PDA

View Full Version : Спане



RoYaLTy
12-04-2009, 11:24
Здравейте имам един проблем със спането. Знам че по-време на сън се отделя хормона на растежа та имам 1 въпрос. Аз не спя като хората като се върна от училище лягам да спя, около 2-3 часа сън правя, обаче след това вечерта не ми се спи и си лягам 1:30 - 2 часа и се чудя това вреди ли по някакъв начин на растежа и развитието ми. Питам защото бях прочел някъде че хормона на растежа се отдела през ноща и по точно в ранните часове 22-23-24 часа. Моля помогнете

clever
12-04-2009, 11:43
спането е важен процес за целия организъм и за всичките процеси.. не само за растежа
не лягай през деня
опитвай се да спиш вечер-лягане в 22 най-късно
отначало ще ти е трудно ама си струва да си изградиш режим :)

RoYaLTy
12-04-2009, 12:15
Ясно но вярно ли е това ,че през деня не се отделя хормон на растежа ( говоря за следобедния сън ) или пък че хормона на растежа се отделя най интензивно от 22 до 24 часа

clever
12-04-2009, 12:17
няма разписание хормонът на растежа :lol: .. той се отделя индивидуално по интензивност ......

terawatt
12-04-2009, 12:59
Хормонът на растежа се произвежда през първите часове на съня и след физически натоварвания. Състои се от около 190 аминокиселини. Аминокиселините имат възстановителна и градивна функция. Именно за това се счита, че най-силното му отделяне е по време на първите часове вечерния сън. Протеиновият метаболизъм стимулира отделянето му, и обратното - отделянето му ускорява протеиновия метаболизъм.

BeCool92
12-16-2009, 20:20
xaxaxa абе спи си спокоино моя режим е същия щот тренировките ме ебават и като се прибирам 22 до де се изкпа и наям ела легни в 22 пфф аа не съм нисък така че стига да ти се събират 8 часа сън няма проблем ;)