PDA

View Full Version : Искат да премахнат 3 букви от азбуката ни



kalashnik
12-05-2009, 17:51
"Пълният член е престъпление, издевателство върху българското общество, идиотизъм, който изкуствено го прави неграмотно. Няма полза от изучаването му"
Това обяви ректорът на Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" проф. Иван Куцаров на кръгла маса, включвайки се в развихрилата се преди дни дискусия за езикова реформа у нас.
Да караш някого да учи правилото за употребата на пълен и кратък член, е все едно да го накараш да започне да носи топка или бутилка на главата си и да балансира, сравни той.
Ректорът подкрепи искането си с премахването на пълния член с факта, че именно това граматическо правило се бърка най-често.
Това е една измишльотина, наложена насила от агресиве, но великолепен български учен - Александър Балан, каза още той.

В някои случаи правописът влияе зле на правоговора. Пример било писането на"а", а произнасянето на "ъ" в края на думата при глаголи и при съществителни имена. И стана така, че вярвайки на очите си, децата започнаха да говорят "аз чета" или "аз излизам в града". Под влиянието на правописната норма много хора произнасят не "ъ" на края на думата, а широко отворено "а".
Единственото правилно решение е да се въведе само пълен член, смята проф. Иван Куцаров. Така щяло да се възстанови произнасянето на "ъ" в края на думата при членуваните форми. По този начин и поетите ще спрат да римуват "брада" с "влизам в града". Ако се въведе само пълен член, българският език ще се доближи до югозападните покрайнини, които са възприели писането само на пълен член.
Според ректора буквите "ю", "я" и "щ" също са излишни и само бъркали децата.


__________________________________________________ __________________________________________
Според мен това е най-голямата глупост сътворявана някога. Това не е развой на езика - това е деградация на езика.

MadeOfWater
12-05-2009, 18:05
:-o Каква е тая простотия.Еми защо не оставят само 5 букви,че да не се затрудняват децата или и това са твърде много :?

d0n1to
12-05-2009, 18:14
:razz: все едно да кажеш,че 2+2=3 сащото е този не е със всичкия си

kukli4kata001
12-05-2009, 18:25
__________________________________________________ __________________________________________
Според мен това е най-голямата глупост сътворявана някога. Това не е развой на езика - това е деградация на езика.
Така е!! Какви са тия глупости?? Това си е нашият език и е бил един от първите създадени някога. Такъв какъвто винаги е бил трябва да си остане. Децата ще го изучат, не им пречи, ще научат правилата за пълен и кратък член и няма да го бъркат.

mrtn
12-06-2009, 08:10
Нямам думи..

Pwnmaster
12-06-2009, 09:26
Ако Щ се махне ще се пише ШТ:
Ште се пише штипка и штрудел.
Това ми изглежда ретардно.Именно Щ е измислена да замества писането на Ш и Т заедно.

aloveyou
12-06-2009, 09:47
:lol: :lol: леле просто вече нямам думи :lol: :lol:

Каква простотия ..?? :? Много ли ти е трудна да научиш теди букви бе :o

sasheto0o
12-06-2009, 10:05
:shock: :shock: На къде отива светът ??? :shock: Нямам думии ..

LoveRetroMusic
12-06-2009, 10:14
пълни глупости, няма да стане това ;]

Tempest
12-06-2009, 10:54
мм... горките дечица, толкова са простички, че не могат да научат прости правилца... майко мила, горките дечица

someonerandom
12-06-2009, 14:39
Най-великата простотия,за която съм чувал,просто без коментар :? А после разправят,че американците били тъпи

Force_bladeR
12-06-2009, 15:41
:shock: :shock: На къде отива светът ??? :shock: Нямам думии ..

Какъв свят бе?!?! Говорим за Българската азбука.. :-o Ето защо този чичко иска да премахне буквите..

balon4eeeee
12-06-2009, 15:45
tukmo po lesno shte q pomnite kvo iskate drygo wee :lol: xtra

Fruity
12-06-2009, 16:02
Пф,да вземат да си го научат тоя пълен член.Ако ставаше с премахване,то половината граматика да я няма.Мнооого тъпо нещо.

viksit0y
12-06-2009, 17:13
Измишльотина.

BlackWings
12-06-2009, 17:17
Глупости на търкалета !

bishop
12-06-2009, 18:17
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!

Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).

То вярно, че пълният член не е кой знае каква философия да го научиш, ама като се замислите не е и чак толкова важно да го има като граматическо правило.

А девойката, която приведе като довод факта, че езикът ни е един от най-старите, не бива да се променя, бла-бла, очевидно не си е научила урока по история, а именно, че езикът ВЕЧЕ е претърпял известни реформи (иначе щяхме да пишем на глаголица - излишно осложняване на нещата).

Вложете малко мисъл, стига сте повтаряли като папагали заучени кретенизми. Еволюция/Прогрес=Развитие=Промени/Реформи. Липса на Промени/Реформи=Липса на Развитие=Регрес.

Shia
12-06-2009, 18:41
То хубаво искат да махнат буквите и дори да издадат закон за премахването им съмнявам се всички изведнъж да забравим за съществуването им.
Или хората,които са си научили уроците ще загърбят ей така пълния член и няма да го използват.

Kajo
12-06-2009, 18:53
и това го предложил професор.. :shock: :?

shhxD
12-06-2009, 20:32
Нямам думи..

DieselBlood
12-06-2009, 20:39
Смърт за тоя неграмотен педерас!!!!!!! :-x :-x :-x :-x :-x

ElinoOor
12-07-2009, 06:01
Тъпанари! :lol: :lol:
Как ще махат буквите и пълния член,бе? О.о
Тия майните са болни ..
Снощи гледах 'Малкия коментар' по БТВ направо се опулих пред екрана.
"М що да не го махнат,тамън по-лесно ша ни е" - Ем,'що пък направо да останем с пет букви,че съвсем да им е лесно?!

Т'ва,че лапе в трети клас го мързи да седне да си научи не чак толкова трудните уроци не е причина за такава реформа.Сега и най-простите ще станат грамотни..

vampire_girl_
12-07-2009, 06:05
защо направо не премахнат всички пунктуационни правила!?защо ни затрудняват така,сякаш е много лесно да се научат две правила на кръст...

CrAzYanDlaZy
12-07-2009, 08:56
не не не тея са мн зле просто нямам думи ... ше махнат те трънки ше махнат :-x :-x пфф тва е най- голямата тъпня, която съм чувала !! Ми квото искат да правят само че аз ше продължавам да си пиша както си знаммм :booooomb: :booooomb:

someonerandom
12-07-2009, 10:55
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!

Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).

То вярно, че пълният член не е кой знае каква философия да го научиш, ама като се замислите не е и чак толкова важно да го има като граматическо правило.

А девойката, която приведе като довод факта, че езикът ни е един от най-старите, не бива да се променя, бла-бла, очевидно не си е научила урока по история, а именно, че езикът ВЕЧЕ е претърпял известни реформи (иначе щяхме да пишем на глаголица - излишно осложняване на нещата).

Вложете малко мисъл, стига сте повтаряли като папагали заучени кретенизми. Еволюция/Прогрес=Развитие=Промени/Реформи. Липса на Промени/Реформи=Липса на Развитие=Регрес.
Първо,недей да говориш колко книги са прочели другите.Аз съм прочел доста повече от една,а в интерес на истината Здрач не съм я чел.
Второ,глупвао е да премахват пълния член,с който всички сме свикнали,както и БУКВИ от азбуката,което си е вече простотия.Щ бъркала децата :? И какво,ще пишем шт?Или иа вместо я?И иу вместо ю?Децата били казвали вървя из градА...и?Нито виждам големия проблем в това,нито ние или езика сме виновни,че те се опитват да говорят нереално правилно,копирайки книгите.На 1 клас ще им е лесно,а на нас и учителите как ще ни е да свикваме с нов правопис?

