-04-2009, 11:35
А кой е по-умен? Форумните жени, или форумните мъже?

LadyDi
12-04-2009, 11:36
По принцип във форумите, или в този конкретен форум?

kir40
12-04-2009, 11:36
Смятам, че до момента на раждането на самите деца - да. После си зависи от човека:)
E,не смятам че обичта към човек,който все още е нероден е еднаква към тази към детето което можеш да пипнеш,гушнеш и т.н.Но както и да е.

Зададох този въпрос,защото ти каза че въпреки обичта на баща ти към теб,все пак майка ти е по пожертвователна когато става въпрос за теб.

Това въпреки че го спомена като частен случай в твоето семейство,смяташ ли,че пола е определящ за това дали и колко жертвоготовен можеш да бъдеш,когато става въпрос за детето ти?
Ако отговора е да,заради както каза инстинкта на жената,не смяташ ли че мъжат по презумпция притежава потенциални умствени възможности които би могъл да развие по-лесно,отколкото една жена.

Например не се ли се замисляла защо например има повече мъже математици,физици или шахматици.ВЪпреки,че има и жени такива,не по-малко способни от тях.

zvezdichkaaa
12-04-2009, 12:02
Абе,като цяло има повече тъпи мъже,отколокото жени,НО ако говорим за найстина умни,мъжете определено надминават жениете.Искам да кажа повечето големи учени са мъже.Айнщайн,Да Винчи ,въобще истинските гении са мъже,струва ми се.

FockidyFockFock
12-04-2009, 12:04
^аха. и защо ти беше, да ги пишеш тия бълвочи?

realantisocial
12-04-2009, 12:41
Погледни и ника и профила и ще разбереш.
Иначе ето едно истинско попадение :
Интересно ми е дали кремчето смята,че поради вродения си майчин инстинкт жените по презумпция обичат повече децата си,отколкото мъжете.
Малко или много обаче някои потребители, които сами се дискредитираха с първите си постове в темата, заради това, че не са си направили труда да прочетат коментарите от преди това, сами въвеждат понятия, които не разбират и неизбежно се достига до философския размисъл, за който не мисля, че повече от 5 човека тук, в тоя форум имат капацитета да го водят.
Аз упорито, обаче, наблягам на своя начин на размишление, който ми се наложи даже да обяснявам, че е трилентов.
Най-общо казано, защо трябва да има оправдания, когато съществуват факти. Дори от юридическа гледна точка е безумно. Тук вече говорим за частни случаи, отделни градове и прочее безсмислена плява, която само задръства правилното тълкуване на нещата.
Като изключим грешно зададената тема и едва няколкото свестни и смислени мнения по нея трябва да заключим, че всичко останало е осеяно с бурените на нелогични разсъждения. За тези, които не са ме разбрали последното казано има за цел да покаже, че има един единствен начин на разглеждане и той не включва примери от сорта на : "майката на пенчо от свищов не е имала шанс в сравнение с майката на иванчо от София", защото тук намесваме около 1500 други и различни фактори.
Чисто погледнато, дори научните, психологическите, биологическите и философските трудове, та даже и политологическите и социологически изследвания ( щото са важни например когато се смята електорат ) разследват тази безсмислена тема по почти един и същи начин. Имаме факти - колко, къде, кога, кои. Още факти - как, защо, по какъв начин. Иии още факти : на базата на какво. Към всичко това добавете " жени " и го свържете с темата. Само на базата на тея факти могат да се правят дори простички умозаключения.
Но тъй като живеем в динамична реалност аз предложих : Ето бе хора, имаме разглеждане на основно три типа жени - мислители и изобретатели ; нормални средностатистически жени ; допринесли в спорта и културата. Най, ама най-общо казано. За всичко това си има факти. Гледни точки може да има само по второто и то силно ограничени, защото дори там има силни аргументи. По първата категория, няма к'во да се спори. BlueAvalanche опита. Има си списъци - коя жена какво е открила, направила, сглобила, измислила. Същото и за последното. Коя какво е изпяла, кое е допринесло за културата, да не говорим за спорта. За това си има физически и неоспорими факти и НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ СПОРИ. Ако някой статистик се наема да смята колко са процентно - прав му път. Всички знаем, че са по-малко от мъжете, но количество и качество са две различни неща като теглото в случая на тези понятия е различно винаги. В момента повече тежи "качеството". И к'во остава драги ми пичове и пички ? Остава да разгледаме средния пример за жената, която принудена от обстоятелствата се налага както да върши изконните си задължения към семейството, които от бита и културата, ако щете, от заложените в тях принципи те трябва да вършат, така и да работи.
Някой се опитва да оспорва равнопоставеността на свършената работа. Нито една агенция, фирма и работодател няма да си позволи да назначава хора, които вършат половинчата работа. Повярвайте ми. И това не е въпрос на биология, пол или прочее. Или го можеш или не. Или си конкурентоспособен или не си. Независимо дали си жена или не. Дали раждаш или израждаш. Това са глупости, а частни случаи могат да бъдат цитирани до утре.
Нека не спорим за висшите случаи, за които имаме неоспирими факти. Нека разгледаме средния случай.
Тука се появи една потребителка, която изкара собствената си биология за основен виновник за бъдещи или настоящи тегоби. Уви, трябва да те разочаровам всичко е не само индивидуално, но и отчасти преднаписано. Имаш нещо да свършиш - или го вършиш или си чао. Основен, дори детски принцип. Аз ако съм твой работодател няма да ме интересува, че ти трябва да раждаш и да те няма 1 година. Ако си конкурентноспособна и опитна аз ще държа на теб като ценен кадър.
И очевидно, обаче, това, че раждаш няма да те направи нищо повече или по-малко от мъжа, който е завършил същия университет има същите показатели ( или по високи ) и се конкурира с теб еди-къде-си.
Характерите... нека повикаме нумеролози и астролози да говорят по въпроса. Докато нямаме научно-обосновани гледни точки т'ва е само бла-бла.

