PDA

View Full Version : Предложете своят режим



WaitForMe
11-30-2009, 17:23
Ще предложите ли няколко режима за добра фигура ? мерси предварително :? (какви тренировки правите ,какво ядете ,... )

lubomirky
11-30-2009, 18:53
4-5 литра кола на ден, яко форнети, банички, абе изобщо най-нездравословната храна, която се сещаш, спагети, мусака набивай доста.. ама през цялото т'ва време ти трябват на ден по 3 часа тренировка. кажи коя част от тялото искаш да тренираш и какво искаш да постигнеш с тренировките. при мен се получава с тия неща дето ти ги описах, при другите като не става - техен проблем ;д

FreeDom9
12-01-2009, 13:18
Еми WaitForMe кажи горе долу колко си висок,колко тежиш. За хранене ако не искаш да станеш дебело кюфте избягвай хлебните изделия и всичко сладко особено вечер. Яж по често и по по малко. Перфектните храни са мляко (прясно и кисело), яйца, риба, месо, плодове и зеленчуци. Силно препоръчвам и мюсли с мляко, хем хранително, хем вкусно. :)

За тренировките мн зависи какво искаш-да качваш или да сваляш. Като цяло ако искаш да топиш прави по интензивни тренировки с повечко повторения около 10-15. Вкарай и кардио упражнения преди и след тренировката. Тичане в парка или на стадиона също ще допринесе много в топенето на излишните килограми. :)

Ако сега си гърчав и искаш да се поналееш ти трябват по малко упражнения изпълнени с по големи тежести и по големи почивки. Сериите и повторенията също са редуцирани, например 3-4 серии с по 6-10 повторения на упражнение.

Надявам се съм ти бил полезен с възможно най-общото инфо което ми дойде.

WaitForMe
12-01-2009, 18:35
Еми WaitForMe кажи горе долу колко си висок,колко тежиш. За хранене ако не искаш да станеш дебело кюфте избягвай хлебните изделия и всичко сладко особено вечер. Яж по често и по по малко. Перфектните храни са мляко (прясно и кисело), яйца, риба, месо, плодове и зеленчуци. Силно препоръчвам и мюсли с мляко, хем хранително, хем вкусно. :)

За тренировките мн зависи какво искаш-да качваш или да сваляш. Като цяло ако искаш да топиш прави по интензивни тренировки с повечко повторения около 10-15. Вкарай и кардио упражнения преди и след тренировката. Тичане в парка или на стадиона също ще допринесе много в топенето на излишните килограми. :)

Ако сега си гърчав и искаш да се поналееш ти трябват по малко упражнения изпълнени с по големи тежести и по големи почивки. Сериите и повторенията също са редуцирани, например 3-4 серии с по 6-10 повторения на упражнение.

Надявам се съм ти бил полезен с възможно най-общото инфо което ми дойде.
мерси много найстина ми помогна :)

D3NG3rZ0N3
12-01-2009, 18:56
Яко бодеж 8)

WrongLife
12-01-2009, 19:27
Айде да се хванем на бас, че Фрийдом не е прав напълно. Хляба е забължително нещо в менюто на всеки спортист. А до сладкото е добре преди тренировка, давам ти за пример шоколада. Той се изгаря напълно след 30-40 минути тренировка.
Плодове след хранине не се пропоръчват, витамините им не се утрояват в организма.
Гледам пише за кардиото, тичане хубаво но и то има негативни страни, ще ги кажа после.
Интензивна тренировка или още суперсерия във фитнеса. Не са само по 10-15 повторения. За бицепс, гърди трябват и по повече /20-30/.
Да се върна на кардиото. Тичането е добро за свалянето на мазнини, но ако се тича повече от 15 мин без почивка, то вече не изгаря само мазнини, но и мускулна маса.
И ПИЙ МНОГО ТЕЧНОСТИ-ОСНОВНО ПРАВИЛО!

FreeDom9
12-03-2009, 12:42
WrongLife съгласен съм с теб за всичко, но пича искаше да му се каже основното. Аз самият ям шоколад и понякога дори чиста захар преди тренировка, това ме зарежда с бързи въглехидрати които дават енергия. За кардйото и течностите също съм на 100% съгласен.

Само за хляба не знам това от къде го измисли? Може и да си прав, в нета, а и по залите всеки си има собствено мнение относно тази храна. Някои ядат мн, някои не, някои само бял хляб, други пълнозърнест...

Според съдържанието на хляба той трябва да има куп полезни минерални вещества ,витамини и фибри. Но според мен при БГ производителите липсват. Тук се слагат консерванти, набухватели, оцветители, подобрители, овкусители и какво ли още не за да може да бъде по траен и по добре изглеждащ. (Горе долу същата история като при киселото мляко) Всички тези измислени добавки усложняват храносмилането, задръстват храносмилателната система, а дори понякога са причина за заболявания.

Може би домашно приготвения хляб е наистина полезна храна, но колко хора могат да си я позволят? Аз специално ям какъвто има, но само на закуска и от време на време обед, защото после организма ми има цял ден да се справи с въглехидратите. Ако съм гладен като куче даже и вечер хапвам по 1 филия.

Това беше моето мнение за тази толкова разпространена храна, не искам да спорим, зашото поне от подписа ти виждам че имаме еднакъв вкус :-D :-D

terawatt
12-03-2009, 13:02
^^ Как ги сметна, че са 15 минути?