Това достатъчно вложена мисъл и обосновка ли е?Ако не,ШТе помисля оШТе :lol:

blue_ice
12-07-2009, 16:19
аеее тва, че някои хора ги мързи да научат елементарни правила за правоговор и правопис не значи, че трябва да се променя езика и да се опростява. Просто тоя човек дет го е предложил явно е мн тъп. Толкоз проблеми има тая държава, че ся и това ако тръгнат да променят просто не знам..

PurpleDream
12-07-2009, 17:37
ами децата като са тъпи как няма да се объркват... :x това НЕ означава, че трябва да ни променят езика :-x :-x

bishop
12-07-2009, 19:32
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!

Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).

То вярно, че пълният член не е кой знае каква философия да го научиш, ама като се замислите не е и чак толкова важно да го има като граматическо правило.

А девойката, която приведе като довод факта, че езикът ни е един от най-старите, не бива да се променя, бла-бла, очевидно не си е научила урока по история, а именно, че езикът ВЕЧЕ е претърпял известни реформи (иначе щяхме да пишем на глаголица - излишно осложняване на нещата).

Вложете малко мисъл, стига сте повтаряли като папагали заучени кретенизми. Еволюция/Прогрес=Развитие=Промени/Реформи. Липса на Промени/Реформи=Липса на Развитие=Регрес.
Първо,недей да говориш колко книги са прочели другите.Аз съм прочел доста повече от една,а в интерес на истината Здрач не съм я чел.
Второ,глупвао е да премахват пълния член,с който всички сме свикнали,както и БУКВИ от азбуката,което си е вече простотия.Щ бъркала децата :? И какво,ще пишем шт?Или иа вместо я?И иу вместо ю?Децата били казвали вървя из градА...и?Нито виждам големия проблем в това,нито ние или езика сме виновни,че те се опитват да говорят нереално правилно,копирайки книгите.На 1 клас ще им е лесно,а на нас и учителите как ще ни е да свикваме с нов правопис?

Това достатъчно вложена мисъл и обосновка ли е?Ако не,ШТе помисля оШТе :lol:

Не съм казал че конкретната реформа е кой знае колко смислена (макар че пълният член всъщност не е толкова важен - реално погледнато е там за да замести именителния падеж), обаче се дразня като някой ми ревне колко велик бил Вазов или колко важно било еди кво си правило, само защото трябва да се покаже патриот. Колко от тези, които се изказаха, мислиш могат да пишат грамотно или действително им пука за това?

Отделно, че не можем да пищим срещу всяка реформа, до колкото си спомням беше същата реакцията за премахването на изпитите след 7ми клас и затягането на външното оценяване.

lipstik
12-07-2009, 20:28
Това няма да се случи.

ANTIHUMAN
12-07-2009, 21:14
Аз също се бърках с буквичките ,,Ж'' и ,,З'' като малък. Никой не ги е махнал, заради мен. Когато се чудих, дали е ,,ж'' или ,,з'' си казвах - жираф - заек. ,,Щ'' , ,,Ш'' - щипалка - шейна. Супер тъпи деца и това било бъдещето на България. Япония, как ще се пише? Иапониа? :o :shock: :o :-x

Това било професор, да му имам купената титла! Това тъпо поколение 12-13 годишните да седнат и да учат малко и ние от 90` , 91` не сме много умни, но сме от последните нормални. Не казвам, че от 94` няма нормални, но от там нататък са застрашени от изчезване (може вече и да са изчезнали) .

nefchi_bs
12-08-2009, 03:07
Интересно,аз защо не бъркам буквите ?! :shock: :shock: Това е пълна глупост,пълният член ме кафи 8-)

Madeyed
12-08-2009, 06:08
Измишльотина.

DieselBlood
12-08-2009, 07:51
Ах,да не преуморят бедните дечица.Деа ваща мамица,да си сядате на гъза и да почвате да учите.Пълния член ще ми премахват,заради някакви лигьовци,дето вместо да учат,ще ми ходят по дискотеки. :x :x :x :x :x

TrickyAngel
12-08-2009, 08:33
Едва ли ШТе се случи :lol:

gia_sena_mono
12-08-2009, 09:08
"Децата" - пропаднали от всякъде - пият, пушат, дрогират се, ебат се, не ходят на училище, все бележки търсят, висят по дискотеки, мързел до няма и къде и прочие (не всички, но повечето). Това деца ли са?
Те не си дават труда да научат нещо, да му отделят нужното време и дай сега да орежем родния си език, защото са някои си неграмотник не разбирал това що било така или онова как ставало иначе. Затова си ходил на училище - да учиш и да станеш човек. Не като завършиш едно изрешение да не можеш да съставиш или да напишеш без грешки! Една запетая не знаят къде да сложат! Идиоти!
Това ли е образователна реформа ?
И вината тук не е в учителите, вината е в така наречените "деца". Учителите си вършат добре работата,но не могат да налеят с канче знанията в нечия куха глава, мислеща само за простотии.
Напоследък виждам как всичко градено с години - история, култура, наука и т.н. се "орязва" и съкращава, губи целостта си ,само защото никой не си прави труда да запази или възприеме "нещото".
А сравнението на пълния член с носенето на някакви топки и бутилки е пълна ПРОСТОТИЯ! :smt078
Иначе изказването на този "ректор" е "блестящо"! :D Това само доказва на колко малко хора мястото им е там, където са.
Принципът на действие тук е следният:
Има граматика - има проблем. Няма граматика - няма проблем!
:shock:

gia_sena_mono
12-08-2009, 09:12
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!
Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).
Да ти като си прочел n-брой книги и си патриот от всякъде.
То и ти 100% си от "затруднените от българската граматика деца"!
Скрий се! :x

t0d1t0
12-08-2009, 12:37
http://www.smilys.net/smilies_sagen_nein/smiley1101.gif

xAddicteDx
12-08-2009, 15:52
Да е .. заради някви тъпи чавета, където ги мързи да седнат и да го научат, ще променяме езика ?! Много е лесно така, майна ! Дайте да премахнем всички правописни норми, да не вземат да се преуморят! И на всичкото отгоре тоя на шибаняк ги подкрепя.. нямам думи просто.. :booooomb: 8-)

bishop
12-08-2009, 16:06
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!
Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).
Да ти като си прочел n-брой книги и си патриот от всякъде.
То и ти 100% си от "затруднените от българската граматика деца"!
Скрий се! :x

О.о не съм казал че съм патриот. В интерес на истината не намирам нищо за обичане в скъпото ни бонище - нашето Отечество и възнамерявам в момента, в който си завърша гимназията, да си вдигна чукалата и да се изнеса към цивилизованата част от света. Това обаче е следствие от собствените ми разсъждения за живота, вселената и всичко останало, собствените ми впечатления и собствения ми поглед върху нещата, а не някакъв псевдо-патриотизъм, колкото да се изкарам 'ноу як' (или вече не се казва така?).

И не, не съм затруднен от граматиката, обаче все си мисля че нещата биха могли да бъдат и по прости. Що не вземем да върнем и падежите? Пък после да въведем още 20+ за да станат колкото в унгарския (28 ако не ме лъже паметта). Още някоя буква в азбуката ни също няма да е излишна (макар че да не знаеш къде да напишеш 'я' действително е равносилно на това да си полу-идиот).

И не, броят книги няма общо с патриотизма, обаче не може да прокламираш колко велик е Вазов, без да си чел/а Под Игото (е, аз го прочетох и го намирам за един от най-големите провали в бг литература, отново лично мнение).

