PDA

View Full Version : пиърсинг на езика



Smileygirl
12-01-2009, 13:11
ако може някой който знае да ми каже какви са опасностите защото супер много искам но се притеснявам да не ми стане нещо....казвали са ми всякакви глупости и не знам на кого да вярвам :oops:

afkforlife
12-01-2009, 13:28
ако може някой който знае да ми каже какви са опасностите защото супер много искам но се притеснявам да не ми стане нещо....казвали са ми всякакви глупости и не знам на кого да вярвам :oops:


Това ще се наложи да го прочетеш...Има още ,но за момента е достатъчно!


Искаш пиърсинг?
Доста е модерно, нали? Немалка част от приятелите ти в училище имат.
На езика, на ушите, на устните, на носа и къде ли още не. Разбирам, модате е повлякла и теб. Преди да си сложиш обаче е добре да си наясно със задължителните предпазни мерки, които трябва да вземеш. Може би се досещаш – хигиената е на първо място. Трябва да избереш реномиран салон със специалисти в тази област.

Не се доверявай на приятеля на гаджето си, само защото ще ти излезе почти безплатно. Ако пиърсингът не се постави при необходими, по-скоро задължителни условия, рискуваш да си навлечеш някоя опасна инфекция.
Ако избереш да се „украсиш” на устните, милички те, за да заздравеят ще е необходимо малко повече време. И ще ти се наложиш да се „подложиш” на зверска хигиена, целувките не са забранени, спок ( поне така мисля:P).
На ушите се „оперира” със специален за целта пистолет, като се подлагата с стерилизиран щифт.
Ако избереш класическия вариант – на носа, трябва да знаеш, че „на кино отиват” ноздрите или разделния хрущял.На езика напоследък сякаш е най-актуално. Обаче да си наясно, че ако се целуваш и партньорът ти също е с пиърсинг опасността да си оплетете езиците е доста голяма.

Пиърсинг на езика – опасен за зъбите...и мозъка

Още в древните култури хората са пробивали различни места по тялото си, за да поставят там обици и различни други накити.
Освен на традиционните места, каквито са ушите например,все по-често обици могат да се видят и на други нетрадиционни места. Такива са например пъпа, носа, веждата, устните и дори на езика. А най-ексцентричните любители на пиърсинга, дори поставят обица на зърната на гърдите и гениталиите.


Поставянето на подобно украшение обаче, крие редица рискове и може да се доведе до сериозни здравословни проблеми.


Скорошни проучвания, направени от Европейската комисия показват, че един от всеки трима младежи, които са си направили пиърсинг на тялото, е пострадал от инфекции или контактен дерматит, а в близо половината от случаите се е наложила лекарска намеса . Макар и в редки случаи, се стига и до алергии, заразяване с хепатит или дори СПИН, или сериозни кръвотечения.


Специалистите обясняват, че пиърсингът на езика е популярна, но и доста болезнена процедура, защото се извършва без упойка. След нея трудно се говори, тъй като езикът се подува и е необходимо използването на антисептични средства. Друг минус е, че се унищожават голямо количество вкусови рецептори.


Сред опасностите, които крият оралните обеци, са чупене на зъби, инфекции в устната кухина, отдръпване на венците, кървене и в някои случаи сърдечни проблеми.


Зъболекари от Националната стоматологична академия в САЩ предупреждават, че пиърсингът на езика носи опасност за здравето. Освен че може да предизвика инфекция, поставянето на обица на езика може да се окаже вредно още за зъбите и нервните окончания.


Причината за това е, че в езика има много кръвоносни съдове. Пробождането на тази зона може да се превърне в отворена врата за алергии или тежки инфекции, обясняват специалистите. В случай че поставянето на обицата не се прави със стерилни инструменти, мястото може да се инфектира и дори човек може да се зарази с хепатит или с вируса на СПИН.


В случай че има участък, където обицата се докосва до зъбите, пък може да се получи и механично увреждане на зъбния емайл. Много често пациентите дори не се досещат, че отчупването на част от зъбите им може да бъде предизвикано именно от модните украшения. Най-добрият начин да се избегнат подобни проблеми е изобщо да не се пробива езикът. Тези, които все пак са се решили на разкрасителната процедура, е добре да се посъветват със стоматолог, а самият пиърсинг да бъде направен от професионалист и при спазване на всички хигиенни изисквания.


Много важно е също така самите обеци да бъдат по възможност от злато или титан или поне 85% сплав от благородните метали. Важно е да няма никел, за да не се получи обрив или алергична реакция.


Важно е да се има предвид, че опасността за зъбите се увеличава пропорционално на времето, през което човек носи бижуто в устата си. Все пак при добра устна хигиена и ако металните халки се свалят за през нощта, рискът за здравето намалява, успокояват зъболекарите.


