PDA

View Full Version : ЗА АЛКОХОЛА



naruto__
12-06-2009, 21:32
Здравейте ! искам да ви попитам кой алкохол с кой не трябва да се смесва...

Pwnmaster
12-06-2009, 23:56
Като виждам nickname-а ти ти предлагам да го караш на вода :)

BlueAvalanche
12-07-2009, 07:34
Ами на мен не ми е яко да смесвам вино и бира с каквото и да е, ама може само при мен да е 8-)

Disrespect
12-07-2009, 08:09
бира с водка, бира с уиски, бира с ракия... еееееххх..

PinkFloydSound
12-07-2009, 08:11
Където и да се добави водка, става мазало. :o

ElinoOor
12-07-2009, 08:12
Бира с водка.. ой! 8-)

LadyDi
12-07-2009, 08:13
Където и да се добави водка, става мазало. :o
Ъх... да... особено ако е с червено вино, тогава картинката е истинска разкошност...

PinkFloydSound
12-07-2009, 08:15
Най-гадното е бирата да се пие първа. Тя трябва да остане за най-накрая, а аз ВИНАГИ от нея почвам. :lol: :lol: :lol:
П.П. Абе, само на мен ли ми харесва как мирише джинът? Направо обожавам миризмата му, мирише супер якото, на някакви подправки.

one
12-07-2009, 08:15
Спиртът не прощава.

realantisocial
12-07-2009, 08:41
железен шлифер - бира с ракия :) Всичко това са си коктейли. Бира с водка - боздуган. Бира с текила - шамар с тухла. Бира с мента. Отделно мастика и отделно бира. Всичко това са смъртоносни комбинации, които аз харесвам много :)

kuklichka_bg
12-07-2009, 13:08
енергийна напитка с водка
ауу страшноо 8-) 8-) :-D

HanopkaH
12-07-2009, 14:11
смазвация :?

Wildchildd
12-07-2009, 14:15
Shark с Finlandia гази бе 8-) .

antiWHAT
12-07-2009, 15:00
аз една вечер 2 патрона водка
1 патрон мента
4 бири

и една 10ка некфа ганджа вмирисана, после ме събираха от кея. :?

Disasterpiece
12-07-2009, 18:03
Като виждам nickname-а ти ти предлагам да го караш на вода :)


Съгласна съм с теб :lol:



А иначе... те хората са казали...
Водка + Бира = Кой ше ме прибира ? 8-)

deni15
12-09-2009, 13:54
Имам неприятни спомени след смесване на бира с водка...
A аз от вино с бира ;д
Докато си бях напълно трезва изведнъж се тръшнах на земята и от тогава малко ми са мътни спомените ,но определено не бяха хубави и имаше много излагации :?

woshata
12-09-2009, 17:17
[quote="realantisocial"] Бира с водка - боздуган. Бира с текила - шамар с тухла. quote] :razz: ибах ги в наименованията братче :lol:

deni15
12-09-2009, 17:34
тука па всеки кво си разказва пиянските истории и се хвали...

като повечето сте след 2рата бира дропкик мърфис...


да не кажа на първата още...


да не говориме,че 90% пиете само по апартаменти (купони) и пейки,просто защото в заведение алкохол не ви сервират :razz:
И да ми сервираха нямам намерение да ми гледат сеирите в заведенията

padnaloblak
12-09-2009, 20:13
при смесване на повече от 3 вида всичко ми става мн красиво :D а аз съм от новобранците :D изобщо не нося на алкохол

mmKamm
12-09-2009, 20:22
аз една вечер 2 патрона водка
1 патрон мента
4 бири

и една 10ка некфа ганджа вмирисана, после ме събираха от кея. :?
хахахахахахах
Аз няма да се обаждам кви алкохоли съм смесвала и как съм се прибирала жива, здрава и немъртвопияна като пич.


НЕ ПИЙТЕ ВОДКА! (въпреки, че водка с ред бул си е мн добро)
Иначе принципно алкохолите не е добре да се смесват, като изключим водка с вермут.

ArrowsOfDeath
12-09-2009, 20:27
Гледам да не ги смесвам, че после много повръщам мамка му 8-) Един път не мога да се напия зверски, без да не повръщам после :D

Still1ME1Still1HERE
12-12-2009, 20:38
Каквото съм научил до сега за алкохола.

Бирата напива трудно и все пак напива.

