PDA

View Full Version : мисля,че съм много срамежлива



Dundy
12-05-2009, 18:11
Здравейте,проблема ми е,че имам проблеми със гаджетата:D.Имала съм досега,но само от училище и то преди много време и определено усещам къде е причината.Много се притеснявам,когато заговоря момче и сега се запознах с един пич,който според мен ме харесва също,говорили сме си,но никога насаме.И аз каквато съм смотана просто не мога да му взема телефон,скайп или нещо такова.Така като гледам той няма да направи първата крачка(не изключвам възможността да не ме харесва,но много са ми казвали,че не е така).Ако има и други срамежливци м/у вас моля да споделите как сте се справили щото ми писна направо

LoveRetroMusic
12-05-2009, 18:15
Никой не може да ти помогне.
Зависи от теб. :]

kukli4kata001
12-05-2009, 18:17
Никой не може да ти помогне.
Зависи от теб. :]
True

ivcheto0o
12-05-2009, 18:21
мии и аз съм срамежлива.....просто се отпускам мисля си 4е съм хубава и такива не6та :D опитвам да го възприема като 4овек пред които съм спокоина и може би не6тата леко на маитап :)

Dundy
12-05-2009, 18:25
ами аз забелязах,че не гледам хората в очите като говорим и сега непрекъснато гледам да го правя.С приятелите си сеъм отпусната и нямам никакви проблеми,но става ли дума за момчето,което харесвам,не мога.Чувствам се тъпо,защото не знам вече колко хора са ми казвали,че се чудят как така съм без гадже,пък и аз също се смятам за хубаво и приятно момиче и само това ми пречи.Имам чувството,че ако го попитам ще се изчервя или нещо такова и ще прецакам цялата работа

Kukumqvka
12-05-2009, 18:35
Промени си наглсата към околните и може би ще се получи .. Всичко е въпрос на собствена нагласа,според мен.Казваш си ''Аз мога'' И забравяш срама .. ;]

sunshinepp
12-05-2009, 18:37
сама трябва да го преодолееш :)

ivcheto0o
12-05-2009, 18:38
разбирам те :) стараи се да възприема6 не6тат на маитап и да мисли6 за момента опитаи се да забрави6 4е го харесва6 и го възприемаи прото като мом4е/приятел

scanadal
12-05-2009, 18:52
Бъди уверена в себе си.Уверената жена е секси;)

kombarka
12-05-2009, 19:17
сама трябва да го преодолееш :)

Соу чру 8-)

chocolatee
12-05-2009, 19:23
и аз съм срамежлива, доста бих казала
даже понякога започвам да говоря пълни простотии
май, май вече започвам да преодолявам срама
иначе късмет, дано го преодолееш

Gigi1302
12-06-2009, 20:29
Вземи му скайпа от някого и започни някоя банална темичка от типа на: къде учиш, какво ти е приятно да правиш в свободното си време... Като не е срещу теб, би трябвало да ти е по лесно. И веднуж като ви тръгне приказката, става лесно и приятно.

TheGirlNextDoor
12-06-2009, 20:35
разбирам те напълно,и аз съм много срамежлива..Даже ме е срам да заговоря момчето,което ми е сипратично..винаги чакам той да направи първата крачка и понякои път си оставам само с чакането 8-) Има само един начин да преодолея срама..като пийна малко 8-)

Hilary_
12-06-2009, 20:39
Колко познато .. само че бях доста мъничка (хах да е било преди 3-4 години ;д ) .. :-D

Трябва сама да си помогнеш и да разбереш, че няма от какво да те е срам .. просто няма!!! Съвсем нормално е да заговориш някое момче, да му искаш скайпа, да си пишете .. няма какво толкова да сгафиш а ако стане го обърни на майтап .. :-|

aloveyou
12-07-2009, 08:19
и аз съм срамежлива, доста бих казала
даже понякога започвам да говоря пълни простотии
май, май вече започвам да преодолявам срама
иначе късмет, дано го преодолееш

И аз съм така :D :oops: :D

По темата - Ами отпусни се,мисли си - че не го харесваш..И го заговори..А и това е съвсем нормално да поискаш скайп,телефон и т.н. на момче :P

soul1199
12-07-2009, 08:29
епа един скайп ли не можеш да земеш,я се стегни и го земи,а може и да питаш някой да ти даде скайпа му :P

Linns
12-07-2009, 08:37
Мислиш??
Или си, или не си..
Ние не можем да помогнем..

Bixel
12-07-2009, 09:26
просто му свали гащите и духай като нежен пролетен вятър :)

f17n3s
12-07-2009, 12:51
просто си представи, че питаш някоя твоя приятелка за skype и просто давай смело и без тва сега му нямаш телефона или skype тай че можеш само да спечелиш

12-07-2009, 13:22
Аз пък мисля, че мислиш, че си много срамежлива.

aloveyou
12-07-2009, 16:36
просто му свали гащите и духай като нежен пролетен вятър :)

8-) 8-)

anika17
12-23-2009, 01:40
всичко е в главата ти, няма нужда от паника.
чети сега внимателно, ще ти дам малко материал
за размисъл. ;)

срама се дължи на неувереност и несигурност.
несигурността се дължи на непознаването на ситуацията или обекта.
непознаването се дължи на недостатъчната информация с която ти разполагаш.
недостатъчната информираност се дължи на липсата на опит.
опитът е нещо, което се създава.
за да си създадеш опит, трябва да вложиш усилие и енергия.

това означава:
започваш да комуникираш с момчетата, отначало стъпка по стъпка.
може да се притесняваш, но това ще е в началото.
с времето ще започнеш да ги опознаваш отблизо,
ще забравиш срама, и ще се почувстваш по-уверена в себе си.
не след дълго ще забележиш, че се справяш все по-добре.
ще започнеш да се чувстваш по-отворена,
ще придобиеш по-голямо самочувствие и самоувереност.

за да достигнеш до тоя момент, трябва да минеш през всичко това,
което написах, няма кратък път, нещата няма да станат от само себе си.

така, че хващай се за работа, не си вкарвай сама негативни мисли в главата
и тръгвай с бодра крачка към успеха ;)