PDA

View Full Version : Чуждестранни имена?



Страници : [1] 2

SWASTIKA
12-05-2009, 12:46
Как ги приемате? Имате ли любими? Бихте ли кръстили детенцето си с такова име?

Аз съм твърдо против българските имена, колкото и грубо да ви звучи.

Не бих кръстил детето си с българско име. :)

amk933
12-05-2009, 12:54
Много харесвам чуждите имена. Децата ми определено няма да носят български такива по простата причина, че аз съм полу-българин, нищо, че заради баща ми нося български имена.

Любими имена:
момче: Андреа, Мартин, Александър, Томас, Джон, Даниел, Майкъл, Джонатън, Дейвид, Джейкъб, Браян

момиче: Елизабет, Анна, Дженифър, Анджелина, Хана, Браяна, Андреа, Керълайн, Джъстина,

Особено много ми харесват Андреа, Джонатън и Джъстина. ;)

SWASTIKA
12-05-2009, 12:57
На същото мнение съм. :)

amk933
12-05-2009, 13:07
Забравих още нещо.

Една от причините заради която децата ми няма да носят български имена е, че 99% няма да живея в България и не искам заради някакъв тъп егоизъм от моя страна това да им е някаква пречка в живота. Освен това искам да ги откъсна от България максимално, защото като гледам каква деградация цари, нямам особеното желание да ги оставя тук и да ги гледам как тънат. ;)

DarityGirl
12-05-2009, 13:07
аз харесвам несил и лия-за момиче
а за момче си нямам любили

xoxi
12-05-2009, 18:52
Зависи от самото име.
И аз като цяло не ги харесвам българските имена, но има няколко, които наистина са хубави.
Имаме съседи, които си кръстиха второто дете Ричард. Не знам, но на мен това не ми харесва..

Wrathchild
12-05-2009, 19:38
amk933, при теб е обяснимо.
Но име от сорта на Ричард би звучало смехотворно в допълнение с фамилията Груев.
Това ми е най-фрапантният пример просто. Джон Иванов, Томас Кръстев... някак си... :?
Не съм против чуждите имена. Моето също не е българско. Дори имена като Александър са навлязли от чужбина. Въпросът е да си пасват с фамилията.

Biskfitka
12-06-2009, 08:27
^ :)
Ако звучат добре заедно с фамилията може.Иначе е малко смешно..

sexita
12-06-2009, 09:33
Дăниел ми харесва.
Но все пак съм си набелязала фаворити - Ники и Вики http://www.laymark.com/i/m/m172.gif (http://www.laymark.com)

Opium_Like_Me
12-06-2009, 17:02
Как ги приемате? Имате ли любими? Бихте ли кръстили детенцето си с такова име?

Аз съм твърдо против българските имена, колкото и грубо да ви звучи.

Не бих кръстил детето си с българско име. :)


И АЗ СЪЩОО............българските имена са SHIT от всякъдееее.....ужас.....

Opium_Like_Me
12-06-2009, 17:04
Любимите ми имена са:
За момче:Виктор,Мартин
За момиче:Виктория,Тифани,Але са,Паола :-) :-) :-)

iiirish
12-07-2009, 11:48
Има хубави имена, но никога не бих обрекла детето ми да носи някое от тях

krem4et0
12-07-2009, 13:56
То типично българските имена и на мен не ми харесват - Боян/а, Боил, Борил, Аспарух, Кубрат...Огромната част от имената, които ползваме са гръцки, латински, еврейски или наложени от християнската традиция. Моето име е с славянско, но и с малко гръцки корени. Аз съм си избрала изобщо не българско име за момиче - Марина (латинско от Maris), Борислав, което е славянско, но с турски корен или Николай (гръцко). Изобщо български имена в пълния смисъл на думата, днес почти не се употребяват. Специално женското име е доста интернационално и не виждам проблеми с него. Бих кръстила децата си и с други имена, ако се налага да угаждам на дядовци и баби, но не искам да звучат смешно, децата ми да се чувстват неудобно и да не се срамуват. А Кремена ще ми казват където и да отида. Какво като не е интернационално? На мен ми харесва, че е по-особено и не много често срещано.

Сега всяко второ момиче е я Никол, я Виктория. За момчета пък повечето новородени са Мартин и със смяна на 1 ударение става международно. Няма да ви казвам по мое време колко Поли, Полини, Десислави и Яници имаше. В класа на мъжо са били 3-ма Ивайловци от 10 момчета (включитолно и моя). Сега модерно е да се поамериканчваме и то не само по отношение на имената. Да, предпочитам християнско, славянско и дори гръцко име, пред Ейнджъл, Никол, Наоми, Джесика и разни такива...

Rofl4e
12-07-2009, 21:07
Аз съм за чужденстранните имена,името ми е чужденстрано и почти не срещано.. :)

А,отностно децата ми.. С приятеля ми се реши ли,че 1 ще е на баща му.. (Габриел най вероятно..),и едно ще има задължително с гръцко име или поне корените ще са му такива ;) :D .

Wrathchild
12-08-2009, 09:03
Мъжа се казва Боян, конкретно това име ми харесва адски много (не защото е негово).
В началното ми училище пък имах трима Адриановци за съученици.

krem4et0
12-08-2009, 09:31
Харесвах Боян, ама покрай някои индивиди, които носят това име, го свързвам с нечистоплътност. Не, че половинката ти е такава...просто асоциация. Както с Гергана - няма Гергана, която да познавам и с която да не съм спорила, крала или да сме си били антипатични...

Biskfitka
12-08-2009, 14:28
Аз съм за чужденстранните имена,името ми е чужденстрано и почти не срещано.. :)

А,отностно децата ми.. С приятеля ми се реши ли,че 1 ще е на баща му.. (Габриел най вероятно..),и едно ще има задължително с гръцко име или поне корените ще са му такива ;) :D .Как се казваш? :oops:

Neopitom3na
12-15-2009, 22:19
Харесват ми, но да не са прекалено префарцунени от сорта на Франческо,Алегзандер и подобия :D

Rofl4e
12-16-2009, 10:00
Харесват ми, но да не са прекалено префарцунени от сорта на Франческо,Алегзандер и подобия :DАлекзандер е супер сладко име пъкккк ... :x

Biskfitka
12-16-2009, 10:25
Франческо ми звучи като прическа ;д;д;д
Аз харесвам Джесика...звучи някакво...властно 8-)

Neopitom3na
12-16-2009, 16:51
Харесват ми, но да не са прекалено префарцунени от сорта на Франческо,Алегзандер и подобия :DАлекзандер е супер сладко име пъкккк ... :x
ее въпрос на вкус 8-)

Wrathchild
12-16-2009, 21:54
Харесвах Боян, ама покрай някои индивиди, които носят това име, го свързвам с нечистоплътност. Не, че половинката ти е такава...просто асоциация. Както с Гергана - няма Гергана, която да познавам и с която да не съм спорила, крала или да сме си били антипатични...Далеч съм от мнението, че половинката ми е такава (т.е., далеч съм от мнението, че си искала да кажеш това). В интерес на истината, той самият е по-голям чистофайник и от мен.
Но принципно, ако изключим него, аз хубаво от Бояновци не съм виждала.

norge
12-17-2009, 09:50
Харесвам българските имена. Ако имам някой ден момиче ще се казва Ермина (от прабългарски - принцеса). Други женски имена, които ми харесват, независимо от произхода са - Моргана, Мар, Ирина, Татяна, Варвара/Варя. За момче - Аспарус, Симеон, Борис, Александър, Васил, Даниел, Антони, Петър. С малки изключения предпочитам имена със славянски корен.
Нямам нищо против чуждите имена. В днешно време е модерно да си кръщаваш детето на футболни отбори, бира, американски породи биволи и т.н. На мен обаче ми звучи смешно съчетанието от подобно име и българска фамилия :)

silwinka
12-24-2009, 18:09
Не ми харесват българските..т.е има някои хубави.. но!
за момиче-Сара,Никол(много ме кефи) , Християна,Антония,Силвия,А джела,Моника,Персиана,Веро ника,Анелия,Патрисия,Изабе а,Елизабет,Паула,Габриела, Анастасия,Йоанна,Роксана.. < ме кефят супер много!

за момчета : Борис,Крис,Томас,Даниел,Але ксандър,Валери,Георг,Кевин и Божидар,Йоан..

Opium_Like_Me
12-24-2009, 22:27
за момчета : Борис.......
[/i][/quote]

Да бе и после ше му викат Боре..............тва в мноого тъпо имеееее

Nadelina
12-24-2009, 23:34
за момчета : Борис.......
[/i]

Да бе и после ше му викат Боре..............тва в мноого тъпо имеееее[/quote]

[/quote]
А защо не Боби?

play23
12-24-2009, 23:48
Май като гледам никой не харесва, може би най-българските мъжки имена Димитър И Георги :o

amk933
12-25-2009, 00:24
Май като гледам никой не харесва, може би най-българските мъжки имена Димитър И Георги :o

Еми то всеки втори се казва Димитър, Георги или Иван...Какъв е смисълът? Не е въпросът да е най-изчанченото име, но все пак да се отличава поне малко... :)

krem4et0
12-25-2009, 12:16
Като моето :D Хем е традиционно, хем сравнително рядко.
Ей, от тия няма да сложа:
http://www.babynamefacts.com/popularnames/countries.php?country=BUL

Opium_Like_Me
12-25-2009, 12:47
Май като гледам никой не харесва, може би най-българските мъжки имена Димитър И Георги :o

Те вече не са модернии...
Мито и Гошо(прасето,както казваме на всеки които се казва Гошо)-УЖАС

krem4et0
12-25-2009, 13:06
http://myfelicitas.com/parent/za-ochakvashti-bebe/nai-razpostraneni-imena/imenata-na-myfelicitas-bebetata-za-parvata-polovina-na-2009

Точно това са най-често срещаните имена в България изобщо, а и най-често срещаните и за новородени, дори и тази година.

SoFarSoG00d
12-26-2009, 10:35
Българи сме и смятам,че има доста хубав български имена,за мен е простотия да си кръстиш детето с чуждо име,а като добавиш след върпосното чуждо име :бащино име и фамилия и става доста забавно....

Rofl4e
12-26-2009, 11:43
Българи сме и смятам,че има доста хубав български имена,за мен е простотия да си кръстиш детето с чуждо име,а като добавиш след върпосното чуждо име :бащино име и фамилия и става доста забавно....на баба ти фърчилото мога само да ти кажа аз.. ! Моето име не е българско и НЕ го смятам за простотия .. :x тъпи и ограничени хора само в тоя форум!

hahavteen
12-28-2009, 20:26
На приятеля ми фамилията е Меркел и ако си кръстя детето Чавдар примерно ще е адски смешно :D И бтв Димитър и Георги не са НАЙ-БЪЛГАРСКИТЕ имена както някой каза по-нагоре. Това са гръцки имена :)
Аз съм си харесала Леонард(о) защото има хубаво значение и галеното Лео е хубаво. За момиче искам Жасмин по принцип но на немски не могат да го кажат затова ако имам момиченце ще се казва Ясмин.

Sissy90
12-28-2009, 22:37
Напоследък стана дота модерно да се кръщават децата с някакви американски имена... Моето е разпространено навсякъде по света и повечето чужденци го произнасят лесно (Силвия) и определено не е от най-българските, но ми се струва странно да си кръстиш детето в България нещо от рода Джон, Мелиса, Кристофър и т. н. Аз надали бих го направила.

krem4et0
12-29-2009, 07:21
slun4ice, той да не е рода на Ангела Меркел?

Ти не живееш в България и явно нямаш намерение за това. Освен това не си обвързана с българин. Ама Лонардо на фамилията Костов ако сложа, ще е супер тъпо. То с тая фамилия съм леко прецакана аз. Нищо не ми харесва...Все с Иван Костов го асоциирам.

Nadelina
12-29-2009, 09:15
Имаше едно детенце, което бяха кръстили Робърт! Баба му го наричаше (всъщност може още да го нарича, ама имам предвид като се роди) Райберчо. Жената не можеше да възприеме, че съществува такова име и го свързваше с нещо познато за нея.

hahavteen
12-29-2009, 10:36
slun4ice, той да не е рода на Ангела Меркел?

Ти не живееш в България и явно нямаш намерение за това. Освен това не си обвързана с българин. Ама Лонардо на фамилията Костов ако сложа, ще е супер тъпо. То с тая фамилия съм леко прецакана аз. Нищо не ми харесва...Все с Иван Костов го асоциирам.

