PDA

View Full Version : Гаснещ лаптоп



natalia_91
12-04-2009, 18:29
Здравейтее значи проблема е следния непрекъснато гасне лаптопа,с батерия дори и без ,да е включен гасне ,не знам каква е причината ,носихме го при един познат и той не знае моля помогнете защото лаптопа много си го харесвам а не зная защо гасне постоянно както си работи Значи температурата е 32 градуса по целзий и 90 по фаренхайт. тип на датчика HDD,ACPI ПРОЦЕСОР 2800mhz
Тип BIOS PHOENIX(02/16/04)
МОНИТОР digiital fLAT pANEL(1024X768)
вИДЕОКАРТА64MB
вИД НА КОМПЮТЪРА acpi uniprocessor pc(mobile) :x :-o

anity0emko
12-04-2009, 18:40
Бих ти помогнала като те посъветвам да идеш до психиатър или поне да се научиш да се изразяваш правилно . Неможе лаптопа ти да гасне когато не е включен :shock: :shock: :shock: :?

doomkillerr
12-04-2009, 19:27
Здравейтее значи проблема е следния непрекъснато гасне лаптопа,с батерия дори и без ,да е включен гасне ,не знам каква е причината ,носихме го при един познат и той не знае моля помогнете защото лаптопа много си го харесвам а не зная защо гасне постоянно както си работи Значи температурата е 32 градуса по целзий и 90 по фаренхайт. тип на датчика HDD,ACPI ПРОЦЕСОР 2800mhz
Тип BIOS PHOENIX(02/16/04)
МОНИТОР digiital fLAT pANEL(1024X768)
вИДЕОКАРТА64MB
вИД НА КОМПЮТЪРА acpi uniprocessor pc(mobile) :x :-o

Най-добре го занеси в специализиран сервиз за компютри! Там ще пробват различни варианти и ще разберат на какво се дължи това "гаснене"... 8)

Cybershot
12-05-2009, 08:57
тия 32 градуса след колко време работа са?

Eddie
12-05-2009, 11:21
Не знам как ще я вземеш тая матура по БЕЛ но това е друга тема за разговор...

Има няколко причини заради които може да ти гасне лаптопа.

Ако си го поставила да работи върху неравна повърхност (легло, диван, скута ти) няма добро охлаждане и затова гасне.

Ако е по-старичък вътре може да е пълен с прах и вентилаторите да не въртят добре и от това също да гасне.

Но щом казваш, че температурата е ниска е малко вероятно да е някоя от причините която изброих.

Може да си си лепнала някое вирусче от сърфирането в нета и заради това да прави такива мизерии.

Но както казаха вече хората води го на чичо доктор. (Надявам е все още в ганация.)

LittleDude
12-05-2009, 12:04
32 градуса за лаптоп е леко нереално :lol: освен ако не е на много студено място

skuck
12-05-2009, 12:09
32 градуса за лаптоп е леко нереално :lol: освен ако не е на много студено място

реално е, ако го държи в хладилника

Cybershot
12-05-2009, 15:53
то има някаква минимална работна температура поне от порядъка на 35-40 градуса...
Може и вирус да е.

ivanstef
12-05-2009, 17:33
Тея 32 градуса май ги пиши на лап-топа, но това е HDD

Eddie
12-06-2009, 07:59
32 градуса за лаптоп е леко нереално :lol: освен ако не е на много студено място

Аз съм с ASUS K50IJ и имам лепенка на него която пише "25% cooler than body temperature" и наистина мойта машинка изобщо не грее, даже имам чувството, че аз го грея с ръцето докато пиша. (Не, не седя в стая с минусови температури)

Имам на предвид, че зависи от моделя, не е задължително да грее като бумбаски въглища.

Най-добре е момичето да си води компа на ремонт, както вече казах.

doomkillerr
12-06-2009, 10:23
32 градуса за лаптоп е леко нереално :lol: освен ако не е на много студено място

Аз съм с ASUS K50IJ и имам лепенка на него която пише "25% cooler than body temperature" и наистина мойта машинка изобщо не грее, даже имам чувството, че аз го грея с ръцето докато пиша. (Не, не седя в стая с минусови температури)

Имам на предвид, че зависи от моделя, не е задължително да грее като бумбаски въглища.

Най-добре е момичето да си води компа на ремонт, както вече казах.

Аз до сега не съм виждал лаптоп, който да не грее... всички без изключения са "топли", като някои от тях направо са горещи!!! Такива са ми наблюденията върху поне 30-тина различни модела... 8)