PDA

View Full Version : Самочуствие



KOKII
12-05-2009, 19:31
Самочувствието означава самоуважение. То е необходимо, за да живееш в мир със себе си и околните, защото който уважава себе си, не може да не се отнася по същия начин и с тези, с които животът преплита пътя му.
Да си кажеш: “Да, ти си такъв, какъвто искам да бъдеш!
Чували сте някой да казва: “Аз не гледам сериозно на себе си, респективно – на това, което правя.
Според мен, има две причини, за да твърдиш това. Първата е, че искаш да си изпросиш комплименти, а другата – липсата на самочувствие.
Представете си какво би станало, ако един хирург заяви, че не гледа сериозно на това, което прави. Би било катастрофа за професионалните му умения и главно за пациентите.
Самичувствието е сам да се чувстваш ценен и няма нищо общо с надценяването и перченето.Човекът със самочувствие е спокоен и уверен,с желание да помогне и на другите да са такива.

Ще допълвам темата с още информация.
Моля не спамете в темата.
Които може да допълва нека да заповяда

LadyDi
12-05-2009, 19:38
Ти си за Др. Тийн...

AutomatiC
12-05-2009, 19:39
хубаво е човек да има самочувствие,но ми е направило впечатление,че тези които го имат в повече са надменни до небето..но рано или късно животът им показва пътя,който заслужават..така че,имайте самочувствие,но до определени граници. :)

plmn
12-05-2009, 19:40
мноо хуу
кво общо има с любовта?

LadyDi
12-05-2009, 19:42
мноо хуу
кво общо има с любовта?
Ми и аз това се питам.

AutomatiC, самочувствието е хубаво само в случай, че има покритие. Тогава е оправдано, колкото и да е високо.

fenastz
12-05-2009, 19:46
Самочувствието е най-важното нещо в живота.

anonimchetou
12-05-2009, 19:46
самочуВствие !!

fc
12-05-2009, 19:47
Най-накрая, човек който знае какво е самочувствие в този форум. 99% от българите си мислят, че самочувствие означава да си надут, надменен, да се правиш на голямата работа, да скачаш на бой на всеки и т.н. ... Точно тези хора нямат самочувствие, всички тези техни действия са изблици на несигурност и търсене на одобрение от околните. А общото с любовта е, че всички вие жени сте привлечени от него, хубавото е че не го осъзнавате както трябва и ние се възползваме от вас :)

п.с. Ако целиш да просветиш тинейджърите в този форум с основите на ПУ, желая ти късмет, ще ти трябва :)

Vichko0o
12-05-2009, 19:51
Самочувствието не е толкова важно колкото покритието... Много от хората си вирят носа с това, че имат огромно самочувствие и се смятат за много по-добри от другите, а когато стане въпрос за покритие се крият като мишоци. Може и да имаш малко самочувствие но като знаеш как да го защитиш си 200 пъти повече човек от някой с огромното самочувствие !

plmn
12-05-2009, 19:58
Самочувствието не е толкова важно колкото покритието... Много от хората си вирят носа с това, че имат огромно самочувствие и се смятат за много по-добри от другите, а когато стане въпрос за покритие се крият като мишоци. Може и да имаш малко самочувствие но като знаеш как да го защитиш си 200 пъти повече човек от някой с огромното самочувствие !

nuff said

SkiCatA
12-05-2009, 20:00
хубаво е човек да има самочувствие,но ми е направило впечатление,че тези които го имат в повече са надменни до небето..но рано или късно животът им показва пътя,който заслужават..така че,имайте самочувствие,но до определени граници. :) вярно е :D :D :D

LoveRetroMusic
12-05-2009, 20:02
защо е в тоя раздел ?

KOKII
12-05-2009, 20:05
защо е в тоя раздел ?


Най-накрая, човек който знае какво е самочувствие в този форум. 99% от българите си мислят, че самочувствие означава да си надут, надменен, да се правиш на голямата работа, да скачаш на бой на всеки и т.н. ... Точно тези хора нямат самочувствие, всички тези техни действия са изблици на несигурност и търсене на одобрение от околните. А общото с любовта е, че всички вие жени сте привлечени от него, хубавото е че не го осъзнавате както трябва и ние се възползваме от вас

п.с. Ако целиш да просветиш тинейджърите в този форум с основите на ПУ, желая ти късмет, ще ти трябва

mArMaLaDkA
12-05-2009, 23:51
Ти си за Др. Тийн...

Той Е Др. Тийн! 8-)

Python5
12-05-2009, 23:58
Да пишеш тук и да имаш покритие за самочувствието си е оксиморон.