Хахаха не е :D

Мда тъпо е да сложиш чуждестранно име на българска фамилия както и обратното. Трябва да звучи хубаво и да си пасва защото детето (особено ако е момче) цял живот ще си живее с това име и фамилия.

krem4et0
12-29-2009, 12:00
Да, благозвучието е много важно. И естествено да не е някое изчанчено, смешно или обидно. Фаворити за такива имена са ми Франческа-Пенка и Пенислав. Горките деца.
Имената са взети от 1 тема на БГ мама за смешни и странни имена. Горкия Пениславчо. Що бизик ще изяде, що чудо....не ми се мисли направо. Искам да подбера имена, които децата ми да казват с достойнство навсякъде. Чуждо-българско няма значение. Стига да е хубаво, звучно и с някакъв смисъл.

mgxpower
12-29-2009, 13:15
slun4ice, той да не е рода на Ангела Меркел?

Ти не живееш в България и явно нямаш намерение за това. Освен това не си обвързана с българин. Ама Лонардо на фамилията Костов ако сложа, ще е супер тъпо. То с тая фамилия съм леко прецакана аз. Нищо не ми харесва...Все с Иван Костов го асоциирам.Сменяй мъжа 8)

krem4et0
12-29-2009, 14:09
А, не. Вариант е да вземе детето ми като фамилия името на дядо си по бащина линия. Тъй, че може и Огнянов/а да е. Ама аз не искам.
Бих се водила и от вибрацията. Колкото повече сонорни в името и по-малко във фамилията (или обратното), толкова по-добре. При мен и името, и фамилията ми имат много сонорни. С фамилия Костова ще имам перфектния баланс. Моята Марина също :grin:

Сега си пуснах 1 нумерология - взема ли фамилията на моичкия, ще стана по-добричка.

Biskfitka
12-29-2009, 14:49
Пенислав...Ъ?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Аз мисля,че не трябва да се кръщава детето така, както майка му иска,а да се мисли дали след време детето ще харесва името си.Например майка ми за да спази традицията ме е кръстила на баба ми (а дори тя (баба ми) не е искала да е точно същото име...)..и сега най-неприятно ми е да се запознавам с някой заради името си 8-)

Rofl4e
12-29-2009, 16:26
Пенислав...Ъ?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Аз мисля,че не трябва да се кръщава детето така, както майка му иска,а да се мисли дали след време детето ще харесва името си.Например майка ми за да спази традицията ме е кръстила на баба ми (а дори тя (баба ми) не е искала да е точно същото име...)..и сега най-неприятно ми е да се запознавам с някой заради името си 8-)как се казваш?

Biskfitka
12-29-2009, 17:37
Пенислав...Ъ?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Аз мисля,че не трябва да се кръщава детето така, както майка му иска,а да се мисли дали след време детето ще харесва името си.Например майка ми за да спази традицията ме е кръстила на баба ми (а дори тя (баба ми) не е искала да е точно същото име...)..и сега най-неприятно ми е да се запознавам с някой заради името си 8-)как се казваш?Славка.. :)

sexita
12-30-2009, 10:42
Да..кофти е.
Майка ми ме е кръстила на баба ми, Лиляна, но го е ъпдейтнала само на Лили.
Сетила се е жената :D

Nadelina
12-30-2009, 10:52
И аз съм кръстена на баба ми - Надежда, и въпреки че името не е изобщо лошо, пак са го изменили, та съм Наделина, уж по-съвременно.

Biskfitka
12-30-2009, 11:32
Да..кофти е.
Майка ми ме е кръстила на баба ми, Лиляна, но го е ъпдейтнала само на Лили.
Сетила се е жената :D На мен пък името Лиляна ми е от любимите :-D

JCoutureJunkie
12-30-2009, 12:30
Моето име е интернационално,но без да звучи смешно.Ако остана да живея в България няма да причиня на децата си нещо от сорта на Петранка,Величка и т.н.Ще ги кръстя с интернационални имена.Ако обаче отида да живея в Америка,което се надявам да стане възможно по-скоро,ще си кръстя децата с изцяло американски имена.Винаги съм искала да кръстя(ако разбира се имам) дъщеря ми Блеър Елизабет.Това ще стане само в случай,че живея в Америка.Тук няма да си позволя такава волност.

krem4et0
12-30-2009, 14:26
Biskfitka, има къде-къде по-ужасни имена. Твоето е хубаво и носи смисъл. А и ако знаеш какви готини твои адашки познавам? Да, не е модерно, ама след 40-50 години и най-модерните днес имена няма да са актуални. Това не значи, че са лоши, а просто остарели. Аз 1 дете не съм чула да се кръсти с моето име. И, да демоде си е в известен смисъл. Най-младата Кремена, която познавам е 3-4 клас и е кръстена на баба си Кремена. Беше ми всъщност странно, че жена над 60 има такива име, защото всички други Кремени, които познавам са между 80-та и 90-та година родени. Е, не познавам много - 5-6. След 60 години ще пълно с баба Никол, ама пък тогава името няма да е актуално. Ок, точно това си има някакъв смисъл, но редица чуждестранни имена - нямат. А аз искам децата ми да имат точно такива имена. Вярно е, че името прави човека, но аз просто не мога да се сетя да се казвам по по-подходящ начин от това. Характерът ми 1 към 1 и при двете си смислови значения - на цветето крем (красиво, ама егоистично и отровно) и на камъка - твърда и непоколебима. Колебали са се дали да не съм Камелия. Добре, че не са избрали това. Грам нямаше да ми ходи.

Biskfitka
12-30-2009, 16:34
^мерси и аз имам много готини адашки ама..;д .По принцип си права,след време имената ,които сега са модерни след време няма да са..Ноо има време.Аз име за бебе ще мисля след дооста години (надявам се..де) :?

Rofl4e
12-30-2009, 19:43
:razz: фуу а аз какво да кажа като моето име моето име значи велика,благородна? 8)

Wrathchild
01-01-2010, 11:04
Кремче, бъркаш се. Пенислава е името от БГ-Мамма, на баба си Пенка :D
sexita, Лили ми харесва повече от Лиляна. Хубаво са ти сложили само съкратения вариант.

krem4et0
01-01-2010, 14:26
Е, може и такава да има. Аз това четох:http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=422745.msg12367336#msg12367336

Wrathchild
01-01-2010, 16:45
Е, да де, и аз от тук ;)

DarkKisss
01-04-2010, 17:54
За момиче: Анджелика, Лия, Шийла, Тайра.

За момче: Майкъл, Крис, Алекс.

metaxa
01-07-2010, 13:52
Характерът ми 1 към 1 и при двете си смислови значения - на цветето крем (красиво, ама егоистично и отровно) и на камъка - твърда и непоколебима. Колебали са се дали да не съм Камелия. Добре, че не са избрали това. Грам нямаше да ми ходи.
Аз пък винаги съм смятала, че името до някъде определя характера и по моята логика, ако се казваше Камелия щеше да имаш различен характер и вероятно би ти подхождало 8-)
Иначе нямам нищо против българските имена, но все пак те до някаква степен са остарели, винаги ми е било странно как можеш да кръстиш детето си Кубрат Пулев, много ми е смешно. И както казаха преди това, важно е каква е и фамилията :)

PainMonopoly
02-03-2010, 16:49
Някакви възприети в българския като Виктор или Мартин - става.

Някакви изгъзици като Мерседес, Освалдо или Мюмюн - категорично не.

bobynka
02-13-2010, 11:38
АЗ ВИНАГИ СЪМ ХАРЕСВАЛА ВИКТОР ИЛИ ВИКТОРИЯ И ЗАТОВА И КРЪСТИХ ДЕТЕТО СИ -ВИКТОР

Opium_Like_Me
02-13-2010, 13:40
Някакви възприети в българския като Виктор или Мартин - става.


Моят приятел се казва Виктор,а брат му Мартин..........така че и аз ги харесвам тези имена

iiirish
02-16-2010, 14:25
Biskfitka, има къде-къде по-ужасни имена. Твоето е хубаво и носи смисъл. А и ако знаеш какви готини твои адашки познавам? Да, не е модерно, ама след 40-50 години и най-модерните днес имена няма да са актуални. Това не значи, че са лоши, а просто остарели. Аз 1 дете не съм чула да се кръсти с моето име. И, да демоде си е в известен смисъл. Най-младата Кремена, която познавам е 3-4 клас и е кръстена на баба си Кремена. Беше ми всъщност странно, че жена над 60 има такива име, защото всички други Кремени, които познавам са между 80-та и 90-та година родени. Е, не познавам много - 5-6. След 60 години ще пълно с баба Никол, ама пък тогава името няма да е актуално. Ок, точно това си има някакъв смисъл, но редица чуждестранни имена - нямат. А аз искам децата ми да имат точно такива имена. Вярно е, че името прави човека, но аз просто не мога да се сетя да се казвам по по-подходящ начин от това. Характерът ми 1 към 1 и при двете си смислови значения - на цветето крем (красиво, ама егоистично и отровно) и на камъка - твърда и непоколебима. Колебали са се дали да не съм Камелия. Добре, че не са избрали това. Грам нямаше да ми ходи.

И аз съм си мислила за моето :? Всъщност познавам само още една единствена Антоанета, с която бяхме съученички. Това име не го носи никой от останалите ми познати и приятели :? Не е лошо, но не и кой знае какво. Харесвам имена като Даная, Янина, Яна, Елина, Симона. Може би защото звучат интересно и са кратички. Моето с тия 9 букви ми е вземало въздуха :lol:

krem4et0
02-16-2010, 15:42
iiirish, Антоанета си кръстих любимата кукла от детските ми години. Дълг време с нея деляхме и едно легло. Страхотно име!

Wrathchild
02-22-2010, 12:55
Всъщност сетих се, че харесвам едно чуждестранно име - Жанета. Принципно идва от френското Жана, но дали и то е 'вносно' или си е наша видоизменена приумица, нямам представа.
Приятелят ми, обаче, не го харесва...

darkflower
02-26-2010, 11:21
Аз се казвам Helena, но приятелите ми викат Ели.

Christine
02-26-2010, 21:18
^E, че то твоето име е интернационално, не се брои :-D

ospower
03-02-2010, 16:59
Мъжки имена - Патрик, Джоуи, Алекс, Крисчън

Женски имена - Евелин, Кортни, Кристи, Сабрина

qna0115
03-07-2010, 14:43
Как звучи според вас името : Патриция-Мария ? хубаво ли е ? :)

Wrathchild
03-07-2010, 16:28
Ужасно.

kalpazanka
03-07-2010, 17:50
Пълна гавра с това хубаво име Мария.

teodor4e93
03-07-2010, 18:05
за момче Виктор,Алекс,Стоян,Валенти
за момиче Йоана,Виолета,Силви,Михаел ,Стефани Въобще не ми пука има хубави чужди имена,но има и красиви български..Не ме влияе чуждото мнение.

Opium_Like_Me
03-07-2010, 18:19
[color=darkred]за момче Виктор
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/

Opium_Like_Me
03-07-2010, 18:26
за момче Виктор
\:D/ =P~ :-)

teodor4e93
03-07-2010, 19:57
[color=darkred]за момче Виктор
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ даа Виктор задължително на 1 позиция :P :grin:

Opium_Like_Me
03-07-2010, 20:34
Моят мъж се казва Виктор и за това много го харесвам това име :grin:

anonimchetou
03-14-2010, 14:32
момиче- Малена , Дениса
момче- Алекс др не се сещам.

pamii
03-25-2010, 20:09
Забравих още нещо.

Една от причините заради която децата ми няма да носят български имена е, че 99% няма да живея в България и не искам заради някакъв тъп егоизъм от моя страна това да им е някаква пречка в живота. Освен това искам да ги откъсна от България максимално, защото като гледам каква деградация цари, нямам особеното желание да ги оставя тук и да ги гледам как тънат. ;)
++

Момиче: Lia, Marina, Nina, Yvonne, Pamela, Andrea, Heidi, Paris, Monica, Lucie.
Момче: Justin, Reynaldo, Chris, Henry, Marc, David, Micha, Till, Steven, Dannic.

BlueMushroom
03-26-2010, 07:33
Пенислав...Ъ?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Аз мисля,че не трябва да се кръщава детето така, както майка му иска,а да се мисли дали след време детето ще харесва името си.Например майка ми за да спази традицията ме е кръстила на баба ми (а дори тя (баба ми) не е искала да е точно същото име...)..и сега най-неприятно ми е да се запознавам с някой заради името си 8-)

Същото е и при мен.И не си харесвам името.
Иначе за мъжки имена- Виктор и Андрей :smt007

Fx1
03-30-2010, 10:15
От 'чуждестранно' до 'чуждестранно' име има разлика от небето до земята. Да живееш в България и да се казваш Ванеса, Лаура, Кевин и т.н. ми е меко казано смешно и нелепо. :) Да не говорим, с неподходяща фамилия - Ванеса Караджова звучи супер, просто.

Дори единият родител да не е българин има десетки имена, които звучат еднакво добре и в Бг, и в чужбина. ;)

И какво се разбира под българско име? То и Диана не е българско, но е доста популярно в Бг.

Разбира се, родителите решават, но не одобрявам нито поамериканчени имена, нито разни остарели Цонка, Бонка, Мима и т.н. популярни в миналото. Все пак най-важното е на детето да му е добре и да си харесва името, а не са се избиват комплекси, в опит да сме оригинални.

Wrathchild
03-30-2010, 10:48
Между другото, каква е тази тенденция Александър да се съкращава на Алекс? Или пък директно така да кръстят някое дете :shock:
Със Сашовците какво стана?

Fx1
03-30-2010, 11:31
Между другото, каква е тази тенденция Александър да се съкращава на Алекс? Или пък директно така да кръстят някое дете :shock:
Със Сашовците какво стана?

Какво му е на Алекс? Особено за момиче много ми харесва, като галено име. Сашо винаги ми е било отвратително..

Wrathchild
03-30-2010, 12:00
За момиче - нищо.
Но за момче неестествено ми идва.

LovelyD
04-02-2010, 23:10
Аз много харесвам чуждестранните имена, българските не мога да ги трая. Самата аз нямам българско име и изобщо не ги обичам. Името Мартин е хубаво, но пък познавам поне 10 момчета с това име, супер банално ми е вече. не че чуждестранните имена се срещат рядко, аз се казвам Даяна и в нашия клас сме ТРИ момичета с това име, а да не говорим колко още свои адашки познавам. А пък като добавим и другите - Деяна и Диана и става нещо страшно.

Иначе на мен любимото ми име е било Майкъл, още откакто се помня. Също много ми харесват Томас и Мат, както и Джаред. За момичета харесваш Джесика, Ашли и Джейн. Макар че ако продължа да живея в българия ще е нелепо да кръстя дедето си така, ще бъде супер смешно. Познавам едно момиче, което се казва Катрин Миловска, направо ми е мъчно за нея с тази фамилия и това чуждестранно име.

Замислете се колко хубаво ще звучи например Джейн Бенет и колко отвратително ще звучи Джейн Тошкова или пък Ашли Стоянова. Ужас!

ImmortalTechnique
04-03-2010, 11:47
Мен ме кефят за момче: Курт, Тил, Херман, Саймън, Адолф, Тобиас, Матиас, Хелмут, Хосе, Адалберт.
За момиче: Кримхилда, Ванеса, Сара (макар, че е малко еврейско).

GregoryHouse
04-23-2010, 01:08
Не знам, но тази тема наистина ме изуми. Не знаех, че нашето поколение толкова не харесва българските имена. Не, че съм някакъв върл националист, но все пак сме отраснали в тази държава и сме възприели не малко от ценностите й, които се споделят и от нашите родители,баби дядовци и така нататък. Да дупка е, мизерна е, иска ми се да избягам далеч от нея, понякога е мразя, но си е нашата мизерна дупка и от нас само зависи да се промени това. Какво в чужбина нима е е прекраснен рай? Къде в Америка? Където като минеш през гетата, които никак не са плод на американското кино може да те убият само да погледнеш някой накриво. Където хвърляха бутилки по колата и крещяха, че ще ни убият защото сме бели? В Англия където някой пиян комплексиран тъпка може да ти смачка главата с камък? Франция, една от най расистките държави? Германия където ни казаха не излизайте след 20ч защото ще ви пребият или по-лошо някакви скинари и подобни? Няма ли го това и в България? Има го. Какво толкова не и харесвате и мислите, че е по хубаво в чужбина. Просто сте минали транзитно разгледали сте забележителностите и Ви е харесало. Е и там не е Рай. Малко се отплеснах но е свързано с темата все пак. Българските имена които както ги наричате изтъркани са си наши или поне побългарени и не виждам нищо лошо в тях. Георги, Петър и така нататък са си хубави и със много хубав смисъл. Не разбирам нуждата да са оригинални и неповторими. И понякога се получават смешки от така наречените имена. Например Тонелла...произнесете го и се посмейте...Не бих си кръстил детето - Ричард, Джон, Джак, Джеймс. Но не защото не са хубави, не бих си кръстил детето така за да задоволя собствената си нужда за оригиналност. Що со отнася до как бих си кръстил децата...

За момче: Георги, Момчил, Калоян
За момиче: Рая, Невена, Ана, Виолета

Да със сигурност, ще има много несъгласни с моето мнение. Не се опитвам да ви убеждавам в моята правота. Ни най-малко, просто ми е жал и ме е яд, че заради това, че ни крива държавата и живота ни не е лек сме намразили българското. Просто не смятам, че е правилно. Но това си е мое лично мнение

П.С. Почвайте да ме храните :)

ParisSlava
04-23-2010, 12:57
Аз пак мисля да си кръстя детето си Пениси...да е по чуждастранно и също така да ззвучи българско. :D Стива ве,то еба*ти да кръстиш детето си Иван или Георги вече ме разцепва.В класа ми има 3-ма Георгиовци и 2-ма Ивановци аа класа ни е от 9 момчета и 10 момичета.Типично българско е да си кръстиш детето си Пенка или Пенчо.Сякаш си бил пиян докъто си мислил.Аз ся например не си харесвам името щото дори не съм българка.На сичкото отгоре имам 2 имета.

Hayashi
04-24-2010, 17:58
Има и много хубави български имена, на които като им провериш значението излизат не толкова български, но няма значение. Едно от любимите ми женски имена е Велика, което си е чисто българско. Харесвам също и френското Елинор, съответно и с българския вариант Елеонора бих се примирила.
Иначе сега на мода са излезнали някакви много странни имена, определено не бих си кръстила детето Пена, Гена или Рада, а гледам, че има страшно много малки дечица с такива имена. Моето име съм забелязала, че го има по-цял свят и от там съм си решила, че просто ще стои добре със всяка една фамилия пък била тя френска, английска, японска или българска.
А като гледам всъщност темата беше дали харесваме чуждестранни имена. Аз имам доста странен вкус. :D

За момиче: Сара, Далиндра, Айко, Еме, Юи, Сакура, Рина,
За момче: Неджи, Дилън.

И то както вече много хора казаха преди мен всичко зависи от фамилията на мъжа и в коя държава ще живееш. Защото Ванеса Караджова ви се вижда смешно, но и обратното Станка Джонсън пък е смешно.
Така, че като дойде време за това ще му се мисли.

teenems
05-08-2010, 21:46
Дăниел

Това го обожавам между Даниел и Дăниел си намирам разлика и определено съм за второто ..

Женско ми харесва Рейчъл ..
Хората казват ,че името ти трябва да има и хубаво обръщение ! Е да ,ама има и прякори за тази цел

DesireToFire
05-11-2010, 13:39
Не съм срещала абсолютно никого (освен сестра ми де 8-) ) с името Аника. Не е толкова чуждестранно, а и на галено си е просто Ани, но не познавам никой друг :-o

krem4et0
05-11-2010, 14:24
Томи и Аника. Майка ви да не е фен на Пипи Дългото чорапче?

DesireToFire
05-11-2010, 17:37
Междодругото, точно от там е името :D И аз бях мега голяма фенка на книгата и аз и измислих името. Някой да познава друга Аника, че да не носи само тя последствията от хрумванията на по-голямата си сестра :Д

Wrathchild
05-13-2010, 10:32
Дăниел

Това го обожавам между Даниел и Дăниел си намирам разлика и определено съм за второто ..

Женско ми харесва Рейчъл ..
Хората казват ,че името ти трябва да има и хубаво обръщение ! Е да ,ама има и прякори за тази целПрякори? Ти сериозно ли смяташ, че един родител ще се обръща към детето си с прякор, че и да му мисли такъв?
В компанията да си го наричат както искат, но аз няма да подвиквам на детето си 'Ястреб, идвай за вечеря!'...

sSsisi
07-08-2010, 07:50
Паола

insane7
07-10-2010, 16:15
Не знам защо, но аз само за женски имена съм се замисляла. :-o
За мен няма никакво значение името какво ще е. Българско, американско, италианско, не ме интересува. Само да е хубаво, да ми харесва на мен и на бащата.

Мислех си за нещо от рода на Хейли и Алейна.
Брутална съдба.. Когато му дойде времето ще мислим.

pamii
07-22-2010, 08:58
Никълъс <3

Vain
07-28-2010, 19:48
Харесвам по-близките до българското имена. Никога не бих причинила на детето си такъв срам да го кръстя с някакво шантаво име на пук на типично българска фамилия. Нямам нищо против имената, но просто за тук не са подходящи.
За момче най-много ми харесват имената- Николай (моят фаворит), Мартин и Александър.
За момиче- Антония, Ана, Николая (не мисля обаче, че ще се престраша да я кръстя така).

danibebi
08-02-2010, 22:41
За момиче ми харесват имената: Андреа,Елеонора,Даная,Викт рия,Дениса,Нанси (супер готинко е) , Ванеса,Симона,Свилена (много сладко име) .
За момче супер много ми харесва името Евгени. :-) Просто съм влюбена в това име,звучи ми като интелигентен :D незнам защо.
Бих кръстила детето си с име което на мен и на приятеля ми харесва,но искам и детето ми също да си го харесва,или поне да не се срамува от него,след време.Има много хубави имена,и за мен не е важно какво е името,българско,американск о и т.н. стига да е хубаво. Но в крайна сметка има много време да мисля за това. :grin:

Opium_Like_Me
08-03-2010, 08:23
За момиче ми харесват имената: Андреа,Елеонора,Даная,Викт рия,Дениса,Нанси (супер готинко е) , Ванеса,Симона,Свилена (много сладко име) .
За момче супер много ми харесва името Евгени. :-) Просто съм влюбена в това име,звучи ми като интелигентен :D незнам защо.
Бих кръстила детето си с име което на мен и на приятеля ми харесва,но искам и детето ми също да си го харесва,или поне да не се срамува от него,след време.Има много хубави имена,и за мен не е важно какво е името,българско,американск о и т.н. стига да е хубаво. Но в крайна сметка има много време да мисля за това. :grin:

ТУК ГОВОРИМ ЗА ЧУЖДЕСТРАННИ ИМЕНА,НЕ БЪЛГАРСКИ!

Sasha2k8
08-03-2010, 09:17
Много харесвам чуждите имена. Децата ми определено няма да носят български такива по простата причина, че и аз не съм българин, нищо, че заради баща ми нося български имена.

Любими имена:
момче: Андреа, Мартин, Александър, Томас, Джон, Даниел, Майкъл, Джонатън, Дейвид, Джейкъб, Браян

момиче: Елизабет, Анна, Дженифър, Анджелина, Хана, Браяна, Андреа, Керълайн, Джъстина,

Особено много ми харесват Андреа, Джонатън и Джъстина. ;)
Джъстина.... :smt007 влюбена съм в това име :)

December
08-03-2010, 12:33
Родителите малко трябва да се съобразяват когато си кръщават децата.Особенно когато са чуждестранни,доста тъпо може да се получи фамилия-име. Примерно Джесика Връпкова :lol:
И какъв е тоя смисъл да си кръщаваш детето на бабите и дядовците :? И тъпото е,че майка ми очаква като порасна и родя дете да го кръстя на нея :lol: Леле..

От чуждите имента ми харесват
за момиче - Касиди <33 , Ванеса(точно ще отива на баба си веска :lol: ), Клоуи
за момче - никита,алигзандър ииии...абе аз съм по момичешките ;д

от българските
за момиче : невена,софия,александрина 8-)
за момче - гошо(георги),валентин (макар че не е много българско)....

Харесват ми и руските и френските имена.Преди много се бях запалила по Сандрин :lol:

И разбира се ще се съобразявам с фамилията (: Искам да си отиват и да се получи нещо благозвучно като Мери-Кейт Олсън :D

annsay
08-14-2010, 21:36
Аз лично харесвам имена, които са интернационални....пък и не мога да разбера защо като се каже чуждестранно име и всички се сещат за американските имена от филмите,след като има толкова хубави и гръцки,и латински, и славянски имена.Е за жалост моето име не е чак толкова интернационално и не би отивало например с някаква испанска или американска фамилия,но...аз си го харесвам и не е често срещано :) - Анелия :oops: :)

иначе за:
момиче:Евдокия(звучи някакси властно и силно :) ),Никол/Николета/Наталия,Изабела,Надежда,Вя а,Преслава,Пресила,Мария-магдалена,Мартина

момче:Никола/й,Никълъс(ако подхожда),Кристиан,Явор :smt007 , Ивиан и т.н. :)

evelinaaa
08-19-2010, 13:24
моят приятел не е българен а е кипарец и някои ден ако господ е решил да си имаме деца със сигуност няма да са с български имена а със гръцки например: за моми4е-ефигения, софия, никол, луиза,нефели,еви за мом4е-никос,нехтариос,софиянос,с атис,софоклис ,а и името на моята половинка е НЕХТАРИОС :) :) :-) за др имена в момента не се сещам ........

Opium_Like_Me
08-20-2010, 20:49
моят приятел не е българен а е кипарец и някои ден ако господ е решил да си имаме деца със сигуност няма да са с български имена а със гръцки например: за моми4е-ефигения, софия, никол, луиза,нефели,еви за мом4е-никос,нехтариос,софиянос,с атис,софоклис ,а и името на моята половинка е НЕХТАРИОС :) :) :-) за др имена в момента не се сещам ........


Въй!

evelinaaa
08-21-2010, 22:11
какво въй? :-D

Opium_Like_Me
08-22-2010, 06:39
какво въй? :-D

много ми е чудно как ще им казваш на галено......Нехти или ддз

Wrathchild
08-22-2010, 21:56
Аз лично харесвам имена, които са интернационални....пък и не мога да разбера защо като се каже чуждестранно име и всички се сещат за американските имена от филмите,след като има толкова хубави и гръцки,и латински, и славянски имена.Е за жалост моето име не е чак толкова интернационално и не би отивало например с някаква испанска или американска фамилия,но...аз си го харесвам и не е често срещано :) - Анелия :oops: :)

иначе за:
момиче:Евдокия(звучи някакси властно и силно :) ),Никол/Николета/Наталия,Изабела,Надежда,Вя а,Преслава,Пресила,Мария-магдалена,Мартина

момче:Никола/й,Никълъс(ако подхожда),Кристиан,Явор :smt007 , Ивиан и т.н. :)Охо, адашка :) Спокойно, дори нашето име не е българско. Както казах по-нагоре, рядкост са нашенските имена, въпросът е да звучи добре с фамилията.

plodariq
08-27-2010, 04:55
Ами то лошо няма да си кръстиш децата с чуждестранни имена,а да живееш в България :? :? :? Ужасно странно е да отидеш в парка и да чуеш някоя лелка да се провиква Милан,или Педро,или Джонатан, а си е нашенка от село.Еми смешно е щото сив българия и все пак никой не те кара да кръстиш децата си Драган, Петкан или Ташко има и хубави имена,които можеш да поизмениш и да стене страхотно име :-) :-)

teenems
08-27-2010, 16:32
^ и все пак аз бих предпочела да кръстя детето си по начина по който ме кефи.. Независимо ,че Мария е най-хубавото и разпространено българско име аз никога не бих кръстила дъщеря си така.Толкова ми е грубо това име.Не си умирам да е кръстено на някого ,стига да ми харесва името :)

Noone95
08-31-2010, 23:17
Е добре де кой е казал, че ще се кръават на Кънка Пенка Ленка, българските имена са готини, аз особено с хареснам моето. Затова няма да се гъзаря и да обричам детето се на СТРАДАНИЕ-(защото според мен чуждестранните имена са това) . Вие как бихте се чувствали ако се появите на (примерно) на елегантен бал с костюм на Тарзам. Сега знам, ч е най-малко 20 човека ще ми се хвърлят отгоре и ще започнат да ми обясняват,че Иван било просташко на фона на елегантната европейска сцена.... . Макар че имам чувството,че скоро българските класове ще изглежда така
1-Висента
2-Дейниъл
3-Ейдриян сами виждате съотношение 1/5
4-Жулиета
5-Борис

А сега ми идва на ума- защо след 15-20 години ни прекръстим българия на Англия 2.... по аристократично звучи... България е прекалено грубо..
Но това е избор на всяка майка. всеки има право на свое мнение. Това е моето

unfetter
09-01-2010, 18:19
:shock: Естествено, че с български имена !!
Ако съм си в България изобщо няма да му мисля. Друг е въпросът, ако живея в чужбина, но пак ще си настоявам за българско име. :D Моето си е детето, АЗ казвам !! (естествено трябва да звучи добре с останалите имена)

TVDQueen
09-18-2010, 15:37
Е то под български имена подразбирате Пенка,Марийка,Иванчо :lol: Има толкова хубави български имена, но зависи и къде ще живее детето.Защото в Америка малко странно звучи Иван Стоянов, а в България Джошуа Георгиев да кажем :D Моето име не е българско, а френско, ама така или иначе фамилията ми не е българска, а гръцка, тъй че, ако ще е каша поне да е както трябва 8-)

techCandy
09-20-2010, 07:02
Останала съм с впечатлението, че колкото повече родителите на едно дете се стараят да му измислят оригинално име, толкова по- елементарни са самите те. Малката сестра на една моя съученичка се казва Ванеса (Гъркова), което по лично мое мнение е пълен абсурд, а майка и е ебаси селската пръчка! Много странно как всички сте настроение анти български. Аз поне мисля да си кръстя децата с български имена и явно на фона на всичките "Джулий" ще се помни лесно.

AnTaNi94
09-23-2010, 14:06
:-D Ами случайно някой да е чувал за Антъни и Стивън :) казано чесно Стивън ме кефи повече ама кво да се прави.. има и български имена дето ме кефят например Десислава Елена Мария по простата причина че са яки на галено... деси...ели..мими а за мъжки... Стивън (стив,стиви..или както базикам брат ми СТИВАНАКИС :razz:

rns92
09-23-2010, 21:05
Мога да кажа, че голяма част от писалите тук са болни. Вие сте българи бе, хора. Без значение, че държавата ни не струва, ние си оставаме БЪЛГАРИ! Нелепо е да кръстиш детето си Джон или Майкъл. Просто е смешно.
Аз се казвам Георги.
В моят клас бяхме шест човека с това име, но никога не ме притеснявало. Обичам си името, без значение, че 1/3 от мъжете го имат.

doktorEmilAntonov
09-24-2010, 01:27
Трябва да се въведе Именник, който да включва само български имена. Така ще се реши и турския проблем, комунягите вместо да направят това и след няколко поколения да няма хора с турски имена, решиха да им сменят имената насилствено.

naia
09-24-2010, 19:45
Харесват ми Стивън, Нейтън, Янис, Алек
от българските: Виктор, Филип, Крисо, Денис....
Но мисля синът ми да се казва Стивън въпреки че бащата иска българско.

Opium_Like_Me
09-24-2010, 20:38
Мога да кажа, че голяма част от писалите тук са болни. Вие сте българи бе, хора. Без значение, че държавата ни не струва, ние си оставаме БЪЛГАРИ! Нелепо е да кръстиш детето си Джон или Майкъл. Просто е смешно.
Аз се казвам Георги.
В моят клас бяхме шест човека с това име, но никога не ме притеснявало. Обичам си името, без значение, че 1/3 от мъжете го имат.

ЗВУЧИ ИЗТЪРКАНО!!!
Ако ще и 5 човека в бг да се казват Гошо(както и Иван и Пешо и т.н),аз пак няма да си го кръстя така.
И не съм никаква патриотка,че да си кръстя децата така......не мерси

Deeevilish
09-28-2010, 12:31
Не съм българка и не мисля да си кръстя детето с българско име.
Има много хубави български имена , но просто не искам.

Любими имена:
Момче: Joshua , Matthew , Ryan , Brandon , Dylan , Brian , Steven, Mason , Jeremy;


Момиче: Ashley , Kayla , Emma , Megan , Haley , Jasmine , Kaitlyn , Mackenzie;

rns92
09-28-2010, 16:08
Мога да кажа, че голяма част от писалите тук са болни. Вие сте българи бе, хора. Без значение, че държавата ни не струва, ние си оставаме БЪЛГАРИ! Нелепо е да кръстиш детето си Джон или Майкъл. Просто е смешно.
Аз се казвам Георги.
В моят клас бяхме шест човека с това име, но никога не ме притеснявало. Обичам си името, без значение, че 1/3 от мъжете го имат.

ЗВУЧИ ИЗТЪРКАНО!!!
Ако ще и 5 човека в бг да се казват Гошо(както и Иван и Пешо и т.н),аз пак няма да си го кръстя така.
И не съм никаква патриотка,че да си кръстя децата така......не мерси


Като ти се роди малкия Ахмедчо, му прати поздрави от мен ;)

Opium_Like_Me
09-28-2010, 20:26
Мога да кажа, че голяма част от писалите тук са болни. Вие сте българи бе, хора. Без значение, че държавата ни не струва, ние си оставаме БЪЛГАРИ! Нелепо е да кръстиш детето си Джон или Майкъл. Просто е смешно.
Аз се казвам Георги.
В моят клас бяхме шест човека с това име, но никога не ме притеснявало. Обичам си името, без значение, че 1/3 от мъжете го имат.

ЗВУЧИ ИЗТЪРКАНО!!!
Ако ще и 5 човека в бг да се казват Гошо(както и Иван и Пешо и т.н),аз пак няма да си го кръстя така.
И не съм никаква патриотка,че да си кръстя децата така......не мерси


Като ти се роди малкия Ахмедчо, му прати поздрави от мен ;)

Кой е казал,че ще си го кръстя така..........ще се казва Паоло,но не и ахмед(МРАЗЯ ТУРСКИТЕ САПУНКИ)

doktorEmilAntonov
09-28-2010, 22:45
Доста подигравки ще отнесат деца с таквиз имена в училище. :D

Opium_Like_Me
09-29-2010, 20:28
с какви имена?

doktorEmilAntonov
09-29-2010, 21:08
С разни измислени, чужди.

Opium_Like_Me
09-30-2010, 20:27
Да бе да.......сигурно.....
По-добре Деймиан отколкото Дамян!!!!!!!

doktorEmilAntonov
10-01-2010, 13:34
lo

TVDQueen
10-01-2010, 15:43
Ццц.. за едните имена на война го обърнахте .. боже 8-) Ето и моите любими чуждестранни и български:

за момиче:Анна,Елена,Александ ина,Изабела
за момче:Томас,Александър и Стефан :)

rns92
10-01-2010, 19:54
Да бе да.......сигурно.....
По-добре Деймиан отколкото Дамян!!!!!!!

А бабите и дядовците как ще го запомнят това име? Ще трябва да мислите и вариант за тях :-D

Opium_Like_Me
10-01-2010, 20:32
Да бе да.......сигурно.....
По-добре Деймиан отколкото Дамян!!!!!!!

А бабите и дядовците как ще го запомнят това име? Ще трябва да мислите и вариант за тях :-D

Лесно.........ще му викат на галено Дейми.
(бъдещите баби и дядовци не са толкова стари,че да не го запомнят) :)

kik7
10-02-2010, 15:42
за момче: Кристофър, Мигел, Себастиян, Дерек, Николас, Майкъл, Томас, Ландън и Тео

за момиче: Миа, Паола, Емили и Кели

Opium_Like_Me
11-05-2010, 21:58
Да бе да.......сигурно.....
По-добре Деймиан отколкото Дамян!!!!!!!

А бабите и дядовците как ще го запомнят това име? Ще трябва да мислите и вариант за тях :-D

Лесно.........ще му викат на галено Дейми.
(бъдещите баби и дядовци не са толкова стари,че да не го запомнят) :)

(все пак са на по 43-44 години,а не на 83-4).А и вече имаме в семейството един Дейми,така че не е никакъв проблем...

imagination888
11-06-2010, 19:17
Хатиджа и Георги :)

Opium_Like_Me
11-08-2010, 21:18
Сара,Ейми,Алекса,Карла,Мони к,Тара,Ева...

magitu1
11-14-2010, 17:02
Моето име е Магдалена и много си го харесвам!!! Обаче като се запознавам с някой винаги казвам Маги щото иначе много дълго :D!!! По въпроса за българско или чуждестранно име съм твърдо ЗА чуждестранните!!! За момиче ми харесва Алейна и Мариса, за момче нз....но зависи какъв баща ще им намеря и от неговата фамилия разбира се!!!

