PDA

View Full Version : Защо прането ми мирише на застояло ?



neznaq
12-03-2009, 10:33
Здр, студент съм и си пера дрехите на ръка в лиген, и в последното изплакване си слагам омекотител (ленор). После ги слагам на сгъваемата сушка и стоят в банята защото има дебели тръби там и е топло, а като поизсъхнат ги слагам в моята стая и след някой др. ден като дойде време да ги прибирам и миришат УЖАСНО на застояло, а като си ги изпера с омекотителя си миришат супер хубаво :( Защо става така ?

peeety
12-03-2009, 11:12
Същата работа беше и при мен. Заради това, че ги държиш на затворено и на сушилка е. Ако имаш тераса, ги простирай там. Сигурна съм, че е заради това. Само да са на свеж въздух, иначе друго решение не знам. Успех :)

iiirish
12-04-2009, 05:57
Ох, и на мен ми се беше получило така веднъж. Явно миризмата на топлото помещение и мокрите изпарения от дрехите, си взаимодействат по някакъв начин и ужасно мирише на застояло. Простирай ги на проветриво място, на терасата например. Изкарай там сушилника за през деня, а вечер го прибери някъде в стаята. Така се предодвратява неприятната миризма.

Nakadah
12-12-2009, 00:26
защото не исъхват дами и господа
намерете някъде на проветриво място, или сушилния и няма да имате проблем....

neznaq
12-12-2009, 09:06
ами в банята е доста топло но не е проветриво, пък ако ги оставя на терасата те ще съхнат до другата година...

BlackKeys
12-12-2009, 09:43
ами в банята е доста топло но не е проветриво, пък ако ги оставя на терасата те ще съхнат до другата година...

То зимата е ясно, че няма да съхнат така бързо, но ги остави на терасата и като поизсъпнат малко,може да ги сложиш на радиатор или на климатик да доизсъхнат.

Neopitom3na
12-12-2009, 11:44
може би защото в банята не е проветриво

DevilWish
12-12-2009, 15:34
Трябва да ги изкараш навън ;)

Nakadah
12-12-2009, 19:59
КВО МУ ОБРЪЩАТЕ ВНИМАНИЕ НА ТОЯ ГНУСНИЯ ПОСТОЯННО ПУСКА ТЕМИ ЗА МИРИЗМИ :-x В МИНАЛАТА ТЕМА ХУЯ МУ МИРИШЕЛ :shock: СЕА ПРАНЕТО :razz: :razz: :?
ебава се в темата :?

скапан селяко

момчето е в Университет и се труди, докато ти имаш 2-ки в 5-ти клас и се кефиш

ToniStoraro
12-13-2009, 11:33
простирай го навън. Иначе мирише така.

daru6a1
12-13-2009, 14:39
В банята не е много подходящо място за съхнене на пране , понеже горещите парите от тръбите "попиват" в добре миришещото пране .. :)) Сгъваемия сушилник е удобен ,, но ако имаш тераска или балконче го изкарай там - на проветриво и на чист въздух .. Макар и да е зима и да съхнат по-трудно ... :)

Salieri
12-13-2009, 20:22
Случаино да вместо,да си сложил ленор да не си уринирал в легена :shock: :shock: :shock: