PDA

View Full Version : Windows File Protection?



Co0kieGirl
12-03-2009, 12:28
Пускам си компютъра и ми излиза прозорец Windows File Protection,не мога да постна снимка,защото в пейнт не ми излиза..Та ето какво пише:
Files that are required for Windows to run properly have been replaced by unrecognized versions. To maintain system stability,Windows must restore the original versions of these files.Insert your Windows Professional Service Pack 2 D now.
Ако избера Retry не става,щото ми иска диск.Cancel и ми изписва You chose not to restore the original versions of the files.This may affect Windows stability.Are you sure you want to keep these unrecognized file versions. Ако е no ме връща,a ако е yes се маха,обаче после леко ми забива и при иконите ми излиза една жълта удивителна и ми изписва Downloading updates : 27 %
Ако може някой да ми обясни.Благодаря предварително :)

LittleDude
12-03-2009, 12:33
Пускам си компютъра и ми излиза прозорец Windows File Protection,не мога да постна снимка,защото в пейнт не ми излиза..Та ето какво пише:
Files that are required for Windows to run properly have been replaced by unrecognized versions. To maintain system stability,Windows must restore the original versions of these files.Insert your Windows Professional Service Pack 2 D now.
Ако избера Retry не става,щото ми иска диск.Cancel и ми изписва You chose not to restore the original versions of the files.This may affect Windows stability.Are you sure you want to keep these unrecognized file versions. Ако е no ме връща,a ако е yes се маха,обаче после леко ми забива и при иконите ми излиза една жълта удивителна и ми изписва Downloading updates : 27 %
Ако може някой да ми обясни.Благодаря предварително :)
за първи път чета за такъв проблем... пробвай пърово да инсталираш SP3?

Co0kieGirl
12-03-2009, 13:14
Свалях го,но ми даде грешка(преди да се свали) и сега пак пробвам..дано да стане нещо ;x

doomkillerr
12-03-2009, 14:07
Проблемът най-вероятно се дължи защото ти е активирана опцията "Automatic Windows Update". Компютъра е почнал да сваля някакви файлове и понякога се получава грешка и "пейзажа здраве се осира"...

Имаш няколко варианта:

1. Пробваш със "System Restore"
2. Намираш диск с Windows XP SP2 и го поставяш в CD/DVD-устройството, когато ти поиска диска съобщението му даваш "Yes" - системата автоматично ще замени повредените файлове, като ги копира от диска в директорията на "Windows"-а
3. Инсталираш си SP3, но не съм сигурен, че така ще стане!
4. Преинсталираш целия уин... :?

П.С. - ВИНАГИ ЗАБРАНЯВАЙ "Automatic Windows Update"!!!

Cybershot
12-03-2009, 14:39
това с автоматичните ъпдейти е много тъпо, особено ако джама не ти е лицензиран, преди време би бях пуснал , втори път тази грешка няма да я направя :)

Иначе колегата doom ти обясни :)

Co0kieGirl
12-03-2009, 14:51
Проблемът най-вероятно се дължи защото ти е активирана опцията "Automatic Windows Update". Компютъра е почнал да сваля някакви файлове и понякога се получава грешка и "пейзажа здраве се осира"...

Имаш няколко варианта:

1. Пробваш със "System Restore"
2. Намираш диск с Windows XP SP2 и го поставяш в CD/DVD-устройството, когато ти поиска диска съобщението му даваш "Yes" - системата автоматично ще замени повредените файлове, като ги копира от диска в директорията на "Windows"-а
3. Инсталираш си SP3, но не съм сигурен, че така ще стане!
4. Преинсталираш целия уин... :?

П.С. - ВИНАГИ ЗАБРАНЯВАЙ "Automatic Windows Update"!!!
Инсталирах SP3,не ми излиза вече,но жълтия удивителен си седи..
А да попитам защо трябва да се забранява "Automatic Windows Update"? :-o

Cybershot
12-03-2009, 14:58
За да няма подобни теми :-D
Ами по принцип ъпдейтите са хубави, но ако си с лицензиран Windows, иначе стават разни неща като по-горе опоменатите.

Co0kieGirl
12-03-2009, 18:26
Благодаря много :)

skuck
12-03-2009, 22:39
или пък от майкрософт те засичат че си краден и ти пращат кофти ъпдейти :D :D :D :D

Co0kieGirl
12-04-2009, 12:35
може ;dd а да питам имаше в замунда преди една програма,която..не знам как да го обясня..беше нещо да не те засичат че windows-a не е лицанзиран.И ако се сещате коя е да кажете дали има полза,защото е малко досадно на всяко 2-ро пускане тоя удивителен с ъпдейта да ми излиза..
Може да съм малко нахална с многото въпроси,но благодаря все пак 8-)

doomkillerr
12-04-2009, 12:42
Ами аз ти казах и по рано да си спреш "Automatic Windows Update"!!! 8)

Co0kieGirl
12-04-2009, 12:56
Е ти ми каза и аз те послушах,но за жалост не само аз използвам този компютър.. Аз обаче имам още един въпрос(да се надяваме последен 8-) ) Става ли от контрол панел при Windows Security Center да махна отметката на Autaomatic Updates?
И пак да благодаря за отговорите :)

Cybershot
12-04-2009, 14:57
Е ти ми каза и аз те послушах,но за жалост не само аз използвам този компютър.. Аз обаче имам още един въпрос(да се надяваме последен 8-) ) Става ли от контрол панел при Windows Security Center да махна отметката на Autaomatic Updates?
И пак да благодаря за отговорите :)

да