3 алкохола не е готино да се смесват 8-)

Пие се бавно,за да не стане като при турците в Опълчрнците на Шипка ;)

Водката не е хубаво да се смесва с друг алкохол.

Разредителите не са чак толкова лошо нещо 8-)

Ако ще пиеш яко е хубаво да си ял нещо преди това,особено,ако е по-мазно.

Силен и слаб алкохол не е хубаво да се смесват.

Ако си клатиш главата наляво надясно бързо и усетиш,че картината не идва на време е хубаво да спреш :)

След като пиеш на екс е хубаво да си починеш малко.

Ако си на дискотека кат се напиеш,може още да пиеш,ако танцуваш много,защото движението отрезвява бая :)

Не е хубаво да пушиш,ако си се напил твърде много.

Не е лошо да пиеш много вода преди да легнеш,ако искаш сутринта да не те боли глава.

Иначе за мен Мастиката става за пиене само ако е с мента,тъмната бира не ме кефи много,виното не става,а мартинито изобщо.Всичко друго е на 6.Обожавам Текила с лимон и сол,Джин,Бира и Бейлис.

Тва е от мен :P

ToniStoraro
12-13-2009, 09:13
еми като за начало не ползвай бирата за разредител на нищо твърдо. Има алкохоли, които могат да се смесват, нарича се коктейл. Само че обикновено това са ликьори или нещо твърдо с точно определен ликьор. Можеш да смесиш мастика с мента. Но в никакъв случай не прави следните опити
ракия, водка, мастика, текила и изобщо всичко твърдо с бира
водка с мастика (ще кажете, че става, не, от опит го казвам)
твърдо с вино
вино с бира
има и още.

hottie
12-13-2009, 09:42
За мен най-големият кошмар е бил червено винос водка...... лелеееее не искам дори да си спомням. А дори не бях пила много. Просто комбинацията ми разката фамилията.

ToniStoraro
12-13-2009, 10:34
наистина, най - хубаво е да се пие чисто. Само че това с марките не съм много съгласен. Няма да имаш никаква промяна ако изпиеш 50 грама Сливенски мискет 45 градуса и 50 грама Ямболска гроздова пак от 45 градуса или просто 100 грама от едната или другата.
А иначе, понеже са ме питали, обяснявам принципа, заради който не се мешат газирани напитки (в това число и бирата) с твърдо. Газировката съдържа въздух. Когато пиеш газираната напитка, ти вдишваш част от този въздух. Алкохолът се усвоява в кръвта много по - бързо вдишан, отколкото изпит. Когато пиеш газирано и твърд алкохол, алкохолните пари се смесват с въздуха от газировката, който вдишваш (и затова от газираните напитки почваш да издаваш разни звуци) и директно се поемат в кръвта. Затова не се пие алкохол с газирано.

ToniStoraro
12-13-2009, 10:47
до някаква степен си прав, но става дума за един и същ алкохол. Ако е еднакъв градус от един тип грозде, да кажем, дори и да има различен начин на производство, голяма разлика няма да има. А съставките са си едни и същи.

ToniStoraro
12-13-2009, 10:48
само ще дам пример с ракията, която прави дядо ми и тази, която прави брат му.

bboy_bunker
12-13-2009, 10:49
Някой по-горе беше казал, че не бива да се смесват газирани напитки с алкохол... аз редовно си пия уискито или с кола, или със сода и ми е супер :)

mmKamm
12-13-2009, 11:05
Както казах - не съм запознат с ракията, но не градуса е решаващ в ситуацията.

Вярно е тва много. На приятелката ми ракията е 48 градуса, което си е направо...ненормално (до колкото знам) и...е страхотна. Влиза лесно, не напива бързо, само дето боли глава. Нашата ракия е 42 градуса (което е нормалното) обаче....повече от 5 ракии...трудничко можеш да изпиеш :shock: Безпаметна е и боли глава.
Незнам от какво зависи, може би от начина, по който е направена, но не и от градусите.


Някой нагоре беше казал, че не е хубаво когато си пиян да пушиш. Аз винаги когато пия, пуша адски много.
Другото, което е за пиенето на вода преди лягане - От водата ти става по лошо. Сутринта като се събудиш жаден като животно...и като изпиеш литър и половина вода, тази вода разрежда алкохола в кръвта ти и пак се замайваш. Става ти лошо, драйфаш и т.н.
За това...за махмурлука само бира се пие.

