PDA

View Full Version : Витамин C



ahaAm
12-04-2009, 14:59
Здравейте! Темата може да ви се стори безсмислена ама аз да си питам :)

Според вас хубаво ли е да се пият витамини всеки ден (за хапченцата говоря)
Знам че витамин C е полезен, но дали е полезно да се пият тия хапчета?
И друго да питам... По принцип хапчетата (витамин) се пият с вода, но тия сега новите са много вкусни и предпочитам да ми се разтапят в устата? Дали е вредно?

да...да... знам че темата е безсмислена, но много ще се радвам ако някой ми отговори :grin: :D :-P

ByK
12-04-2009, 15:02
оо и аз съм същата
предпочитам да ги смуча 8-)
еми мисля че нищо няма да стане
пък по макс 2-3 на ден нищо няма да ти стане 8)

mmKamm
12-04-2009, 15:07
как макц 2-3 на ден бе хахахаххаха :razz: :razz: :razz: :razz:
Последния път когато ходих на контролен ми казаха да пия 3 пъти на ден по 3-4 хапченца витамин ц.
Тва не е вредно, може да се пие колкото си поискаш.

mimsssssss
12-04-2009, 15:08
то си пише дозировка за годините, аз по принцип си взимам детските че са ягода и ми харесват повече и всяка сутрин пия по едно. иначе другото което пия е рибено масло, също всеки ден, досега не ми е станало някаква лоша реакция, мн ясно че е хубаво да се пият всеки ден :)

mmKamm
12-04-2009, 15:09
рибеното масло за разтеж ли беше? Помага ли, сми. увеличава ли ръстта?

ahaAm
12-04-2009, 15:20
Мерси за отговорите :)
Питах щото днес пред майка взимам два витамина и тя вика :
- Няма ли да пийнеш вода?
- Ми не аз ги изсмуках :D
- И почна да ми разправя как така не се усвоявало от организма... бла бла бла..... :D

mimsssssss
12-04-2009, 15:50
рибеното масло за разтеж ли беше? Помага ли, сми. увеличава ли ръстта?

aми за много неща са по принцип аз ги пия и за косата,кожата,костите :) абе просто ги пия защото знам че са полезни - ефекта е поне тази година не съм се разболявала даже и настинка :)

ahaAm
12-04-2009, 16:01
Това рибено масло има ли си някакво име? Искам да го пробвам, но какво да кажа на аптеката?

mmKamm
12-04-2009, 16:13
Това рибено масло има ли си някакво име?
Да, има си име - рибено масло.

ahaAm
12-04-2009, 16:29
Е да де ама... някъде пишеше, че има различни марки?
Кажете нещо повече за рибеното масло, че ми стана интересно и сигурно ще започна да го пия... :P

DimovB
12-04-2009, 16:43
понеже е водноразтворим витамин, може да си пиеш колкото си искаш без риск от хипервитаминоза. излишния витамин се отделя в урината.

lDoLLl
12-04-2009, 19:45
Предозирането с витамини е ВРЕДНО, защото се получват камъни в бъбреците.
Повече от 2-3 такива разтворими таблетки не е хубаво да се пият на ден, 1 е напълно достатъчна.

Abigoria
12-04-2009, 19:56
Хапчетата са хапчета, за да се гълтат. Ако бяха за смукане, щяха да са бонбони. Хапчетата се пият, за да се усвои определена част от тях от организма, не цялата. Като ги смучеш/ дъвчеш, подпомагаш цялостното им усвояване, което не е добре за твоя организъм. Затова има капсули и таблетки- всяко е с различен период на освобождаване. И никога не се усвояват 100 % от хапчетата. Плюс това витамин Ц в големи количества не е полезен :)

Sunrisee
12-05-2009, 06:57
По принцип е достатъчно да се пие 3x1.Напоследък витамин Ц-то се отрича, защото причинява рак, камъни в бъбреците и редица други заболевания.Когато витамин Ц влиза в контакт с консервантите е вредно. (тъпо изказване се получи ама е нещо такова.8-) )