PDA

View Full Version : Някой с някакви медицински знания да погледне...



sa6opi4a
12-01-2009, 15:09
Преди половин година трябваше да ми направят операция и ми снимаха дробовете и на снимката се виждаше някакво петно от дясно около пъпа, 2-мата лекари се гледаха един друг, единия каза ако иска да го провери това, но другия не го и направи. Питах, но той си ми говореше за предстоящата операция. Какво би могло да е това петно? Провериха ме случайно за обеци и тем подобни неща слуайно да имам, но нямам. Предполага, че рентгенова снимка беше, то друго едва ли е.

amk933
12-01-2009, 15:37
Дробовете и пъпа са доста различни и дооооста далечко. :-o По-ясно може ли?

sa6opi4a
12-01-2009, 15:59
Кажи го на 5-6см от пъпа на ляво или на дясно, не помня вече. Беше едно хубаво петанце, единият го нарече, че може да е А... така и не разбрах какво каза, все едно чух Арка, но арка е друго нещо. Да не казвма, че по някога усещам лека болква в гърдите и това го знам като симптом при рак или тумор, нещо такова бях чел преди. Минава ми и през главата да отида да си направя рентгенова снимка на дробовете или на белия дроб, все още не знам как да й го кажа на личния лекар.

DrSmurph
12-01-2009, 17:59
Операцията от какво трябваше да бъде и какво стана? по какъв повод е правено рентгеновото изследване? А би трябвало ОПЛ да е запознат с рентгена и епикризата след или преди операцията!

Hayashi
12-01-2009, 18:31
В кой град са ти правили изследванията? Важно е, че в някои болници са толкова кадърни, че може да те изпишат със счупена кост и да твърдят, че нищо ти няма.
Може да е нещо доброкачествено, някаква киста. Пушиш ли?

amk933
12-01-2009, 18:33
Първо, рентгеновите снимки не са шега работа и не се правят всеки ден. Малко или много си е радиация. Второ на 6 см в страни от пъпа може и жлъчка да е. Белите дробове са доооооста далече от 6 см вдяснио/вляво от пъпа. Просто много бъркаш понятията и не разбирам за какво говориш. Няма как да имаш бяло петно е коремната област, а де те болят белите дробове и да имаш рак там. Да не бъркаш белите дробове с черния дроб? Има мноооого голяма разлика между двете. На колко години си? Според мен най-добре ще направиш, ако отидеш на един пневмолог и на един гастроентеролог. Втория да ти направи едно изследване с ехограф, а на първия носиш една рентгенова снимка и да решават, каквото и е.

ПС: Не се сърди, но ми се струва, че нищо ти няма, а се вглеждаш твърде вповечко в себе си. :)

clever
12-01-2009, 19:14
обясни това на лекаря в когото е ренгеновата снимка като я разгледате
а щом имаш оплаквания трябва да се направят изследвания
на колко си и от какво са те оперирали ? :-o

Abigoria
12-01-2009, 20:11
Абсолютно съм съгласна с amk933...

http://prikachi.com/files/1195186c.gif
По- нагледно не мога да ти го покажа...

OneGirl
12-01-2009, 20:52
Да не би да ти са правили операция от туберкулоза? И може би на ренгеновата снимка видели петното на белия дроб.
И да не бъркаш белите дробове с черния дроб, и отбележи на снимката, която пусна Abigoria къде е г/д петното.
Невярвам да е нещо сериозно, щом са го видяли специалистите и нищо не са ти казали повече :) .

sa6opi4a
12-01-2009, 23:55
Операцията беше нищожна, както и да е. Явно ще отида да ме снимат отново, просто ми кажете как да обясня на личния лекар каква снимка искам, ако ме пита за причина, кой знае каква глупост ще измисля тогава... Така ли да й кажа - рентгенова снимка на дробовете ? Предпоалгам, че тази снимка ще хване всичко от пъпа до горната част на тялото ми, пък и вероятно няма да ми препише нищо и ще трябва да си я платя, явно ще ми излезе около 20-30 лв.

Tukanemanikoi
12-02-2009, 06:47
Да не би да ти са правили операция от туберкулоза? И може би на ренгеновата снимка видели петното на белия дроб.
И да не бъркаш белите дробове с черния дроб, и отбележи на снимката, която пусна Abigoria къде е г/д петното.
Невярвам да е нещо сериозно, щом са го видяли специалистите и нищо не са ти казали повече :) .
Операция от туберкулоза хихихи :lol: .Петното по белия ти дроб може да е причинена от много фактори:воден плеврит, бронхопневмония, разни калцирания от минали заболявания и туберкулоза естествено.Думата с "А..." може да е астма, но доколкото имам опит само за карцином(рак) и за плеврит се прави нещо като операция, но не мога да ти кажа понеже не съм лекар просто съм имал проблеми с белите дробове също както теб.
Дано да се оправиш и забрави за цигарите.