MaLkaTa_LaDy
12-06-2009, 07:19
Да пишеш тук и да имаш покритие за самочувствието си е оксиморон.
Защо мислиш, че хората, които пишат в този форум нямат самочувствие? Това е малко странно и много егоцентрично. Аз лично съм пускала теми за мои проблеми и съм искала помощ, но общо взето рядко. Повече ме радва мисълта, че мога да споделя опита си с другите и те да не правят моите грешки. Мисля, че има доста хора, които са на същото мнение.

А връзката между любовта и самочувствието - е огромна. Бих казала, че самочувствието е задължително, за да се харесаш на някое момиче или момче. Но в по-голяма степен това важи, за момичетата. Защото мажът [нека го нарека така] трябва да излъчва сила и сигурност, а възможно ли е това без да има увереност в себе си? Ето за това момчетата със по-голямо самочувствие са по-харесвани от тези с по-малко. Като е важно да уточня, че тук говоря за норманите хора, а не са надувковците и кифлите. И за самочувствие в границите. Честито ви!

fc
12-06-2009, 07:32
Да пускаш тема с цел да търсиш съвет не е проява на ниско самочувствие. Но хората, които пишат в нея и се правят на забавни, много умни, знаещи всичко, говорят за всичко друго но не и по-тема и не целят да помогнат на автора -----> Това е ниско самочувствие, можеш да ги видиш във всяка една друга тема, те са едни и същи :) Те целят да се докажат пред хора, които никога няма да видят, това говори за невероятна вътрешна несигурност. :)

nezabelejimata
12-06-2009, 08:01
Защо мислиш, че хората, които пишат в този форум нямат самочувствие? Това е малко странно и много егоцентрично. Аз лично съм пускала теми за мои проблеми и съм искала помощ, но общо взето рядко. Повече ме радва мисълта, че мога да споделя опита си с другите и те да не правят моите грешки. Мисля, че има доста хора, които са на същото мнение.

А връзката между любовта и самочувствието - е огромна. Бих казала, че самочувствието е задължително, за да се харесаш на някое момиче или момче. Но в по-голяма степен това важи, за момичетата. Защото мажът [нека го нарека така] трябва да излъчва сила и сигурност, а възможно ли е това без да има увереност в себе си? Ето за това момчетата със по-голямо самочувствие са по-харесвани от тези с по-малко. Като е важно да уточня, че тук говоря за норманите хора, а не са надувковците и кифлите. И за самочувствие в границите. Честито ви!


Мисля че си много права и подкрепям твоето мнение и искам да добавя че тези надуфковци и кифли имат самочувствие което не само е без покритие ами и само факта че те си вярват е смешен и ако се загледаш в тях просто можеш да се смееш с часове на това как се имат за много велики, а са някакви мижитурки. :lol: :lol: :lol:

loliii
12-06-2009, 09:18
Самочувствието означава самоуважение. То е необходимо, за да живееш в мир със себе си и околните, защото който уважава себе си, не може да не се отнася по същия начин и с тези, с които животът преплита пътя му.
Да си кажеш: “Да, ти си такъв, какъвто искам да бъдеш!
Чували сте някой да казва: “Аз не гледам сериозно на себе си, респективно – на това, което правя.
Според мен, има две причини, за да твърдиш това. Първата е, че искаш да си изпросиш комплименти, а другата – липсата на самочувствие.
Представете си какво би станало, ако един хирург заяви, че не гледа сериозно на това, което прави. Би било катастрофа за професионалните му умения и главно за пациентите.
Самичувствието е сам да се чувстваш ценен и няма нищо общо с надценяването и перченето.Човекът със самочувствие е спокоен и уверен,с желание да помогне и на другите да са такива.

Ще допълвам темата с още информация.
Моля не спамете в темата.
Които може да допълва нека да заповяда
Хората си просят комплименти, когато имат липса на самочувствие. Липсата на самочувствие води до комплексиране, а комплексите водят до просене на комплименти, постоянното натякване "охх, колко съм дебела, охх колко съм грозна.." и т.н.
Комплексите и ниското самочувствие се получават най-вече от възпитанието. Когато родителите ти са те възпитали да си с гордо вдигната глава, да имаш нужното самочувствие (не прекомерно, разбира се), когато са те научили да не ти пука особенво от чуждото мнение - тогава ще имаш самочувствие в по-късен етап. А когато вашите са ти натяквали "ти си тъп/а, ти си дебел/а, ти си лош/а дъщеря/син" ти ставаш един идеалист, перфекционист ИЛИ много много тих и комплексиран човечец. И в двата случая имаш психични травми.
Тъй че, родители, моля ви, не натяквайте на детето си колко е грозно и тъпо или колко е прекрасно и единствено. Един човек трябва и да се награждава, и да се наказва. Иначе ще стане малоумен и комплексиран като Вас.

aloveyou
12-06-2009, 09:33
Ти си за Др. Тийн...

:lol: :lol: