PDA

View Full Version : Има ли особено значение в днешни дни



mrysnika
12-07-2009, 13:09
кой университет точно си завършил ? Или е по-важна дипломата ? На какво мнение сте ? Смятате ли, че са склонни да наемат повече хора с диплома от СУ примерно в сравнение с такава от ВТУ ? В момента аз уча английска филология във Великотърновския университет и се чудя дали бих могъл да работя с дипломата си от там във Варна или в София или даже някъде извън България ? Или може би ще ми е необходима определена магистратура ? Как смятате ?

amk933
12-07-2009, 13:38
Ако искаш в чужбина няма да е зле, ако можеш, да изкараш поне магистратурата там. ;)

Мисля, че в България има значение дали си завършил ВСУ или СУ, но основното и водещото са качествата. Иначе в чужбина образованието играе значителна роля. ;) Има значение и университета. :)

ThePowerOfLove
12-07-2009, 14:56
Аз ще ти кажа кое е най-важното, за да успееш! Трябват ти ВРЪЗКИ. Познаваш ли правилните хора, нямаш проблем да те вземат ;) Така е в днешно време. :?

plmn
12-07-2009, 17:37
Аз ще ти кажа кое е най-важното, за да успееш! Трябват ти ВРЪЗКИ. Познаваш ли правилните хора, нямаш проблем да те вземат ;) Така е в днешно време. :?

и като си връзкар и те сложат на най-доброто място кво?
нали като си некадърен и проваляш работата пак шти бият шута

ANTIHUMAN
12-08-2009, 17:41
Аз ще ти кажа кое е най-важното, за да успееш! Трябват ти ВРЪЗКИ. Познаваш ли правилните хора, нямаш проблем да те вземат ;) Така е в днешно време. :?

и като си връзкар и те сложат на най-доброто място кво?
нали като си некадърен и проваляш работата пак шти бият шута

Всъщност за съжаление няма да му бият шута! :-o :? Важното е :,,Фирмата да е щастлива!'' Това е мисълта на шефовете. Другите ще вършат и неговата работа. След като той е с връзки, няма да го изгонят. Дори и да има по-добри от него, няма да ги назначат, защото, той е връзкар.

semantics
12-08-2009, 20:28
Пич, налягай си парцалките и каквото си започнал, завърши го.
Ако имаш качествата, ако имаш тъпията, ако имаш план за бъдещето си и да, правилните хора, които обаче да те насочат и помагат (а не шуробаджанащина - все по-малко работи това), ще се реализираш там, където искаш.