DarityGirl
12-04-2009, 12:44
колкото и да не ми се иска да го кажа някъде четох че мъжете са с 10% по-умни от жените

kir40
12-04-2009, 12:47
Не ти прочетох поста тъй като знам какво ще кажеш,а и в момента нямам време.

Ако се има предвид природната роля на жената да износва и да ражда деца,не си ли се замислял че може би природата е решила,че на жената не и е нужен равен умствен потенциал с този на мъжа,тъй като тя има може би по важната цел,да дава живот.

Не деля ХОРАТА на мъже и жени,а темата е ебавка.Зададен е конкретен въпрос в нея,а той е защо мъжете доминират света.Отговора е колкото сложен,толкова и лесен.

LadyDi
12-04-2009, 12:50
Ако се има предвид природната роля на жената да износва и да ражда деца,не си ли се замислял че може би природата е решила,че на жената не и е нужен равен умствен потенциал с този на мъжа,тъй като тя има може би по важната цел,да дава живот.
:lol:

kir40
12-04-2009, 12:52
Ако се има предвид природната роля на жената да износва и да ражда деца,не си ли се замислял че може би природата е решила,че на жената не и е нужен равен умствен потенциал с този на мъжа,тъй като тя има може би по важната цел,да дава живот.
:lol:
замисли се

realantisocial
12-04-2009, 12:53
кирчо, щом нямаш време, защо изказваш мнение, когато нямаш време да се запознаеш с другото. и ти екстрасенс ли си да знаеш кво пише без да си го прочел ?

vikitolove
12-04-2009, 12:56
принципно майката е тази която потдържа огъня на дома жив(ако мога така да се изразя)и това е от незапомнени времена,но това не означава че трябва да се отпуска и да не се развива професионално. :) майка ми казва че ако успееш правилно да си разбределиш времето ще имаш достатъчно време за всичко,така е и при майката,не би трябвало да обръща повече внимание на детето си отколкото на мъжа си или обратно а би следвало да го разбредели така че да има време и за съпруга,и за детето.и за професията,и за себе си :)

kir40
12-04-2009, 12:57
кирчо, щом нямаш време, защо изказваш мнение, когато нямаш време да се запознаеш с другото. и ти екстрасенс ли си да знаеш кво пише без да си го прочел ?
ок,вече го прочетох,а и съдя по предишните ти мнение,нищо по различно не каза.