LeDa
11-26-2010, 12:12
Кремена въобще не е рядко срещано име, аз познавам цели 4 Кремени. А за името Ванеса, не знам защо ви е толкова странно, не е прекалено изчанчено. Аз се казвам Леда. Кръстили са ме така главно, за да не могат да ми викат никак на галено / много е глупаво да се казваш с такова хубаво име като Анна-Мария, а да ти казват Мими, Мимето! /. Честно казано си харесвам името, защото наистина е рядко срещано и когато някой ме спомене, не е нужно да обяснява коя Леда, защото като ми кажат Габи, а познавам 10 Габриели, се почва- в кой квартал живее, как й е фейсбука :lol: . Познавам три Патрисии, Патриции и т.н. Много латиноамерикански сериали са се гледали 8-) Аз нямам намерение да живея в България и съм почти сигурна, че това ще живея в чужбина. Ако имам дъщеря още от много малка искам да я кръстя Кимбърли, Само Кимбър или Анджелика / леля ми, Бог да я прости, която аз изключително много обичах се казваше така ` тя беше рускиня, въпреки че името не е типично руско, мисля, и аз съм полу-рускиня, но не съм се замисляла да кръстя някое от децата си с традиционно руско име/ Ако имам момче, бих искала да го кръстя на баща ми - Пирин, но си мисля, че ще звучи смешно в чужбина.

bebchoOoOoOo
11-26-2010, 14:10
За момиче - Верджиния :-)
За момче - Мартин.
Харесват ми Едуардо и Себастиян, но мисля, че не бих се престрашила да го кръстя така.

Icedoll20
11-27-2010, 00:02
За момиче - Джесика
За момче - Питър

:cool:

PainMonopoly
11-27-2010, 08:26
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Opium_Like_Me
11-27-2010, 13:41
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Ти добре ли сии?????

b0b0bg
12-12-2010, 20:16
Мога да кажа, че голяма част от писалите тук са болни. Вие сте българи бе, хора. Без значение, че държавата ни не струва, ние си оставаме БЪЛГАРИ! Нелепо е да кръстиш детето си Джон или Майкъл. Просто е смешно.
Аз се казвам Георги.
В моят клас бяхме шест човека с това име, но никога не ме притеснявало. Обичам си името, без значение, че 1/3 от мъжете го имат.

ЗВУЧИ ИЗТЪРКАНО!!!
Ако ще и 5 човека в бг да се казват Гошо(както и Иван и Пешо и т.н),аз пак няма да си го кръстя така.
И не съм никаква патриотка,че да си кръстя децата така......не мерси


Като ти се роди малкия Ахмедчо, му прати поздрави от мен ;)

Кой е казал,че ще си го кръстя така..........ще се казва Паоло,но не и ахмед(МРАЗЯ ТУРСКИТЕ САПУНКИ)


Малкият Паоло Караибрахимов от Костенец :D

Opium_Like_Me
12-13-2010, 20:29
Мога да кажа, че голяма част от писалите тук са болни. Вие сте българи бе, хора. Без значение, че държавата ни не струва, ние си оставаме БЪЛГАРИ! Нелепо е да кръстиш детето си Джон или Майкъл. Просто е смешно.
Аз се казвам Георги.
В моят клас бяхме шест човека с това име, но никога не ме притеснявало. Обичам си името, без значение, че 1/3 от мъжете го имат.

ЗВУЧИ ИЗТЪРКАНО!!!
Ако ще и 5 човека в бг да се казват Гошо(както и Иван и Пешо и т.н),аз пак няма да си го кръстя така.
И не съм никаква патриотка,че да си кръстя децата така......не мерси


Като ти се роди малкия Ахмедчо, му прати поздрави от мен ;)

Кой е казал,че ще си го кръстя така..........ще се казва Паоло,но не и ахмед(МРАЗЯ ТУРСКИТЕ САПУНКИ)


Малкият Паоло Караибрахимов от Костенец :D

Или по-точно Паоло Мартинов от Костенец

PainMonopoly
12-14-2010, 07:44
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Ти добре ли сии?????Не е нормално да си кръстиш детето Ашли или Кимбърли или Мерседес. Просто не е нормално. То и не звучи добре. Кимбърли Иванова.

Плюс това е вредно и издава криза на националната идентичност. Ти ако нямаш такава и като нямаш съвест при подбора на името, властта е длъжна да ти я наложи насилствено чрез книжката.

Opium_Like_Me
12-14-2010, 20:42
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Ти добре ли сии?????Не е нормално да си кръстиш детето Ашли или Кимбърли или Мерседес. Просто не е нормално. То и не звучи добре. Кимбърли Иванова.

Плюс това е вредно и издава криза на националната идентичност. Ти ако нямаш такава и като нямаш съвест при подбора на името, властта е длъжна да ти я наложи насилствено чрез книжката.


ДРЪН-ДРЪН!!!!!!!!!!!!Коя е властта та ще ми каже как ще си кръстя детето?!

amk933
12-25-2010, 23:00
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Ти добре ли сии?????Не е нормално да си кръстиш детето Ашли или Кимбърли или Мерседес. Просто не е нормално. То и не звучи добре. Кимбърли Иванова.

Плюс това е вредно и издава криза на националната идентичност. Ти ако нямаш такава и като нямаш съвест при подбора на името, властта е длъжна да ти я наложи насилствено чрез книжката.

Държавата ще ми го наложи, ама през крив макарон.
Докато държавата е абдикирала от грижите си за хората и зависи от моите данъци и осигуровки, няма и минималното право да ми се бърка в това как ще си кръщавам децата.

И иначе пак няма право. Децата и имената не се леят по калъп с етикети като във фабрики. Всеки си ги кръщава както си иска.

FataMorgana
12-27-2010, 07:00
Как ще го кръстиш Паоло бе?
Тва от коя сапунка го изкара?
Супер просто е да се кращават децата с някакви такива имена които просто не са приети у нас. Смешно е, и ще има да им се смеят в училище и няма да ги приемат на сериозно. Паоло, моля ти се.
Има страхотни Български имена. Моето не е точно, ама е прието. Не живеем в България, но имената които майка ни е подбрала са хем приети в България, хем в света (Ивана, Ния, Стела). А Паоло Иванов примерно. Отврат. Или пък Джак Янев. Къде ви е мозъка да си кръстите детето така като живеете в България? Не си ли обичате собствената страна, не държавата, но ние имаме история от която може да се гордеем.

Моля ви :shock: Елизабет? Джеймс? Айде, не ставайте смешни. Като ги кръстите така няма да сте кат' по филмите!

JustIvisible
12-27-2010, 07:17
Ха-ха :-D
Джесика Йорданова звучи ли ви добре :?

Opium_Like_Me
12-27-2010, 17:25
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Ти добре ли сии?????Не е нормално да си кръстиш детето Ашли или Кимбърли или Мерседес. Просто не е нормално. То и не звучи добре. Кимбърли Иванова.

Плюс това е вредно и издава криза на националната идентичност. Ти ако нямаш такава и като нямаш съвест при подбора на името, властта е длъжна да ти я наложи насилствено чрез книжката.

Държавата ще ми го наложи, ама през крив макарон.
Докато държавата е абдикирала от грижите си за хората и зависи от моите данъци и осигуровки, няма и минималното право да ми се бърка в това как ще си кръщавам децата.

И иначе пак няма право. Децата и имената не се леят по калъп с етикети като във фабрики. Всеки си ги кръщава както си иска.


Браво! \:D/ \:D/ \:D/

Opium_Like_Me
12-27-2010, 17:32
Как ще го кръстиш Паоло бе?
Тва от коя сапунка го изкара?
Супер просто е да се кращават децата с някакви такива имена които просто не са приети у нас. Смешно е, и ще има да им се смеят в училище и няма да ги приемат на сериозно. Паоло, моля ти се.
Има страхотни Български имена. Моето не е точно, ама е прието. Не живеем в България, но имената които майка ни е подбрала са хем приети в България, хем в света (Ивана, Ния, Стела). А Паоло Иванов примерно. Отврат. Или пък Джак Янев. Къде ви е мозъка да си кръстите детето така като живеете в България? Не си ли обичате собствената страна, не държавата, но ние имаме история от която може да се гордеем.


НЕ,НЕ СИ ОБИЧАМ СОБСТВЕНАТА СТРАНА!И ти няма да ни казваш как ще си кръщаваме децата!Нито ще сме първите,нито ще сме последните,които ще предпочетат чуждите имена пред българските!!! :-x

FataMorgana
12-27-2010, 17:44
Как ще го кръстиш Паоло бе?
Тва от коя сапунка го изкара?
Супер просто е да се кращават децата с някакви такива имена които просто не са приети у нас. Смешно е, и ще има да им се смеят в училище и няма да ги приемат на сериозно. Паоло, моля ти се.
Има страхотни Български имена. Моето не е точно, ама е прието. Не живеем в България, но имената които майка ни е подбрала са хем приети в България, хем в света (Ивана, Ния, Стела). А Паоло Иванов примерно. Отврат. Или пък Джак Янев. Къде ви е мозъка да си кръстите детето така като живеете в България? Не си ли обичате собствената страна, не държавата, но ние имаме история от която може да се гордеем.


НЕ,НЕ СИ ОБИЧАМ СОБСТВЕНАТА СТРАНА!И ти няма да ни казваш как ще си кръщаваме децата!Нито ще сме първите,нито ще сме последните,които ще предпочетат чуждите имена пред българските!!! :-x

Значи не обичаш себе си, защото страната е част от теб. А ако не обичаш себе си няма да стигнеш далеч. Много ме ядосвате Ромеовци, Диеговци, първо бяха мангалите сега почнаха и българите да ги кръщават така.

Opium_Like_Me
12-27-2010, 18:03
Как ще го кръстиш Паоло бе?
Тва от коя сапунка го изкара?
Супер просто е да се кращават децата с някакви такива имена които просто не са приети у нас. Смешно е, и ще има да им се смеят в училище и няма да ги приемат на сериозно. Паоло, моля ти се.
Има страхотни Български имена. Моето не е точно, ама е прието. Не живеем в България, но имената които майка ни е подбрала са хем приети в България, хем в света (Ивана, Ния, Стела). А Паоло Иванов примерно. Отврат. Или пък Джак Янев. Къде ви е мозъка да си кръстите детето така като живеете в България? Не си ли обичате собствената страна, не държавата, но ние имаме история от която може да се гордеем.


НЕ,НЕ СИ ОБИЧАМ СОБСТВЕНАТА СТРАНА!И ти няма да ни казваш как ще си кръщаваме децата!Нито ще сме първите,нито ще сме последните,които ще предпочетат чуждите имена пред българските!!! :-x

Значи не обичаш себе си, защото страната е част от теб. А ако не обичаш себе си няма да стигнеш далеч. Много ме ядосвате Ромеовци, Диеговци, първо бяха мангалите сега почнаха и българите да ги кръщават така.

Едното няма нищо общо с другото.И като толкова много обичаш своята страна си кръсти детето Гана или Пена. Ще видим тогава на кой ще се смеят повече на Гана/Пена или Деймиян

PainMonopoly
12-27-2010, 18:25
Като гледам с какви имена се кръщават децата днес, съм твърдо за връщането на книжката с имената от комунизма.

Ти добре ли сии?????Не е нормално да си кръстиш детето Ашли или Кимбърли или Мерседес. Просто не е нормално. То и не звучи добре. Кимбърли Иванова.

Плюс това е вредно и издава криза на националната идентичност. Ти ако нямаш такава и като нямаш съвест при подбора на името, властта е длъжна да ти я наложи насилствено чрез книжката.

Държавата ще ми го наложи, ама през крив макарон.
Докато държавата е абдикирала от грижите си за хората и зависи от моите данъци и осигуровки, няма и минималното право да ми се бърка в това как ще си кръщавам децата.

И иначе пак няма право. Децата и имената не се леят по калъп с етикети като във фабрики. Всеки си ги кръщава както си иска.Както казах, трябва да се върне книжката с имената от комунизма за да бъдат ПРИНУДЕНИ чуждопоклонници като тебе да спазват някакъв елементарен ред. Какво мислиш ти, не би имало значение, ако книжката е налице.

FataMorgana
12-27-2010, 18:52
Как ще го кръстиш Паоло бе?
Тва от коя сапунка го изкара?
Супер просто е да се кращават децата с някакви такива имена които просто не са приети у нас. Смешно е, и ще има да им се смеят в училище и няма да ги приемат на сериозно. Паоло, моля ти се.
Има страхотни Български имена. Моето не е точно, ама е прието. Не живеем в България, но имената които майка ни е подбрала са хем приети в България, хем в света (Ивана, Ния, Стела). А Паоло Иванов примерно. Отврат. Или пък Джак Янев. Къде ви е мозъка да си кръстите детето така като живеете в България? Не си ли обичате собствената страна, не държавата, но ние имаме история от която може да се гордеем.


НЕ,НЕ СИ ОБИЧАМ СОБСТВЕНАТА СТРАНА!И ти няма да ни казваш как ще си кръщаваме децата!Нито ще сме първите,нито ще сме последните,които ще предпочетат чуждите имена пред българските!!! :-x

Значи не обичаш себе си, защото страната е част от теб. А ако не обичаш себе си няма да стигнеш далеч. Много ме ядосвате Ромеовци, Диеговци, първо бяха мангалите сега почнаха и българите да ги кръщават така.

Едното няма нищо общо с другото.И като толкова много обичаш своята страна си кръсти детето Гана или Пена. Ще видим тогава на кой ще се смеят повече на Гана/Пена или Деймиян

Нито Гана нито Деймиян ще ги кръстя, в никоя крайност не е хубаво да си. Първо, аз надали ще живея в България когато имам деца, защото и в момента не живея, но ще ги кръстя с имена които са Български и интернационнални (Нели, Елена, Мила, Мартин, София)

Второ, има всичко общо!

ralica55
12-29-2010, 14:05
Всеки има различно мнение за някое определено име :) ,но например аз никога не бих кръстила детето си Педро или Франческо 8-)

bastiFan
01-06-2011, 14:37
Хм... аз определено няма да си кръстя детето с чуждо име, имам предвид такова, което не е прието в България. То и Ирина не е българско, но е хубаво. Просто не ми звучат добре чужди имена на български деца. Макар че още съм мнооого далече от това да имам деца :D Казвам се Андреа, което всъщност не е съвсем българско, но ми харесва много :-) , означава "мъдра" и "женствена". А за предпочитания на имена.. те са наистина много, но съм с две ръце ЗА българските. Според мен е много важно името все пак да означава нещо, също така. :)

shadows92
01-06-2011, 15:38
Роберто :smt007

BuBzzz
01-08-2011, 18:00
мойте деца един ден ще са със чуждестранни имена :)

за момче:Майкъл,Андреас,Робет о :oops:
за момиче:Сара определено :)

BobiGalabov
01-11-2011, 21:00
Не че имам нещо против чуждестранните имена наложили се наскоро, но според мен да си кръстиш детето Джеймс (имаме един 3 клас в даскалото)
и после децата му какжи ще бъдат - напр. Петър, Петър Джеймсов Киркоров напр. освен че АБСОЛЮТНО всички от моя клас са си с български имена не разбирам наистина кой толкова се е прехласнал по тях. Тука 9 от 10 са ЗА такива имена. Какво им има на нашите?

ПС:Не говоря обаче за Аспарух, Крум, Варвара и други такива

Jeuelle
01-12-2011, 10:52
харесвам чуждите имена, но до нашите фамилии стоят брутално-неестествено... Ава ми е слабот и мисля, че ако намеря съпруг с що-годе съвместима фамилия - това ще е :)

Opium_Like_Me
01-12-2011, 12:22
Ава звучи малко странно.....

bettinaG
01-23-2011, 09:21
Всички 13-14-15 годишни пишат някакви имена, дето ги чуват по филмите, когато дойде времето да се мисли име, ще се изберат съвсем различни от тези, които са писани тук!
Моето име също не е българско( Бетина ), също харесвам чуждестранните имена, като Изабела, Елора..Кристин, Виктор, Алекс и т.н, но чак толкова фрапантни, като Роберто, Франческо, Джонатан и т.н-не...

Opium_Like_Me
01-23-2011, 15:34
Не че имам нещо против чуждестранните имена наложили се наскоро, но според мен да си кръстиш детето Джеймс (имаме един 3 клас в даскалото)
и после децата му какжи ще бъдат - напр. Петър, Петър Джеймсов Киркоров напр. освен че АБСОЛЮТНО всички от моя клас са си с български имена не разбирам наистина кой толкова се е прехласнал по тях. Тука 9 от 10 са ЗА такива имена. Какво им има на нашите?

ПС:Не говоря обаче за Аспарух, Крум, Варвара и други такива

Не са на мода вече,за това...

krissy7
02-02-2011, 22:29
За момиченце : Невена , Кристина ( на мене хъхъхъхъхъ ) , Ашли , Ейми , Ема , Ана , Ейдриан , Рейчъл , Хейли
За момче : Александър , Джак , Джон , Бен , Рики , Маршал , Антоан :)

rns92
02-06-2011, 14:08
Харесвам: Дара, Зоя, Леда (мисля, че срещнах момиче с такова име горе), Леа.
По принцип харесвам кратките имена и винаги съм си мислил, че ще имам дъщеря. Дара ми е фаворит!

AliceSw
02-06-2011, 15:34
Самата идея за чуждестранните имена на българи ми е ужасна...суупер смешно е името Дженифър написано на български. Да не говорим за Алекзандър, Деймиън и подобни. Супер глупаво, смешно, не подхожда на българска фамилия, не ми харесва...като цяло това е като масовото кръщаване на циганчетата преди години "Лоренцо" и други подобни, защото роднините бяха избягали "по чужбина", а циганките стояха тук и гледаха сериали. Познавам жена на 20 години, която се казва Джулия и една, която се казва Карамфила, но честно казано и двете са лош избор според мен...

ZipFail
02-06-2011, 16:13
Александър и на български и на английски е еднакво, разликата е в произношението ;)

LeDa
02-06-2011, 17:28
Харесвам: Дара, Зоя, Леда (мисля, че срещнах момиче с такова име горе), Леа.
По принцип харесвам кратките имена и винаги съм си мислил, че ще имам дъщеря. Дара ми е фаворит!
Дам, майка ми винаги е знаела, че ако има момиче, ще го кръсти Леда. :-D И тя не обича дългите имена, защото едно красиво име като Анна-Мария например, се превръща в Мимето, Ани и т.н.
Името ми не е българско, но си го харесвам, защото не е банално.

Opium_Like_Me
02-06-2011, 18:51
100 пъти предпочитам Джулия пред Карамфила и сякви имена на китки

jjjjjjjjj
02-08-2011, 12:33
Аз пък се казвам Йоанна и името си ми харесва

CupcakeMonster
02-21-2011, 11:00
Не че имам нещо против чуждестранните имена наложили се наскоро, но според мен да си кръстиш детето Джеймс (имаме един 3 клас в даскалото)
и после децата му какжи ще бъдат - напр. Петър, Петър Джеймсов Киркоров напр. освен че АБСОЛЮТНО всички от моя клас са си с български имена не разбирам наистина кой толкова се е прехласнал по тях. Тука 9 от 10 са ЗА такива имена. Какво им има на нашите?

ПС:Не говоря обаче за Аспарух, Крум, Варвара и други такива

Не са на мода вече,за това...

Няма да е Джеймсов, а Джеймс пак 8-)

ArmanDD
03-14-2011, 22:34
На мен ми харесват

За момче: Александър, Доминик, Майкъл, Фернандо, Раян, Алехандро, Антонио, Вангелис, Габриел, Даниел, Гавраил, Том, Валери, Андрей

За момиче: Никол, Рая, Алексис, Анна, Амелия, Бела, Андреа, Валерия, Анджелина.

blondeVIP
03-17-2011, 07:46
Нямам нищо против българските имена.. Дори с кеф бих си кръстила сина Николай, Георги и т.н. /които не са точно български имена, но пак вие ги вписвате там/. Отделен въпрос е, че кръстника ми се казва Георги и всички му казваме Джордж. Въпреки това любимите ми имена са доста смесени. Като почнем от Елизабет и Владислав и стигнем до въпросно Георги например. :-D Според мен няма значение какъв е произхода на някое име, стига да ви харесва. :)

ПП; И определено ми звучи смешно Рейчъл Петрова .. лично мнение :)

crazygirl13
10-08-2011, 06:00
за момче: Макс, Марк, Том, Джон, Джордж, Тейлър, Джак, Бил.

За момиче: Алексис, Никол, Джулия, Ейми, Ема, Тина

meli2001
10-12-2011, 13:52
Аз не съм против българските имена,но не съм чиста българка,и 3те ми имена не са български,само защото баща ми е грък и съм нечистокръвна 8-)

sxetre
10-15-2011, 12:04
За мома, Михаела и Ема :).
За момец, Михаил, Александър :).

Karoliina
10-19-2011, 06:44
Моето име също не е българско :)

Не знам защо обаче сте против българските имена, някои на мен много ми харесват... например Леда? Асен? Мая?

Иначе бих искала да си кръстя децата с фински имена... Amalia, Eleonoora, Judit, Paulina, Kati за момиче, и Gabriel, Lennart, Sebastian, Antero, Valdemar за момче :)

Opium_Like_Me
10-22-2011, 21:01
за момче:Виктор,Деймиън
за момиче:Мери-Джейн,Сара,Алексис,Паола :grin:

iskushenie777
10-22-2011, 22:14
Как ги приемате? Имате ли любими? Бихте ли кръстили детенцето си с такова име?

Аз съм твърдо против българските имена, колкото и грубо да ви звучи.

Не бих кръстил детето си с българско име. :)

Абсолютно съм съгласна с теб. Аз имам син и се казва Дейвид. Сега чакам второ и незнам как да го кръстя все още но продължавам да разглеждам чуждестранни имена най- вече американски :))

iskushenie777
10-22-2011, 22:17
Незнам за вас ,но на мен не ми харесват българските имена а и има родители които направо се подиграват с децата си. Например имах в даскалото една госпожа по математика и се казваше Труфка Николова. Направо ужас. Моя син се казва Дейвид и сега чакам второ и още незнам как ще се казва , но определено няма да е с българско име :)

Hesinka
10-23-2011, 18:23
Моето име е Роберта / Ще кръстя дъщеря си някой ден Ребека,почти сигурна съм,че ако имам,ще се казва така.Майка ми се казва Розалина и за това искам да запазя традицията на първата и последната буква :) / Други имена за момичета са - Клара, Кейтлин, Джоана, Криста, Дениз, Памела, Порша, Кимбърли (уникално),Мариса, Беатрис, Малена,Адисън, Мелиса, Рафаела, Мануела, Патрисия,Натали, Анжелика,Джорджия, / Ако е българско - Деница,Виолета,Преслава !

За момче - Брат ми се казва Дейвид,иначе много ми харесват Алекс,Михаел, Роберто, дАниел,Раян,Рийс,Лойд,Габри ел(въпреки,че звучи малко гейско), Джеръми, Джонатън, Деймиън, / Бг - Пресиан,Мартин ..

summerxtime
10-23-2011, 21:22
Харесвам чуждестранните имена.Харесвам също и българските.

За момиче:Елизабет,Аня,Ирина,Е лена,Кейтлин,Корнелия,Веро ика,
Виктория,Мейси,Палома,Андр а Кефят ме :grin:

За момче:Джони,Алекс,Мартин,Ли ам (Лиам е странно,но ми харесва),Алекс,
Джеймс,Уилям

YvesStLaurent
10-30-2011, 08:25
за момче:Виктор,Деймиън
за момиче:Мери-Джейн,Сара,Алексис,Паола :grin:
само от любопитство .. този Деймиън от сериала с вампирите ли е ? :shock:

Иначе лично аз не мисля също, че повечето чуждестранни имена съвпадат с българските фамилии .. Имам приятелка на име Дженифър , която си харесва името и звучи добре когато се представя , но си нямате представа какъв срам бере момичето когато си покаже личната карта и хората и видят трите имена :? Също имам позната на име Ребека .. общо взето случаят е същия .. :?
Не харесвам също и типичните български именаа .. като Стоянка и Васка, Гинка и т.н. Имам и позната на име Фиданка :shock: момичето е на 20 години .. И НЕ СИ КАЗВА ЦЯЛОТО ИМЕ КОГАТО СЕ ПРЕДСТАВЯ .. !! ... :shock: Човек има 3 имена и според мен трябва когато се представи някъде да звучи добре .. :grin: аз лично като малка не си харесвах името, но в момента когато ми се налага да се представям не бера такъв срам като тези мой приятелки с красиви и чуждестранни имена .. :?

