PDA

View Full Version : Желаещи за дентална медицина...



gilotinator
11-30-2009, 19:20
Здравейте,ами една лека тема за тези,които желаят да стават лекари,стоматолози,фармаце вти и т.н.Споделете къде искате да кандидатствате,защо избрахте тази специалност и каквото ви е на сърце :D Аз засега съм решил да се занимавам с дентална медицина,защото позволява всичко необходимо за една пълноценна професия от която виждаш резултата на момента. :)

amk933
11-30-2009, 19:34
Да виждаш резултата на момента - умрели от ужас пациенти на стола. :D

Най-големият страх в живота ми е това. И на невролози са ме водили, защото съм припадал от ужас с пулс 210 и бял триъгълник. Много ме е страх. Добре че има лазерни зъболекари, та вече не ме боли и не ми човъркат из устата с разни боргии. 8-)

Успех с кандидатстването. :)

Shuushiii
11-30-2009, 19:59
аз съм се навила за фармация...защо? защото ако имам диплома магистър-фармацефт мога да си направя аптека. А пък търговията в семейството ми е доста добра.Имам къде да работя с две думи и няма да си имам шеф,няма да ме командват и няма да съм роб! Това е нещото,което търся аз в една професия. :) мисля да се напъна и да влезна

mrtn
11-30-2009, 20:07
Аз все още мисля медицина или фармация. Сигурно ще е фармация щото медицината не е за всеки, но ще го запиша. А главно фармация, заради това, че мога да си открия собствена аптека, а от там идват и високите приходи, а и също химията ме влече повече отколкото биологията. :)
Мисля да опитам в МУ-Варна и София.. :)

Abigoria
11-30-2009, 20:07
Стоматология :) Или Варна, Или София, или нейде из Германия (ако взема C1 DSD :) ) Първоначално исках медицина, по- точно неврохирургия, ама... Прекалено потискащо... Иначе стоматология, защото майка ме насочи към това. Второ желание ще пиша медицина, и ако вляза с медицина, най- вероятно ще специализирам ортопедия или нещо такова. Фармацията не ме влече, въпреки че и нея ще я пиша :)

gilotinator
11-30-2009, 20:17
аз съм се навила за фармация...защо? защото ако имам диплома магистър-фармацефт мога да си направя аптека. А пък търговията в семейството ми е доста добра.Имам къде да работя с две думи и няма да си имам шеф,няма да ме командват и няма да съм роб! Това е нещото,което търся аз в една професия. :) мисля да се напъна и да влезна

Е,ти като си изградиш една добра кариера и станеш добър стоматолог може да си направиш кабинет и даси контролираш всичко-времето,консумативите и т.н. :)

OneGirl
12-01-2009, 21:04
И аз съм за ДМ и много искам да ме приемат в Пловдив или София :grin: .

matty7
12-02-2009, 20:29
аз искам стоматология в Германия :) . но съм още 8 клас :lol: :lol: , нищо, следвам си мечтата и съм си в супер паралелка с по 23 часа седмично немски :grin: . Пожелавам ви успех :) !

Abigoria
12-02-2009, 20:36
аз искам стоматология в Германия :) . но съм още 8 клас :lol: :lol: , нищо, следвам си мечтата и съм си в супер паралелка с по 23 часа седмично немски :grin: . Пожелавам ви успех :) !
[b]Учи яко. Стани 9 клас. Влез в Лайстунг. Оттам нататък учи още по- яко, за да вземеш ниво C1 на DSD- Pr

Master_88
12-04-2009, 09:34
Неприятният момент при стоматологията е, че често си принуден да гледаш мръсни усти,непочистени междузъбни пространства, лош дъх, няколкодневна плака по зъбите, като всичко това взето заедно наподобява тоалетна.. Понякога повече от половината клиенти идват с хигиена, различна от нормалната. А когато си новоизлюпен зъболекар, се молиш да идват повечко клиенти. Не можеш да връщаш този и онзи заради това нещо, защото накрая ще останеш в кабинета си сам да чатиш на skype и да чакаш някой да дойде.

LovelyGirl
12-04-2009, 09:59
Да бе, няма ли да ви е гнус да бъркате в устите на хората :D
Аз попринцип не съм гнуслива, ама това ми се струва отвратително :Д

Abigoria
12-04-2009, 20:00
Да бе, няма ли да ви е гнус да бъркате в устите на хората :D
Аз попринцип не съм гнуслива, ама това ми се струва отвратително :Д
Лаборантите са по- прецакани в т'ва отношение ;)

LovelyGirl
12-04-2009, 20:19
Абе на мен всичко свързано с медецина си ми е неприятно :) Не искам нищо общо с тази среда 8-)

someone_else_
12-04-2009, 21:10
Стоматология :) Или Варна, Или София, или нейде из Германия (ако взема C1 DSD :) ) Първоначално исках медицина, по- точно неврохирургия, ама... Прекалено потискащо... Иначе стоматология, защото майка ме насочи към това. Второ желание ще пиша медицина, и ако вляза с медицина, най- вероятно ще специализирам ортопедия или нещо такова. Фармацията не ме влече, въпреки че и нея ще я пиша :)

Аз искам неврохирургия, ама защо е потискащо ? :-o

OneGirl
12-05-2009, 11:03
И аз първо исках неврохирургия, после исках детски хирург и накрая реших дентална медицина :-D
Бях чела някъде едно проучване, което сочеше че 34% от българите изобщо не си миели зъбите :? гадно, но факт .
Та ще има всякакви гледки, но ще свикнем в процеса на работа :D .