PDA

View Full Version : Не мога да си го избия от главата 0.o



GossipGirl89
12-01-2009, 19:59
Е не мога да го забравя хора! Мислех, че е само увлечение... НАДЯВАХ СЕ да е само увлечение, нищо повече от една привързаност, но не... явно не. Минаха вече повече от 2 седмици, а аз не спирам да мисля за него. Излизам постоянно с приятели, замотавам се, правя всичко възможно колкото се може повече време да се занимавам с нещо и да не цикля на едно място, но мисълта за него ме преследва. Не можем да сме заедно. Не трябва. Прекалено много пречки има между нас.Ако не спрем сега занапред нещата ще станат 300 пъти по-сложни и гадни, но не мога да си го избия от главата. Знам, че е с друга. Не знам дали е влюбен в нея или не, но само мисълта, че точно в този момент са заедно ме побърква и ме изкарва извън релси. Защо ми е толкова гадно? Защо не мога да си кажа "Абе майната му бе - поредното увлечение!" и да продължа напред? Възможно ли е да имам чувства към този човек? Не звучи ли малко нереално и тъпо да си влюбен в някого, когото дори не си виждал на живо, а си чувал само гласът му през слушалката?

Не ме съдете и не ме обиждайте - знам, че скайпа смърди. Но изобщо не съм имала намерение да се захващам с нещо подобно. Всичко стана на шега - разглеждах снимките на един наш общ пирятел и го видях НЕГО, поисках скайпа му просто ей така за т****а и оттам на сетне се започна... 7 месеца почти денонощтно сме си писали и сме се чували по тела. Не пожелах да се видим, защото от една страна не мислех, че е нещо сериозно и от друга - донякъде се страхувах, че когато се видим ще стане нещо, за което после ще съжаляваме и двамата... И сега, когато решихме да спрем с глупостите и да си държим като големи хора аз не мога да си го избия от главата :( Защооо ?! :(

lubomirky
12-01-2009, 20:11
е добре, ся няма ли някаква възможност да се видите и да разбереш дали имаш някви чувства а-у .. ако нЕма такава възможност, забравяш и продължаваш ;>

GossipGirl89
12-01-2009, 20:23
Еми проблема е, че сме от различни градове. Разбрахме се да се видим чак Януари, защото тогава има път към София, но изобщо не е сигурно дали и тогава ще стане... Не бих се очудила ако се отметне. А и аз самата се надявах, че като мине малко повече време ще е по-добре и за двамата тъй като ще сме отвикнали един от друг... обаче сега почвам да се страхувам, че никак няма да е по-добре, а даже ще стане още по-зле, защото мислех, че е само една привързаност... а нещата май отиват много по-далече...

Vichko0o
12-01-2009, 20:30
Най-якото, е че на живо може да е точно обратното на това на скайп ;) Тая тема ми напомня на годините когато прекарвах час след час в Мирката :D :D :D :D 1-2 кофти грешки и си го отебала ;) Ако се отметне за срещата или ако се видите и не е същото и ще ти мине ;) Няма да се плашиш ще ти дойде и на тебе акъла и ще можеш да решиш такъв проблем сама ;)

lubomirky
12-01-2009, 20:32
питай го например да се срещнете събота или неделя, нещо такова. ако и той чувства нещо към теб/въпреки че всичко е по скайп и телефон/ ще отдели поне 1 ден за да дойде и да се видите ;>

GossipGirl89
12-01-2009, 20:47
Vichko0o, и това е възможно наистина като се видим всичко да е коренно различно, но на тоя етап просто няма как да разбера...

lubomirky, на него не му е проблем и сега да дойде до София, на мен също нищо не ми пречи още утре да се дигна и да отида да го видя, но не иска да се виждаме още, защото той самият също доста се беше привързал и някак си сега се опитва да се пребори с тая привързаност... Оф, доста е слежно за обеснение май :D Просто и двамата сме на ясно, че ако се видим сега, когато още не сме отвикнали един от друг, е напълно възможно да стане нещо, от което после и на двамата ще ни е гадно... За мен няма проблем да изчакам до Януари, защото се надявам до тогава нещата то отшумят и да се видим само като приятели, но тъпото е, че май няма да стане баш така... А още по-тъпото е, че не знам дали той ще иска да ме види ако знае, че гледам на него като на повече от приятел... Точно за това ме е страх да не се отметне, а пък аз наистина много искам да го видя независимо дали като приятел или като нещо повече...