Като имаме предвид егото на мъжа,а и на жената не и липсва самочувствие,че е такава,трябва да си направим заключения,че темата е пусната с ясната цел да има сеир.такива теми притежават огромен потенцил.така че излишното палене по темата няма да свърши,така както и самата тема.

realantisocial
12-04-2009, 12:57
Умствено ли изоставате ? С такова впечатление оставам от постовете ви.

vikitolove
12-04-2009, 12:58
Умствено ли изоставате ? С такова впечатление оставам от постовете ви.
и какво по-точно те кара да мислиш така? :)

LadyDi
12-04-2009, 13:32
Ако се има предвид природната роля на жената да износва и да ражда деца,не си ли се замислял че може би природата е решила,че на жената не и е нужен равен умствен потенциал с този на мъжа,тъй като тя има може би по важната цел,да дава живот.
:lol:
замисли се
Какво има да се замислям, това е невероятна глупост. Тази дискриминация ми е много неприятна и най-лошото е, че в повечето случаи идва от жените. Ние сме тези, които се считаме за онеправдани и пренебрегвани.

Пак повтарям, живеем в 21 век. Дискриминацията вече не е това, което е била навремето и всяка една жена с малко мозък в главата си, може да се възползва от възможностите, които й се дават. А те хич не са малко.
Това че половината решават, че да си седят вкъщи, да раждат и да гледат деца, е единствената роля, която Бог или природата, или каквото там има, им е отредил е не просто смешно... направо е трагикомично.

kir40
12-04-2009, 13:41
Ако се има предвид природната роля на жената да износва и да ражда деца,не си ли се замислял че може би природата е решила,че на жената не и е нужен равен умствен потенциал с този на мъжа,тъй като тя има може би по важната цел,да дава живот.
:lol:
замисли се
Какво има да се замислям, това е невероятна глупост. Тази дискриминация ми е много неприятна и най-лошото е, че в повечето случаи идва от жените. Ние сме тези, които се считаме за онеправдани и пренебрегвани.

Пак повтарям, живеем в 21 век. Дискриминацията вече не е това, което е била навремето и всяка една жена с малко мозък в главата си, може да се възползва от възможностите, които й се дават. А те хич не са малко.
Това че половината решават, че да си седят вкъщи, да раждат и да гледат деца, е единствената роля, която Бог или природата, или каквото там има, им е отредил е не просто смешно... направо е трагикомично.
не ме разбра,а и не се изразих правилно,както и да е,не се ядосвай :-D

LadyDi
12-04-2009, 13:50
Ами изкажи се правилно.

bloodyF
12-04-2009, 13:54
познавам и тъпи момчета,и тъпи момичета.
Следователно зависи от човека ;-)

realantisocial
12-04-2009, 14:01
Най-вероятно капацитета й не й позволява повече.
".. that ain't the real world at all... "

ByK
12-04-2009, 14:16
жените ! 8)

Liar
12-04-2009, 18:38
:lol: :lol:
Ти си същия!

b0Nb0n
12-05-2009, 05:42
отново Оникална тема....,,????? се едни и същи хора си дават зор да УОбесняват нещо и сички отново поли иска бисквитка

:lol:

MadeOfWater
12-05-2009, 06:14
познавам и тъпи момчета,и тъпи момичета.
Следователно зависи от човека ;-)

AutumnTears
12-05-2009, 06:43
И двата пола си имат плюсове и минуси... Кой е по-тъп не може да се реши, защото това е относително понятие.

zvezdichkaaa
12-06-2009, 13:44
Умствено ли изоставате ? С такова впечатление оставам от постовете ви.

тука 90% се мислят за гениални,отличници в училище,виШисти,артЪ личности и т.н... но като се наложи върху нещо да помислят сами,извън шаблона на наизустеното и сервирано на поднос от учебници,медии и общество,бързо се вижда какви малоумници и дегенерати са :-D


Аз пък си мисля,че темата е изключително малоумна!Пак ли си играем на кой е по-по-най? :?

bathory
12-06-2009, 13:48
Някъде бях чела, че е доказано, че мъжете са по-умни. Ама кой знае :? :D

PinkFloydSound
12-06-2009, 14:05
http://www.youtube.com/watch?v=IwuO2dfqrF4
Четете текста, тук е отговорът на поредния малоумен въпрос на Свастица.