Предполагам си попадал/а на темата, в която се обсъждаше някаква клюка, че щели да премахнат Вазов и Ботев от задължителната литература и вс бяха ревнали срещу това. Колко от тях мислиш са си чели книгите за последните 2 лета?

bishop
12-08-2009, 16:10
Да е .. заради някви тъпи чавета, където ги мързи да седнат и да го научат, ще променяме езика ?! Много е лесно така, майна ! Дайте да премахнем всички правописни норми, да не вземат да се преуморят! И на всичкото отгоре тоя на шибаняк ги подкрепя.. нямам думи просто.. :booooomb: 8-)

Многоточието се състои от 3 точки, не 2, в някАкви има А и относителното местоимение за подлог в множествено число не е 'където', а 'които'. Също не можах да стопля защо има 2 'на' в последното изречение. Хайде поне, когато плюем неграмотните дечица, да полагаме известно старание ние самите, а?

dimi93
12-08-2009, 16:37
Глупости! Ти ако бъркаш пълен и кратък член, тогава как очакваш да се справиш с физиката, химията и математиката? Този ректор или какъвто е там с всичкия ли си е? :D :D :D Или само говори ей така да му се намира на приказка.... боже боже. Ю, Я, Щ бъркали децата, ами тогава те как ще се справят със по-сложните предмети, като химия, и т.н. в по горните класове, след като едно просто правило не могат да запомнят? Аз съм твърдо против премахването на буквите и краткия член!

slynchoo
12-08-2009, 16:51
Ние как сме ги научили?
И те ще ги научат..трудно им било.Айдеее...

Luscious_Heart
12-08-2009, 17:00
Да караш някого да учи правилото за употребата на пълен и кратък член, е все едно да го накараш да започне да носи топка или бутилка на главата си и да балансира, сравни той.

Шуу, добре ли сте ве? Че ние това да не знаем, като го махнат, ще станем стопроцентови тъпанари!!! :-x

gia_sena_mono
12-09-2009, 01:06
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!
Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).
Да ти като си прочел n-брой книги и си патриот от всякъде.
То и ти 100% си от "затруднените от българската граматика деца"!
Скрий се! :x

О.о не съм казал че съм патриот. В интерес на истината не намирам нищо за обичане в скъпото ни бонище - нашето Отечество и възнамерявам в момента, в който си завърша гимназията, да си вдигна чукалата и да се изнеса към цивилизованата част от света. Това обаче е следствие от собствените ми разсъждения за живота, вселената и всичко останало, собствените ми впечатления и собствения ми поглед върху нещата, а не някакъв псевдо-патриотизъм, колкото да се изкарам 'ноу як' (или вече не се казва така?).

И не, не съм затруднен от граматиката, обаче все си мисля че нещата биха могли да бъдат и по прости. Що не вземем да върнем и падежите? Пък после да въведем още 20+ за да станат колкото в унгарския (28 ако не ме лъже паметта). Още някоя буква в азбуката ни също няма да е излишна (макар че да не знаеш къде да напишеш 'я' действително е равносилно на това да си полу-идиот).

И не, броят книги няма общо с патриотизма, обаче не може да прокламираш колко велик е Вазов, без да си чел/а Под Игото (е, аз го прочетох и го намирам за един от най-големите провали в бг литература, отново лично мнение).

Предполагам си попадал/а на темата, в която се обсъждаше някаква клюка, че щели да премахнат Вазов и Ботев от задължителната литература и вс бяха ревнали срещу това. Колко от тях мислиш са си чели книгите за последните 2 лета?
Aз пък мисля,че твърде се разливаш,оливаш и преливаш, опитвайки се да покажеш колко си интелигентен. :shock:
Провал,но я има в програмите по литература.Напиши ти тогава по-добър роман.
Многознайко.