Екип от британски специалисти пък предупреждава, че поставянето пиърсингът на езика може да се окаже и вреден за мозъка. Освен че унижожава много нервни окончания, поставянето на обица може да причини тежка инфекция, която да засегне дори мозъка, съобщава Би Би Си.


В медицинското списание Archives of Neurology дори бил описан случай на млад мъж, починал от множество мозъчни абсцеси. Като причина за абсцесите се посочва инфекция, появила се в следствие на поставяне на пиърсинг в устата.


За да се избегнаг усложнения, лекарите съветват пиърсингът да се поставя само от специалисти и да се следи за спазването на хигиена и стерилност.


Мястото, на което е поставена обицата трябва да се поддържа чисто до заздравяване на раната, което може да продължи до няколко месеца. Препоръчително е, ежедневно да се правят промивки на устата за да се избегне инфектирането на езика.
При възникването на дискомфорт или възпаление незабавно трябва да се търси лекарска помощ.

Smileygirl
12-01-2009, 13:49
лол така като го гледам това се чудя дали да не се откажа :D :( :D

Rhype
12-01-2009, 16:01
То като пробиват езика не боли.Първите 2-3 дена са кофти ,защото си с по-голяма обица.И ако си правиш - (да не ти се свидят парите) отиди при професионалист и се слага упойка ,но само колкото да се залъжеш.И в двата случея боли еднакво и става за секунди(личен опит)
Направи си - не е толкова страшно (ако това те спира)

clever
12-02-2009, 11:39
ако ще си пробиваш езика гледай да си при кадърен специалист а не каква да е лелка-козметичка ..
гледай да си дезифенкцираш езика често особено първите седмици (ще ти дадат указание по колко пъти на ден и с какво ! )
стой с медицинската обица поне месец и половина за сигурност !

успех

Smileygirl
12-02-2009, 18:08
е аз не мисля да пестя парите ....ще си го направя във студио.... а впро4ем може ли да пуша....да не стане някаква инфекция :?

Sigrina
12-05-2009, 19:32
Не трябва да пушиш, но аз познавам много хора, които си пушеха активно след като им пробиха езика.
Аз лично спрях да пуша за 11 дни.

marker
01-07-2010, 08:21
здравейте
от три дни имам обеца на езика и всичко си е налице- фъфленето, затрудненото хранене.
но имам един въпрос- как точно протича инфекцията, ако има такава? жабуркам си се със сандрин и тези от студиото казаха че ще е достатъчно само това, но има ли и други по-добри начини за предпазване от инфекция?

haritov
01-07-2010, 10:06
Еми това е чуждо тяло по начало и от начало организма ще се бори с него

можеи до възпаление да се стигне

victorim
01-09-2010, 18:42
Дори и даси пробиваш езика защото е модерно няма нищо лошо в това . На мен лично ми харесва , но имам кофти родители и не ми се занимава да се крия или па да им ходя на пук :) . Хубаво е да имаш обичка на езика . Незнам всички плюсове и минуси , но знам чезадължително трябва да е при специалист . Иначе шанса да не усещаш вкусовете послее огромен, защото ако случайно ти се пробие на неподходящо място може да засегне някой нерв(незнам длаи се казва точно така) и д ати преебе вкусовете . Реално и ла*но да ти дадът няма да ти направи впечатление . Внимавай после със хигената и да си наясно със фъфленето и болката първите дни след безболезненото пробиване :) !

Edins7vena
01-10-2010, 14:52
Имам пиерсинг от около две години. Боли, но не е болка за умиране. Възстановяването е бъзо за около седмица може даже и да си смениш обецата. Обаче отначало трябда да се прочиства устата всеки ден по няколко пъти

batkodoki
01-11-2010, 11:33
ако може някой който знае да ми каже какви са опасностите защото супер много искам но се притеснявам да не ми стане нещо....казвали са ми всякакви глупости и не знам на кого да вярвам :oops:

опасносностите са безкрайни и много, но това очевидно е без значение, щом "защото супер много искам"...

в този случай най-важно е да се следи за спазване на правилата на асептиката - по никакъв начин не бива да се допусне дори за миг ползване на "нещо" кат о инструмент нестерилно и неизвадено пред вас от стерилната му опаковка!

второто по важност условие е сходно на първото - вложката трябва да бъде стерилна, извадена от/пред вас от фабричната си опаковка гарантираща стерилен статус (а не избор от насипни джунджурии...)

третият елемент е: КАТЕГОРИЧНО трябва да сте сигурни, че вложеният елемент НЕ Е АЛЕРГЕН!!! това е най-пренебрегваният елемент и води до найй-тежки последици.
пр. индиферентен към среброто но свръхчувстителен към никел = много тежка обща реакция. или индиферентен към злато, но реагиращ на мед, цинк, калай.....стандартните пълнители.....

ergo, направено "под ръка" при случаи, без нужният стратегически подход - наистина е опсано!!!