PDA

View Full Version : Помогнете ми, за да реша.



Dizziness
11-30-2009, 19:40
Здравейте, приятели. 11 клас съм все още, но не мога да избера какво да кандидатствам. Имам проблеми с родителите ми, те искат нещо свързано с биология и химия (фармация, медицина, стоматология...), но мен ме влече изкуството (постоянно правя нещо в нас, печеля конкурси с шише от шампанско, преобразено в красив сувенир.), влече ме поезията, (печеля конкурси и с нея), влече ме фотографията, влече ме спортът, но... доходни ли са тези професии, не мисля, а ако станеш доктор, вече си най-най и наистина, възвръщаш си най-бързо вложените пари. Е... дали ще съжалявам след време, че не съм ги послушала?... :)

amk933
11-30-2009, 19:49
Според мен няма никакъв смисъл да правиш нещо срещу волята си. По-добре беден, но щастлив поет или художник, отколкото беден (богат доктор има ли?) нещастен доктор, който не работи с кеф по професията си. Жалко, че родителите ти не са го разбрали това още.

Моите и двамата са инженери, но отсега им е ясно, че ще кандидатствам Бизнес и Корпоративно право и после Бизнес Администрация и напълно ме подкрепят, въпреки че няма да съм инженер. За тях е най-важното аз да съм щастлив. Мисля, че трябва да обясниш на родителите си това. :)

Успех каквото и да избереш! :)

Dizziness
11-30-2009, 20:06
Благодаря за хубавото мнение!

Sham
11-30-2009, 20:51
Подред:
- писане не се учи.
- въображение също.

- да, изящните и приложните изкуства могат да бъдат доходоносни;
- и пак съм на мнение, че изкуство не се учи, може би се възпитава, толкова.
- уча в сферата на изкуствата, занимавам се с доста от тях, но е прекалено вятърничаво за природата ми да планирам да се издържам с тях.

вашите добре го мислят, шляпаш една фармация, зъботехника, нещо по-непрактическо:Д и си продължаваш с интересите;

remix1912
11-30-2009, 22:26
Глупости не гледай кое ти харесва гледай от кое ще има най-много пари.
И аз съм 11 клас момче уча икономика и информатика преди се занимавах с музика.Не знам точно към какво да се ориентирам
В момента ме влече шоубизнеса и политиката.Нещо като прототип на Слави Трифонов,но не плешив.Какво ще ми предложите

YouKnowImBetterThanYou
11-30-2009, 23:02
Ми, моето момиче, от теб нищо няма да излезе. Хобитата от сорта на украсяване на бутилки от шампанско с цветна хартия и боички или писането на поезия не носят пари. Дано поне си хубава!

BERCUT
12-01-2009, 06:53
Това което казаха хора че от изкуство не се живее, може и да е вярно, но е само за България и част от другите малки и бедни страни, но в останалата част от света - Русия, Германия, Франция, Англия, Белгия и Австрия, т.е. едни от световните столици на изкуството това си е доста доходоносно занимание, и ако ти се прави нещо в тази фера - занимавай се, но не и в България.

ByK
12-02-2009, 14:16
Прави каквото ти е на душа :)

Infinity
12-02-2009, 14:41
Това ли е единственото, което те влече ? Да, ясно не е малко , но нещо по-подходящо от украсяване на бутилки- как мислиш има ли за теб такова чудо 8-) ?!

Abigoria
12-02-2009, 14:52
Изчаткай една зъботехника, хем ще ти е забавно, хем ваще ще са доволни, хем учиш 2 години, хем и парички има :)

AutomatiC
12-02-2009, 15:34
може да се каже,че аз съм в подобен случай,но моята дарба е да пея..истината е,че постепенно с времето приех музиката само като хоби и разтоварваща занимавка,тъй като в началото мечтаех да стана музикантка,но надеждите и средствата,които родителите влагат в бъдещето ми са по надеждни от хобито-мечта и съм сигурна,че един ден ще им бъда благодарна...така че учи медицина и превърни дарбите си в хоби..това мисля аз. :)

tonie__
12-02-2009, 15:56
Изчаткай една зъботехника, хем ще ти е забавно, хем ваще ще са доволни, хем учиш 2 години, хем и парички има :)

учиш две години? :lol: нали преди да станеш зъболекар се минава през обши неща като анатомия.не може да си лекар и да не знаеш т'ва..2 години :lol:

Dizziness
12-02-2009, 18:46
Всъщност зъботехниката се учи 3 години и е със степен бакалавър. Ако съм само бакалавър (говоря по принцип) ще дойде някой мъгистър и ще ме измести, недовършена работа е някак си... приемат само 12 души във Варна и се влиза само със шестици. :)

bishop
12-02-2009, 18:55
Глупаво е да правиш нещо само защото вашите така искат. в крайна сметка с това ще трябва да живееш следващите 50тина години. Ако си добра в нещо и искаш да се занимаваш с него решението е лесно.

ПП:Ти си криси нали?

Sladurcho
12-02-2009, 19:13
Това което ваще се опитват да направят е мн тъпо... вика му се болни амбиции. Ти сама трябва да решиш с какво ти се занимава.. но не мисля че с изкуството ще стигнеш много далеч :) Успех все пак

Abigoria
12-02-2009, 20:23
Изчаткай една зъботехника, хем ще ти е забавно, хем ваще ще са доволни, хем учиш 2 години, хем и парички има :)

учиш две години? :lol: нали преди да станеш зъболекар се минава през обши неща като анатомия.не може да си лекар и да не знаеш т'ва..2 години :lol:
Не зъболекар, зъботехник. 1 година обща медицина и 1 (или 2, както казаха по- горе, не съм толкова запозната) години специализация. Сигурна съм, че не знаеш дори каква е разликата между двете понятия. И съм наясно с нещата, все пак ще кандидатствам стоматология ;)

Dizziness
12-02-2009, 20:28
:-D Аз съм разучила всичко свързано с дентална медицина (стоматология се нарича по-общо ) :) , зъботехника, ортодонт, рехабилитатор, кинезитерапефт, медицинска козметика, фармация, най-малко с мен може да се спори :P . Знам каква е разликата, оценки за евентуално приемане в столицата (или морската столица), материалът, който трябва да подготвиш за прием и т.н. (И зъботехниката е 3 години, честито. Трудно се влиза, лесно се излиза, вадят се пари, но си бакалавър. There`s no point... ) Просто не ме влече... затова търся варианти, а междувременно си ходя на частни по биология, тъкмо за матура :)

AFT
12-03-2009, 06:27
Подред:
- писане не се учи.
- въображение също.

- да, изящните и приложните изкуства могат да бъдат доходоносни;
- и пак съм на мнение, че изкуство не се учи, може би се възпитава, толкова.
- уча в сферата на изкуствата, занимавам се с доста от тях, но е прекалено вятърничаво за природата ми да планирам да се издържам с тях.

вашите добре го мислят, шляпаш една фармация, зъботехника, нещо по-непрактическо:Д и си продължаваш с интересите;

Напълно съм съгласна.

Това, че ще работиш като зъботехник, лекар, адвокат, инженер, етц., не означава, че няма да можеш да си играеш с шишета и да пишеш стихотворения. Даже може по някое време да си направиш изложба или да напишеш книга, от което пак да изкараш пари, но те ще са като допълнителен доход, няма да се издържаш с тях.