DieselBlood
12-09-2009, 07:21
Абе момиче,ти докога смяташ да се буташ между шамарите,а??????

Shia
12-09-2009, 09:02
също и като се пише " някой" защо аз да немога да напиша "някои" ? щото на някъв тЪп професор му хрумнало ли че трябва да има чертичка :lol: :?
:-)
:P

Щот си просто и сигурно не знаеш,че "някой" е единствено число,а "някои" е множествено число.
Кой ти е виновен,че не можеш да пишеш и прекарваш времето си в кафенетата?

dimi93
12-09-2009, 11:07
аз пък съм съм ЗА премахването им :P

българския език е най трудния и никаде в други езици няма едни и същи букви с еднакво произношение на толкова букви :? ... например като със буквите "а" и "ъ" също "и" и "й" ...и като се изгваря "искъм" що тряябва да пишем "искам" :? също и като се пише " някой" защо аз да немога да напиша "някои" ? щото на някъв тЪп професор му хрумнало ли че трябва да има чертичка :lol: :?
:-)
:P

Ами на английски се изгоеаря yndyrstend (ъндърстенд) ама се пише understand. Какъв е смисала? Ние имаме само неколцина букви, а при англичаните са думи ;) Ти можеш да промениш някой и да го напишеш някои. Но как ще кажеш? Някои книги липсват. и Някои е взел книгата. Искам да ти обясня че някой е за единствено число а някои за множествено. Някои от книгите липсват. Някой е избягал от час. Някои хора са избягали от час. Схвана? Това се учи още във 2 клас...

Ivka06
12-09-2009, 13:24
на днешно време децата са много разглезени, не могат да запомнят това не могат онава е айде сега заради тях да променяме езика ще седнат да го научат както ние сме го научили :x

Sunshineeee
12-09-2009, 13:54
Ние как сме ги научили?
И те ще ги научат..трудно им било.Айдеее...

OneGirl
12-09-2009, 14:43
Ми да ги научат и те.
какво е толкова сложно да се научат как се пишат 3 букви

bishop
12-09-2009, 16:04
аз пък съм съм ЗА премахването им :P

българския език е най трудния и никаде в други езици няма едни и същи букви с еднакво произношение на толкова букви :? ... например като със буквите "а" и "ъ" също "и" и "й" ...и като се изгваря "искъм" що тряябва да пишем "искам" :? също и като се пише " някой" защо аз да немога да напиша "някои" ? щото на някъв тЪп професор му хрумнало ли че трябва да има чертичка :lol: :?
:-)
:P

Ами на английски се изгоеаря yndyrstend (ъндърстенд) ама се пише understand. Какъв е смисала? Ние имаме само неколцина букви, а при англичаните са думи ;) Ти можеш да промениш някой и да го напишеш някои. Но как ще кажеш? Някои книги липсват. и Някои е взел книгата. Искам да ти обясня че някой е за единствено число а някои за множествено. Някои от книгите липсват. Някой е избягал от час. Някои хора са избягали от час. Схвана? Това се учи още във 2 клас...

Не че нещо, обаче 'Y' обикновено не се чете като 'Ъ', нищо че на фонетична се пише така...

bishop
12-09-2009, 16:11
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!
Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).
Да ти като си прочел n-брой книги и си патриот от всякъде.
То и ти 100% си от "затруднените от българската граматика деца"!
Скрий се! :x

О.о не съм казал че съм патриот. В интерес на истината не намирам нищо за обичане в скъпото ни бонище - нашето Отечество и възнамерявам в момента, в който си завърша гимназията, да си вдигна чукалата и да се изнеса към цивилизованата част от света. Това обаче е следствие от собствените ми разсъждения за живота, вселената и всичко останало, собствените ми впечатления и собствения ми поглед върху нещата, а не някакъв псевдо-патриотизъм, колкото да се изкарам 'ноу як' (или вече не се казва така?).

