PDA

View Full Version : HELPNETE



zadarr
12-01-2009, 20:18
здр аз съм михаил и сам на 12!
миналата година изгубих баща си
проблема е че с майка ми сме в постоянна война няма др какво да правя вече не ми се прибира в къщи защото пак ще се почне кавга ко да праа мн се дрAзна така
треа да излизам с фр ако започне да се кара прибирам се от даскало и излизам, ама аз ли съм проблема или тя или има ли виновен ;(
плз help!!
тнх предварително

stelit0
12-01-2009, 20:29
не разбрах какъв проблема сажелявам за баща ти мойте саболезнования!!!Постарай се да не и говориш напреко и сичко ще е нред :-)

YouKnowImBetterThanYou
12-01-2009, 20:29
Малък си, за да си виновен с нещо. Сигурно майка ти е на прага на силите си опитвайки се да свързва двата края, а ти само искаш ли искаш. Сигурно е подобна ситуацията де. Не мога да знам със сигурност. Но от едно най-лесно се късат нерви и това е мизерията. Опитай се да я разбереш, че не и е лесно да се грижи сама за теб без баща ти и за момента едиственото, с което можеш да и помогнеш е като намалиш капризите си и носиш хубави оценки в къщи. По-нататък като пораснеш и имаш едно 16-17 може да почнеш работа и да и помагаш финансово. Едва сега почва да става все по-трудно и по-трудно... Иначе споко, след като свърши тийейджърството живота е пред теб. За сега няма какво да се вглъбяваш в самосъжаление и да търсиш причини.

zadarr
12-01-2009, 20:41
ИМАМЕ ПАРИ И СИчКУ!!! НУЖНО ПРОСО ПОСТОЯННО МИ КАЗВА ОМРЪЗНАЛО МИ Е ОТ ТЕБЕ ТИ НИШО НЕ МИ ПОМАГАШ НИШО НЕ ПРАИШ И ТАКИВА ИМА И ОШЕ НЕщА АБЕ УЖАС МН МИ Е ГАДНО
ПОСТОЯНО ТИ НЕ СИ УчИЛ А САМ СИ НАУчИЛ СЕГАСШТО ЩЕ ИЗЛИЗАШ С ПРИЯТЕЛИ В 7 чАСА СЕ НЕшЪЙ МИ НАМИРА КУСУР :д
:-x :? :x

YouKnowImBetterThanYou
12-01-2009, 20:52
На 12 си, не си достатъчно зрял, за да разбереш майка си. Трудно и е да те гледа, а си единствения близък, когото си има пък насреща си не вижда разбиране, а само мрънкане. С тези главни букви приемам, че направо крещиш каквото може би правиш и в реална житейска ситуация контактувайки с майка си. Не всичко става с крясъци и манипулации. Постарай се да не хленчиш най-малкото. В случай, че пък си толкова бунтарски настроен нищо не те спира да проявиш неподчинение. Няма кой да ти тегли здрав бой така или иначе(което наистина съжалявам, че ти го казвам). Бъди реалист и се постарай да разбереш положението на майка си, защо е толкова раздразнителна и нервна. Все пак имаш ли всичко, което може да ти се осигури? Лишен ли си от нещо жизненонеобходимо - храна, PC, джобни, дрехи, GSM...? Замисли се и тогава пак се оплаквай. Иначе е много лесно...

zadarr
12-01-2009, 20:57
tnx!!!!!!! :-D