PDA

View Full Version : проблем с очите



punk14
12-04-2009, 15:22
ами тази година забелязах че всички стаи вече дъските са едни такива бели където се пише с маркер,което за мен не го одобравям,защото и маркерите бързо свършват.нещо почвам да не виждам какво пише,затова седя напреде,от четвъртия чин невиждам много добре,някой път госпожите пишат много ситно и съм забелязъл че няколко човека молят госпожата да им каже какво пише,ама неска с един приятел искахме да последния чин да седнем и аз му казах че ми е далече дъската,а той ми каза как ще ти е далече?!
друго съм забелязал че някой даскали като е светло много оставят лампите да светят,а съм чувал че е вредно.на изкуствена светлина и естествена е вредно. много трудно разчитам на изкуствена,а когато е силно слънцето като грейне по дъската мога да разчитам от предпоследния чин или последния.нещо втълпявам ли си незнам.

ameli
12-04-2009, 18:09
и аз понякога от последния чин не виждам, особено като пишат с изхабени маркери и ситно, като в тетрадка :-x казах на майка ми и тя ми вика, че нищо ми няма ... при личния имах път и питах за направление, там буквите на един картон дето ги дават, и според нея нищо ми няма ... и така ... :shock:

според мен 'нищо ти няма' като при мене, но иди на преглед за всеки случай :)

Hayashi
12-04-2009, 20:37
Аз от последният чин не виждам, че има писано. Като се има впредвид, че диоптъра ми е малът 0,75 и 1,25. Затова винаги съм си най-отред в средата. Отиди при лекарката сигурно и ти имаш някакъв малък диоптър. И не го успокоявайте така, защо и на мен така ми казваха нищо ти няма 2 години. И накрая от втория чин не миждах на математичката уравненията.

clever
12-04-2009, 21:31
Качил си някой диоптър..
Бягай на очен лекар. :)

punk14
12-05-2009, 09:14
а иначе като има слънце в стаята си виждам перфекно.и съм забелязъл чета перфекно от 40см нормален шрифт,а нормалното е 25 см.обаче някой път е много тъмно в стаята и немога да чета от далече.най-много което ме е страх е да слагам очила,голям смях ще падне в даскалото,ако слагам да слагам поне временно не за цял живот :(

ByK
12-05-2009, 10:04
ходи на очен..

OneGirl
12-05-2009, 10:54
И аз съм така.
Ходих на очен и -0.75 и -0.50 диоптер късогледство
и астигматизъм 0.25 и 0.50
но това моите са малки диоптри и очилата ги слагам само в час за да виждам дъската, защото от втория чин нищо не виждам :o

punk14
12-05-2009, 15:41
първи,втори,трети и четвъртия чин си виждам перфекно

daru6a1
12-11-2009, 19:03
Хора ,, хора .. Много стоим пред компютрите и гледаме супер много телевизия !! И после , защо не сме могли да виждаме .. Аз го имам същия проблем .. Не ви ли стана ясно от какво става така ?! опитайте 2-3 дена да сядате минимално за 10-15 мин . пред компа и повече почивка и ще видите резултата !! :::