И не, не съм затруднен от граматиката, обаче все си мисля че нещата биха могли да бъдат и по прости. Що не вземем да върнем и падежите? Пък после да въведем още 20+ за да станат колкото в унгарския (28 ако не ме лъже паметта). Още някоя буква в азбуката ни също няма да е излишна (макар че да не знаеш къде да напишеш 'я' действително е равносилно на това да си полу-идиот).

И не, броят книги няма общо с патриотизма, обаче не може да прокламираш колко велик е Вазов, без да си чел/а Под Игото (е, аз го прочетох и го намирам за един от най-големите провали в бг литература, отново лично мнение).

Предполагам си попадал/а на темата, в която се обсъждаше някаква клюка, че щели да премахнат Вазов и Ботев от задължителната литература и вс бяха ревнали срещу това. Колко от тях мислиш са си чели книгите за последните 2 лета?
Aз пък мисля,че твърде се разливаш,оливаш и преливаш, опитвайки се да покажеш колко си интелигентен. :shock:
Провал,но я има в програмите по литература.Напиши ти тогава по-добър роман.
Многознайко.

Ето за това ставаше дума - щом го има в програмите по литература, щом е нашууу, значи е велико. И край. Нали?

Както вече отбелязах това е лично мнение - нещо, от което, ти приятелко, очевидно си оперирана. Нямам нищо против тези, които са погледнали тук и там, прочели са от това и онова, направили са си труда да разгърнат 1 немска или 1 френска граматика и тнт, обаче да ми обясняват колко е велико нещото Х, само от бесен патриотизъм...

И ще ти кажа че творчеството на Оскар Уайлд струва несравнимо повече от единия Вазов (тук таме с по някое изключение от двете страни).

ПП: Това последното също беше лично наблюдение.

gia_sena_mono
12-11-2009, 21:20
^ Дрън-дрън.Малък дървен философ! :D

Seductress
12-12-2009, 11:39
:shock: Божеее, толкова ли не могат да се запомнят няколко правила. Всичко, което се изучава в училище е измислено за нормални хора, не за гении. Това да не ви е висша математика :? Признавам си и на мене ми беше трудно, когато ги учехме тези правила, но всичко се научава с времето.
Наистина, населението си е неграмотно, но дори и да се приемат тези промени по-умни няма да стане. Напълно против съм. :?

DevilWish
12-12-2009, 15:21
__________________________________________________ __________________________________________
Според мен това е най-голямата глупост сътворявана някога. Това не е развой на езика - това е деградация на езика.
Така е!! Какви са тия глупости?? Това си е нашият език и е бил един от първите създадени някога. Такъв какъвто винаги е бил трябва да си остане. Децата ще го изучат, не им пречи, ще научат правилата за пълен и кратък член и няма да го бъркат.
Така е . . макар че новото поколение е толкова мързеливо и грам не учи ;)

CaSsIe
12-12-2009, 17:29
аааааа извинете толкова много поколения учат българският език такъв какъвто е, с всичките му правила,особености и форми и изведнъж днешното поколение не можело да смогва?! Ми като не могат бой по тиквите и ще го научат. То ако тези букви бяха излишни, нямаше да бъдат измислени... Аман от дървени философи с тъпи теории.... :-x

amk933
12-12-2009, 17:35
също и като се пише " някой" защо аз да немога да напиша "някои" ? щото на някъв тЪп професор му хрумнало ли че трябва да има чертичка :lol: :?
:-)
:P

Щот си просто и сигурно не знаеш,че "някой" е единствено число,а "някои" е множествено число.
Кой ти е виновен,че не можеш да пишеш и прекарваш времето си в кафенетата?