ToniStoraro
12-13-2009, 11:06
а, при уискитата работата е доста по - различна. Всъщност, значението идва от вида на алкохола. При ракията значение ако изобщо има, то ще е минимално. При уискитата влияят много повече фактори, включително качеството на дървото, от което е направена бъчвата, в което отлежава, зърнената култура, която всяка година може да е различна (товеа важи и за вината и гроздето, но много малко за ракията) и още много неща. Наистина, едно е да вземеш едно черно Джони, Балантайнс или Тийчърс, съвсем друго Гъската, Дъмпъл (лично мое мнение) или черния овен.
Има алкохоли, които много вървят с газирани напитки, между другото - джинът е такъв. Само че той не отделя по този начин алкохолни пари. Неговите коктейли почти винаги включват тоник или сода. Така че много зависи - има алкохоли, които две марки са все едно две различни пиенета, но има и такива, които не правят много разлика.

ToniStoraro
12-13-2009, 11:10
а домашната ракия си е вече нещо особено. Това се дължи на две причини.
Първата е ако я вариш на общ казан. Тогава тя си се меша с останалите преди теб и излиза пълен боклук. Просто рядко са общите казани, които поддържат особе контрол.
Ако си я вариш вкъщи е по - добре. Но и в двата случая на варене на домашна ракия може да се получи така, защото ако не си в подходяща обстановка, ракията поема примеси и от околната среда. Едно е да вариш ракия в цех, друго е в обор. Зависи и в какъв казан е варена, от какво грозде е, колко захар има (това е много важно - повече захар - повече боли глава и по - лошо).

ToniStoraro
12-13-2009, 11:18
така е. За различните видове има различни чаши. При виното, например, формата на чашата е в чисто естетически аспект. Просто така изглежда по - добре, отколкото да си налееш виното в чашата за вода. Уиски се сервира в ниски широки чаши, джинът - във високи. Наистина, това е причината за формата на чашата за ракия, но много хора не обръщат внимание на чашата. Абе много са нещата.

ivan4u0320
12-28-2010, 18:00
Аз не съм много наясно с алкохолите (новобранец съм)!Но мисля че комбинацията Вино-бира в малки количества (500-500или750-750мл) не са лоши ако баркам нека някой по вещ по тема да ме поправи! :)

yakuza_
12-28-2010, 18:25
алкохола само с вода аако го смесваш е добре :D

autista88
12-28-2010, 18:26
Аз не съм много наясно с алкохолите (новобранец съм)!Но мисля че комбинацията Вино-бира в малки количества (500-500или750-750мл) не са лоши ако баркам нека някой по вещ по тема да ме поправи! :)

Аз мисля, че комбинацията антифриз и вино е по-добра.

baceto
12-28-2010, 18:32
квото и да пиеш, никога не го смесвай с корселин!!!

cherinka
12-28-2010, 18:43
нека добавим и соковете с парченца плодове и ракия!

iLovePussyJuice
12-28-2010, 18:48
аз вече не пия 8)

yakuza_
12-28-2010, 19:01
аз вече не пия 8)
само друсаш ? :lol:

SEXTRAVAGANTE
12-28-2010, 22:06
Не меси вино или бира с тварди алкохоли и най-вече избягваи Вино с бира. Вино и бира е възможно най-лошата комбинация.
Трева с алкохол също не меси.

amk933
12-28-2010, 22:32
алкохола само с вода аако го смесваш е добре :D

Зависи от алкохола...След много(!) уиски, бутилка вода е най-големият ужас, който може да ти се случи. Особено на гладно...В такъв случай по-добре е кола или портокалов сок.

А иначе както е казано още преди година - не е хубаво да се смесват не само различни алкохоли, но и еднакви от различни марки...

PinkFloydSound
12-30-2010, 21:51
Добре, баси, в крайна сметка алкохолът е гадно нещо! Почти всички видове алкохол имат гаден вкус; по-скоро е гадно да си замаян и да не знаеш къде се намираш, отколкото яко; в някои случаи на сутринта те боли глава, повръщаш, зле ти е, не си спомняш всичко (понякога нищо). Позволяваме на някакво питие да ни контролира, wtf? Много хора злоупотребяваме с него, признавам си, и аз съм се правила на свиня. Ама наистина, като се замисля, е абсолютно безсмислено. :?
Плюс това, вместо да се разсея от житейските си проблеми, чрез алкохола си струпвам още повече... Е къде е смисълът?! :shock:
Аз определено мисля да преустановя употребата си на алкохол.

gsh
12-30-2010, 22:02
Jim, Jack, Johnnie - трите мъдреца 8-)

EarthShaker
12-30-2010, 22:14
Добре, баси, в крайна сметка алкохолът е гадно нещо! Почти всички видове алкохол имат гаден вкус; по-скоро е гадно да си замаян и да не знаеш къде се намираш, отколкото яко; в някои случаи на сутринта те боли глава, повръщаш, зле ти е, не си спомняш всичко (понякога нищо). Позволяваме на някакво питие да ни контролира, wtf? Много хора злоупотребяваме с него, признавам си, и аз съм се правила на свиня. Ама наистина, като се замисля, е абсолютно безсмислено. :?
Плюс това, вместо да се разсея от житейските си проблеми, чрез алкохола си струпвам още повече... Е къде е смисълът?! :shock:
Аз определено мисля да преустановя употребата си на алкохол.

Аз обожавам вкуса на уискито, бирата, виното.. плюс това целта не винаги е да се направиш на куче, просто алкохолът прави другите по-интересни хаха

EarthShaker
12-30-2010, 22:24
онзи ден ми беше за 1 път да съм на концерт с колата и да лигавя натурални сокове цяла вечер :lol: няма толкова странно чувство, наистина 8-) и като погледнах най-пияните отстрани ме жегна, шото се е случвало да съм като тях х3 8-)

EarthShaker
12-30-2010, 22:31
много вярно! напоследък и аз не се размазвам, ама съм имал случаи, в които наистина ми се губят песни. 8-)

а ако не се бях напил на колд брет + ласт хоуп няаше да го преживея мош пита просто :lol:

ArrowsOfDeath
12-30-2010, 23:21
1 бира е добре, 2 са много, а 3 - малко. 8-)

dJUrBAN
12-31-2010, 00:54
П.П. Абе, само на мен ли ми харесва как мирише джинът? Направо обожавам миризмата му, мирише супер якото, на някакви подправки.
мирише на одеколон

BloomF
12-31-2010, 23:30
Това е най - полезната тема за днешната младеж! Не се бъзикам. 8-)

iLovePussyJuice
01-03-2011, 03:21
пийте к'вото искайте, ама не мешайте с наркотици и чадели, че си ебало веко :lol:

LostInYourEyes
01-03-2011, 17:13
Като виждам nickname-а ти ти предлагам да го караш на вода :)

+1 :razz:

WinstonSmith
01-03-2011, 17:26
Kein Alkohol ist auch keine L

Brooklyn
01-03-2011, 17:53
пийте к'вото искайте, ама не мешайте с наркотици и чадели, че си ебало веко :lol:аа недей ,с аНфетки колко галона бира може да идат бало си макята .ше се очудиш от организма си :D


в изминалите безотговорни години на пубертета мешихме нон стоп ,пием водка с бира после ракии с коняк после вино и към 5 сутринта като се затапиш с един масур и чувствата са взаимни :D

яко изтръпнал

iLovePussyJuice
01-03-2011, 18:41
е бира може 8-)

Dopeass
01-03-2011, 19:56
водка и текила не се смесват с нищо, защото резултатът е главобол при мен :Д

stayh1gh
01-03-2011, 20:46
Не е оферта да смесваш алкохолите, че после няма кой да чисти повръщаното.. Както ми е казвал баща ми като отидеш на гости и смяташ да пиеш повече пиеш от тва, дето има най - много :)

iLovePussyJuice
01-03-2011, 21:07
"пий колкото можеш да носиш...почне ли то да те носи си ебава макята..."
бай Ангел 8)

Greennight
01-03-2011, 21:31
Абе от опит знам,че бира и вино не трябва да се мешат с твърд алкохол.Тая година пих на Нова Година шампанско,бира,уиски и водка или накратко-коктейл молотов 8-)

againstyou
01-23-2011, 13:53
Ми никакъв алкохол не е хубаво да се смесва с друг.

bloodyF
01-23-2011, 21:14
една приятелка ми беше казвала, че може да се смесва бира с текила.. не знам доколко е вярно

но водка, вермут и бира...не е добра комбинация да знаете.. 8-)

tilari
05-07-2014, 23:10
Хаха Пичове смесете бира,уиски и малко водка и после ще ви питам как е било :D ако помните нещо