Karoliina
10-30-2011, 09:36
Иначе лично аз не мисля също, че повечето чуждестранни имена съвпадат с българските фамилии .. Имам приятелка на име Дженифър , която си харесва името и звучи добре когато се представя , но си нямате представа какъв срам бере момичето когато си покаже личната карта и хората и видят трите имена

Нали?! Добре, че фамилията ми е J

Shturrrche88
10-30-2011, 09:42
На мен пък не ми харесва идеята за българчета с чужди имена.
А няма как да се сложи и чуждестранна фамилия... :lol: :lol: :lol:

Opium_Like_Me
11-02-2011, 13:08
за момче:Виктор,Деймиян
за момиче:Мери-Джейн,Сара,Алексис,Паола :grin:
само от любопитство .. този Деймиън от сериала с вампирите ли е ? :shock:





Не,брат ми се казва така!

iooto
11-14-2011, 07:13
какво им има на бг имената .. нямам предвид Пенка .. Сашка .. Аспарух и тези .. Просто казвам че има мн хубави имена : Анастасия .. Йоанна .. Яница ..Мария .. Не съм против чуждите :P :P :P но ако ще си кръщавате децата Патрицио Йорданов или Карълайн Пенева :o :o Помислете добре !!

Shturrrche88
11-14-2011, 09:10
какво им има на бг имената .. нямам предвид Пенка .. Сашка .. Аспарух и тези .. Просто казвам че има мн хубави имена : Анастасия .. Йоанна .. Яница ..Мария .. Не съм против чуждите :P :P :P но ако ще си кръщавате децата Патрицио Йорданов или Карълайн Пенева :o :o Помислете добре !!
Аре за Пенка и Сашка ясно, ама Аспарух...какво му е? Име на български хан :-o
Иначе, Яница е сръбско име, не българско :) Анастасия също не е българско.

Аз много харесвам нашите традиционни имена, тези чуждестранните грам не ме блазнят.
Мъжките: Николай, Йордан, Димитър, Константин, Михаил, Георги, Иван, Петър, Калоян, Ивайло, Тервел, Симеон, Борис, Александър, Стоян, Стефан, Тодор/Теодор, Мартин
Женски: Кристина, Камелия, Йоанна, Дарина, Дара, Вяра, Надежда, Михаела, Николета, Елена, Теодора, Катерина, Мария, Маргарита, Десислава, Любомира, Албена...
Всяко едно българско име е в пъти по-хубаво от Мери-Джейн,Сара,Алексис,Паола, Дженифър, Памела, Ребека, Мейси (:shock: ), Джони, Лиам, Джеймс, Уилям...

Само си представям, отива госпожица Мери-Джейн Иванова Петрова на училище в първи клас и госпожата я кара да си каже името...ми тя докато го изрецитира и часа ще свърши, а децата ще са сгънали от смях.

Името е много важно. Запомнете, че го давате на детето си с любов и то трябва да се гордее с него, а не да се срамува, или да го пише 10 минути.

Opium_Like_Me
11-18-2011, 20:40
Майната им на българските имена! :booooomb: :-x

Mi6inka
11-19-2011, 10:53
ДениСа, Ванеса, Марая
Александър иии на мъжките нещо зациклих

Shturrrche88
11-19-2011, 19:18
Майната им на българските имена! :booooomb: :-x
:-o Ти как се казваш?

Opium_Like_Me
11-19-2011, 20:25
Сара

Shturrrche88
11-20-2011, 05:58
Аха, и си българка...както и да е-не ми отговаряй.

Opium_Like_Me
11-20-2011, 11:44
Не съм патриотка,ако за това питаш

sensualbella
11-20-2011, 15:34
И аз не съм чиста българка,но нямам нищо против българските имена.

женски имена: Мадалина,Рамона, Аделина, Алина.......

LambOfGod
11-21-2011, 00:42
Много се радвам, че пушите трева и сте гледали Хари Потър, но моля ви не си кръщавайте децата Мери-Джейн и Волдемор. :)

Shturrrche88
11-21-2011, 15:51
Не съм патриотка,ако за това питаш
То няма нужда да си патриот, за да уважаваш страната си, имената ни и традициите...както и да е-да ти се роди една жива и здрава Мери-Джейн и се моли да не употребява съименничката си.

LadyDaisy
11-22-2011, 08:41
Харесват ми чуждестранните имена, но бих искала моето дете да носи българско име. Може би Камен, Калоян, Росен.
Ако е момиче - Десислава ще бъде.

***Супер много ме кефят некви кифли, като я питаш как се казва - Анна, ама с две Н - все едно от това да натърти на Н й зависи живота братче....

cigarettekisses
11-22-2011, 08:46
Джени,Стейси ми харесват. 8-)
Но не бих...Предпочитам да е българско.

mrankoniiii
12-02-2011, 19:40
Даа а някой пита ли ме мен като ке казвам Карина Бенет (баща ми е канадец живеем в Канада) на сички им е много смешно

Иначе на мен ми харесват

За момиче - Касиди Дениза Хана Лея Дестини Микела Джослин Маделин Лаура Гая Мегън Мелиса Саманта Ребека
За момче- Денис Бен Браян Кевин Матис Брат Джошуа Леон Уилям Мейсан

Никога не бих си обрекла детето да носи някое смешно българско име като Радо Петър Радка Капка Роза Сашо Пенка Миро Гергана Елена (май не е българско )

Astray
12-29-2011, 15:11
За момиче .. защо пък не :)
Но за момче .. не съм чак толкова "за" .. Все пак фамилията идва от бащата и някой ден на детенцето му едва ли ще му е приятно /ако е някое по-необичайно име/ Все пак в България слагаме "-ов"/"-ва" и става една ... :D

За момиче - Стефани, Аня, Аника, Мартина, Мила ..
За момче - Дейвид, Мартин, Божидар ..

Paradigma
01-03-2012, 21:49
От чуждестранните имена харесвам много арабските.
За момиче: Амира (принцеса), Мериам (Мария), Нейра (озаряваща), Лейла (нощ)
За момче: Тарек (утринна звезда), Самир

Но при всички положения бих искала децата ми да носят български имена. Не си падам по американски тип имена като Майкъл, Питър, Робърт и т.н. простотии...

kamenski88
01-06-2012, 15:57
Ами по принцип ми харесват някои чужди имена (Анна, Денис, Трой, Том, Карина, Карла), както и български (Петя, Петър, Красимир(а), Елин, Кирил, Константин). Обаче има и имена, които не ме кефят като например Георги, Гергана, Димитър, Димитричка и Иван - толкова са тъпи като звучене, толкова са банални и скучни. Всяко прасе се казва Гошо. А и си имам едно наум за хората с такова име. Обикновено не блестят с нищо освен с наглост и нахалство. Никога не бих кръстил децата си така. Така простоо ще са сиви и банални личности, поредните Мария Иванова, Георги Димитров, Димитър Георгиев.
Ако ще е българско, със сигурност ще е някое по-хубаво като Петя, Петър, Красимир(а), Кирил. Петър често се среща, обаче за разлика от гореизброените поне звучи хубаво.

bloodyF
01-07-2012, 20:36
Ребека и Джонатан ...

Astray
01-10-2012, 09:14
Ами по принцип ми харесват някои чужди имена (Анна, Денис, Трой, Том, Карина, Карла), както и български (Петя, Петър, Красимир(а), Елин, Кирил, Константин). Обаче има и имена, които не ме кефят като например Георги, Гергана, Димитър, Димитричка и Иван - толкова са тъпи като звучене, толкова са банални и скучни. Всяко прасе се казва Гошо. А и си имам едно наум за хората с такова име. Обикновено не блестят с нищо освен с наглост и нахалство. Никога не бих кръстил децата си така. Така простоо ще са сиви и банални личности, поредните Мария Иванова, Георги Димитров, Димитър Георгиев.
Ако ще е българско, със сигурност ще е някое по-хубаво като Петя, Петър, Красимир(а), Кирил. Петър често се среща, обаче за разлика от гореизброените поне звучи хубаво.

Това че имаш гадни спомени с хората не означава че имената са "сиви" и "банални" . Аз примерно познавам много свестни хора с тези имена .. и много ужасни с по-долу посочените (смятащи се от теб за хубави) .. Но в крайна сметка името не прави човека !!

Ice Princess JESSICA
01-11-2012, 11:58
Казвам се Джесика; според теб какво ми е мнението за 'чуждестранните имена'?

MojoJojo88
01-11-2012, 13:12
Ако се казваше Иванка, какво щеше да ти е мнението?

Ice Princess JESSICA
01-11-2012, 14:09
Не знам, Иванка не се казвам :]

Colouring
01-11-2012, 15:22
Българските имена са си най-хубави.Това с чуждо първо име и българска фамилия е просто ужасно.Раян Иванов и сестра му-Саманта Иванова.Сложи един Николай,Стефан,Божидар,при ерно.Какви са тия Раяновци,Фернандовци,Педро вци и т.н.

MojoJojo88
01-13-2012, 11:36
Не знам, Иванка не се казвам :]

Мисълта ми беше друга-ако носеше българско име, можеше и да не харесваш чуждестранните. Тоест, най-вероятно ги харесваш, защото си субективна.

fairyy1
01-13-2012, 13:28
Обожавам името Никол (за момиче) :)

granger
01-14-2012, 19:35
Има някои ,които са навлезли и ги приемам,но тъпотията да си кръстиш детето Стивън или Джйесън Петров/иванов и тн... не ми звучи.А и определено съм привърженик на БГ имената и то на тея царските : Борис, СИмеон , Асен , Калоян и тн. Доста по-добре отколкото Пешо или нам ти си му какви странни други имена :D

MojoJojo88
01-16-2012, 07:54
А, да. Имената на хановете, князете и царете ни са много хубави и наистина звучат величествено...дано ми се отдаде възможност да използвам някое...много харесвам Калоян ;)

kamenski88
01-18-2012, 09:18
Всички Калояновци да лапат чепа!!!

MojoJojo88
01-19-2012, 07:28
На теб какъв точно ти е проблема?

DisappointedDreamer
01-20-2012, 07:32
Аз пък много харесвам българските имена. Разбира се, има и чуждестранни, които харесвам като Benjamin, Michael (за момчета). Но тъй като от 4 години вече живея в чужбина, сигурно ще се и омъжа за чужденец (приятеля ми е американец и се казва Sean 8-) произнася се Шон), така че надали ще кръстя детето си с българско име, колкото и да искам.

Български имена, които ми харесват са: Ангел, Виктор (брат ми се казва така), Симеон, Божидар, Борис, Венцислав, Евгени (обожавам това име), Емил (красиво е - чичо ми се казваше така), Кирил, Михаил (Michael на английски), Николай, Чавдар.

A за женски: Емилия, Екатерина, Йоана, Калина, Катя и Соня (двете ми братовчедки).

Ако имам възможност бих дала на детето си българско име. Ако имам син бих го кръстила някое от горе изброените мъжки имена или пък Володя, на баща ми, но то пък е старо руско име + приятеля ми е американец - много смешно би се получило. :lol:

DisappointedDreamer
01-20-2012, 07:45
Не стига, че сме малко народ, ами след някоя и друга година български имена въобще няма да се срещат - къде е Америка и къде е България, че да си кръщаваш детето Jonathan, Jack или темподобни (говоря за тези, които са българи и живеят в България). Съвсем ще изчезнем, да не говорим, че звучи селско и смешно. Хубави имена са, но не са български.

Btw, чувала съм, че е хубаво имената на хората да са дълги, защото носело късмет и т.н.

Аз лично страшно много си харесвам трите имена и за нищо на света не бих ги променила. Ако се омъжа за българин ще си кръстя детото (децата) с българско име. Ако се омъжа са чужденец, пак ще гледам да е някое, което е интернационално - като Александър, Виктор, Михаил и т.н. Ако не става, ще му дам чуждестранно име, но ще носи и фамилията на баща си, а не мойта българска.