Sh@d0w
12-02-2009, 05:10
@GossipGirl89 разбирам те какво чувстваш в момента,защото може да се каже че и аз съм попадал в същата ситуация преди време...е почти същата ;) Изпитваш силна привързаност,мислиш че си намерила перфектния човек и това не ти дава покой,но ще ти кажа нещо-преди да сте се срещнали на живо не можеш да си сигурна какъв точно е този човек и дали ще отговаря на очакванията и впечатленията,които сама си си изградила за него.Независимо колко хронологии сте си изписали по скайпа,независимо колко сте се чували по телефона.Да,може да се държи прекрасно,но по нета не можеш да усетиш самия характер на човека,един вид в нета всеки има втора самоличност.Не си заслужава в момента да се напрягаш и да се терзаеш за някой с който не сте се виждали на живо.Недей да летиш в обалците сега,защото после може да паднеш отвисоко...

Какво да направиш ли?Най-просто изчакай до януари,за да се видите.Така най-сетне ще можеш да видиш дали наистина той е човека,който не ти излиза от главата или всичко е било просто една преигравка.Сега просто не мисли за това.Знам че не е лесно,но опитай ;)

ivcheto0o
12-02-2009, 06:09
времето лекува вси4ко :)

armanilove
12-02-2009, 08:39
ivcheto0o бъркаш са !Не лекува :)
GossipGirl89 разбирам те..виж се с него. То може да се окаже че е скайп любв. :-) Успехи !

GossipGirl89
12-02-2009, 08:57
Мхм... еми благодаря много на всички за съветите :)

Sh@d0w, прав си, че не можеш да прецениш за някой какъв човек е без да има зрителен контакт, но ние имаме и общи познати, които са ми казвали, че наистина е такъв за какъвто се представя... Но все пак - друго си е на живо :) Еми така или иначе нямам друг избор - ще чакам да Януари пък да видим какво ще стане... В крайна сметка -по-лошото ще дойде след това, защото ако оправдаем очакванията си един за друг и се харесаме и на живо обстоятелствата няма да ни позволят да сме заедно ама... рано или късно ще трябва да се сблъскаме и с този вариянт :( Няма начин просто...

BadBoyKz
12-02-2009, 10:52
Пиленце виж ... преди седмица прекъснах 3 годишна връзка .... за 2-3 дни не ми беше никакъв проблем да я забравя а много я обичах .... ще ме питаш как .... просто излизай постоянно с приятели и си харесай друг :) а от друга страна ... има ли желание има и начин :) няма никакво значение че не сте от един град ..... с бившата ми бяхме от един град с тая разлика че тя в лондон аз в българия .. но да от 3 години връзка изкарах 2.5 години там .. така че ако наистина го харесваш и мислиш че може да има нещо м/у вас ... пробвай .... замисли се и какво губиш .... НИЩО :)))

YouKnowImBetterThanYou
12-02-2009, 11:14
Лигавщини, хем искаш да се видите, хем те е страх да се видите, хем накрая го отрязваш от егоизъм, че ако го харесаш на живо ще искаш да си е само твой пък няма да си убедена в това понеже живеете на километри разстояние. Еми тъпа пача. Като не искаш да се видите поне след 7 месеца губене на време и хабене на копчета, какво точно търсиш като съвет в момента? От това да го забравиш няма по-лесно, блокваш го и за добро или за лошо никога повече няма да може да ти пише. А от негова страна ако види, че си го блокнала няма и да ти търси причина, ще си каже "брей, тъпата пачица, щом така ще го играе, дадено... никога повече няма да я търся". И както ти казаха "времето" лекува, макар че не знам при теб какво ще излекува защото липсата на мозък не се лекува. Хайде, блоквай го вече и не ни занимавай с невероятно драматичните ти житейски драми. :x