OneGirl
12-02-2009, 11:16
^ амеба такава :lol:
прави се операция от туберкулоза, на един познат му правиха
когато е по сериозно или трябва да се направи операция или цял живот не трябва да стоиш на цигарен дим не трябва и да близваш дори бира :?
операцията се състои в това, че изрязват там засегнатото (петното), дори някой път, когато е по сериозно може да се стигне до там, че да ти махнат почти единия бял дроб.

clever
12-02-2009, 11:20
авторе
кажи от какво са те оперирали де :booooomb:

amk933
12-02-2009, 13:38
Операцията беше нищожна, както и да е. Явно ще отида да ме снимат отново, просто ми кажете как да обясня на личния лекар каква снимка искам, ако ме пита за причина, кой знае каква глупост ще измисля тогава... Така ли да й кажа - рентгенова снимка на дробовете ? Предпоалгам, че тази снимка ще хване всичко от пъпа до горната част на тялото ми, пък и вероятно няма да ми препише нищо и ще трябва да си я платя, явно ще ми излезе около 20-30 лв.

Абе колко пъти да ти се обясни, че дробовете и корема СА ДВЕ РАЗЛИЧНИ НЕЩА. Как рентгенова снимка на дробовете ще ти обхваща корема? Чуваш ли се? Айде мисли преди да говориш....

Hayashi
12-02-2009, 17:40
А да и освен това както вече ти казаха ренгеновата снимка на белите дробове не може да стигне до корема. xD

rauwkost
12-02-2009, 18:19
Отиваш и искаш обща снимка на торса, за да видиш как е положението и това е!

Macallan
12-02-2009, 18:29
ако питаш мен трябва да си снимаш главата ... въобще не те слуша...

amk933
12-02-2009, 19:15
Да не би да ти са правили операция от туберкулоза? И може би на ренгеновата снимка видели петното на белия дроб.
И да не бъркаш белите дробове с черния дроб, и отбележи на снимката, която пусна Abigoria къде е г/д петното.
Невярвам да е нещо сериозно, щом са го видяли специалистите и нищо не са ти казали повече :) .
Операция от туберкулоза хихихи :lol: .Петното по белия ти дроб може да е причинена от много фактори:воден плеврит, бронхопневмония, разни калцирания от минали заболявания и туберкулоза естествено.Думата с "А..." може да е астма, но доколкото имам опит само за карцином(рак) и за плеврит се прави нещо като операция, но не мога да ти кажа понеже не съм лекар просто съм имал проблеми с белите дробове също както теб.
Дано да се оправиш и забрави за цигарите.

И за емфизем може да се прави, и за тения се прави, ако засегне там, и за фиброаденом също. Не е само рак и плеврит. ;)

sa6opi4a
12-03-2009, 02:09
Доста тумори се откриват от случайни снимки за нещо друго, мога да си направя и аз една такава случайна снимка само да се обедя че ми няма нищо.

Само ми кажи какво представлява това - обща снимка на торса? Никога не съм ползвал тази дума, дори не знам какво означава, пък и ще е добре да знам какв означава когато го кажа на личния си лекар.

clever
12-03-2009, 11:47
омг :lol:
кой клас си?
биология учил ли си :lol: :lol:

sa6opi4a
12-04-2009, 01:03
По тея часове съм спал от напушване или съм играл тенис на маса в училището, затова и бях изключен от 2 училища. Кажи ми какво значи, щом ти си учил.

BERCUT
12-04-2009, 05:45
Има вероятност това да да останки от тимусната жлеза, която с времето закърнява и се разгражда, но не при всеки изчезва напълно.

rauwkost
12-06-2009, 11:38
Торса е тази част от тялото, която обхваща от кръста до врата. Това можеше поне от обща култура да го знаеш. :D

cookie_master
12-06-2009, 19:01
По тея часове съм спал от напушване или съм играл тенис на маса в училището, затова и бях изключен от 2 училища. Кажи ми какво значи, щом ти си учил.това обяснява повечето неща :(

kalpazanka
12-06-2009, 19:07
Торакс и гръден кош са синоними.