PDA

View Full Version : Грешките на родителите рефлектират върху децата.



SWASTIKA
11-30-2009, 13:04
Мисълта повторена хиляди пъти ще повторя и аз:

Грешките на архитектите са над земята, грешките на лекарите са под земята, а грешките на родители са в техните деца.

Защо това поколение е пълна скръб? Защо 10 годишни започват сексуални контакти? Защо вече на 12 е модерно да пушиш по една кутия на ден? Защо?

Нима всички тези грешки са на децата? Нима те могат да мислят и разсъждават зряло на тази крехка възраст? Нима винаги трябва да изолираме родителите от нападки?

Пускам темата, защото познавам доста случаи, в които децата са изключително примерни. Виждам как родителите им се отнасят с тях и е доста по различно от отношението на други родители.

Максимално убеден съм, че всички провалени деца, са провалени, благодарение на техните родители.

YouKnowImBetterThanYou
11-30-2009, 13:16
Родители винаги е имало, но защо днес процентът на провали е толкова голям за разлика от преди? Според мен има специална програма за съсипване на обществото. Днешно време цялата пумия на този свят е достъпна за малките благодарение на интернет и телевизията. Пробвай да си говориш с 6 годишно хлапе за секс и възможността някое да ти каже, че все още вярва, че е донесено от щъркел е нулева. А как е било преди? Ми ред и дисциплина, ред и дисциплина!... А сегашните родители явно изпитват желание децата им да са по-разглезени и по-свободни от колкото те са били. Това е нормално явление в пост-социалистическите държави родителите да са калпави и да позволяват на децата си свобода, каквато те самите не са имали и поради умиление от това да ги оставят да правят всичко, което за тях означава демокрация с цел да консумират от свободата си. Да, грешката е в родителтие до някъде, но това е поради кривото им все още разбиране какво представлява да отгледаш "дете на демокрацията" така да се каже... Ох, не знам. Бих си развил тезата, знам че така думите ми висят доста във въздуха сякаш, но за това нямам време в момента. Ако съм дал тласък на някой да размишлява в моята посока, нека ми доразвие мисълта... 8-)

LINKNOT
11-30-2009, 14:18
Добре.

Romance
11-30-2009, 14:35
поредната безсмислена тема,дискутирана около 15 000 пъти.

да се закрие.

SWASTIKA
11-30-2009, 15:03
поредната безсмислена тема,дискутирана около 15 000 пъти.

да се закрие.

Така е. Да се закрие имбецилното поведение на малките, да се закрие безотговорността на родителите.

Можем да го прескочим, защото на кой му пука? На кой?

Живеем в общество, което ни кара да се мразим и 'изяждаме'.

Обичаме да обръщаме гръб на проблемите, защото така ни е по - лесно.

Помислете... Днес, утре, година, две, пет и т.н. Когато дойде момент да имате деца? Пак няма да ви пука! Няма да се интересувате от останалите, защото сега никой не се интересува от вас. Е, това е мега грубо казано, но наистина положението е по - сериозно отколкото изглежда.

w0sh
11-30-2009, 15:19
Всеки родител трябва да поеме отговорност.

Друг е факта, че дори и родителя да се старае да е добър, никой не знае, колко несъзнавани и предсъзнавани неща може да прехвърли на отрочето си.

ohluv
11-30-2009, 16:26
Времената се менят хорат и ценностите също.

Nikneg
11-30-2009, 16:52
Знае се,че основната причина е развитието на света в технологична и оттам в морална насока.Родителите са жертви ,а те пък превръщат и свойте деца в такива.


Трябва ОБЩОЦИВИЛИЗАЦИОННА ПРОМЯНА

Joc
11-30-2009, 17:37
добре, че е свастика да ни припомня колко сме зле...
поне неговите деца ще са от елита... :lol:

Tokarev
11-30-2009, 19:18
Проблема дори не е толкова в родителите колкото в заобикалящата среда. Няма как роза да порасне в кенеф.

Boot
11-30-2009, 20:38
Много би било хубаво да можем да кажем - да, грешката е в родителите. Или - да, грешката е в училище, да, грешката е в телевизията.

Не. Грешката (ако преценим, че все пак има такава) е толкова голяма и толкова повсеместна. Вие, които не се смятате за пропаднали като днешната младеж слушахте ли родителите си? Не сте, разбира се, защото това е най-нормалното. И сте си добре, и сте нормална функционираща част от обществото (като изключим, ъф корс срк, който не е социално програмиран като всички нас ). Но светът се променя и това, че ние не виждаме нещата като правилни не значи, че не са. Преди девойките са ги женели на по 16 и е било нормално. Преди хората са били по 1.50 средно на ръст и е било нормално. Всичко, което се променя около нас си е напълно нормално, нямаше изобщо да се случва, ако не беше.

Защото, свасто, казваш, че не е нормално на 10 да пушиш по кутия на ден. А нормално ли е на 10 да те пратят на война?
Децата винаги изненадват и възмущават предишните поколения, не е от днес този факт ;)

cherinka
11-30-2009, 20:41
ъх :shock:

realantisocial
11-30-2009, 20:55
Свастика, защо обичаш да скапваш деня на хората ?

BlueAvalanche
11-30-2009, 22:02
Деба, на 12 съм а пуша само по половин кутия на ден :shock:

hottie
11-30-2009, 22:18
Съгласна съм с Буут - обществото добива нова форма, придобиват се нови ценности, хората се променят. Това не е само до родителите, въпреки че играят важна роля.

Boot
11-30-2009, 22:19
Ееее най-накрая някой да ми отрази поста, дето го писах с мисъл и се старах!
блъдъря!

hottie
11-30-2009, 22:24
Ееее най-накрая някой да ми отрази поста, дето го писах с мисъл и се старах!
блъдъря!

Аз винаги чета смислените постове, особено твоите и на още двама, трима. :oops: 8-)

realantisocial
11-30-2009, 22:33
К'во се подкрепят такива. :D

hottie
11-30-2009, 22:37
Завиждайте, завиждайте :P 8)

hottie
11-30-2009, 22:39
:-o



whatever...

Ей хормон !

realantisocial
11-30-2009, 22:41
Е к'во да завиждам. Вас жените ви бива да си чешете езиците по необятни и напълно безсмислени теми. То дай на една жена да разтяга локуми без реална подкрепа. На т'ва сте царе - признавам.
Иначе относно мнението на Буут-а и аз го подкрепям, макар да не съм от вашата коалиция :-D

hottie
11-30-2009, 22:47
Да, но буут не е от тези с безмислените теми и локуми. Затова я подкрепям и й харесвам мненията. Не е за пъври път. И именно затова има точно трима-четирима човека в този форум, чиито мнения обичам да чета.

realantisocial
11-30-2009, 22:49
Чувстваше се длъжна да го отбележиш, нали ? :D
Всъщност ( за втори път ) и аз съм на това мнение. ( дано поне от втория път да се разберем )

hottie
11-30-2009, 22:53
Да 8-) Ами да, какво. Всеки мрънка и псува, аз пък искам да кажа нещо хубаво. Разбрахме се ;)