Това е отговор на тази същата в една съседна тема:

аз съм кифла :P

Изясниха се нещата и 'що на мацката и пречат буквите. 8-)

someonerandom
12-12-2009, 20:17
Еййй непростимо! Айде да го обесим! Що трябва да е просто, ако може да е сложно!
Ай стига глупости, до гуша ми е дошло от наборчета и лапетии, които пропагандират великостта на великата ни нация, великия ни език и тнт, щото нали така са учени и така е 'яко', пишман патриоти, обаче в живота си 1 брой книга не са прочели (ако не броим Здрач примерно).
Да ти като си прочел n-брой книги и си патриот от всякъде.
То и ти 100% си от "затруднените от българската граматика деца"!
Скрий се! :x

О.о не съм казал че съм патриот. В интерес на истината не намирам нищо за обичане в скъпото ни бонище - нашето Отечество и възнамерявам в момента, в който си завърша гимназията, да си вдигна чукалата и да се изнеса към цивилизованата част от света. Това обаче е следствие от собствените ми разсъждения за живота, вселената и всичко останало, собствените ми впечатления и собствения ми поглед върху нещата, а не някакъв псевдо-патриотизъм, колкото да се изкарам 'ноу як' (или вече не се казва така?).

И не, не съм затруднен от граматиката, обаче все си мисля че нещата биха могли да бъдат и по прости. Що не вземем да върнем и падежите? Пък после да въведем още 20+ за да станат колкото в унгарския (28 ако не ме лъже паметта). Още някоя буква в азбуката ни също няма да е излишна (макар че да не знаеш къде да напишеш 'я' действително е равносилно на това да си полу-идиот).

И не, броят книги няма общо с патриотизма, обаче не може да прокламираш колко велик е Вазов, без да си чел/а Под Игото (е, аз го прочетох и го намирам за един от най-големите провали в бг литература, отново лично мнение).

Предполагам си попадал/а на темата, в която се обсъждаше някаква клюка, че щели да премахнат Вазов и Ботев от задължителната литература и вс бяха ревнали срещу това. Колко от тях мислиш са си чели книгите за последните 2 лета?
Aз пък мисля,че твърде се разливаш,оливаш и преливаш, опитвайки се да покажеш колко си интелигентен. :shock:
Провал,но я има в програмите по литература.Напиши ти тогава по-добър роман.
Многознайко.

Ето за това ставаше дума - щом го има в програмите по литература, щом е нашууу, значи е велико. И край. Нали?

Както вече отбелязах това е лично мнение - нещо, от което, ти приятелко, очевидно си оперирана. Нямам нищо против тези, които са погледнали тук и там, прочели са от това и онова, направили са си труда да разгърнат 1 немска или 1 френска граматика и тнт, обаче да ми обясняват колко е велико нещото Х, само от бесен патриотизъм...

И ще ти кажа че творчеството на Оскар Уайлд струва несравнимо повече от единия Вазов (тук таме с по някое изключение от двете страни).

ПП: Това последното също беше лично наблюдение.
gia не обиждай човека,той е един от малкото в темата,които всъщност мислят по въпроса,а не пишат едно изречение и после с цитати и "мили" думички се нахвърлят като чакали на всеки,който не е съгласен с тях.
А до махането,вече май се изясни,че нищо няма да стане,аз една дума не съм чул от официален източник(не,че следя редовно новините де,обаче баща ми и баба ми ги гледат,така че си имам информация от 1 ръка ако ми потрябва :D )

gia_sena_mono
12-12-2009, 20:24
Ок. Но аз не съм съгласна с него. За мен е философче.

DeteNaDiavola
12-13-2009, 07:37
като махнат пълниЯТ член как ще разберем кой е подлогът в изречението? 8-)

LoveRetroMusic
12-13-2009, 10:20
като махнат пълниЯТ член как ще разберем кой е подлогът в изречението? 8-)


/facepalm

clever
12-13-2009, 10:24
тая тъпотия пък от къде я извади :razz:

elito0o0o0
12-13-2009, 19:14
http://www.forumspile.com/You-Are-Fucking_Retard.gif