PDA

View Full Version : Имам малко проблемче



extasykn
12-06-2009, 12:52
:-o Такаам да си кажа и аз какво ме мъчи :D нищо че ми е още рано за университети опитвам се още от сега да се ориентирам каква специалност да запиша.... :? нищо не си харесвам и в това ми е проблема :D а задължително искам да е нещо, което не е практикувано от всеки 2ри и другото, което е искам цялото обучение да бъде на немски, за да си упражнявам езика, щото не мисля да стоя в Бг... но не мога да си намеря нищо свестно ... ако някои може да помогне сега му е времето :) прерових всеки един сайт и нищо не открих, с което да си помогна сама... затова се обръщам към вас :oops:

aloveyou
12-06-2009, 13:45
И кфо да ти кажем какво да станеш ли ? :? А ако тази професия (която ще ти кажа) не те влече :? ..Така,че помисли какво да станеш..Помисли коя професия ти харесва най-много

extasykn
12-06-2009, 14:38
е да то по принцип е така, но мисълта ми беше, че не открих нищо по въпросните ми критерии и затова питах ако някои е попаднал случаино на нещо да сподели ;)

spopi
12-28-2009, 12:01
Щом искаш с немски. Може нещто като преводач. :)

st3f1too
12-28-2009, 12:14
Щом искаш с немски. Може нещто като преводач. :)

да съгласна съм то с немски няма кво друго но аз незнам може и да има :-o

awerw
12-28-2009, 12:25
:-o Такаам да си кажа и аз какво ме мъчи :D нищо че ми е още рано за университети опитвам се още от сега да се ориентирам каква специалност да запиша.... :? нищо не си харесвам и в това ми е проблема :D а задължително искам да е нещо, което не е практикувано от всеки 2ри и другото, което е искам цялото обучение да бъде на немски, за да си упражнявам езика, щото не мисля да стоя в Бг... но не мога да си намеря нищо свестно ... ако някои може да помогне сега му е времето :) прерових всеки един сайт и нищо не открих, с което да си помогна сама... затова се обръщам към вас :oops:
ми екскурзовод :D 6те идват туристи от германия и готоо :)

ivcheto0o
12-28-2009, 12:36
за6то не замине6 в Германия да у4и6 и си избери професия която харесва6 и 6те вър6и6 с удоволствие :) И аз бих искла работа в която да си използвам немския и да е добре платена,но в България маи такава няма.

mrtn
12-28-2009, 14:57
Еми, щом искаш цялото ти обучение да бъде на немски, отивай в Германия да учиш. :)
А за професия не знам, все нещо поне трябва да ти е мъничко интересно.. :)

Luscious_Heart
12-28-2009, 16:19
Щом не искаш нещо, което се практикува от твърде много хора, значи не се насочвай към право и икономика. ;)
Може би ти се отдават хуманитарните и природните науки... медицина, агрономия и т.н.
Ама не те знам в кои предмети си добра.

Вашите какво работят?

extasykn
04-18-2010, 12:28
искрени благодарности за мненията ви, настина ми помогнаха малко да се осъзная къде се намирам :D нашите са си съвсем обикновени хорица без някаква особена професия, затова аз съм решила да се целя високо :) жалкото е че образователната система ме цака и то доста :-x :x :booooomb: :o защото съм 10ти клас а имам по 2 часа немски на седмица и то го уча за първа година :x и просто шансовете ми са тотално нищожни :x но аз няма да се откажа :) това е почти единственото нещо което ме влече, след математика и ще положа максимални усилия да си постигна мечтата, щото никои не вярва в това, че мога да се справя и това много ме нервира :D :x :-x не знам какво ще правя на уроци ли ще ходя, сама ли ще се подготвям допълнително, но ЩЕ УСПЕЯ! ЩЕ КАНДИДАТСТВАМ С НЕМСКИ И ЩЕ ВЛЯЗА! ИЛИ ЩЕ ЗАМИНА ЗА ГЕРМАНИЯ И ТАМ ЩЕ СЕ РЕАЛИЗИРАМ! Но просто е много жалко, че България сама погубва шансовете си за просперитет :x защото все пак нали младото поколение са бъдещето, а какво бъдеще ще има тая страна, като всички заминат на някъде :x

nIkEnCeTy_bE
04-18-2010, 13:34
Преводач, както казаха, стюардеса? :-o То хубаво да отиде в Германия, ама то не са отива как да е. Ти си знаеш дали ще можеш да се справиш.

Chacho
04-18-2010, 13:58
В ТУ София има специалности на немски.

extasykn
04-18-2010, 18:34
благодаря ви :grin:

kotence_91
04-18-2010, 18:46
Това, че в училището ти учите по 2 часа само немски, не е проблем. Има различни програми както по английски, така и по немски за самостоятелно изучаване на езика. Разбира се, че е важно и някой да ти го преподава, но не е задължително, пък и щом толкова много искаш да го знаеш :) И аз уча немски, но съм в езикова гимназия, първи чужд немски. Насочила съм се към приложна лингвистика с немски и втори чужд, примерно японски, италиаски, испански ... и аз не знам точно ... Според мен винаги езиците са в плюс при кандидатстване за работа. От моя клас има иначе много хора, които ще ходят в Германия, Австрия, Дания ... и то все с немски ...
Препоръчвам ти да си завършиш тук някаква специалност с немски, пък после ходи да специализираш в чужбина или се запиши на някакви курсове такива по немски в друга страна, виждала съм примерно за Търновския университет :)

Strawberryy
04-19-2010, 06:40
И кфо да ти кажем какво да станеш ли ? :? А ако тази професия (която ще ти кажа) не те влече :? ..Така,че помисли какво да станеш..Помисли коя професия ти харесва най-много