scanadal
12-02-2009, 11:40
Save the drama for your mama :(

GossipGirl89
12-02-2009, 13:18
BadBoyKz това и правя - постоянно съм навън и се занимавам с нещо друго, а колкото до харесването - ммм не мисля, че скоро ще си харесам някой друг, защото аз супер рядко си харесвам някой :D Не че имам високи критерии просто рядко се случва някой да ми направи впечатление и да ми грабне вниманието... Колкото до това, че си бил с пирятелката ти в Лондон - браво за което! И аз съм на мнение, че ако човек има желание ще намери и начин, но понякога не е толкова лесно... и не всеки има възможност просто да се дигне и да замине :)

YouKnowImBetterThanYou, можеше да си спестиш обидите... Имам си достатъчно мозък просто не съм вярвала, че ще се захвана с нещо подобно като "скайп любов" едва ли не... На всеки се случва понякога да сбърка и да направи нещо нелогично и необмислено нали така? :)
В крайна сметка мисля да изчакам до Януари и да видим тогава какво ще стане... Иии ще се моля да не е нищо повече от привързаност...

YouKnowImBetterThanYou
12-02-2009, 13:29
В крайна сметка мисля да изчакам до Януари и да видим тогава какво ще стане... Иии ще се моля да не е нищо повече от привързаност...
Споко, като така или иначе не желаеш една любов няма как да се получи нещо. Подобни шаблони, че любовта те върхлита без да те пита са крайно изтъркани и никога не са били валидни. Всичко зависи от това, което ти искаш. Ама щом ще се виждате, то се е видяло, че искаш "нещо". В противен случай защо ще си втълпяваш постоянно, че те е страх от това да се видите? Значи ИСКАШ всъщност да се видите, което де факто ме навеждаше на мисълта, че си поредната, която не знае какво иска и се допитва до нас да и кажем как да постъпи. В крайна сметка не е никак трудно да му откажеш "Не, мерси, знам какво ще последва и ще боли...". Всичко се сведе до 1 простичко изречение. Не е голяма философия, но пък ти изпитваш неудобство от това да бъдеш директна. Или го харесваш и разстоянието за теб не е проблем, или капризничиш тъкмо от разстоянието въпреки, че вече вътрешно си убедена достатъчно, че го харесваш и страховете ти са реални щом прибягваш до това да пишеш тема.
пп. Не съм те обиждал нарочно, просто подхвата ми е такъв що се отнася до подобни теми.

fc
12-02-2009, 13:47
Пречките са единствено в главите ви.

soul1199
12-02-2009, 13:55
като се видите или ако се видите ще разбереш дали е само привличане или не :)

GossipGirl89
12-02-2009, 15:35
YouKnowImBetterThanYou, прав си... наистина е така :( Просто аз съм тъпа и разбрах прекалено късно, че го харесвам... Изобщо не усетих как минаха тия 7 месеца и как да говоря постоянно с него ми се превърна в навик... и ето ме сега хлътнала до уши :( Искам да съм с него и мога да се преборя със скапаното разстояние, но вече е прекалено късно... Такава съм егоистка :-x Трябваше да се видим, когато ме караше, а сега нямам право да искам нищо от него... И попринцип съм страшно директна, винаги си казвам нещата както ги мисля, ама може би сега ме е страх от повторно нараняване... Преди около 2 години имах сериозен приятел, който много обичах, но с течение на обстоятелствата се наложи да се разделим и тогава бях страшно наранена. Може би сега не мога да събера смелост и да му кажа "Спри! Не ме търси повече!" от страх, че пак ще бъда наранена...

ToniStoraro
12-02-2009, 15:45
това е увлечение. Не можеш да обичаш някого само за това, че те кефи, и то в интернет. Може като се видите да няма нищо общо с това, което ти познаваш. Направи си изводите сама.

Wrathchild
12-02-2009, 15:53
Кога е имал време денонощно да си пишете, че и да обърне внимание на приятелката си?
Извинявай, но дори да е такъв, преди да си го видяла на живо, няма как да знаеш дали точно това искаш наистина от един мъж.

GossipGirl89
12-02-2009, 19:43
Кога е имал време денонощно да си пишете, че и да обърне внимание на приятелката си?
Извинявай, но дори да е такъв, преди да си го видяла на живо, няма как да знаеш дали точно това искаш наистина от един мъж.

Той нямаше приятелка през тези 7 месеца :) Хвана се с нея, когато решихме да прекратим нашите детинщини с тоя скайп... Денонощно е силно казано ама общо взето на ден по 4-5 часа си пишехме в скайп, после 4-5 часа си говорим по тела... Понякога се е случвало дори по цяла нощ да си приказваме... Колко пъти се е случвало мъртво пиян да ми звъни и да ми казва, че много ме харесва и много държи на мен хах... Даже и сега продължава да го прави - миналата нощ не ме остави да мигна.... Беше се напил страшно много и през един час ми звънеше и ми обесняваше, че аз съм му била единствената надежда, че приятелката му не струвала, че бил балък и не знам си какъв... :( Знам, че няма как да знам дали точно това искам от един мъж без да съм го виждала и за това се надявам да не се отметне и да се видим Януари иии тогава да се изясня и със себе си... :?

Irenchety
12-02-2009, 20:00
В интернет ти виждаш света по съвсем различен начин и човека който е от другата страна не може да се разкрие истински и така добре да го опознаеш както ако общувате очи в очи.Нима има смисъл да си влюбен в някой, който дори не си виждал на живо?Или е просто увлечение...Едно е любов, друго е харесване или увлечение или симпатия абе както искаш го наречи.Но щом се видите с този човек лице в лице ти чак тогава наистина можеш да го опознаеш и да прецениш сама дали има химия.Много хора се заблуждават като си мислят че зад захаросания образ от въображението стои наистина такъв човек и отвътре.Аз много пъти съм живеела в някаква заблуда, някакъв красив, нереален свят влюбена (истински),но не винаги нещата се оказват такива каквито ги мислиш.Много хора познавам, които уж си мислят че са влюбени в някой, че го обичат и т.н а на края се оказва просто едно увлечение и става много гадно накрая...Така, че те съветвам да се видите първо лице в лице и тогава да прецениш що за човек е.Въпреки че виртуалната любов в повечето случаи няма бъдеще...

Irenchety
12-02-2009, 20:08
А между другото знам какво е да не можеш да се избиеш от главата някой човек и просто в ума ти да минават всички спомени, картини абе всичко свързано с него и да си безпомощна към реаноста.Адски боли да се опиташ да се откъснеш от някого след като толкова време сте били заедно и когото си обичал (поне в моя случай).Знам какво е да си безсилен към реалноста, към мрачната действителност.Да лягаш и да ставаш със една и съща мисъл и за един и същи човек, а всъщност да е невъзможно да си с него...
Най много боли да обичаш, но да не бъдеш обичан, да чакаш, но да не дойдат, да искаш да кажеш много неща, но да няма на кого.Така че мило момиче не се втурвай към нещо, за което няма да си струва, защото после болката от осъзнатото е просто неописуема.

koooteeetooo
12-03-2009, 14:29
Moqta istoriq po4ti e su6tata,ama ne to4no.No bih te posuvetvala ako misli6 4e naistina izpitva6 ne6to kum nego,ne se otkazvai,bori se za nego, dokato moje6,uspeh! =;

GossipGirl89
12-03-2009, 16:29
Благодаря ви много на всички (hug)

koooteeetooo, когато се видим ще разбера дали наистина изпитвам нещо или и било просто една увлечение по образа, който си е създал в скайп... Иначе ако имам чувства определено ще се боря :)

kidwestern
12-03-2009, 16:52
майната ти .