DarkTemplar
01-20-2012, 11:41
имам един познат, който се казва Кристофър и е от село Неделино (Смолянско). за мен тва е няква ирония на съдбата. :D

не знам какво ще се случи в бъдеще и дали ще се оженя за българка или чужденка, но определено ще настоявам поне първото ми дете да е с българско име. и смятам да спазя традицията да носи името на дядо/баба си.

kamenski88
01-23-2012, 01:31
Не знам какъв е този двоен стандарт. Славейка, василка и Пенка са български имена, нима не звчат хубаво? С какво Стоян или Васил са по-хубави? Или за момиче трябва някое изкилифарчено като Виктория, което дори не е българско?

DisappointedDreamer
01-23-2012, 10:33
Просто са стари имена, които не се срещат вече - особено това "ка", което използват на село.

И Стоян и Васил са мъжки имена и затова не можеш да ги сравняваш с женски.

И Виктория не е "изкилифарчено". Всеки случай няма да кръстя дъщеря си Пенка, а Виктория на пра-баба си. В пъти по-хубаво е името.

toad
01-23-2012, 18:24
Не благодаря , против чуждопоклонничеството от този вид съм . Никакви чуждестранни имена и точка . Ще са си Гинка и Пешо и толкоз . :P

kiara_m
01-29-2012, 06:51
Kiara !!!!!!

БожиятАгнец
02-02-2012, 08:16
Казвам се Джесика; според теб какво ми е мнението за 'чуждестранните имена'?

Адашке, съдейки по ника, все още си малка, но от опит ще ти кажа, че това е едно от най-преебаните имена и българина никога не би го приел добре и....Хайде, няма да ти развалям изненадите, сама ще видиш какво ще стане,хе-хе.
Най-малкото не те ли притеснява, че тук предимно кучета се кръщават така?

flawless_
02-04-2012, 18:58
Адашке, съдейки по ника, все още си малка, но от опит ще ти кажа, че това е едно от най-преебаните имена и българина никога не би го приел добре и....Хайде, няма да ти развалям изненадите, сама ще видиш какво ще стане,хе-хе.
Най-малкото не те ли притеснява, че тук предимно кучета се кръщават така?

Това е така, аз имам позната, на която кучето й се казваше така, но името е готино, аз лично го свързвам с други личности, не с кучета. А и човека прави името, не обратното.

baby07
02-05-2012, 09:15
Аз съм ''за'' много харесвам чуждестранните имена, моето име е Мерлин. :)

MartinWesker
02-05-2012, 09:41
Kiara !!!!!!

На мен много ми харесват скандинавските и някои от другите островни държави имена.

Carys, Sian, Neirin, Catrin.

xselly_gx
02-26-2012, 16:57
Саманта, Дженсън или Сам ( това става и за двата пола )

kibagirl
03-05-2012, 13:14
Българските имена са си най-хубави.Това с чуждо първо име и българска фамилия е просто ужасно.Раян Иванов и сестра му-Саманта Иванова.Сложи един Николай,Стефан,Божидар,при ерно.Какви са тия Раяновци,Фернандовци,Педро вци и т.н.

Хммм напълно съм съгласна с твоя коментар. Много ми е смешно като чуя някой да се казва Майкъл или Саманта или пък Тодорка и Пенчо :D :D :D :D
Предпочитам имената с латински и гръцки корени и тн примерно
Момчета: Деян, Мартин, Александър, Емил,Даниел Теодор, Борис, Боян
Момичета: Диана, Елена , Александра , Теодора, Ивета ,Боряна ,Роксана, Лора

Hayashi
03-08-2012, 09:26
Ice Princess JESSICA колко интересно как се казваш също като Джесика от SNSD.... ?

Между другото от кога имена като Виктория станаха български?
Писала съм и преди. Има хубава български имена, но има и такива, които са отвратителни.
Не знам дали бих си кръстила детето с българско име. Имена които много ми харесват са Велика, Виолета, Михаил. По приемливо за нашите стандарти също Василиса и Алиса. (нищо че те са руски).

Като цяло държа името на евентуалното ми бъдещо дете да бъде уникално и да няма още 20 души със същото име само в неговото училище. Както напоследък всяко второ дете е Александър/Александра или Виктор/Виктория.

watergirlblue
03-08-2012, 09:31
Малко бг имена ми харесжат..като цяло майка ми е гледала да ни даде лесни имена на мен и братята ми за да ги разбират и ж чужбина: аз съм Стефани, братята ми са Александър и Браян...иначе имам приятели с много странни имена, но те са чужденци и за тях е нормално: Callum, Dru, Costanza....

pederasss
03-11-2012, 19:43
за момиче перфектните имена са Станка, Елка, Петрана, а за момче, Гошу, Киро, Стефчо, и т.н.

lubovvv
03-13-2012, 09:18
мойто е италианско- Елиза и честно казано се радвам че са ме кръстили точно така

Cold_Tearsss
03-13-2012, 17:46
На мен ми харесва - Jessica.

hailey369
03-17-2012, 16:31
И аз не харесвам българските имена,само Елена ми харесва. :)

Аз съм българка,но не съм с българско име - Хейли. : )

Иначе,бих си кръстила децата с чужди имена,поради причината,че не живея в България и не смятам да се връщам. :)

За момиче: Eleonora,Elle,Anabell,Elisabeth,Hailey - на мен хах,Кендъл.
За момче:Виктор,Никалъс,Вален ино,Рикардо :D

watergirlblue
03-20-2012, 13:22
хора какви са тези уникални имена които имате?? искам и аз....
никога няма да си кръстя детето с бг име- НИКОГА!!
добре че поне братята ми са с хубави имена..:)

а Елиза е много хубаво име..:) и Хейли- това направо ме разрева, защо аз не се казвам така...;дд

MojoJojo88
03-20-2012, 15:10
Е, българските имена грозни ли са?! Ебати психиката имате...

bitch.xx
03-20-2012, 15:16
Кристина ми е името и ми харесва . Също ми харесват имената Джесика,Габриела,Жанет,Хас ин,Жаклин и мн други ама се сетих за тези а българско име Яна е много хубаво име

Cold_Tearsss
03-20-2012, 16:12
Jessica си е мое, не ми го стилвайте! Също си заплювам и Sandra - така ли се пишеше, че съм забравил, иначе за момче само БЪЛГАРСКО!

NightGuardian
03-27-2012, 10:59
http://www.jokeroo.com/tm.jxu1.608f.jpg ('http://www.jokeroo.com/pictures/other/scary-movie-shorty.html')

michel1
03-28-2012, 10:52
Аз познавам Чиникуа (чете се Чиник-ла), ами какво да ви кажа - техните са фенове на черното.


че съм забравил, иначе за момче само БЪЛГАРСКО!
Ей тая простотия не мога да я разбера - какво значение има дали е момче или момиче?
И много от българските имена не са с български произход ако искаш да знаеш. Примерно Сава, Тервел и Кубрат са истински български имена, а не Георги и т.н.

Cold_Tearsss
03-28-2012, 20:20
Аз познавам Чиникуа (чете се Чиник-ла), ами какво да ви кажа - техните са фенове на черното.


Ей тая простотия не мога да я разбера - какво значение има дали е момче или момиче?
И много от българските имена не са с български произход ако искаш да знаеш. Примерно Сава, Тервел и Кубрат са истински български имена, а не Георги и т.н.

Моля? Кое е простотия?
Това, че в рода ми има традиция първородният син да се кръщава на дядо му е простотия? Моля ти се, бягай от тука.
Ти за Георги ли ме взе? Дей, пък отгоре на всичко ме изкара, че мисля всички имена за чисто български. Прибързваш със заключенията.

michel1
03-28-2012, 21:58
И с какво сина е по-специален от дъщерята? Егати сексисткия род честно. Ето заради такива тъпи традиции ни се смее цял свят, че сме изостанали в 19 век.

Cold_Tearsss
03-28-2012, 22:39
Приятел, липсва ти елементарно възпитание, но това да оставим настрана.

Кое му е сексиското в проявата на уважение? Съжалявам, ама нещо си сбъркал влака. Цял свят се смееше на Алберт Айнщайн, Майкъл Джексън и тъй нататък, листата е безкрайна. Това, че някой не може да вдене нещо си е негов проблем.
Традицията е тъпа? Ти ако нямаш капка уважение или почит към предците ти това си е твой проблем, съответно комплекс, не ми го преписвай и на мен.
Ето ти пример с тези хора: Robert Downey Jr - Robert Downey Sr, Frank Sinatra Jr - Frank Sinatra Sr. Има още цял куп от хора, както благородници, така и от останалите прослойки на обществото.

Изоставането се дължи изцяло на икономическия упадък през периода на тази анархична демокрация, ефекта на доминото.

Още ли ще ми търсиш теми за спор, защото не ми се занимава на всеки пост да ти обяснявам това - онова, като на малко дете?

Cold_Tearsss
03-28-2012, 22:41
Да добавя, че дъщерите обикновено се кръщават на бабите, също и на дядовците.

michel1
03-28-2012, 22:55
Брей, вие сте били благородници. :D :D :D
И хайде пак се намеси политиката в БГ-то всеки разбира от политика и от футбол.

Cold_Tearsss
03-28-2012, 23:25
Футбол не гледам и от политика не разбирам, но положението си е... майката.

MojoJojo88
03-29-2012, 15:17
Cold_Tearsss , що ли ми се струва, че нещо не чатна? Човека нямаше предвид, че е тъпо да кръстиш сина си на дядо му. Тъпо е да делиш "ако е момиче, ще носи некво чуждо име, но ако е момче, оооооооооооо, тогава задължително българско/на дядо му". Все едно, да имаш дъщеря е нещо срамно-тя не може да бъде кръщавана на родата, защото традицията важи само за мъжете...

bloodyF
03-29-2012, 18:25
Е, българските имена грозни ли са?! Ебати психиката имате...

промити са им мозъците с американски, бразилски и испански сапунки

Cold_Tearsss
03-29-2012, 20:03
Прибързвате с изводите и си правите погрешни заключения.

Къде прочетохте, че бъдещата ми дъщеря, ако въобще имам такава, ще се казва еди-как си? Къде съм го написал?
Написах, че тези чуждестранни имена ми допадат, тъй като такава е целта на темата, но не съм написал, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО те ще са.

Ако бъдещата ми съпруга е на друго мнение и иска чуждестранно име, съм склонен да направя компромис, но за момче не бих направил, тъй като той ще продължи рода и съответно ще запази фамилното име.

Сега схванахте ли? "Чатнахте" ли ми логиката?
Ако за Вас това е сексистко, то за мен не е. Какво ли пък разбирам аз? Нали съм от средновековна България, в която дори не знаем какво оптимизация на сайт, толкова сме зле...

MojoJojo88
03-30-2012, 07:39
Jessica си е мое, не ми го стилвайте! Също си заплювам и Sandra - така ли се пишеше, че съм забравил, иначе за момче само БЪЛГАРСКО!

Всички знаем, че от този коментар тръгна дискусията, пич.
Само си го прочети пак и се замисли, защо решението ти беше наречено сексистко (въпреки, че аз не бих го нарекла такова, ама все тая).

Cold_Tearsss
03-30-2012, 13:13
Всички знаем, че от този коментар тръгна дискусията, пич.
Само си го прочети пак и се замисли, защо решението ти беше наречено сексистко (въпреки, че аз не бих го нарекла такова, ама все тая). Явно нямате чувство за хумор, защото това беше шега, но кой ли ще го схване, пичке.

П.С. Прочети коментарите по-нагоре и може да направиш връзката. Ако толкова имате желание да си общуваме може и на лично, да не спамим темата.

helinayhan
03-30-2012, 13:19
Не, че не ми харесват българските имена, но и аз съм с чуждестранно име. Много ми харесват имена като Флорейн, Блу Айви (бебето на Бионсе), Кристина, Елизабет и т.н :)

Elli *
04-14-2012, 07:56
Мен българските ми харесват повече :)
Моето ее не чак толкова срещано - Елица :D викат ми Ели ии си го харесвам
иначе за момчета ми харесват : Антон Стефан и Виктор
за момичета : Елка ( и на мен ми викат така понякога :Д ), Десислава, Никол НЕ ми харесва :/ ... и може би Антония и Лилия ^^

regina mortem
04-21-2014, 11:45
Как ги приемате? Имате ли любими? Бихте ли кръстили детенцето си с такова име?

Аз съм твърдо против българските имена, колкото и грубо да ви звучи.

Не бих кръстил детето си с българско име. :)
и аз но аз харесвам по странните имена какво мислите за Анабет?

ShtrudeL
04-22-2014, 17:20
ФРЕЯ! ще е името на бъдещото ми момиченце, ако имам такова..